Sanatórium Helios. Aké máte skúsenosti?

mia1983
2. jún 2009

Tak šup sem teda a čo povedať na začiatok asi len to, že z celého srdiečka želám všetkým Heliosáčkam, aby vám to vyšlo 😀 a verím, že vám to aj vyjde, cítim to 🙂

domika9
22. aug 2010

viete o tom že tu už existuje aj možnosť aj opraviť preklepy ? ked daš posledny prísevok tak vedla odpovedž sa ti to ukaže ked tam prideš zo šípkou ale už ked da niekto iny za tebou prispevok tak sa ti to už neda 😉

orsulka
22. aug 2010

baby poslala som ten jablckovy kolač....ani neviem ci tym ktory ho chceli, ale kamka, ciky, brmbi...mate IP 😀 😀

domika9
22. aug 2010

@orsulka tak pošli aj mne 😉 lebo ten mi nule bol vinikajuuuuci fakt suprovy ked pridu baby z roboty tak im ho upečiem a ani som nedavala na vrch šlahačku a aj tak bolo toho až až 😉 ale bol fakt suprovy ale dala som tam tolko rumu že po dvoch kuskoch som mala vypite

domika9
22. aug 2010

@orsulka tento prisevok som našla dnes pozri datum kedy som ja už vedela že budeš mať dvojčatka 😉

orsul ale tebe treba hladať kočiar pre dvojičky alebo trojičky takže ty musíš hladať vkategorii - autobus ( dufam že sa nenahnevaš myslím to zo srandy )
27. júl 2009 o 19:23 • 1 dieťa • Odpovedz

cikyta
22. aug 2010

Ej díky Orsulík ! Fajn receptík a len čo nájdem zrnko času,urobím ho Sise. 😉 Ked sa nahnevám,tak hned zajtra 😉

(ku kinder bueno som sa ešte nedostala,ale aj to bude. 🙂 )

orsulka
23. aug 2010

dobre ranko prajem 🙂))))

@domika9 tak super ten príspevok... 😀 😀 😀 iidem ti posalt ten kolač 😉

brmbolcek
23. aug 2010

pekne dobre ranecko 🙂 🙂 🙂

@orsulka- dakujem za kolacik, 🙂 🙂 🙂

a prajem vsetkym ostatnym krasny dnik 🙂 🙂 🙂

orsulka
23. aug 2010

@orsulka tak ja už som aj požehlila, aj ranajkovala, aj sa osprchovala a tu furt nikoho....teda okrem brmbi.-)))
@brmbolcek pekny den moja .-))) este stale ležkaš a oddychujes????

orsulka
23. aug 2010

dnes ma caka preventivka u zubarky o pol 12 😉 😉

brmbolcek
23. aug 2010

@orsulka- tak ja verim, ze preventivka bude bez kazu.... 😎 😎 😎

ano, snazim sa lezkat , no dnes mam domka manzelika az do stvrtku tak sa vytesujem , jemne pomalycky sa strazim dnes ideme do mesta co to pokupovat , zasobit spajzicku , kupit mi treba este vaicku atd...ale vsetko s mierou robim ziadne namahanie , uz som taky tulen 😀 😀 😀 😀 😀

tak vam prajem krasny den a posielam pohladanie na orsulkine brusenko nech sa im dobre dari v brusinku pa pa 🙂 🙂 🙂

kamka17
23. aug 2010

pekný dník sa praje aj od nás 😀 😀 😎 😎

orsul, dikes za koláč...musím s ním ale počkať asi do víkendu, lebo teraz mám po víkende toľko sladkého a koláč aj od maminy aj od svekruše...celý týždeň máme čo jesť 😅 😅 🙂

komarik...ja sa tiež hrozne vytešiavam z toho metania v brušku, najnovšie už aj cez deň, doteraz to bolo len po večeroch v kľude...ale len nech sa teraz pometá a keď bude na svete, tak hádam bude kľudné bábo 😅 😅

kamka17
23. aug 2010

@orsulka držím palce u zubárky, nech sa z preventívkz nevzsomri nejaký kaz alebo niečo 😉 😉
my zas ideme na alergologiu, ale to je len formalita, lebo teraz v lete mám od všetkého pokoj...len sa nesmiem priznať, že som neprestala piť mlieko, to mi totiž naposledy povedala, že od 5.mesiaca by som ho nemala piť, aby bábo nemalo alergiu...trochu choré mi to príde, ale ja si robím po svojom, nebudem sa predsa obmedzovať...či?? 😕 😕 😅 😅

komarik
23. aug 2010

ahojte 😎

@brmbolcek, takže tuleň? 😀 Si si ale dala. Len pekne všetko v kľude a verím že o chvíľu nám budeš písať že už je to tu.
@kamka17, v to dúfam aj ja. Nech sa teraz vyšantí a potom nech sme kľudné bábo. 😵 Ja zatiaľ cítim pohyby len keď si ľahnem a vypučím bruško a sústredím sa na kopančeky. Inak dáke veľké ho zatiaľ nemám. Ľudia v okolí ani nevedia že som tehu. Len daktorí mi hovoria že som sa veľmi zmenila do tváre.
@orsulka, prajem príjemnú prehliadku u zubára. Mňa to čaká na budúci pondelok. Ach jaj. 😒

domika9
23. aug 2010

@orsulka no prosím niekto tu pred časom vravel že nevie piecť ... a aha ju aka cukrarka , šikulka naša 😉

janicca
23. aug 2010

ahojte žienky prajem krásny den .... 😉 😉 😉........... v prvom rade sa chcem ospravedlniť za neúčasť na MK .. 😝 😀 😝 😀........... ale veď viete doma mi deti z pece padajú tak nemám ja kedy sa vám tu venovať lepšie povedané mám už mišung v hlave z toho všetkého a je lepšie keď tu ani nekuknem lebo potom čítam len samé negatíva ...atď.... ale veď to samé poznáte....... 😉 tak že od včera hutám proveru od 29 začínam pichať a niekedy od cca 5.9 sa hodím na PN ..... 🙂 zatial sa cítim OK okrem hlavy ..... 🙂 toť vsjo o mne ....... 😀 😀
a Martulka je zase v nemocke skracuje sa jej krčok tak jej budu robiť tu sirkláž či jak sa to volá ale ináč je v poriadku volame spolu a chystám sa ju kuk ... 🙂 .......a kukám že tu pribudli ďalšie snažilky,tehule a TULENE ........... 😀 😀

janula18
23. aug 2010

@orsulka @lucula73 tak mi prišlo že nám zamrazili 2 blastocysty so známkou 1, a 1 so známkou 2/3. Ak som to dobre pochopila. Ale však ja ich už nebudem potrebovať 😉
Tak dnes som bola už v Prievidzi v banke, taká menšia prechádzaka, tak hádam dvojkám to neuškodilo. Kašel už je menší tak dúfam že to zahniezdovaniu nevadilo 😒

domika9
23. aug 2010

@brmbolcek že tulen počaj do 40tt to už ani tulen ani velryba ...

cikyta
23. aug 2010

ahojky..........................
martulku pozdravujem adržím palčeky ☹ janulka nože gratulujem ku provere a už to fičííííííí hurá za bábätkom........... 😵 orsulík-u zubára bud statočná.
Dnes som bola dať zmeniť občiansky,poisťovnu.Zisťovala som,kde mi patrí Sisa k akému zubnikovi,kedže ju má každý v párke 😠 a nechcu deti brať.Na poisťovni mi pani poradila to,čo aj viem.Potom ma poslala na recepciu za strážnikom.Ten ma vytrepal na poschodie za nejakou posudk.dr.a tá mi dala do ruky t.č.kam si mám zavolať a spýtať sa tam.Vraj to mám volať do ZA. 😠 Doma som tam zavolala a už mali tendenciu mi odpovedať,nech si obehnem všetkých zubárov sama,lebo oni nevedia......kedže tá,čo brala deti už pol roka nerobí.........no napokon mi dali t.č.na jednu,ku ktorej by mala Sisa patriť podla abecedy..........A samozrejme tam čo????? Mi nikto nezdvihal tel. 😠 😠 😠 😠 😠

lucula73
23. aug 2010

vidím,že tu rozoberáte zubára..ja idem zajtra,aj mám depky ☹ 🙂

@janula18 tak to bola super stimulka.....ešte budeš mať nakoniec 6 detí... 🙂 😀

orsulka
23. aug 2010

@janula18 msala preachádzak určite nezaškodí, bude to v pohode...a je super, že su mrazačikovia .-)))
@cikyta tak to ťa pekne ponaťahovali s tým zbuníkom.....asi by som bola poriadne nasr..á !!!!!! takže na to posl. tel.č. budeš este volat????? a to už takto skoro vybavuješ zubnika ?????
@janicca dobre, že si sa ozvala moja, ved je to v pohode ak potrebujes pokoj aj od MK trosku, lebo naozaj zle správy netreba čitať 😉 😉 😉 ale super, že si zacala, velmi ti držim palčeky moja 😵 😵
velmi pozdravuj Martulku, mna tá serkláž tiež čaka tak o 3-4 týždne 😉 😉

moja zubníčka dopadla na vybornu, žiadny kaz, len zbuný kamen, a objednali ma na september a dame ho von 🙂)))

domika9
23. aug 2010

@cikyta takže okienkovy system ..... 🙂 🙂 🙂

komarik
23. aug 2010

uffff, dnes mi volala sestrička že nám tripple dopadli výborne. Takže zajtra volám na genetiku. Začínam mať z toho všetkého nervy. Práve ide do tuhého. ☹

@cikyta, nervy moje, to je iný systém. 😕
@orsulka, paráda, takže zuby v pohode. Dúfam že aj ja tak dopadnem. A vysvetli mi ako sa robí serkláž?
@lucula73, drž sa zajtra u zubára.
@janula18, super 😵 😵 . Veľa šťastíčka prajem.

orsulka
23. aug 2010

@komarik tak to je super....uvidiš bude to OK 🙂))) my ideme na genetiku už tuto stredu do toho martina.....

este som zabudla napisať, že som dnes volala do heliku Krajkovi...ale bol akurat na obede. Ale pytala som si janku valachovu , tak som hovorila s nou, som jej zagratulovala aj k svadbe aj k malinkemu....na vsetko sa povypytovala, a potom aj ja, lebo som jeje vravela ako mi vysli vysledky na downa a z NT, tak vravela, že ona by na tu amnio nesla. Fakt vbola velmi zlatá a dohodli sme sa , že pootom po Prievidzi spolu pokočíkujeme 🙂)))))

tija28
23. aug 2010

ahojte bambulky 😉 😉 😉 moc toho poslednu dobu nenacitam, co popisete, ale snad je vsetko v poriadku u kazdej z vas a deticky, ci uz v bruskach alebo uz vonku riadne posluchaju a su zdravucke 🙂 🙂 🙂 .......................ja uz mam tak volnejsie - hlavne stres opadol, no ale pismenkovat este nemam moc casu, tak teraz len tak narychlo 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 ..............ja sam mam dobre, maly poslucha, uz sem-tam citim aj nejaky ten pohyb - teda snad je to ono - tak sa vytesujem 😀 😀 😀 ..........no len tak dalej pekne tehulky priberajte, maminky chudnite pri detickach, a snazilky sa poriadne snazte, aby sme mali co chvalit 🙂

lucula73
23. aug 2010

@komarik aj mne robili serkláž pri veronike...to sa nahodí taký steh okolo krčku,aby sa ďalej neotváral....robí sa to v narkoze a trvá to možno 10 minúť............... 😉
inak som čítala zaujímavú študiu okolo toho a tam bolo,že vo svete sa to už vobec nerobí,lebo nebolo dokázané,že to nejak výrazne pomáha.....a na SK sa to robí stále.....Mne to nepomohlo tiež,mala som porod v 36tt,ešte som bola zašitá,takže ak raz bábo chce ísť von,nejaká niť mu v tom nezabráni..... 😉

cikyta
23. aug 2010

@orsulka Jasne Orsulík.Zubníka teba v ten rok,čo má dieťa 1.narodeniny,inak to nemá ako prehliadku a keby čosi,všetko si hradí na další rok...aj ked je mi jasne,že niekto povie,ved to su mliečne,ved má len 5 zubkov,ale treba to riešiť a umývať už teraz,aby mi nedopadla ako ja ☹ Mliečne rástli zle,mama ma nenutila ich ani čistiť,no a ked som mala už SVOJ rozum,bolo neskoro a teraz mi odchádzaju,kazia sa a už im nič nepomôže,len umelé veru... 😔
Takže momentálne si čistí Sisa každý večer zubky a o chvílku začneme čistiť už aj ráno. 😉

orsulka
24. aug 2010

dobre ranko prajem.... 😉 😉

@lucula73 mne práve Hudec hovoril o tej serklaži, že je to velka pomoc.....ale vravel, že hlavne pri dvojičkách, maju vyskumy z posledných 20 rokov, a to že dvojičkovske maminy, vedia potom donosiť dieťatka aj o 3 týždne dlhsie... 😉 😉 co si ja osobne myslim, ž e je dost dolhá doba 😉

domika9
24. aug 2010

@orsulka niekedy je aj 24 hodin lepšie neskor ako skor takže určite 😉

lucula73
24. aug 2010

@orsulka možno pri dvojičkách hej,....je tam vačší tlak na maternicu 😉 ...ale zaujímavé na tom je,že mne práve H. povedal,keď som sa ho teraz pri matúškovi na to pýtala,že to neni potrebné,že to neovplyvní dlžku tehu....tak si vyber 😒 😠

lucula73
24. aug 2010

@cikyta inak tí zubári sú niektorí s....ani som nevedela,že od roka treba...lebo keby dačo,tak to hradím sama....ja som chodila s nikou od 3 rokov každý rok na akože preventívku,pokukala zubky,nikdy to nikam nezapísala,ani zmluvu nechcela spísať,že to stačí až keď pojde do školy...mo keby som to bola vedela,tak jej spravím prednášku...... 😠

cikyta
24. aug 2010

@lucula73 Vraj máme trošičku nedomyslený zákon v tomto...a su v nom medzery...takže moc nenutia detičky v roku do toho,aj ked... 😠
Záleží od dr.a od mesta....Píšem si s aprílovkami a čo mesto,to iný prístup 😠

Ja som už od rána volala hádam 8 x k zubárke,čo mi kázali z tej poisťovne a nezdvíha. 😒

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre