Sanatórium Helios. Aké máte skúsenosti?

mia1983
2. jún 2009

Tak šup sem teda a čo povedať na začiatok asi len to, že z celého srdiečka želám všetkým Heliosáčkam, aby vám to vyšlo 😀 a verím, že vám to aj vyjde, cítim to 🙂

orsulka
16. jún 2009

a otazka...povedzte mi.....ja mám nejako zúžený krčok maternice....aj ked mi Krajko daval embryjko, tak mi ho musel rozširovat fyzicky, aby sa tam potom s tou piptkou kde je embryjko dostať.....

a teraz tá otazka: može mat zužený krčok za následok, že sa nedari otehotniet prirodzenou cestou??? bráni to tým spermiám k vajkam????? som z toho už jelen..... ☹

cikyta
16. jún 2009

Orsulka,veru k tomu krčku neviem... ☹ (Mne ho teraz po pôrode nezašil ten blbý doktor!A mal!Kašlal sa na mna.)
Ale hádam to tým spermijkám nevadí.Aspon potom pekne udržíš bábo a nebude sa pýtať predčasne von.Neboj.September to istí!!!!!!!!!Budeš oddýchnutá a vyletnená a embrijku bude u teba svele!

Pridala som foto zo včera.

cikyta
16. jún 2009

Prve dva augustové týždne pôjdeme určite okolo Orsul !
A možno aj skôr,ked sa malá tak rada vozí v aute.Spí v nom ako zarezaná.

finelka
16. jún 2009

orsulka, kdesi som raz citala, ze to moze robit problem pri otehotneni, tak asi to tak aj bude 😒 a doktor to nejako neokomentoval? a inak to ti az teraz take nieco zbadali prvykrat?

wolfskinka
16. jún 2009

cikyt je krasnucka

orsulka
16. jún 2009

finelka......práve že nie...od operácie krčka mam ten priechod taký užší......vedia o tom......ale až tentokrát sa stalo, že sa tam nemohol dostať a musel ho rozširovat.....
ja viem, že von sa nedostanu....len práve pri normálnych pokusoch, či sa vobec prederu dovnutra k mojim vajkam......ovulku mam pravidelne, akurát na jednej strane nemám vajcovod....takže každy druhy mesiac by to mohlo byt ok...no nie???

wolfskinka
16. jún 2009

orsul a kedy ides na dalsi KET ?

orsulka
16. jún 2009

cikytka...boooožinku!!!!!!! Sisi je fakt princeznička...kráááásna 🙂))))) ja ju milujeeeeeeeeem!!!!!! 🙂

wolfi...september......by som asi dala 😀 😀 😀

wolfskinka
16. jún 2009

no to vyzera nadejne ...09/09 a keby ti este vyslo aj 09/09/09 no tak to uz je tutovka

katy7
16. jún 2009

tinkaza urcite im ver a stale na vajka mysli, ako sa im dari, neboj oni sa rozbehnu, v poslednom case si vsimam, ze takmer kazdemu po OPU povedia, ze vajka su velmi zle a potom sa to rozbehne, moc tvojim bojovnickom drzim palceky 😉 😉 😉

baby, co myslite, je lepsia predlzena kultivacia, alebo vklad po 3-4 dnoch? Ja som mala v oboch IVF predlzenu kultivaciu, pri prvom prirodzenu metodu, druhykrat ISCI a zakazdym sa mi stalo, ze do toho tretieho dna boli este OK a potom zrazu zacali problemy, piaty den to zakazdym vyzeralo, ze uz nic nebude a siesty den ledva jeden bojovnicek. Myslite, ze by bolo pre embryjko lepsie dat ho dovnutra skor, aby bolo doma a malo lepsie sance? Lebo mne sa pri tomto druhom IVF stalo, ze na piaty den mi povedali, ze katastrofa a na siesty ked som volala, tak jedna bola uz expandovana blc. a druhe embryjko kym sme prisli na transfer sa zacalo scvrkavat a embryologička mi bovedala, ze omnoho vacsiu sancu by malo, keby bolo vlozene uz na piaty den 😒 No bola som z toho totalne zmatena, a zacinam vazne uvazovat, ze ak to fakt teraz zasa nevide, tak si nedavat PK. Uf, ale som sa rozpisala, ja vas len chcem poprosit o vase nazory a skusenosti 🙂 🙂 🙂

wolfskinka
16. jún 2009

katy7 ... a kedy ides na krv ? a mas uz mrchu ?

katy7
16. jún 2009

wolfi, na krv idem zajtra a mrchu mam uz v podstate 5 den, nebola az taka bolestiva ako obvykle, ale dost dlho je intenzivna, takze asi ☹ . Na 9 a 10 den som mala druhu ciarocku na teste slabucku, ale potom upne zmizla
😢 😢 😢 Tak zajtra sa to rozluskne

wolfskinka
16. jún 2009

katy no drzim palce ...inac ja som mrchu mala a tehotna som bola ale potom som potratila ... ☹

katy7
16. jún 2009

wolfi, to je tiez rana pod pas ... boze ved tu je tolko rizik ... Ja si vydychnem fakt az ked raz porodim zdrave babatko
A co s tou kultivaciou? Ako to bolo u teba - ak sa ti chce o tom pisat

orsulka
16. jún 2009

katy.....hmmmmmmmmmmm...ja neviem...v heliku preferuju a odporucaju jednoznačne PK....ja som ju teda aspon mala vždy..... je to na považenie a rozhodnutie vas samych....na jednej strane sa može stať, že na treti den po vložení bude doma a pozbiera sa.....na druhej strane to vobec nemusi byt pravda a prestane rast aj v maternici tak ako aj v skumavke...a preto ti tam vložia len tie najlepšie a najvytrvalejsie embrykja.....toť otázka....

wolfskinka
16. jún 2009

orsul ja som tiez nad tym uvazovala ci PK alebo nie ale nakoniec je lepsie PK

katy7
16. jún 2009

orsulka ved to, vsetko je to take krehke, no a rozhodni sa spravne 😕 je to vabank 😨 😨 😨

orsulka
16. jún 2009

ked oni ma vždy tam tak v klude a v pohode presvedčia, že tá PK je lepšia.....a ja im tak verim...tak suhlasim....aj ja aj moja polovička.... 🙂 🙂

katy7
16. jún 2009

ved v podstate to chapem, lebo logicky zostanu ti najvacsi bojovnickovia, mna len zarazilo to konstatovanie: "malo by vasciu sancu, keby sme ho boli vlozili vcera" a pritom mi "vcera" - den pred tym, hovorili, ze to vyzera velmi zle, tak potom si vyber ☹

orsulka
16. jún 2009

wolfi.....teraz si ma zabila s tym datumom!!! ozáááááááj 9,9,09 hihihihih......ale to asi nie....nerada by som na vklad 9,9...lebo 11.9. idem na svadbu...teda mala by som ist.....a to by som tam urcite po vklade nemohla ist, resp. nechcela ist....

orsulka
16. jún 2009

katy.........no ano.,..to más uplnu pravdu, a si aj pamatam ked si to pisala.... ono to treba riešit hned, ked sa niečo take stane....a hned sa na to opytať, že tak prečo ste mi včera povedali, že treba pockat??????? ja viem, že niekedy to hned takto cloveka nenapadne sa opytať.....

wolfskinka
16. jún 2009

orsul ... no 999 ... dobre cislo

katy7
16. jún 2009

orsul mas pravdu, ja len tak uvazujem, ze ked to nevyde, tak co urobit na buduce

katy7
16. jún 2009

akosi mi uniklo par prispevkov, no baby ten datum 9.9.09 vobec nevyzera zle 😉

wolfskinka
16. jún 2009

orsul ved ja to tiez hovorim a ja vtedy budem valat sunky v egypte

orsulka
16. jún 2009

katy...vždy to je na zvaženie, a v podstate vždy to ostáva aj tak na vasom rozhodnuti....im sa podpisu vsetky papiere..... 🙂 🙂 😉

wolfi...a na kolko tam idete??????

surviver
16. jún 2009

Pekny den vsetkym 🙂
Orsulka,ten zuženy krčok može byt dovod prečo sa nedari otehotnie prirodzene,lebo spermie maju staženu cestu...ale zase ked sa tam dostanu,tak v tehotenstve to zuženie je skor vyhoda.Určite sa da otehotniet aj s takym krčkom,len to asi trva dlhšiu dobu,ja mam zasa maternicu v rvzf/retroverzioflexia/ sklonenu dozadu a to bol asi tiež dovod prečo sa to nedarilo prirodzene,aj ked poznam ženy ktore to maju tiež takto a otehotneli...je to asi všetko velmi individualne...

kiara15
16. jún 2009

pekny den vsetkym zelam. 🙂

orsul ja mam zase aj malu matenicu proste vsetko naprd ☹

orsulka
16. jún 2009

surviver....tak dik za odpoved, tak ale s tym asi nic neurobim...či si ho mám sama rozširovať???? 😀 😀 😀

kiaruška...ahoj poklad........mala , aj ked mala...hlavne je ,že ju mas!!!!! 😉 😉 ideš zajtra na vysetrenie???? alebo si bola dnes????

surviver
16. jún 2009

orsulka,no žial asi sa s tym už musiš zmierit...o domacom rozširovani som este nepočula,ale čo nebolo može byt 😉

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre