Sanatórium Helios. Aké máte skúsenosti?

mia1983
2. jún 2009

Tak šup sem teda a čo povedať na začiatok asi len to, že z celého srdiečka želám všetkým Heliosáčkam, aby vám to vyšlo 😀 a verím, že vám to aj vyjde, cítim to 🙂

wolfskinka
3. okt 2010

@fopardi no veru mame 6kg a povedala dr. ze je to v norme, ale matejko sa narodil velky 3620 tak pribral tak akurat 1kg za mesiac, za tyzden bude mat 3 mesiace, takze je to celkom ok, neni tucny, je taky akurat

tija28
3. okt 2010

@fopardi - tak kamerovy system tam mame, a je len otazkou casu, kedy sa to rozuzli 😀
@wolfskinka - ze uz ma tri mesiace maly, ten cas tak rychlo leti, este teraz si pamatam, ked sa ti maly narodil, akoby to bolo vcera 😉

janicca
3. okt 2010

ahojte dievčence prajem krásnu nedelu vonku je uplne že úžasne 😎 😎 😎
bola som si dat také malé kolečko na hodku bo mi ide gebulu roztrhat už druhý deň asi migréna alebo čo to je 😠 .....ale tá prechádzka trošku pomohla 😉
@wolfskinka tak malý Matej je už kus chlapa vlastne nie je už malý 😉 a tý vojtovka ak mu má pomoct tak treba s nou začať čím skôr a problém bude zažehnaný 😉
@tija28 to ti poviem to čo tam máte za hovada ja by som ich bila ale šak ono mlyny melú pomaly ale isto neboj ono sa to všetkému raz vráti ale človeka to rozčuluje ....no hlavne že ste s Oliverkom v poriadku 😵 😵 a či budem testovať to ozaj neviem asi skôr nie ako áno 😉
@kamka17 ahoj moja ako sa má Pavlínka určite priberáte jedna radosť... 😉 bošček na noštek posielam samozrejme Pavlínke 😉 😀
@lucula73 je fajn že už ste domka domáca liečba vám pojde jedna radosť 😉

orsulka
3. okt 2010

ahojte bobule !!! 😉 😉
u nas moc slnko nesvieti, ale zim anie je.....
fopardi, kamka...tak sledujem, že vytoky fakt normalne.......pisu to aj v knižkách, ale ja aj tak zajtra pojdem k dokymu, radsej ak možu, nehc vezmu ster, a asi ma bolia vaječniky, bo ma pichá uplne dole na spodku bruska, a viec tak na pravej strane ako na lavej......o križoch ani nehovorim 😝 😝 😝 od rána ich citim hrozne!!!!!

Luculka...je super, že už ste doma.......tak len s apekne opatrujte a už žiadne navštevy v nemocke 😉 😉 😉

Tija......tak aspon, že system je na mieste....nech ich pekne najdu a bud zavriet, alebo aspon mastná pokuta plus zaplatenie nákladov na opravu!!!!!...dufam, ale že ty oddychujes a nenahanas sa za zasklievanim okna....

janicca...tak prajem, nech tá migrena cim skor odiide, nech ti neznepríjemnuje život.....

wolfi...no ahoj maminka...davno si tu nebola, a som veeeeeeeeeeeeeeeelmi rada, že sa mate vcelku dobre, krasne priberate......to cvičenie bude asi zahul, ale ked treba tak treba 😉 😉

fopardi
3. okt 2010

@orsulka samozrejme ku dr. treba ísť lebo niekedy vytok sposobuje nejaky kok streptokok alebo iny a vtedy može prejsť infekcia cez obal až ku plodu takže samozrejme dr. treba navštiviť ja som tiež furt behala radšej 100x zbytočne ako raz niečo podceniť a nakaziť babanko 😉

som si pripomenula tie časy ked som toto riešila ja a fakt porodíš a zabudneš aj ako ma strašne boleli bedrove klby a ked si spomeniem na tehotenstvo tak mi to vobec nepríde na um vynorí sa mi iba to pekne prve kopančeky a tak ale žiaden vytok a ukrutne bolesti a posledny mesiac bol pritom fakt pre mna strašny čo sa toho tyka ani sedieť ani spať ani ležať nič a hadam som bola v noci viac hore ako teraz čo mame maleho

a ešte som si spomenula že mna príšerne boleli kolena ked som kojila a dnes ma napadlo že aha ved ani neviem kedy to prešlo ale rozhodne po tom čo som prestala kojiť a to som tiež mala strašne ani sadnuť ani vstať som nemohla bez toho aby som nevzdychala jak 100ročna baba

tija28
3. okt 2010

ahojte .........................tak som akurat dorobila puding a znova lenosim.......................zajtra mam docela obavy z kontroly u doktora, prave som si precitala prepustaciu spravu a kukam a v nej este aj to, ze na poslednej poradni u hudeca som mala cervix 44mm a ked ma prepustali z nemocky tak len 27mm, snad to nie je az taky velky problem - no ved uvidime zajtra - no zase mam bobiky 😲 😲 😲
@orsulka - to pichanie uplne dole som mala aj ja - vraj to je roztahovanim maternice sposobene, ale pre istotu sa chod dat radsej vysetrit, aby boli orsuliatka v poriadku 😉
@janicca - no ja myslim, ze testnes, kym pojdes na krv - isto to dlhe cakanie nevydrzis - no a potom nam aspon tu krasnu spravicku oznamis trocha skor 😉
@fopardi - no to uz je asi udel nas vsetkych, co sme tehotne, vsetky tie starosti s tym spojene...............ty uz to mas tiez stastne za sebou a vytesujes sa z krasneho maleho 5mesacneho kuriatka 😉 super, dufam, ze aj my ostatne tehule budeme nakoniec stastne a budeme sa tiez vytesovat zo zdravych babetiek 🙂 🙂 🙂

zlatanka30
3. okt 2010

tija 28 nebojkaj bude to ok.ja som este tehu nebola,ale dufam,za sa raz dozijem.pozdrav dokiho odo mna 😀 😀 😀 😀

orsulka
3. okt 2010

@fopardi vead prave preto chcem ist k dokymu..... 😉 😉
@tija28 aj ja asom dnes robila puding .-)))))) už je polovička aj zjedená 😀 😀 😀 😀
ja neviem aky ma byt krčok dlhy......ja som ho mala pri odchode z nemocnice 4cm co poedali, že je fajn.....no nič, ved pri najhorsom ti urobia jeden steh ako mne 😉 😉 ale možno ani z 27 mm pri jednom babu nebude žiadny problem, ale radsej to dokymu pripomen 🙂)))

orsulka
3. okt 2010

baby...možem si niečim namasírovať kríže???????? ta bolesť je fakt ohromujuca......len neviem co si na to možem dat..... 😕 😕 😕

tija28
3. okt 2010

@zlatanka30 - neboj, aj ty budes cochvila pekne tehulkovat, a budes zachvilu riesit tiez ine starosti ako tie snazilkovske - to uz budu prave tehulkovske 😉
@orsulka - no ja stale tak v kutiku zacinam dufat, ze sa mi to na zajtrajsej kontrole polepsi a nebudu ma musiet sit, sak to uz by som nezvladla, dalsie stresy - uz mam toho aj nateraz dost - uz by som potrebovala pauzu nachvilku a taky ten obycajny pohodovy priebeh tehulkovania - co by som ja zato dala 😉 .......k tym krizom ti veru neviem poradit, no ja by som to skusila vydrzat asi s tymi bolestami ako s nejakou mastou, viem, ze je ta bolest priserna, no radsej tak ako si pchat do organizmu nejake dalsie latky 😉

komarik
3. okt 2010

@fopardi, @tija, dík za vysvetlenie. 😉

kiara15
3. okt 2010

Pekny vecer zelam tak sa konecne hlasim tak mam dve kiarcatka v brusku a nakoniec sa mi mrazia tiez2.embriol.bola prekvapena ako aj ja 🙂 tak som mala ozaj silnych bojovnikov 😉 😉 Uz len cakat ako vsetko dopadne 😉 😉 😉

pozdravujem vsetky A:....po Z. 😉 😉

fopardi
3. okt 2010

@kiara15 vau zo 4 všetky uspešne , fakt super 🙂
sa vytešujem s tebou určite to bude uspešne verím tomu no a potom pekne o rok v lete si dame velke helikovske stretko už teraz sa teším 🙂

fopardi
3. okt 2010

@orsulka a stale nevieš či bude chlapec alebo dievača alebo aj aj ? kedy ideš na 3D ?

kiara15
3. okt 2010

@fopardi veru som aj ja bola stoho mimo ale Krajko to hovoril po odbere ze su 4ale su kvalitne 😉 na to stretko by som urcite sla 😉 😉

fopardi
3. okt 2010

baby z prievidze nemate nahodou cestu vy alebo vaše polovičky niekde bud ku breznu v utorok -stredu alebo potom niekam dalej na vychod ???

@lucula73
@orsulka
@zlatanka30
a neviem kto z vas je ešte z toho okolia

fopardi
3. okt 2010

@kiara15 tak vidíš oni to už vidia maju nato roste nos 😉

kiari vidíš aj ty si z prievidze tak aj pre teba plati ta predchadzajuca sprava 😉

lucula73
3. okt 2010

kuk 🙂
@fopardi no to veru nie,ja mám doma lazaret,budem rada,keď ostaneme doma a nepojdeme zas do nemocky ☹
@kiara15 ahojček mamuľka tehuľka 🙂 ,ako sa máš?

lucula73
3. okt 2010

@janicca ahoj,no konečne som sa dnes dopátrala,že kolko bobáčikov máš v brušku,nemohla som to včera rýchlo nájsť,tak som musela čítať všetko rad radom 😀
tak nech sa im v brušku páči celých deväť mesiacov 🙂 ..alebo len tomu tojášikovi? 😀 to sa mi strašne páči,ten výraz...

@orsulka aj mňa bolievali kríže veľmi,ale netuším,čo na to,ja som nemala nič...možno ti niekto niečo poradí....no keď kukám,že si len 23tt,tak to ťa musia bambuľky riadne tlačiť už 😉

@komarik - ahojček..a aký kočík ste kúpili? 😉

kiara15
3. okt 2010

@fopardi veru nie moj teraz odchadzal smerom do Rakuska 😉
@lucula73 zatial to ujde a vy ako??uz je lepsie???

lucula73
3. okt 2010

@kiara15 napíšem ti do ip...

cikyta
3. okt 2010

Ahojte všetky.... 😉

Orsulík,môže ťa Ferko masirovať,len nepouživaj nijaké silne maste (ako napr.ibufrofenove atd...)Pre istotu... 😉

Kiarka-tak to uplne užastné !!!!!!!!!!! Tešim sa s tebou.Aj mužovi som to hovorila. (my sme mali najprv 17,potom 10 a ledva máme Sisu.Nikdy sa nič ani nezmrazilo) Takže máte užastnu kvalitu !!!!!!! Držim moc palce Kiarčatkám 😵

zlatanka30
3. okt 2010

ahojte .cikyta si tu??fopardi nie ja nejdem a ani mm.skoda 🙂

wolfskinka
3. okt 2010

no vojtovka zvladneme, len som pocula ze je to dost bolestive pre deticky, dnes sme kakali asi hodinu a vytrapili sme sa kym vytlacil maly bobcek, keby ste ho videli aky bol utrapeny a ako strasne plakal, som ho zabalila do deky a takeho som ho brala domov na rukach, lebo sme boli u nasich a tak zaspal utrapeny a este v aute vzdychal tak placlivo a potom zaspinkal, je to hrozne divat sa na neho ked sa takto trapi a este mu stlacat brusko co mu robi este dalsie bolesti, ale musime to robit aby to vykakal

@janicca no ved vojtovka nie je problem, len chudiatko ma toho dost s tym bruskom a este ho trapit aj s tou vojtovkou no budeme to musiet zvladnut,

@orsulka no nestiham kym sa da som s matejkom stale vonku denne aj 7 hodin, vonku mu je dobre v kociku a ked som doma tak sa od neho nepohnem, teraz sa mi sice uz prehra sam ja polhodinky pod hrazdickou ale aj na to musi mat naladu

@komarik pekne sa drzite uz sa tesim na tu vasu melindu, krasne meno

@tija28 tebe to nabiejha jedna radost

cikyta
3. okt 2010

@zlatanka30 Ja vás mám pod palcom vždycky 😉

cikyta
3. okt 2010

@wolfskinka aké probiotiká dávaš malému?

zlatanka30
3. okt 2010

dakujem za povzbudenie.vajka budu. 🙂 🙂 🙂

wolfskinka
3. okt 2010

@cikyta davam mu biogaya, vigantol a cebion a okrem toho babycalm, davala som mu aj infacol aj sabsimlex ale nic nezaberalo, teraz je to uz trosicku lepsie uz mi kaka 3x do dna ale predtym sa nevykakal aj dva dni a to bolo ine trapenie ani trubicka nepomahala potom zase mal take hnacky ze som nestihala plienky menit

cikyta
3. okt 2010

@wolfskinka hm,hádam mu to pomože.Probiotiká pomožu,len nie za týžden....minimálne za 2 týždne pomáhaju...tak držim palce,nech sa drobček už tolko netrapi.A ten harmanček si skusila?

wolfskinka
3. okt 2010

@cikyta ano aj to mu davam a okrem toho mu davam aj fenyklovy cajik a aj harmancekovy cajik, ten mi moc nechce ale ten fenyklovy hlta ako keby to bolo pivo za tym sa ide zadrhnut a zvlastne ze to rozozna ked mu dam harmancekovy tak ho pluje

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre