Sanatórium Helios. Aké máte skúsenosti?

mia1983
2. jún 2009

Tak šup sem teda a čo povedať na začiatok asi len to, že z celého srdiečka želám všetkým Heliosáčkam, aby vám to vyšlo 😀 a verím, že vám to aj vyjde, cítim to 🙂

cikyta
25. jún 2010

@surviver Do 6 mesiacov bola aj Sisa velký jedák a riadna gula,no teraz v roku je to niekedy katastrofa tie naše zeleninovo-ovocné obedy.Moje mliečko,to ano !!! Aj tričko mi za ním roztrhá,no normálne veci 😝

@zuzanka7834 Dobre ste sa rozhodli.Tiež by som už nečakala 4 roky na "zázrak",ako som čakala 😠 ale išla po nejakom pol roku do helíku....tam urobia také vyšetrenia ako maju byť! Gyndoš sa na mna kašlal ešte len sono mi urobiť!!!V helíku mi ho robili 1 krát v živote a to som mala 30.rokov!!!!Dobre čo?
No a SPG-1.krát mi muža triaslo,zalial ho pot a nebol červený,ale bordový od strachu.Spermie dával priamo tam.Neni dobre ich nejako nosiť 😒 No a potom už další krát....a další....a další.....to už bral,ako keby mu brali obyčajnu krv-pohodička 😉
Ked sa priznal v práci kolegom,tak si myslel,že bude jediný a ked mu hned traja kolegovia povedali,že aj oni už dávali spermie,tak bol fakt prekvapený 😉

komarik
25. jún 2010

ahojte, náhodou som sem nakukla a hneď pridám názor pre zuzanku7834.

S odovzdávaním spermií sa vôbec nemusíte báť. Každý druhý pár na slovensku má problém s otehotnením. Ľudia sa o tom boja hovoriť ale je to úplne bežná, normálna vec. Môj manžel bol tiež celý vyklepaný a keď to spomenul v práci tak zrazu z väčšiny chlapov vyliezlo že majú tiež taký problém. Treba len nájsť odvahu prvý krát a potom to už pôjde. 😉

komarik
25. jún 2010

@wolfskinka, čau tak ako sa máš?

wolfskinka
25. jún 2010

@cikyta ano ciky skoro od uplneho zaciatku

@brmbolcek tak tu mam aj ja a poriadnu

@zuzanka7834 my sme nema ziadne problemy, akurat sme nemali stastie

wolfskinka
25. jún 2010

@komarik ale v pohode lezim a pisem po leziacky tak mi ulietaju pismenka, ale dodryiavam co mi nakazali poctivo v posteli odkedy som prisla a ty ako ?

komarik
25. jún 2010

zatiaľ v pohode. V pondelok ideme do Heliosu tak podám správu 🙂

maw
25. jún 2010

@zuzanka7834 Ahojky. No kedze sme od TN tak som isiel priamo v Heliku, a kludne sa pytaj na co chces, ja stym nemam ziadny problem.

chicca555
25. jún 2010

ahojte, dnes som sa objednala na prvu konzultaciu do Heliosu 🙂 mam za sebou jedno neuspesne ivf v GynFive v BA, velmi ma sklamal ich pristup, tak ich chcem vymenit za Helios, na ktory som pocula zatial vela pozitivnych hodnoteni 🙂

katy7
25. jún 2010

wolfi co to citam, bola si v nemocke??? par dni som tu nebola a toto! som rada, ze ste v poriadku, len pekne oddychuj

marta222
25. jún 2010

Ozaj dievčatá, chcem sa vás spýtať. Robia v Heliose taký ten ultrazvukový skríning v 1. trimestri v cca 10 týždni? Čo sa tam meria veľkosť bábätka, šijové prejasnenie a nosové kostičky a tak.... Boli ste v Heliose niektorá na tom? Lebo neviem, či to môj gyndoš robí - uvidíme v utorok. A ak nie, tak rada by som na to niekde išla. Lebo určite ma bude môj gynekológ posielať aj na amniocentézu (zbadala som to v karte) - z dôvodu veku. Tak chcem radšej všetky tieto vyšetrenia mať, aby som sa amnio prípadne mohla aj vyhnúť. Viete mi niektorá povedať?

komarik
25. jún 2010

marta, jasné že robia. Aj ja sa naň chystám. Tento pondelok sa chcem objednať.

marta222
25. jún 2010

Ach, vyzerá to tak, že som tu sama 😒 . No nevadí, ak si prečítate, tak mi prosím dajte vedieť - ja si to potom nájdem 😀 😀

komarik
25. jún 2010

?

marta222
25. jún 2010

Hej komarik? To ma teší. Uvidím, v utorok čo mi povie môj gyndoš. A tvoj to gynekológ to tiež nerobí?

komarik
25. jún 2010

Nie, vraj to môže robiť len pár lekárov na Slovensku, tak bacha na to. Ja som si tiež myslela že to môže hocijaký gyndoš a tak sme dopadli.

marta222
25. jún 2010

No veď áno, to som aj ja počula - že na Slovensku má na to atestáciu iba 5 lekárov. Možno to vedia viacerí, ale len 5 na to majú papier 😉. Ale pri druhom tehotenstve mi to robil Krajkovič z Heliosu u môjho predchádzajúceho gynekológa - kúpil nové sono a Krajko ho na ňom zaúčal. A pamätám si, že mi meral aj šijové prejasnenie. Tak Krajko to hádam tiež môže robiť, či?

cikyta
25. jún 2010

@marta222 robia to.Ja som na tom bola.Krv ma vyšla 3OO sk UTZ 5OO sk.Výsledok bol na druhý den o 13:OO hod.U normálneho gyndoša to robia tiež,no na výsledok sa dlho čaká atd...
@chicca555 Vitaj.Verím,že ti helík pomôže a nebudeš lutovať,že ste sa pren rozhodli.

marta222
25. jún 2010

Komarik, tak potom daj vedieť, na kedy ťa objednali 😉 . Idem ja už domov, prajem všetkým krásny víkendík. Majte sa krásne 🙂

cikyta
25. jún 2010

Dokonca mi to v helíku museli robiť na sonu u dr.Krajkoviča a nie na sone u dr.Gaťovej,lebo to sono u lekára bolo na to lepšie-vraj...

marta222
25. jún 2010

Ciky... ďakujem za vyčerpávajúce info. Uvidím, čo povie môj gyndoš v utorok a potom sa hneď objednám. Ak by ma náhodou poslal ku Babjakovi do ZA - ten má na to tú atestáciu, ale to si nemyslím, že by mal s ním nejaký takýto kontrakt.... Tak sa majte, už naozaj idem 😉

maw
25. jún 2010

@zuzanka7834 a este tak na okraj, mozes tam ist s nim a kludne mu pomoct. Keby bol daky problem. 😎 Tiez som mal z toho prvy raz divny pocit ale teraz uz je to uple normalna vec.

wolfskinka
26. jún 2010

ahojte, baby vcera som dostala taku migrenu aj krv z nosa mi tiekla ale sa to zastavilo, len ma stale boli polovica hlavy, uz som to nevydrzala a dala som si paralen 500, chcem sa spytat myslite ze by som si tie dutiny mohla nahriat bioptron lampou .. to by malo uvolnit a pomoct .... a navyse aby toho nebolo malo tak sa mi zlomil dalsi zub na totalku, ten sa uz zachranit nebude dat .. a mam to zahnisane okolo cele dasno, ale nastastie to neboli ... da sa hnis z dasna dostat nejakou mastickoy, propolis alebo nieco podobne ?

@marta222 robia ho tam, ja som bola na ten skrining v 12tt, v 16tt , 20tt a potom v 30tt ... to su tie tzv. "povinne" sona v tehu ...

lucula73
26. jún 2010

@marta222 - aj ja som tam bola v 12tt na tom skriningu...robila mi ho dr. Gáťová...

wolfskinka
26. jún 2010

marta teraz robi tie skriningy dr. kalafusova zo ziliny, velmi zlata dr. v 12tt mi ho robila dr. gatova ale od 16tt uz dr. kalafusova

cikyta
26. jún 2010

Ahojte. Scrining je len v 12 tt a 16 tt.

komarik
26. jún 2010

Prenatálny scrining musí byť robený medzi 11 až 14tt. Potom je už neskoro. V 15-16tt sa robia tripple testy ale tie nebývajú veľmi presné. V 15-17tt amniocentéza a v 18-20tt ultrazvuk zameraný na vrodené, vývojové chyby dieťatka. Ďalej som sa v mojich osobných skúsenostiach nedostala ale dá sa to naštudovať. Uff, ale je drina si to všetko zapamätať.

cikyta
26. jún 2010

Ved ano- tripple a screning je podobne.Presvietenie šije+dawn.syndrom atd.....SONO musí byť presne vypočítané na den v 12tt a musi sa to robiť presne v tom laboratoriu,kde následne v 16tt,inak je všetko skreslené a zlý výsledok.Su to dve najdôležitejšie merania.No a ten 20tt sa týka už morfologie.

wolfskinka
26. jún 2010

ahojte ... tak taska do porodnice zbalená druhý krat ... postielka poskladana ,,, sa vytesujem z nej , este hovadiny do postielky a vanicku a bude vsetko, dnes chcem este cumlik vyvarit a uz som hotova totalne, najneskor za 2 tyzdne je matej medzi nami

cikyta
26. jún 2010

@wolfskinka Odpísane vedla.... 😉

cikyta
26. jún 2010

No čo Heliosáci,ako výkendujete? Len mi nevravte,že ste po kupaliskách 😠 😀

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre