Sanatórium Helios. Aké máte skúsenosti?

mia1983
2. jún 2009

Tak šup sem teda a čo povedať na začiatok asi len to, že z celého srdiečka želám všetkým Heliosáčkam, aby vám to vyšlo 😀 a verím, že vám to aj vyjde, cítim to 🙂

orsulka
6. jan 2011

@tija28 fakt super, že más tolko mliečka....treba mrazit......a vidiš ako pise Ciky.......že sa to da využiť.... 😉
@cikyta to ako ked budem mat zamrazene mlieko, tak pridávať do prikrmov????ako do uvarenej mrkvy, zemiaku a tak?????????
@minka051 tebe teda vam sa to už kráti....nebola si na tej kontrole na foliky nahodou už????????

cikyta
6. jan 2011

@orsulka Ano ku prvým zeleninkovým príkrmom na zriedenie je fajn MM,alebo kašičky z MM. Ale treba to robiť z mliečka zmrazeného maximálne 3 mesiace. Viac sa neodporuča. A ak-tak len sterilizované (vysterilizovať flašu,prevariť mliečko,prudko schladiť pod studenou vodou a šup do mraziaka) Ale ja osobne preferujem použiť mliečko normálne zmrazené,bez sterilizácie a prevárania mliečka a použiť ho do 2-3 mesiacov. Také mi príde najvýživnejšie 😉

cikyta
6. jan 2011

Zabudla som napísať,že ak sa chce použiť mliečko neskôr,ako 3 mes. (to spomínané sterilizovanie),tak to sa dá vraj použiť aj za 6 mesiacov. (neviem,prečo dnes nefunguje "oprava preklepov" 😠 )

orsulka
6. jan 2011

@cikyta tak to su super rady........
ani mne to nešlo, ale potom mi to zas nabehlo...teraz to zas nejde........asi to zas len štrajkuje

cikyta
6. jan 2011

@orsulka 😀 No ja som skoro stále využivala tie opravy preklepov 😀 Teraz ma odhalíte,aká som tupá 😀

wolfskinka
6. jan 2011

@brmbolcek no ved to , dom teraz stoji, zaskocil nas sneh, zastavili sme sa na prizemi .... na jar pokracujeme, ved to poznas
@tija28 vitaj mamina, videla som fotky na fb, je prekrasny
@kamka17 no tak to dufam aj, uz sme si jej teda uzili viac nez dost cele tieto sviatky najskor tyzden stiaconar a od silvestra na oddeleni , Matej je stale mrzutý a uplakanplakaný, ale hadam sa nejako z toho dostane a bude vsetko zase dobre

wolfskinka
6. jan 2011

@orsulka drz sa a pokial sa bude dat chod urcite v spinale rodit, neprides o to prvucke zaplakanie babetiek

orsulka
7. jan 2011

pekny den hviezdy 🙂
@wolfskinka ja myslím, žea v Bojnickej nemocke preferuju ten spinal....uplnu anesteziu davaju len vo výnimočných prípadoch.... dufam, že Malemu je už ovela lepsie a lepšie...posielam pusku 😉

lucula73
7. jan 2011

@orsulka ahoj,hej,hej....aj ja som mala v bojniciach spinal a to pred takmer 8 rokmi,no a keďže doba pokroččila,tak určite je na prvom mieste spinal...je to super,naozaj,až na to,že počuješ všetko,čo sa bavia a ja som mala takých dvoch doktororov....no amen tma 😠 .robili si srandu a mne bolo do plaču 😀

cikyta
7. jan 2011

Ahojte 🙂

@orsulka Ako moja? 37tt a dvojčatká !!! To si neviem to bruško teraz ani predstaviť. A to obuvanie ponožiek,topánok atd...Juj mojko myslím stále na teba 😉

komarik
7. jan 2011

ahojte, tak ako sa máte?
@oruslka, kedy ideš na kontrolu?
@wolfskinka, Matejovi je už lepšie? Ale predpokladám že áno keď ste už doma z nemocky.
@lucula73, a ako sa máte vy?

lucula73
7. jan 2011

@komarik ďakujem za opýtanie..my sa máme celkom fajn,tak primerane veku drobca 😀 ...až na noci,to furt buntoší,tak je to celkom dobré 😉
aj ty to máš už za pár.,.....sa teším na Melindu 🙂
@orsulka veru,nemáš fotku toho tvojho súdku? 😀 lebo vidieť tehulku s dvjčatkami v 37tt...to nebýva veru často 🙂

cikyta
7. jan 2011

@orsulka Fo-to ! Fo-to ! Fo-to ! Fo-to ! Fo-to ! 😀

cikyta
7. jan 2011

Inak,musí to byť fajn počuť malé prvý krát zaplakať. Ja som síce rodila prirodzene,ale tá časť,čo tlačím posledný "finálny" raz sa mi nejak stratila a nič si nepamätám.Absolutne. Musela som sa pýtať muža,ako to bolo...či vôbec zaplakala,ako vlastne vizerala,ked ju vybrali atd...Ja mám okno totálne...ako keby som na pár sekund odpadla 😀

lucula73
7. jan 2011

@cikyta 😀 .tak to si ja pamätám.....asi si fakt mala výpadok 🙂

cikyta
7. jan 2011

@lucula73 Hm.Tu najdôležitejšiu časť som prepásla 😀 ☹ Po 20 hodinách bolesti som odkvecla v nepravu chvílu 😀

cikyta
7. jan 2011

@lucula73 Ešte som vyčítala mužovi,že ani neplakal,ani ma nepoboskal,ani nepodakoval za dceru (ako to už v dobrých filmoch býva 😀 ) a on mi stále tvrdí,že to urobil !!! 😀 Tak to tiež neviem...

lucula73
7. jan 2011

@cikyta 😀 .no moj sa narodil za dve hodky,takže ja som bola relatívne v pohode,a moj mm ani nestihol prísť 😝
inak ani si neviem predstaviť,že by som mala 20h sa trápiť,ale keby som musela,tak by som musela,to musí byť hrozné 😒

cikyta
7. jan 2011

@lucula73 2 hodiny? 😅 Jéj. To je super 😉
No a z tých 20 hodin mi prvých 8 hodin dr.neverili,že ma niečo bolí,lebo ich "unikátne"ctg im nič neukazovalo 😠 Takže som sa tam zvýjala len tak zo srandy v krčoch a pote,lebo som nemala čo doma robiť 😠 Nechceli si ma nechať v nemocke.Vymenili sa 2 smeny doktorov,každý dr.a každý asistent tvrdili niečo iné a neboli tam dvaja,čo by sa v niečom zhodli ! 🙄 Napokon mi pomohli...pustili žilou,prepichli vodu,začala som grcať a už to šlo...

komarik
7. jan 2011

@cikyta moja, keď tak čítam čo píšeš tak sa mi rodiť nechce ísť 😕

komarik
7. jan 2011

@lucula73, tak malý nechce spinkať? Toho sa obávam lebo ja rada spím. Uvidíme čo na to Melinda 🙂

cikyta
7. jan 2011

@komarik Ale jaj. Väčinou su pôrody krásne a nezabudnutelné ! 😉
Moje slová si nevšímaj. Už nebudem ! 😅 😉

orsulka
7. jan 2011

@komarik kontrolu mám v utorok...

baby ja teraz nemám žiadnu fotku, poprosím draheho teda nech odfotí........ 😉 😉 inak v pase krásnych 118 cm!!! hihihihihihihih......no co vám poviem, je co nosiť...aj chodím pomaličky len ako taká korytnačka 😀 😀 😀
@lucula73 mam jednu fajn knižku o tom ako sa dkažde dieťa vie naučiť spavať....ak chces poslem ti ju 🙂 🙂 len mi daj mail do IP, ak chceš poslať.... 😉 😉

cikyta
7. jan 2011

@orsulka Práve som sa išla pozrieť do knižky-tehotenský kalendár (čo som si zapisovala počas tehotenstva),kolko som mala cm v páse v 37tt. Bolo to 112cm a už sa to nehlo viac.

tija28
7. jan 2011

ahojte bambulky 😉 😉 😉 😉 😉 ...................tak my mame dnesne prve ockovanie za sebou a malinky cely cas spinkal, no istotne nebude po mne aspon co sa tyka injekci - chvalabohu 😉
@orsulka - sekcia je super - ja som bola sice najviac vystrasena z toho na svete - aj sa tam jedna sestricka na mna stazovala hudecovi, ze co tolko vyvadzam z tych injekcii - ale ked si to tak premeliem naspat teraz s odstupom par dni, tak v podstate je to super oproti klasickemu porodu - teda komplikacie mozu nastat kedykolvek, ale celkovo ked to zoberiem, tak sekcia je ovela menej narocnejsia na psychiku ako klasicky porod - prve dni su sice zabijak, kym sa rozchodis, ale po tyzdni uz budes behat o 106 😉 ................................ja uz sa citim uplne super, len sem-tam zaboli - zapicha, ale inak pohoda.................takze drzim palce na sekciu - a spinalku 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂
...........................baby mam otazku - ked som si rano zohriala mlieko z chladnicky a dala to cestou do bojnic malemu pit, a este mi polka flasky zostala, tak by ma zaujimalo, ci mu to mozem dat aj teraz pit alebo ci to treba uz vyhodit a opatovne nezohrievat alebo co s tym? od zohriatia prebehlo uz aj 7hodin 😕 😕 😕
............................ostatne vas pekne zdravim 😉

cikyta
7. jan 2011

@orsulka A teším sa na foto ty naša (akoby Sisa povedala : Konitačka) 😀

tija28
7. jan 2011

@wolfskinka - diky 😉 .............tak a matej uz ma dalsieho noveho kamarata - ako to len rychlo ubehlo 😉 😉 😉

cikyta
7. jan 2011

@tija28 Mliečko zohrievaj iba raz. (Skladuj ho v chladničke 12 hod. a ked ho dovtedy neminieš,radčej ho daj zmraziť.) Možno sa niekde píše,že môže byť v chladničke 24 hod.,ale najlepšie bude všetko o polovicu skrátiť.Vtedy máš 100% istotu,že mliečku nič nieje. Ja som takto robila. Nečakala som 24 hodin. 🙂
A gratulka ku včeličke ! 😉

lucula73
7. jan 2011

@tija28 materské mliečko by sa nemalo zohreivať dva razy.a žiadne mliečko by sa nemalo znova podávať,ak to dieťa nevypilo....ja neviem,ja by som to nerobila,spravila som to možno ľx,bolo mi ľúto vyhodiť mojemliečko 🙂
a vieš,že mliečko možeš držať v chladničke max. 24 hod.?potom ho musíš zamraziťalebo zlikvidovať 😉

tija28
7. jan 2011

bambulky moje @cikyta @lucula73 - esteze vas mam, ved co by som ja bez vas robila 😉 😉 😉 ......diky 😉
.............a este ma zaujima, preco musia babetka stale spat bud na jednom boku alebo na druhom (tak vytocene cele s perinkou) - len kvoli tomu, aby nemali capatu hlavu ? ci kvoli comu ? 😉

cikyta
7. jan 2011

@tija28 Ano.Kôli hlavičke. Aby ju nemali velmi zležanu a maju ju krásnu okruhlu.....aj ked niekedy sa bábo zatne a same si oblubi svoj bok,či rovnu polohu a aj tak si zleží hlávku do roviny. Je to estetická chyba,no ak je to príliž zležané,može isť aj o zdrav.problém ! (A hlavne chlapčekovia by mali mať krásne hlavičky-makovičky,kedže sa nakrátko strihaju) Dievky nedostatok zakryju vláskami 😉
Pokial sa zležaninky objavia,može sa po porade s pediatričkou zvýšiť dávka vigantolu.
A čím skor polohuješ,tým lepšie. Lebo čím staršie bábo,tým prefíkanejšie 😉

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre