Sanatórium Helios. Aké máte skúsenosti?

mia1983
2. jún 2009

Tak šup sem teda a čo povedať na začiatok asi len to, že z celého srdiečka želám všetkým Heliosáčkam, aby vám to vyšlo 😀 a verím, že vám to aj vyjde, cítim to 🙂

kiara15
10. aug 2010

@cikyta na gyndu som si uz zvykla 😀 😀 😀 radsej idem tam ako k zubkovy 😉

dobru idem aj ja 🙂 🙂

orsulka
11. aug 2010

dobre ranko prajem...

@kiara15 no super moja, dalsi krocik spravený 🙂))) a interne hotove 🙂)))))

tak sup sup ide s do prace .-)))))))

lucula73
11. aug 2010

dobré ránko aj ja želám 🙂

my sme hore od pol 5 😕 ...no sila,ale aspoň noc bola kludná 😉
idem sa flákať s malým do mesta,treba dokúpiť oblečko nejaké,tak som zvedavá,ako to zvládnem 🙂

surviver
11. aug 2010

Pekne ranko 🙂

@komarik ,tak my sa mame fajn, dni su čoraz lepšie,dufam,že to nezarieknem 😉,maly už začina lozit,tak je s nim väčšia sranda...ale ešte sa musi naučit spat v noci,lebo sa budi 3-5 krat 😠 a potom to bude idealne 😀...zubky ešte nemame,ale maly si ich už kefočkou čisti,lebo ked videl nas s mužom ako si čistime zubky , tak tužobne pozeral,že som mu tiež kupila kefočku,tak pulirujeme cela family 😀 .no a dufam,že sa zubarov bat nebude,lebo ako to tu čitam ,tak väčšina ludi zubarov nemusi ☹

@domcek ,no tak su to riadni špekulanti,asi sa v tej porodnici dohodli 🙂

surviver
11. aug 2010

@orsulka a čo Ty ešte nespinkaš??

orsulka
11. aug 2010

@surviver dnes rano somc estovala do prace 🙂))))) teraz som doma, lebo cakam ludi, co pridu pozriet kopnečne tie zle zarubne a chcu na nich vymeniť tesnenie, aby vraj lepsie doliehali...co si myslím, že nopomože, ale chcu to vyskusat....tak hádam dojdu na cas, lebo potrebujem ist spat do prace dorobit tie vyplaty 😉 😉

komarik
11. aug 2010

Želám pekný deň všetkým... 😵

@surviver, tak to je strašne milé. Chcela by som vás všetkých vidieť ako si čistíte zuby o 100/6 😀 😵

Ja som sa dnes rozhodla že do spálne dáme urobiť vstavané skrine a skrine zo spálne dáme do novej, vymaľovanej detskej izby. Skrine sú super, nové - hodia sa aj k dieťaťu a dokonca sú k tomu aj 2 komody (len ich ozdobím detskými nálepkami). Takže nebudeme kupovať nič do detskej zatiaľ. Ešte počkáme či to bude chlapec, či dievča a podľa toho vymaľujeme. Manžel ma aj pochválil za taký nápad. Získame zase viacej úložného priestoru a konečne detská izba nebude vypadať ako skladisko 🙂

kamka17
11. aug 2010

@komarik no super nápad s tými skriňami...a závidím všetkým, čo majú v spálni miesto na vstavané skrine...ja tam ledva vopchám komodu a jednu malú skriňu ...do detskej by som práve chcela dať urobiť vstavanú a tiež do nej napratať to skladisko, čo je tam teraz...a teším sa aj z toho, že nie som sama s takýmito starosťami 😀 😀
tak veľa šťastia pri výbere skríň a zariaďovaní detskej 😉 😉

a všetkým pekný deň prajem 😉 😉

komarik
11. aug 2010

@kamka17, myslím že taký problém majú asi všetci čo bývajú v tých našich skvelých bytovkách. Asi sa každý snaží robiť čo môže. 😉

kamka17
11. aug 2010

@komarik no jo, nevyberieme si a ani nafúknuť sa tie izby nedajú...no čo už, však naše staré mamy v jednej izbe vyrastali a prežili, tak sa treba uskromniť 😉 😉
a ty už zarezávaš v práci či stále PNkuješ??

komarik
11. aug 2010

@kamka17, stále som na PN. Už 2 týždne sa pýtam do práce ale môj dr. ma nechce pustiť. Čaká nás odber plodovej vody tak asi preto. No a potom je 6 týždňov riziko potratu - čo dúfam v našom prípade už nebude. No a k tým izbám - naše staré mamy nemali toľko harabúrd, len samé praktické a potrebné veci 😀

cikyta
11. aug 2010

Ahojte všetky.................
Dnes gratulujem všetkým Zuzičkám !!!!!!!!!!!CMUK 😵
Presne pred 2 rokmi som dnes dostala do bruška Sisu,ktorá si predtým 6 dní lebedila v skumavočke. 😀

V noci plakala každých 15 minut.Nad ránom ma chytilo akésy zadýchanie,zalial ma pot,nevládala som mužovi povedať,že mi je hrozne zle............. 🙄 Trvalo to chvílu,ale bolo to hrozne.
Zrejme ma moje telo prvý krát varovalo so zdvihnutým prstom: Treba už spať!
Som zničená už 😔
Ale cez výkend sa posnažím nabrať sily,ked si Sisu vezme na chvilu von ocko.

surviver
11. aug 2010

@komarik ,tak to si super vymyslela 😉 a s tymi nalepkami to bude určite peknučko vyzerat,no a pravdu máš,že naše stare mamy nemali tolko serepetičiek ako my.....a uvidiš,že ked sa drobec narodi,tak budete mat cely byt ako detsku izbu 😀

@orsulka ,tak dufam,že to poriešia čim skôr,nech už je to tip-top 🙂

@cikyta a Ty už maš toho asi tak akurat dost 😔 ....ale chapem ,že asi nič nezmôžeš proti tomu,proste Sisi,je taka akčna a Ty musiš len vydržat,lebo dobre je radit,aby si ju odnaučila od cicika,ale realizovat to je horšie...viem to podla seba,ked nam všetci vraveli,aby sme maleho nenosili tolko na rukach,,že si zvykne a bude to potom naročne vlačit takeho 10kg chlapa 😀 na rukach..no ale nechaj dieta plakat,ked vidiš,že na rukach je spokojny....

surviver
11. aug 2010

@kamka17 a postielka Ti vojde do spalne,či ju budešdavat do detskej?

kamka17
11. aug 2010

@cikyta moja pekná, ako dlho ti už hovoríme, že treba niečo so sebou robiť ??? lebo keď ťa raz naozaj odvalí, tak Michal bude na Silvinku sám, tak nech sa trošku viac snaží ťa odbremeniť hlavne v noci...ja viem, že sa to ľahko píše a ťažko prežíva, len aby si nám to ty prežila pri takomto vyčerpaní 😒 😕 😕 lebo takýmto tempom to lešie nebude... 😅 😅
neviem to inak napísať, nemyslím to zle, len mi ťa je ľúto, že musíš prežívať v takomto strese a že teoretizuje sa ľahko, realit je už omnoho drsnejšia...

surviver
11. aug 2010

@cikyta a ešte ,že som taka mudra 😀 😉 ,ma napadlo,že ak by si spala vtedy,ked spi Sisi cez den,ved vtedy cicu nepyta...tak by si si aspon troška pospala a nabrala energie...ved nemusiš vtedy upratovat ,alebo take veci,radšej neupratany byt, akoby si mala skolabovat......

cikyta
11. aug 2010

Som späť......................
Sisa mi začala na obed spávať tak 1,5 hodiny,tak som išla teraz s nou...
Spali sme presne 15 minut. V tom najlepšom sa zobudila a už sa neda uspať.
Takže teraz okrem toho,že som sa nevyspala s nou na obed,tak mi bude celý den revať do večera a hádzať sa o zem.Už ju poznám.Ked mi spí len 15 min.tak je to otras.
no nič.Sa tu sťažujem a vy máte aj svoje problémy...
Viem,ako mám toto riešiť,no nejde to.Nedarí sa.pa

orsulka
11. aug 2010

tak s ami navalili do bytu 4 chlapi a robia zárobne ....vyzera to tak, že by to už konečne malo fungovat .-)))))) su celkom vysmiaty a vesely, takže aj práca im ide od ruky 😉 😉 😉
@cikyta ja suhlasim so SURVI...spi vtedy ked aj Sisa, aj cez den...sobone si myslím, že vsetka robota aj tak pocka len a len na teba.....lebo teba fakt o chvilku vystrie!!!!!! a čo my tu potom bez teba ????? 😕 😕

no nám sa do spalne zmestila pekna rohova vstavana skrina, ale teraz tam nvieme zmestiť dve postielky 😀 😀 😀 takže si vyberte .-)))))

orsulka
11. aug 2010

@cikyta to nevadi, že dnes to nevyslo...treba skusit aj zajtra, aj pozajtra.... 😉 😉 😉

cikyta
11. aug 2010

Ja ked si lahnem s nou cez den,tak len čo zaspím je hore a to ma len zbytočne rozbolí hlava 🙄 A spí len raz na obed.
Ona aj ked mi niekedy pospí 1,5 hod.či niekedy až 2,tak s 3 prestávkami,čo jej musím utekať pichnuť cecok. 😠

makovicka53
11. aug 2010

ahojte kocky nemala niektora z vas problem pri otehotneni ..pomale spermijky a nizka sliznica maternice?ako sa to riesi ci IUI al IVF.....

bobik77
11. aug 2010

@zdenka.valkova Testy sú negatívne. Takže znovu to nevyšlo....ale idem bojovať ďalej. Už som našla pani čo robí celkovú mobilizáciu, idem na tie testy IMUNO a budeme skúšať ďalej ☹

brmbolcek
11. aug 2010

@kamka17- teraz mate taku primalexovu vonu , a ten pocit cistoty, hmmmmmmmmm 🙂 🙂 🙂 🙂len sa moc nenamahaj a nekrc davaj na seba bacha... !!!

@wolfskinka- to je fajn, ze sa Matejovi zlepsuje stav 😉 😉 😉

@surviver- je fajn, ze chodite na prechadzky vecer a cez den ti doma Timurko uz pospinka 🙂 🙂 🙂

@orsulka - ako dopadli zarubne ? vyplaty hotove? a co uz vies kde date dvoj postielky ?

@kiara15- teda ty si sikulka uz mas aj preop. vysetreia hotove , pekne disciplinovane ziena je z teba 😉 😉 😉

@cikyta- SETRI SA !!! tak to Sisi pri tvojom tempe ani surodenca mat nebude , tak zvoli tempo aby Sisa neostala jedinacikom 😉 😉 😉

a ja som bola dnes na poradni, tak mam lezat z vankusikom pod zadkom aby som predcastne neporodila, brusko mam tvrdsie dala mi magnezko a oddychovat a nic nerobit.....
tak ja lezim z vankusikom pod zadkom a oddychujem 😉 😉 😉

komarik
11. aug 2010

ozaj a neviete ako dopadla afrika?

@orsulka, no vidíš, človek si nepomôže ani tak - ani tak. Buď skriňa alebo 2 postielky.... 😉

@cikyta, a nemôžeš niekomu dať Sisu aspoň na chvíľku kým si trošku zdriemneš? Lebo naozaj ťa raz niekde vystrie 😕

@surviver, no tak to máš pravdu 😀

wolfskinka
11. aug 2010

@brmbolcek hej vyzera ze je to zo dna na de lepsie, nechcem to zakriknut, uvidime co urobi to nove mlieko ten nutrilon ar, vraj by malo to vygrckavanie prestat, tak dufam, ze ano, lebo krmit ho tak ze po kazdych 20ml mu vytrhnut flasu z ust a nechvat ho odgrgnut a potom zase ... to je na nervy, to mi place, ale ked to inac nejde, tie kvapky mu stale davame tak hadam bude dobre a vcera sme ho odvazili tak vazi 4200g, konecne zacal priberat a dnes prvy krat zjedol 110ml ..

wolfskinka
11. aug 2010

@surviver no som pocula ze je to mlieko proti refluxu huste, ze treba vacsiu dierku na flasku, no uvidime hnacky prestali, konecne sa to ustalilo, tak dufam, ze ho teraz zase nebude zapekat

wolfskinka
11. aug 2010

@surviver @kamka17 @jannica v piatok o 15,30 by som prisla, Matej mozno bude spinkat ale to nevadi, jedava tak okolo 17,00 tak aspon na tu hodinku by som urcite dosla, chodim von doobeda aj poobede, tak nie je problemale ked Matejko spusti arie tak nas vyhodia zarucene z kazdej terasky

cikyta
11. aug 2010

@makovicka53 Myslím,že na nizku sliznicu daju lieky a ak je spermií vela a maju správny tvar,tak to že su pomalé nevadí pri IUI.
(baby opravte ma,ak sa mýlim.)

@bobik77 To mi je luto 😒

@brmbolcek Tá bude jedináčik aj ked sa do ružova vyspím 😅

@komarik nemá mi kto pomocť...vôbec.

tija28
11. aug 2010

ahojte bambulky 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 ....................vy ste tu toho teda popisali, hmmmm ??? sak uz ani neviem na ktoru mam ako reagovat - som z toho celkom popletena uz 🙂 🙂 🙂 ...............no ako sa mi mate ?
......................ja som konecne doma z prace - uz idem iba vegetit, este potiahnem dva tyzdne a uz budem mat konecne trocha volno - tak pekne dohovaram bambulke, aby to so mnou este tie dva tyzdne vydrzala pekne bez problemov - a potom si uz budem konecne vychutnavat tehulkovanie plnymi duskami.......................konecne sa pustime do rekonstrukcie spalne, co mi pride ako super relax oproti tomuto zhonu 😀 😀 😝 😀 😀 ........tak snad sa mi moje plany moc nezmenia, xixi 😉

vsetky vas pozdravujem, len vy pekne dalej maminkujte, tehulkujte, ...............a snazilky pekne ma prekvapte !!! 🙂 🙂 🙂

makovicka53
11. aug 2010

@cikyta ...dakujem za odpoved 🙂 uzivala som estrimax ale ci mi to zaberalo sama neviem lebo som nebola na utz a spermiji mame dost ale tvar nemaju vsetky ok...no pockam si co mi povie na to doktor...vsak ked dostanem hned sa tam zastavim

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre