Sanatórium Helios. Aké máte skúsenosti?

mia1983
2. jún 2009

Tak šup sem teda a čo povedať na začiatok asi len to, že z celého srdiečka želám všetkým Heliosáčkam, aby vám to vyšlo 😀 a verím, že vám to aj vyjde, cítim to 🙂

kiara15
20. sep 2009

lusi dakujem budem sa snazit 😉 😉

mzuzi tak si ma aj upokojila lebo som furt vahala ci si ho dat ale pomahga mi mohla som aspon vecer zaspat 😒

dominka aj by som to na manzela dala ale neni doma je uz v praci ☹

kiara15
20. sep 2009

mzuzi krasne brusko joooj velmi vam to pristane 🙂 🙂 🙂

dahra
20. sep 2009

Ahojte,
neviete, ako dlho sa caka na IUI s darcovskymi spermiami? Dufam, ze to nebude take otrasne dlhe ako na IVF?

mzuzka
20. sep 2009

kiarka a teraz je zase vacsie, to je fotka spred mesiaca, ked si mi mimochodom nechcela verit, ze som uz gulata 😀 😀

ty sa lieckaj, ten bioparox je dobry a lokalne antibiotika sa mozu.takze pohodicka, teraz to priiide.konecne.

dahra ja osobne netusiiim ☹

kiara15
20. sep 2009

mzuzi to by som veru ani nepovedala tak sa odfot som normalne na teba zvedava 😉 😉
liecit sa liecim uz aby choroba bola prec 😒

darha veru ani ja netusim ☹

domika9
20. sep 2009

no zuzi teda fakt tam maš pekne bruško

mne doktor povedal že ked sa mi vyhupne maternica von z malej panvy aby som sa nezlakla lebo ja ju mam nie smerom dopredu ale dozadu a ešte k tomu zatočenu ,,ako slimak ,,( ako tym smerom nie na 5 x ako ulita 😀 )
tak že ked sa mi naraz prehupne že to pocítim no a aj napriek tomu že mi bruško už vidno som to ešte nepocítila tak neviem či som to prespala alebo čo 🙂
zuzi daj fotečku ešte
ja dam zajtra aj s knižkou 🙂

romy01
20. sep 2009

ach jaj, som sa pomylila, nie pregnyl ale puregon 😀
domka super, ja som tehu knižku ešte nikdy nevidela, som zvedava co sa tam pise 🙂

domika9
20. sep 2009

jaj tak romy 🙂

no romy a ta knižka román to síce nieje ale zapisuju sa tam všetky možne udaje o babätku a o tebe a tiež vysledky z vyšetrení 😉 už sa neviem dočkať

domika9
20. sep 2009

kiara a ty teraz kedy ideš na ket-ko už teraz ? v tomto cykle?

mzuzka
20. sep 2009

hadam zajtra ma mm odfoti a potom sem hodim aktual.

ja to potesenie s knizkou mat nebudem.ja som nafasovala take zcvaknute A4ky, kde je rozpis navstev a vysetreni a vedla kolonka na vysledky. to je cele ☹

domi uz sa tesim na fotocku,ked hodis. idem si este na chvilu lahnut pred robotou, vam etse krasny zbytok vecera a krasne snicky.

minka051
21. sep 2009

Ahojte babenky prajem krásne ránko 🙂 🙂

lusina
21. sep 2009

Ahojte žienky, pekné pondelkové ránko 😉
ako ste víkendovali? my super, v sobotu sme boli na hríbky, sme ich našli tooooľko veľmi moc, a potom sme to čistili do večera, sme si robotu doniesli z lesa 😀
ako Kiarik? lepšie?
mzuzka máš rozkošné bruško, už sa teším keď budem mať aj ja také 🙂
romy, ja som tiež ešte poriadne tehuknižku ani nevidela, len na obrázku.
dahra, ani ja netuším, ale ja si myslím, že to tak dlho asi trvať nebude, skus cinknúť de helíka a hádam ti povedia.

minka051
21. sep 2009

Ahoj lusina
Aj my sme boli na hríby máme zopár kozákov ale mám aj vatovce dva ako lopty a neviem ako ich okrem vyprážania mám urobiť...škoda že sa nedajú nejak zavárať.

lusina
21. sep 2009

ahoj minka, skus na nete kuknuť nejaky receptík. myslím, že tam niečo nájdeš. 😉
ako pokračuješ?

romy01
21. sep 2009

dobré ránko
dens som bola na utz a krvi , som 5DC a mala som dokopy 15 folikulov od 15mm do 9 mm - mne sa zda ze su moc velke na to že som iba 5DC, nezdá sa vám?

lusina
21. sep 2009

Ahoj romi, no je to dosť, aj som tak veľa mala a skoro ma stopli. potom mi znižili dávku.
ja som mala pri OPU 22 vajok čo mi vybrali, bála som sa,že bude kvantita na úkor kvality, a ja veru bolo. 😒
ale ostali aspoň 3 riadne- dobre , z toho mám dve zmrazene.

romy01
21. sep 2009

aha a lusina dala si si teda vlozit jedno?
No ja myslím že z tých 15 tich dolikuv nebude tolko vajok, ja mam pb s hormonmi takže asi nie v kazdom bude vajko

komarik
21. sep 2009

ahojte, dnes mi silno držte palce - idem k zubárke. Mám aj jeden zub kde mi praskla plomba tak budeme vŕtať. Bojim, bojim. Už nikdy nebudem jesť orechovú štrúdľu lebo tam bola škrupinka a fajne som do nej zahryzla. ☹

romy01
21. sep 2009

juuuj komarik ani ja zubarku nemusím, ja bojim aj za teba

lusina
21. sep 2009

no ja som mala z 22 zrelých s vajok 18 hned po vybratí mi to prišla emryol. povedať.
áno, dala som si vložiť jedno, aj sa chytilo ale s ms ho vzala so sebou ☹ , ale teraz ket-ko výjde.
aj teraz si dám vložiť len jedno.a ty?

romy01
21. sep 2009

ja plánujem na vklad dva - ak budu dobré, teda uprimne som necakala 15 folikov a doktorka bola dnes v šoku, lebo mám vysoké FSH a cakala max do 10 folikov.
Ale som trosku vystrasená že som mala tu sliznicu az 9 mm - to normalne mavam na 10 DC a teraz som len na zaciatku 5DC, nie je to moc? kolko si mávala?

domika9
21. sep 2009

ahojte peknyden všetkym 🙂

komarik držím palce ja by som už tiež mala ísť k zubarovi -nemam síce nič akutne ale treba mi ešte jednu plombu vymeniť za bielu ale to si necham ne dosť neskor lebo teraz sa zbytočne nechcem šokovať 🙂

matusik111
21. sep 2009

ahojte kocky, mozem sa opytat par veci? My sa snazime rok a nedari sa nam. Mame za sbeou HP a SPG a vsetko v poriadku. Rozmyslame od noveho roka navstivit Helios. Zoberu nas aj ked sme "asi" v poriadku? Ako vyzera zakladne vysetrenie? Aky je dalsi postup?
Dakujem.

lusina
21. sep 2009

romy, tak výšku sliznice si vôbec nepamatam, ale viem, že to bolo ok. dr. mala strach z toho množstva folíkov čo som mala v bruchu,ale so sliznicou bola spokojná 🙂
neboj,bude to dobre. 😉

domika9
21. sep 2009

matusik vitaj a nemaj boja zoberu vas určite ved to že maš HP a spermiogram v poriadku neznamena že nieje zardhel niekde inde ak ti možem poradiť -ked tam chceš ísť v jan. tak si tam zavolaj na recepciu v priebehu decembra pretože trva približne mesiac pokial vas objednaju na prvy pohovor
oni si spravia nanovo HP spermiogram zoberu ti krv napríklad na toxoplazmu a podobne ochorenia možno vas objednaju naPCT test a podla vysledkov vam zvolia postup akym sa budete uberať či už planovany ps , IUI alebo IVF

domika9
21. sep 2009

matusik a načo chcete čakať vlastne do buduceho roku ved čím skor sa objednate tym skor budeš mať za sebou vyšetrenia a tym skor budešmať v brušku babo 😉
lebo ak ťa pošlu aj na hematologiu tak si pekne dlho počkaš za vysledkami myslím 2 alebo 3 mesiace

domika9
21. sep 2009

komarik pozeram že tebe sa blíži polčas 😀 neskutočne to letí

domika9
21. sep 2009

a kde mame dnes orsulku ta snad dospava opicu 🙂 😉

matusik111
21. sep 2009

Moj manzel si mysli, ze moc stresujem a vsetko unahlujem, tak jeho urcite skor nedostanem do Heliosu . Cez leto som ho ledva dostala na SPG 😀 , to su muzi 😀 . Niekedy, mam naozaj pocit, ze je to iba moja psychika, ale zas su kocky , ktore otehotneli aj pri horsom stave.
Mozem sa opytat co je PCT test? a co je planovany ps ?
Dominika dakujem 😵 😵 , ako sa vam podarilo? a po akej dobe?

domika9
21. sep 2009

matusik PCT test je tes po pohl styku a zobetu ti vzorku či si nevytvaraš protilatky proti spermiam alebo placente
planovany ps- je planovany pohlavny styk väčšinou sa to robí ked je problem v dozrievani folikulov resp. ked maš anovulačne cykli vtedy berieš tabletky na rast folikulov chodíš v určite dni na folikulometriu a ked je ten spravny čas pichnu ti pregnyl ten služi na uvolnenie vajíčka z folikulu čiže aby došla ovulacia a povedia ti presne kedy sa mate snažiť (nam sa to podarilo tymto sposobom ) ale my sme mali aj iný ,,problem,,
a netreba sa bať su tam naozaj uplne super ludia vobec nebudeš mať pocit že si u lekara
my sme začali do heliosu chodiť v marci ale snažili sme sa 3 roky

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre