Sanatórium Helios. Aké máte skúsenosti?

mia1983
2. jún 2009

Tak šup sem teda a čo povedať na začiatok asi len to, že z celého srdiečka želám všetkým Heliosáčkam, aby vám to vyšlo 😀 a verím, že vám to aj vyjde, cítim to 🙂

lucula73
14. okt 2009

domcek - no to máš tiež perné,ja idem až po 4 týždňoch,čo je nekonečno....raz som šla aj neplánovane,no teraz hádam vydržím.A to magnezko by som mala aj ja brať,no tiež som mala nízky tlak a často mi búšilo srdce,tak si ho teraz dávam len keď ma bolí viac brucho.... 😒
A čo budete mať,nevieš?a malý to ako berie,my sme to povedali dcére len pred týždňom...

ninajana
14. okt 2009

Holky vy ste uplne uzasneeeeeeeee, dakujem za vase rady, aj som veru volala, tak nakoniec z Heliosu to odislo az 28. septembra. Nechapem preco az po 3 tydnoch od 3. septembra. Asi toho maju vela. takze malo by im z poistovne prist vyrozumenie, ale posielali to az do poistovne v Ziline, co tiez neviem preco, ked som z Topolcian. Asi maju tak vo zvyku. No a ze mi zavolaju ked pride vyrozumenie, tak uvidim ako si to napasujeme, lebo Vianoce s placom mat nechcem, ze to na prvykrat ani nemusi vyjst, tak s tym ani neratam. ☹

ninajana
14. okt 2009

A este holky, nemali ste aj vy pripad, ked vy ste v poriadku a manzel ma 99% spermii zlych? Aj pohyblivost, aj pocet a aj morfologiu ☹ Ci sa vobec ujme take embryjko.

domcek
14. okt 2009

No vesele ale niekedy ked je dost zle mi aj tie dva tt pridu velmi dlho.
Ja beriem magnezium od kedy sa dalo cizeod 14tt. Brala som najvyssiu moznu davku 3xdenne. No ma to skoro zabilo. Museli sme to znizit na 2x1 aj ked teraz zasa tvrdne brusko.
No co uz. Ja mam aj vcestnu placentu a este aj na prednej strane v pravo pekne to citit a aj vidno hrcu a tvrde na brusku. Takze hrozi cisarsky dufam ze si to este to male rozmysli a vy tiahne ju hore.
Koli tej placente v 20tt nebolo moc vidno ale vraj tasm pindur nieje takze asi baba.
Inac malzy bol somnou na sone. uplne hotovy bol.
Mala rastuce brusko neriesila? Nas to vie od 9tt. Kedze som ostala doma a riesil preco.

minka051
14. okt 2009

ninajana aj my to máme aké zlé. Ale ak ti schválili IVF tak asi sa to dá nevešaj hlavu. Urobia ICSI to vám asi vraveli.

ninajana
14. okt 2009

no to este nie, ale to je tusim ta najnarocnejsia metoda kedy vlozia spermiu priamo do vajicka?

ninajana
14. okt 2009

minka a vam sa podarilo?

wolfskinka
14. okt 2009

dobre ranko

katarinka dakujem injekcii mam dost mam celu davku menopuru aj decapeptylu, ale ak by si ich chcela predat v IP mas kontakt kto zhana

domcek ahoj

lucul ahoj

orsulik ... depky trosku presli ale su stale, po kazodm len hulakam neviem co sa to deje so mnou

lucula73
14. okt 2009

domcek - no že som doma,to nejak neriešila,ja som doma od 1.7.vtedy som jej povedala,že ma bolí bruško a ona si nejak zvykla,vobec jej nebolo čudné,že nechodím do roboty.Ale teraz mi to vyhovuje,je prváčka,mám viac času naňu.A mne brucho nejak veľmi nevidno ani teraz,tak nemá čo riešiť... 😉

lucula73
14. okt 2009

wolfi ahoj,prečo depkuješ,veď treba myslieť pozitívne,už sa ti to blíži 😉

ninajana,práve to ICSI slúži na to,aby tie zlé spernijky dopravili do vajíčka...takže v pohode...my sme mali patologiu 100%,ivf nás nakoniec obišlo,ale uchytilo sa,takže ... 🙂 🙂

minka051
14. okt 2009

ninajana boužial nie ale to preto že my sme sa k tomu ani nedostali lebo mi stopli stimulku.

ninajana
14. okt 2009

stopli stimulku? aj to sa moze stat?

domcek
14. okt 2009

wolfi ahoj. Depku zazen prec. Dost ze je zamracene vonku.
lucul vsak ani ja nemam moc velke brusko aj ked uz dost vytrca ale povedali sme mu. On sa tesi.
Aj ked si myslim ze mu to dost radikalne zmeni jeho jedinacikovsky svet bude medzi nimi rozdiel 7.5 roka. A Simonko je nauceny ze co si povie a kde chce ist to sa robi. 😵

ninajana
14. okt 2009

lucula no supeeeeeeeer tak toto ma povzbudilo 🙂

kamka17
14. okt 2009

dobré ránko dievčatká...tak tu máme zimu, ale nech...

domcek..ta konečne máte ten net, aspoň sa nebudeš nudiť a možeš veselo posielať tehu vírusíky 😀 😀

inak aj ostatné možte posielať, však sa zídu 😉 😉

lucul, ahoj aj tebe...ja inak furt myslím na teba pri tej našej diagnóze, lebo však naša morfológia naposledy 0,3%, tak si vlievam nádeje, že by sa mohlo zadariť aj normálne...len sa obávam, či v tom nebude aj niečo iné...ale však uvidíme ako dopadneme 😅

minka..ako dnes, a pnkuješ dúfam až do piatku???

domcek
14. okt 2009

lucula a meno mate vybrate?
My stale nic... 😝

janicca
14. okt 2009

ahojte babule prajem fajn zasnežený deň 😉 u nás husto sneží ako v decembri 😉

ninajana - my máme podobný problém ako vy tak isto moj drahý ma spmg zlý ale aj pri tom sa zázraky dejú...tiež sme boli na IVF neúspešne tak v r.2010 idem znova ale aj psychika veľa urobí....tak len pekne hlavu hore žiadne plače dopredu že to nevíde keď to nebude ako darček pod stromček tak to bude ako vajíčko na veľkú noc .... 😵

kamka,wolfi,orsul,kiarka ,minka,lucul a ostatním posielam pár snehových vločiek **********************keď nie TV tak aspoň vločky........... 😵 tie vločky mi nejako nevyšli 😀

ninajana
14. okt 2009

janicca dakujem si zlatucka 🙂

zuzanabb
14. okt 2009

ahojte zienky, chcela som sa opytat, ci niektora z vas mala zle pecenove testy z tych liekov. Lebo som bola vcera na kontrole na reumatologii a vyslo mi ALT 5,92. Norma je do 0,55 a doteraz som mavala 0,2 a zrazu taky skok. Doktorka si mysli, ze to mozem mat z tych hormonov (clostil a duphaston) co mi davali v Heliose, lebo v ramci reumy beriem stale tie iste lieky. Takze ma hned poslala na hepatologiu a tam mi brali krv este na dalsie testy a vraj o 2-3 tyzdne vysledky a dlha cakacia doba na vysetrenie. Tak som jej povedala, ze mne to dost suri, lebo o cca mesiac by som mala zacat brat stimulku kvoli IVF a ona, ze tak to musite odlozit, lebo s takymi vysledkami mi to ziadny doktor nepovoli... skoro ma jeblo. Objednat ma bez vysledkov nemohla, ze vraj by ma musela dat az v novom roku. A ak budem mat zle vysledky, tak ma mozno hodia skor... 😖
Ak to bude z tych hormonov, tak neviem co potom spravi moje telo pri stimulke.

zuzanabb
14. okt 2009

a este jedna otazka, ked sme 29.9. podpisovali ziadost o IVF tak mi Krajko kazal co najskor zbehnut do mojej poistovne po potvrdenie, ze nemam ziadne podlznosti a mam mu to dako dorucit, ze jedno ako. Tak som to hned na druhy den vybavila, zoskenovala a poslala na jeho mailovu adresu co ma uvedenu na web. stranke Heliosu. Myslite si, ze cita postu a najde si to? Lebo som sa ho tam este daco pytala a zatial neodpovedal, co su uz 2 tyzdne.

kamka17
14. okt 2009

janica...no dik za vločky..nie že by som nemala rada zimu, ale teraz v októbri mi to nepripadá ešte vhodné..mohli ste s tou perinbabkou veru ešte počkať 😕

inak ninajana..tiež ťa vítam medzi nami a dúfam, že sa čo najskor pripojíš k našim tehulkám...

keď tak premýšľam, tak okrem mzuzky posledné tehulky otehulkovali prirodzene...asi sa zľakli opu a všetkého okolo, tak si to pekne krásne rozmysleli 😅 😵

minka051
14. okt 2009

zuzanab No na tú mailovu poštu to bude asi ťažko. ak to aj číta tk tak bude mať toho asi vela a určite to maže lebo to nestíha. Mala by si to poslať poštou prioritne do Heliosu a to tam majú na druhý den.

lucula73
14. okt 2009

kamka - veru,no musíš veriť na zázrak,že sa to snáď podarí,ja som tomu tiež veľmi neverila,no v kútiku duše som dúfala,že čo ak.....

zuzanabb - tak mu napíš nie na jeho mailovú adresu,ale medzi verejné otázky na stránke heliosu,- FAQ-tam ti odpovie určite....

domcek - no meno zatiaľ vybrala len veronika,jej sa páči Marek,neviem odkiaľ to má,ale rodinná rada ešte nezasadala,takže neviem ešte.Aj medzi mojimi bude necelých 7 rokov,je to dosť,ale čo už..uvidíme.. 😉

kamka17
14. okt 2009

zuzanka...krajko poštu číta, mne naposledy odpovedal hneď druhý deň...ale pre istotu ak sa ti dá, pošli mu to ešte raz...a s tými výsledkami...no to je iná káva 😒 ☹ to ti na psychickej pohode nepridá...takže to vyzerá tak, že ivf budete odkladať ?? ale vieš čo, asi bude lepšie, keď sa dáš dokopy najskor ty, lebo ak začneš stimulku a niečo by sa malo pri tom nepodariť, tak radšej takto počkať a máš istotu, že všetko bude ok 🙂

lucula73
14. okt 2009

no ja sa idem vyvetrať v rámci prechádzky,poobede ešte nakuknem...zatiaľ pa

kamka17
14. okt 2009

lucul pa, a nie že ťa niekde zaveje 😎

domcek
14. okt 2009

Ja idem tiez off uz sa mi blbo sedi idem trochu do polohy lezmo. Neskor nakuknem paaaaa.

janicca
14. okt 2009

zuzanka tak ja som to poslala aj prioritne aj e mailom a zatial ani obraz ani zvuk ešte sa neozvali ale som trpezlivá tak čakám aj tak viem že to nebude tento rok.....

kamka - naš organizmus napichaný hormonmi je hore nohami,príroda je hore nohami no čo viac by si ešte chcela.... 😉 pri dnešnom globalnom oteplovaní sa ani nečudujem že je to všetko na ho.... 😉

domika9
14. okt 2009

no ahojte tak konečne som vas dočítala v noci nemožem spať tak to potom dospavam rano a potom mam vela čítania na koníku
no zuzanabb to je fakt na nerv ale čo narobíš trpezlivosť ruže prinaša
a kdeže mame dnes našu veducu pionierskeho tabora orsul?
inač dnes rano som vstala a mam chuť upiecť nejaky vianočny kolač alebo postaviť stromček alebo to je jedno čo - vonku mame riadne nakudlene a stale sneží -boooože jak by som sa šla lyžovať ☹

orsulka
14. okt 2009

domika....... 😀 😀 ta tu som...vždy pripravená.... 😀 😀 😀

ale trebe tukat veeela do PC.....veeela cisel a podobne...aby mi to potom vyplulo vysledky, ktore tu budem dalej studovat a kontrolovat s inymi vysledkami.....aby..... no nejdem vypisovat....dnes som už jeden telefonat s rozculovanim mala.....ale hlavne že som to nakoniec vyriesila...takže ja popri praci sem tam kuk-nem 😀 😀

takž mas vianoce dnes????????? a darceky už más kupene????? 😀 😀

pozdravujem ostatne bambule....vitam domcek medzi nami, vaka bohu za domaci net 😀 😀 😀

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre