Sanatórium Helios. Aké máte skúsenosti?

mia1983
2. jún 2009

Tak šup sem teda a čo povedať na začiatok asi len to, že z celého srdiečka želám všetkým Heliosáčkam, aby vám to vyšlo 😀 a verím, že vám to aj vyjde, cítim to 🙂

cikyta
30. jún 2010

Čaute tetky fučalky....
Noc bola 😝 Zaspala o 9 no o pol 10 bola už hore,aj o pol 11,aj o 12 a takto až do pol 5.Vtedy vstala definitívne a začala po mne vykrikovať z postielky.Muž ju zobral do izby ešte na hodinu,nech si pospím.... 🙄
Takže nabuduce budeme musieť isť pešo,kedže ani toto ju neunavilo....ja už neviem....

Ozaj.Kým sme boli preč,tak muž za 3 hodiny vypratal celu tretiu izbu,kde bol neskutočný bordel ešte a nádherne upratal.Dal do regálov,na kôpku,povasával.
Urobil aj repráky na dom.kino.A urobil aj sieťku proti hmyzu na spálnove okno skrz Silvinku.
No jaký šikovný!!!!!!!! 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀

cikyta
30. jún 2010

@orsulka Ešte si picháš tie inj.na riedenie krvičky?

wolfskinka
30. jún 2010

@cikyta mala by si castejsie chodit prec ... 😀

petuska123
30. jún 2010

ahojte baby..........ja s manzelom tiez mame problem otehotniet nadari sa nam zatial rok.a mala by som zopar otazok na vas.
1.po kolkych rokoch snazenia ste sa rozhodli ist do martina?
2.ci vam hned gynekolog povedal ci pojdete na ivf alebo na iui?
3.ci to preplaca poistovana alebo si to par musi plat zo svojich
4.a hlavny dovod preco ste navstivili helius???ci vam zistili dake problemy z vasej alebo muzovej strany

my sme podstupili spermiogram kt.ma muz v poriadku a mne doktor tvrdi ze aj ja som v poriadky tak nam dal este 3 mesiace a ze ak sa nam nepodari pojdem na IUI ale co som sa docitala tak nieje dake uspesne dakujem za vau odpoved pa

janicca
30. jún 2010

@cikyta tak na buduce ozaj treba ísť z Vrutok pešo ... 🙂 sa mi zdá že to dieťa je ozaj nezničiteľné ja som včera ĺahla ako zabitá a do konca som ráno zaspala skoro do práce ... 🙂 a to som len chvílu s ňou pobehala... 😝 a tvojmu drahému pochvalu posielam...... 😵 😵 😵

a ja som sa včera po ceste s drahým pohádala kôli sprostému lehátku a to mal ešte meniny a to som mu ešte ani rukou nepotriasla ale dnes to musím všetko napraviť .... 😔 ja keď mám dostať mrchu tak som ako tajfún a vždy si to odnesie moja naj polovička ... 😕

cikyta
30. jún 2010

@petuska123
1.Po 4 a pol roku.
2.Nám to povedal hned,že jedin e IVF-ICSI,lebo máme nulovu morfologiu spermií a ja mám endometriozu.
3.Pri IUI neviem,no pri IVF prepláca polovicu poisťovna prve 3 pokusy a do 39 roku života ženy.Potom si už hradí pár všetko.
4.Navštívili sme ho preto,lebo mi ho odporučila moja gynekologička a až v heliose nám našli príčinu našej neplodnosti.

Tak IUI je možno uspešne na 15%,no nieje to taký zásah do org.ženy,ani nie tak drahe.Kdežto IVF má uspešnosť možno 30%,no aj to stojí nejakých 30 000 SK+hormonálny zásah do organizmu injekcie su už neni bohviečo.

cikyta
30. jún 2010

@janicca 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀
Tričuldo od Wolfi a omalovanka od Survi:

janicca
30. jún 2010

@petuska123 no my sme išli do Helíku tak cca po roku a pol a to som musela zmeniť gynekologa aby sa žačalo niečo so mnou diať ....gynekolog ti nepovie či pojdet na IVF alebo IUI všetky vyšetrenia ti porobí v Helíku...IUI stojí cca 100 evri na IVf sa dopláca cca 1000 evri záleží od toho čo budete absolvovať ....no u nás napr. drahý ma zlý spmg . a ja si vytváram protilátky proti spermiám...... 🙂 a nakoniec ty sa môžeš sama objednať do Helíka nepotrebuješ odporučanie od mudr ...... 😉

petuska123
30. jún 2010

@janicca no ja si tiez myslim ze nieco take bude aj somnoz ze moje telo neprijme muzove spermie........ale preco???co je tomu na vine???

cikyta
30. jún 2010

@petuska123 Vyšetrenie ste mali v helíku? Aj ten SPG?

janicca
30. jún 2010

@petuska123 ešte nerob konečne uzáveri ešte si nič neabsolvovala tak že nemôžeš vedieť čo je za problém.....ja ti neviem povedať čí to je že si vytváram tie protilátky ...mne to zistili až po IVF ...tak je dobre tlačiť na takéto vyšetrenia ešte pred IVF alebo nejakými inými zákrokmi..... 🙂

cikyta
30. jún 2010

@janicca Ale ved ked si vytváraš protilátky,tak to znamená,že prv,ako príde spermia k vajíčku,tak ju tvoje telo zničí.Preto sa urobí IVF a tam to už nevadí,ked sa vloží celé embrijko....uf....si len myslím.
Oprav ma.Teda,myslela som si,že to takto funguje pri vytváraní protilátok......Len moj lajcký názor 😅

janicca
30. jún 2010

@cikyta dobre si to napísala nie je dôvod ťa opravovať ...... 😉 veď to mi je všetko jasné ja som chcela povedať len to že mi vyšetrenie na protilátky robili až po neuspešnom IVF ........ 😉 traz už viem že vraj inou cestou ako IVF to nebude možné......nooo ale motyka môže vyystreliť hoci kedy nevravím že zrovna v mojom prípade....... 😉

petuska123
30. jún 2010

@cikyta nie tu v bb u urologa

cikyta
30. jún 2010

@petuska123 U urologa sa robí zakladné vyšetrenie spermií a v heliose vám spravia detailnejšie.

Takto,ak by som mala povedať sama za seba,ja by som určite išla niekde do caru (už ako sa rozhodneš.Ved nemusí to byť helios),kde robia lepší a rýchlejší rozbor všetkého,čo sa neplodnosi týka. Ušetríte mesiace,možno roky...ktovie.

cikyta
30. jún 2010

@janicca Viac vecí by sa malo pred IVF robiť.......Aj na genetike sa preto hnevaju na cary.

petuska123
30. jún 2010

@cikyta no ale ten urolog robi to IUI..tak on povedal ze muz je v priadku

janicca
30. jún 2010

@cikyta myslíš že je lepšie si dať urobiť genetické testy až potom IVF ?.... a či???

cikyta
30. jún 2010

@janicca gen.testy ešte pred IVF sa robia vraj aj v zahraničí,len u nás sa to nerobí vôbec,alebo až potom,ked absolvuješ viac nezdarov po IVF,čo je zlé............Riskuje sa zdravie a je to škoda penazí...

janicca
30. jún 2010

@cikyta a ty si absolvovala gen.vyšetrenie ?

cikyta
30. jún 2010

@janicca Ano.Po 1.IVF. A pred nástupom na 2.IVF.Len to kým prišli výsledky som bola v 1O týždni tehotná a kukali na mna ako na ufona,že či som nepotratila pri mojej diagnoze do toho 1O týždna bez fraxiparínu.Inj.na riedenie krvy 😀 Tak mi nakázali na genetike rýýýýýchlo pichať,lebo určite o bábo prídem a mali nemilé poznámky k IVF . Dokonca ani to som nemala absolvovať a mohla som zomrieť. Ale tak vieš...ani antikonc.tabletky nesmiem a jedla som ich 4 roky ako troba a tiež len zbytočne a ešte som si len pečen ničila,aj penaženku atd......A kebyže nejdem na genetiku,v živote sa toto nedozviem a žijem kludne dalej-ako kopec ludí,čo to maju a nevedia o tom...

janicca
30. jún 2010

@cikyta no normálne ma začínaš strašiť ...nooo ako píšeš lepšie je nič nevedieť aspoń ma nebude nič zaťažovať že čo keby náhodou .........základ je že si medzi nami ......... 😀 😀 😀 trošku čierného humoru 😉 tak si ma ukecala nejdem na genetiku !!! 😀

cikyta
30. jún 2010

@janicca To ja len tak putavo píšem.....ono su aj horšie veci na svete 😉
Nechod nikde aj tak to už nestíhaš do výsledkov,lebo v auguste začneš kolajničkovať 😵

janicca
30. jún 2010

@cikyta ....... 😀 😀 😀 tak takto sa veci majú správny postoj aj ja sa budem ktomu tak staviať no super .... 😉

marta222
30. jún 2010

Ahojte kočky, prišla som Vás len pozdraviť - nestíham čítať. Survi, Ciky - som rada, že som vás spoznala 😉 a hlavne malú Silvinku - Orsulka neklamala - Silvinka je nádherná a je to také zlaté šidielko 🙂 🙂 🙂

wolfskinka
30. jún 2010

ahojte, no baby tak som tu spat od kadernicky ... ostrihana vyfukana mozem ist rodit .... stretla som jedneho znameho ... doktora ortopeda a kukol na mna a mi povedal, ze on ked kukne na mna ten porod vidi na mne dnes najneskor zajtra ... suseda ma chcela odrodit vcera , tento zase dnes a zajtra ... no zacina to byt zaujimave ...

nechcet si tipnut aj vy ????

cikyta
30. jún 2010

@wolfskinka ved ja vravím.....až v 40 tt. 😉

@marta222 Martulík,aj my sme radi,že sme ťa spoznali a veríme,že sme sa nevideli naposledy. 😉

wolfskinka
30. jún 2010

@cikyta myslela som datum ... a nepotiahneme az do 42tt ??? nech vam urobim radost 😀

cikyta
30. jún 2010

@wolfskinka OK Wolfi. 20.júla.
Tým,že by si mala byť tehulka ešte do 40 týždna mi neurobíš radosť. Možno len tým,že vyhrám stávku. Ja budem mať radosť len ak bude Matejko zdravučký a sám si vyberie,kedy je jeho čas...
4Ott je uplne normálny a presný na rodenie.No a pri chlapčekoch je to tak,že tým je v brušku fajn,a zväčša prídu aj 42tt.

kiara15
30. jún 2010

@wolfskinka a co suseda ked ta dnes videla?? 😀 😀 😀
@orsulka ja viem ze stym nic nenarobim ale vies aj manzel ma tak volno a vies ako to je ked robi vonku 😠 ale co uvidime ako dojdu v juli a potom sa rozhodne budem jest tie citrony nic ine mi neostava 😉
som rada ze babuliatka su ok a ze tijus je ties ok len sa bambulky drzkajte 🙂 🙂 🙂

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre