Sanatórium Helios. Aké máte skúsenosti?

mia1983
2. jún 2009

Tak šup sem teda a čo povedať na začiatok asi len to, že z celého srdiečka želám všetkým Heliosáčkam, aby vám to vyšlo 😀 a verím, že vám to aj vyjde, cítim to 🙂

cikyta
20. júl 2010

@jankacajova Musí to byť Zilina? Ja mám skusenosti s hematologiou v MT a to hlavne u doc.Dobrotovej,kde chodia ludia z celého Slovenska,lebo u nej je "hlavné" odborne sídlo.

jankacajova
20. júl 2010

@cikyta Nemusi to byt Zilina, aj MT moze byt. Ty si s nou bola spokojna ako s odbornickou ? A nevies nahodou cakaciu dobu na objednanie ? a potom za kolko pridu vysledky?
Cakame na schvalenie ziadosti na IVF a rada by som mala vysledky skor ako sa do toho pustime.

cikyta
20. júl 2010

@jankacajova No kežde je leto,aj dovolenkove obdobie,tak to bude trvať.Kebyže si už tehotná,tak ťa uprednostnia,no ako netehulku ťa budu brať ako ostatních.Ja som tam prišla už ako tehulka,tak to išlo.No normálne je to hádam aj za 3 mesiace objednanie.Potom ráno vezmu krv a na obed je výsledok...takže celý den zabitý. ☹ Je tam nátresk.Je to velmi dobra lekárka a ako vravím-vraj kapacita a lieči ludí po celom slovensku.(Najprv som išla na hematologiu inde,no z tade ma poslali preč,lebo mi treba odborne vyšetrenia a tie robí iba táto spomínaná dr.v nemocnici v MT)
Ak chceš,dám ti tel.číslo a dohodneš sa s nou čo a ako...

jankacajova
20. júl 2010

@cikyta Jej, to si ma prekvapila, ze 3 mesaice sa caka. No ved ak by sa 1. IVF nepodarilo , tak budem mat vysledky ku druhemu 😀 😀 . Bola by si zlata, keby si mi dala na nu cislo a hned jej zavolam. Ked budem cakat aj dlhsie , hlavne, ze vysetrenie bude v spravnych rukach.
A mozem sa este opytat. Ked ste cakali na schvalenie ziadosti na IVF , volali ste aj do poistovne ci to tam je a kedy by to mohli schvalit ? Lebo pocula som aj take, ze CAR potvrdi, ze to poslal a nakoniec to vobec neodislo z CAR.

cikyta
20. júl 2010

@jankacajova ja som do poisťovne nevolala.zavolali mi z caru,že to ok a schválené 😉 Napíšem ti do ip číslo.

orsulka
20. júl 2010

ciky...veru teplucko je , že fajn..... a reku..nevratila si sa do tej lekarne aj s krabičkou??????
alebo ju zober so sebou ked tam zas pojdes 😉

wolfi.....a nemože mu byt teplo, ked tak stale plače??????? ved nema dovod, ked je napapany, prebaleny, odgrgnuty......to ti asi maminky viac poradia......

cikyta
20. júl 2010

Wolfi a neni Matejko z heliosu? 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀

orsulka
20. júl 2010

@cikyta ale tebe sisa takto neplakavala.....ci?????? 😕

cikyta
20. júl 2010

@orsulka Ona plače teraz 😀 😀 😀 😀 Celu noc každých 10 minut revy.....Ale tam je iný problém 🙄

Ked bola taká malinká,ako Matejko,tak plakala,ale nie nejako velmi.My sme mali v tom čase problém,že sme mali reflux-vracalo sa mliečko von z bruška a pálila záha-preto ked išla zaspať,tak sa strhla,začala hrozne preglgať a plakať.A toto trvalo aj 4 hodiny v kuse.Nedovolilo jej to spinkať,tak se skončili na pohotovosti,v neocke atd...
Svagrine takto plakala malá 4 hod.v kuse,ako Matejko.Tiež myslela,že jej nič neni,no potom to vzdala,šla na pohotovosť a tam jej povedali,že dobre že prišla.Mala totálne zabublinkované črievka a bolo to zaseknute.Ukázal to až RTG,aj ked bolo bruško ok na dotyk.
Preto ma to dohnalo na pohotovosť ked mi Sisa takto plakala.Je pravda,že nie v kuse,len tak na pokračovanie,ale celé 4 hodiny... ☹

cikyta
20. júl 2010

Ja som videla,že Sisa nemá problém s bruškom,ale s hrdielkom,lebo lapala po dychu a naťahovala krčik ako husička-a to hned,ako zavrela očká,že chce spinkať.Tak to mi už normalne neprišlo.

domika9
20. júl 2010

@wolfskinka keby si videla ako sa kojíme my tak odpadneš naposledy nam to trvalo 3/4 hodiny si ho mohla ešte nejaku dobu prikladať a ked sa naš maly narodil tiež plakaval až sa zachadzal vtedy sme ho nechavali vyrevať dieťa by nemalo plakať viac ako 20minu resp. po 20minutach by si ho mala začať tišiť a nam sa osvedčilo vyrevať sa vtedy robil take že plakal ako odušu a v takom plači zavrel oči a nič take že postupne prestaval ale odrazu v sekunde spal sme sa smiali že ho vyplo neboj ono mu to prejde aspon nam to prešlo ani neviem kedy ale ako som odsledovala tak ked prešli bolesti bruška prešlo aj to zachadzanie s takym plačom a odvtedy je ok polače len tak -normalne a režimom sa netrap my sme boli v nemocnici vlastne 2a pol týždna takže o režime nemohlo byť ani reč a potom sme mali krstiny a po krstinach u nas začínaju chodiť ludia na navštevu takže sme tu stalke niekoho mali a tak som ho raz kupala o 5-tej raz o 8-mej a dokonca sa mi asi 2x stalo nže som ho nestihla okupať lebo zaspal o 5-tej a vstal až o 11-tej tak som ho až rano
neboj režim si vytvoríte postupne naš Matuško ma zajtra presne 3 mesiace a možem povedať že asi taky mesiac ho už mame a čo den je to lepšie ale každy den je iny neboj všetko príde samo ani nebudeš vedieť ako 😉 😉 😉 niktoz neba učeny nepadol a každemu babu rozumenju najlepšie rodičia len to chce čas

cikyta
20. júl 2010

A režim-ten neáme doteraz.Každý mesiac je bábo iné a režim si tvorí z velkej časti samo 😒

domika9
20. júl 2010

@wolfskinka a fotečky nedaš?

wolfskinka
20. júl 2010

@orsulka neni mu teplo ma iba body s kratkymi ruklavmi a holymi nozickami

@cikyta no Matej je heliosak ako vysity ... xixi

@domika9 sme boli vcera u detskej doktorky a ked sme jej povedali co robi s kojenim, povedala ze mam skusat ale ze ked to nepojde tak aspon odstriekavat, vzdy lepsie ako nic a skusit za tyzden dva, ale ze sa nemam s tym stresovat aby som nestratila mlieko, tak sme to vzdali, teda ja som to enchcela vzdat, ale moj muz povedal, ze sa uz na to nemoze divat, ze ho s tym tyrame

@domika9 dam fotky, len akosi sa k tomu nemozem dostat

domika9
20. júl 2010

@wolfskinka ved jasne ja ti poviem že my mame s kojeníkm komediu doteraz už boli dni že som sa ani nesnažila ho prikladať rovno som mu dala flašu ale potom som si povedala že musím skušať dalej a teraz sa nam akosi lepší obdobie alebo čo lebo včera sa nam podarilo nakojiť a za tym nechcel flašu a dnes sa mi to podarilo 2x ale predtym nechcel tu cicu ani chytiť rano ked sme sa ponahlali ku dr. tak on sa smial vykecaval sa hlava otočena v inu stranu ako cicka hlavne že nam trebalo isť ešte 20km a to už sme meškali nšťastie všade su zatial ohladuplní ked vidia take babo že +- nejaky čas atd
potom dostal flašu u kaderníčky ked som bola a ked sme prišli domov zase cicu nechcel tak som ostriekala a teraz v pohode 2x po sebe tak si vybera asi podla nalady niekedy kuše niekedy taha a tak furt inač ale vobec sa tym netrapim skusim nakojiť ked nechce dam flašu a takto to robím lebo to fakt nema zmyslela si to brať do hlavy no letím kupať pa

kurnaj pred hodinou a pol som objednala pizzu a teraz som tam volala či ešte dnes bude tak že za 15 minu 😠 😠 😠

wolfskinka
20. júl 2010

@domika9 fotky su v albumiku

kiara15
20. júl 2010

@wolfskinka krasne fotecky !!!

inak pekny podvecer!!!!

kiara15
20. júl 2010

@zuzanka7834 no ako si dopadla??co si sa dozvedela?, 🙂

cikyta
20. júl 2010

@wolfskinka Aj ked má krátke body,môže mu byť teplo na chrbátik.Vala ho otáčaj a nenechaj dlho na chrbátiku.Poprípade kukni potničky.Teraz je blbé počasie...
A inak-chlapy boli vždycky taký,že radčej hladali pohodlie,ako nejaký boj-ktorý občas treba.
Aj ten moj huláka,nech pokračujem v tíšení Sisi v noci cicíkom a ja viem,že to nieje riešenie a je to horšie a horšie takto..................Len on chce pohodlie a ticho............Ktoby nie?že? 😠

domika9
20. júl 2010

kiari čavko 😉

kiara15
20. júl 2010

@domika9 ahoj mojko ako sa ti vodi co ma nove Mattusko?? 🙂

cikyta
20. júl 2010

@kiara15 kolko citronikov už padlo za obeť? 😉

domika9
20. júl 2010

kiari novy mam učes a melír som si bola dnes urobiť radosť 😉

a Matuško zlatíček naš dnes sme s nim boli na očnom koli zapalenemu očku ale kym nas objednali tak mu to prešlo tak som rada a buduci týžden sa ideme očkovať tak mam boba už teraz dne ssom sa bola poradiť s dr. lebo ho chceme zaočkovať aj na rotavirus tak som to nechcela naraz ale pekne mi to vysvetlila a povedala že za dva roky čo takto očkuje naraz rata+ hexa tak nemala žiadnu velku reakciu iba take v norme teplota a hnačka tak sme sa rozhodli že dame naraz

cikyta
20. júl 2010

@domika9 Tak super s očným 😉

domika9
20. júl 2010

jj 🙂

lucula73
20. júl 2010

pekný večer 😉

@wolfskinka krásne sú všetky fotočky a riadny chlap to je veru 🙂
wolfi - tak režim ani nemožte mať,to si vytvoríte postupne,my máme pol roka a až teraz sa nám ako tak ustálil režim,ale nie každý deň je rovnaký.....
A k tomu mliečku,v chladničke ho možeš mať maximálne 42 hodín...teda ak vidíš,že to nespapáte,tak ho daj do mrazáku aj skor..... 😉
no ten plač....už ti babenky odpísali,zo všettkého vyrastie,chce to len čas a hlavne nebuď veľmi nervozna z neho ty 😉 a nemá koliku? 😕

kiiari,domi ahojte 😉

wolfskinka
20. júl 2010

@lucula73 mna to uz teiz napadlo, ci nema koliku, ale napriklad, ked sme isli von tak som ho nakrmila a hned mi zaspinkal, v noci spinkal dobre, zobudil sa iba 2x a teraz ked som ho nakrmila tak hned zaspal ... len doobeda tak plakal, lebo ho bolelo brusko, dnes sme kupili taku masticku na brusku a muz mu ho vymasiroval a zda sa ze sa mu ulavilo

lucula73
20. júl 2010

@wolfskinka som sa pomýlila...nie 42 ale 24 hodín,sory 😠

lucula73
20. júl 2010

@wolfskinka a keď ho pestuješ,neplače?

zuzanka7834
20. júl 2010

@kiara15 doky ma velmi upokojil, zobral mi tu krv, este 2x okrem toho si pojdem dat zobrat u svojho dr a potom sup na vyhodnotenie vysledkov. dufam, ze vsetko dobre dopadne, povedal, ze ak sa jeho predpoklad potvrdi, mozeme zacat s liecbou od nasledujuceho cyklu, tak som veeeelmi rada, uz len aby tie vysledky boli dobre. drz palceky 🙂 a vy ste ako na tom?

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre