Sanatórium Helios. Aké máte skúsenosti?

mia1983
2. jún 2009

Tak šup sem teda a čo povedať na začiatok asi len to, že z celého srdiečka želám všetkým Heliosáčkam, aby vám to vyšlo 😀 a verím, že vám to aj vyjde, cítim to 🙂

kuspitka
27. sep 2010

AHOJTE.ako sa mate dievcata?ako pokracuje tehotenstvo?

brmbolcek
27. sep 2010

pekne ranecko, slniecka moje 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀

po dlhsom case vas zdravim, ospravedlnujem sa, ze pisem tak neskoro 😉 😉 😉

v prvom rade moc moc dakujem, vsetkym za gratulacie , a hlavne za basnicku cikytkinu 😉 😉 😉 , vsetko si prestudujem aj 30 stran dozadu a poodpisujem 🙂 🙂 🙂

ale ked som tu nebola na vsetky z vas som myslela 😉 😉 😉

@surviver- dakujem ze napisala na MK ze sme na svete 😉 😉 😉

Tak porod sme mali uzasny trval cca 1,5 h. a to aj z cestou do nemocnice , cesta trvala cca 40min. 😉 😉 😉
V noci mi zacala pomalicky odtekat plodova voda, ale to fakt ze pomalicky tak som este zalahla a spala 😵 😵 😵 Rano sa to uz o cosi viac spustilo ale vsetko sa dalo zvladnut, este som sa osprchovala doma, manzel mi fenoval hlavu, a ja som si lakovala nechty 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 . Po tom sme sadli do auta a sli sme po ceste mi uz odtekala voda ale ziadne silne bolesti som nemala , prisli sme do nemocky rano 8.20h, na sal ma bral 8.30h, tam zistili, ze sekciu nestihaju , vysetrili ma nahodili monitor a sup sme isli rodit , manzela som mala pri sebe , bolo to uzasne 😉 😉 😉 zatlacili sme na 3 krat a nasa cucoriedka bola na svete 😵 😵 😵 😵 😵 😵 😵 😵 😵 . Ani som nevedela ze rodim.
Cakala som od porodu horsie ale velmi hladko a rychlo to prebehlo..... 😉 😉 😉 som velmi rada, ze sme porodili normalne, ten pocit sa neda vyslovit ako dieta ide na svet, je to uzasny pocit 🙂 🙂 🙂

teraz sa ucime na system kedy papat , a vstavat.....atd.... inak sme zlatucke, tichucke a velmi dobrucke dufam, ze nam to vydrzi co najviac 😉 😉 😉

manzelicek siel povybavovat vsetky urady co sa tyka nasej cucoriedky a ked pride hodime foto aky sme 🙂 🙂 🙂

tak to zatial vsjo o mne , uz sa tesim ked si vas vsetky precitam co je tu nove......

janicca- ako je na tom s oplodnenim, ....
orsulka- ako dopadla serklaz......
kamka-ako sa jej dari s paulinkou.....

atd, vsetky za radom

dievcatka este raz vam dakujem ze ste na nas mysleli 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 😵 😵 😵 😵 😵 😵

kuspitka
27. sep 2010

@brmbolcek moja ešte raz gratulujeme bambulka je zlata....

orsulka
27. sep 2010

@brmbolcek no ahojček maminka !!!!!!!!!!!!!!!! vitajte domka spoločne 😵 😵 zlvádli ste uplne ukážkovo na jedničku !!! s tvojou pozitivitou to ani inak nemohlo byť !! 😵 😵 😵
serklaž dopadla dobre..... 😉 😉 zvládli sme, aj pobyt v nocke a to celkom v pohodke... 😉 😉

no idem k tomu dokymu sa posadiť...zatial pa

brmbolcek
27. sep 2010

dievcatka , poprosim mensi suhrn co sa tu udialo ak by niektora mohla napisat , dakujem 🙂 , nech som v obraze 😵


@kuspitka- dakujem videla si ju na FB ? manzel tam dal par foto a este doplnime 😉 😉 😉 ako sa inak drzkate s Kamilkou ?

@orsulka- dakujeme moc moc, a drzkaj sa u dokiho, myslime na teba 😵 😵 😵 som rada ze serklaz dopadla fajn, aj ta nemocka ze sa dala vydrzat 😉 😉 😉 si silna zienka, teba nezlomi len tak hocico 😵 😵 😵

kuspitka
27. sep 2010

@brmbolcek hej videla je veľmi zláta....
kamilka nici byt papa kveta ide ma poraziť...
a vy čo kojíš?mala ti ako búva?

janicca
27. sep 2010

ahojte dievčence.... 😉

@cikyta super si ma potešila verím že aj začiatok jesene bude taký úspešný ...prechod z leta na jesen je to naj čo može byť toto obdobie zbožňujem tak možno aj preto to tak vyšlo ... 😉 😉
@kiara15 moja myslím na teba už to máš určite za sebou a spokojne si ležíš ešte trošku pripitučká z narkozy .... 😀
@brmbolcek super porod..... vitaj doma aj s malou Diankou a hoď foto aj sem nech sa pokocháme 😵 ešte raz prajem veľa zdravíčka,šťastia......ešte som nie oplodnená asi zajtra alebo v stredu .... 😉

bože to bol zase hrozný sen 😖 😖 nech už je to všetko za mnou.....

brmbolcek
27. sep 2010

@kuspitka- plne kojime s prsnika, a buva celkom fajn, prespi mi 4,5h. prebalime nakrmime a spinkame ... niekedy spime 3h, niekedy 4h.... ako kedy .... no este sa system ucime ako to malej bude najviac vyhovovat

brmbolcek
27. sep 2010

@janicca- tak ty este nemas v sebe malickych? hm... a tak som na teba myslela ze budes uz domka lezkat s vylozenymi nozkami ..... a co ake davky pichas ? kde to viazne ? a kedy kontrola v heliku sono ? ako sa citis ? nemas pocit prasknutia bruska ?

janicca
27. sep 2010

@brmbolcek veď som písala že asi zajtra alebo v stredu budem mať embryjka u seba .... 😵 😵 😵

kuspitka
27. sep 2010

@brmbolcek tak to je dobré keď kojiš....

@janicca tak to je dobrá správa.držíme palce

orsulka
27. sep 2010

tak ja som sapt, ale doky tam nebol...cely týžden nebude........objednana na 3D sono a poradnu na 11.10. 😉 😉
@janicca kedy budes vediet presne že kedy je ET???? budeš dnes volat ci co?????

brmbolcek
27. sep 2010

@janicca- tak tfuj, tfuj, tfuj, - dobra spravicka, uz len cakat na stredu,..... najdi si nejaku baviacku aby ta neporazilo s tolkeho cakania 😀 😀 😀

@kuspitka- ja som velmi rada, ze kojim som tomu stastna je to hrozne narocne ked zena odsava a pozom este krmi ma to dvojnasobne tazsie i casovo ........
Nam to trvalo jeden den sa prisat na prsnik ale podarilo sa.... ale nas cka ked dopapame, mame taku ckavacku 😀 😀 😀, tak ju vzdy este trosku nakojim a prestane jnasu cucoridku ckat 😵

kuspitka
27. sep 2010

@brmbolcek ja som nemala to šťastie kojiť,ale ďalšie budem.

@orsulka tak už sa tešíš na 3D sono?

orsulka
27. sep 2010

@kuspitka jasne, že sa tesim 😵 😵 😵

brmbolcek
27. sep 2010

@kuspitka- a to preco ? kde to viazlo ?

@orsulka- super, ja ked som sa objednala na 3D sono tak som sa veru ze nevedela dockattttttt 😀 😀 😀 😀 😀 😀

dievcence kde si zmenim v profile ze uz mame cucoriedku aby mi to naratavalo kolko uz ma dni atd...... skusam to ale marne 😒 😒 😒

kuspitka
27. sep 2010

@orsulka je to super zážitok.
@brmbolcek mala sa stále odťahovala od prsníka bol to boj.nevedela sa ani prisať ja som to už nezvládala tak som začala aspoň odsávať do 5mesiacov.
ale ,keby som mohla znovu ju kojiť tak by som začala hneď...

brmbolcek
27. sep 2010

@kuspitka- obdivujem tie zeny ktore odsavaju , maju to dost narocne, ale klobuk dole ze nnezlyhavaju a bojuju aj s odsavanim 😉 Pri druhom pevne verim, ze budes dobra dojicka 😵 😵 😵

kuspitka
27. sep 2010

@brmbolcek to aj ja moja.
stále by som ju kojila len ,keď sa už nedá.
aj tak mám stále pociť,že som zlyhala....
musím sa učiť na autoškolu len pritom mojom dieťaťu sa nedá...

cikyta
27. sep 2010

Ahojte...

@orsulka tak presenty neviem ani ja dávať,preto ich ani nedam a potom ma to hrozne štve 😢

Kiarka-drž sa moja.Bude sa ti dobre spinkať dneska v helíku.Vonku prší....takže želám primerané množstvo a najvyššiu kvalitu! 🙂

cikyta
27. sep 2010

@brmbolcek myslím že v profile to je "tehotenstvo a rodina".Dáš si tam do kolonky dátum narodenia dieťatka atd...

cikyta
27. sep 2010

@janicca Janulík a kedy voláš?

brmbolcek
27. sep 2010

@cikyta- dakujem za radu , idem to skusit 😉 😉 😉 dufam, ze sa mi to podari...

brmbolcek
27. sep 2010

😀 😀 😀 @cikyta- trosku som sa potrapila, ale uz to mam 😉 😉 😉 😀 😀 😀 😵 😵 😵

dakujeme a zdravime Labudka a posielame jej velky Zilinsky boztek 🙂 🙂 🙂

mimili
27. sep 2010

Ahojte. Tak my sme boli dnes v Heliose... Od 11.10.zacinam brat Proveru, potom pichat Decapeptyl a Puregon.Ako sme vysli von, tak som sa nezdrzala a slzy mi tiekli potokom... Teraz uz je to lepsie, len mam strasny strach 😔 .
Akurat som si citala tie papiere, ktore mame podpisat. Pise sa tam o odbere plodovej vody, v pripade ISCI... Robili to aj Vam?? Nikto nam o tom nepovedal.

cikyta
27. sep 2010

@mimili ahoj a blahoželám k uspešnému začiatku...............
Prosím,neboj sa,lebo psychika ti všetko pokazí a to predsa nechceš 😉 sme tu my.Vždy pomožeme,poradíme a určite sa dočkáš krásneho bábätka.Teraz ideš do najväčšieho boja,tak slzy odhod a nahod usmev !!! Len TAK zvýťazíš!

Nemusíš isť na odber plod.vody v prípade ICSI.Je to len na tebe ! Nik ťa nedonuti. Je vela prípadov ICSI a nikto nebol na odbere plod.vody (teda,dokial neboli iné komplikácie.Napriklad vyšli zle krvne výsledky atd...no to už je o inom,nie o ICSI)
Aj my sme mali ICSI a vôbec mi nanapadlo,že by som išla na odber plod.vody skrz to ! To určite! 😠
A inak...teký papier som ja ani nedostala...myslím.
Všetko podpíš,nič si neber nejako extremne k srdcu,lebo ti to spôsobí len zbytočný strach.Dobre? 😉

orsulka
27. sep 2010

@mimili blahoželám k uspešnemu zaciatku, a tie slzičky takto na zaciatku to je v pohodke...ja som si tiež trosku poplakala, ale bolo to v pohodke....fakt je základ sa na to vsetko tešiť a veriť a dufať v ten naujspešnejsi koniec....to ti urcite este niekolkrát povie aj doky v heliku 🙂 🙂 😉 Cikytka ti to vsetko pekne napisala....
teraz je najdoležitejšie to, aby stimulka dopadla dobre, vsetko ostatne, ako odbery plodovej vody, a rozne ine vysetrenia sa budu riešiť až potom ked budeš tehu..... 😉 nerieš , podpiste a pokracujte 😵 😵

cikyta
27. sep 2010

Presne tak...je pekné myslieť vopred,ale niekedy je to len na škodu a človek má len zbytočne velku hlavu.......
Ako napr.teraz sa sustredím na to,nech mi poisťovna schváli žiadosť a nech sa začne niečo diať....
-a hurá višlo to!
Potom sa sustredím na to,ako správne začať papať liečik,začal pichať injekciu,počuvať pokyny doktorov až do OPU....
-a hurá su vonku vajíčka!
Potom sa modliť,nech mi vydržia 5-6 dní stále krásne,stále pekné a nech sa vyvíjaju embrijká...
-a hurá daju sa vložiť ET a hádam aj zmraziť!
Potom čakať 12-14 dní do krvných testov,urobiť si z moču,nedostať menzes a zrazu....
-hurá vyšlo to //
Potom čakať len na srdiečko...
-Hurá bije!
Cakať na výsledky krvičky a namerané NT hodnoty....
-hurá su fajn ! (žiadna amniocenteza-odber plod.vody atd...)
ATD...Vždy sa sustred na prítomnosť 🙂
Teda mne to pri druhom IVF velmi pomohlo myslieť len na prítomnosť !

Aj po narod.dcerky....hladala som na nete najprv len veci o kojení (príkrmy ma nezaujímali),potom som hladala jedlá do 7-8-9-12 mes.atd......nič vopred som RADCEJ neštudovala.Teraz občas rozmýšlam,že ako budem riešiť škôlku a prácu,no hned si to vymažem z hlavy,lebo nemám vyriešenu prítomnosť.................ako napr.konečne odučiť malu od prsníka 😠 naučiť ju samu zaspávať,naučiť ju-pýtať sa na wc 😠 Nájsť si robotu atd....

cikyta
27. sep 2010

Napísala som to tak lajcky,polopatysticky........ale hádam cítiť trošku,ako som to myslela 😅

surviver
27. sep 2010

@cikyta ciky pekne si to napisala 😵 😉

@mimili ,tie slzičky chapem asi každa z nas čo sme tu sme si tym prešli,ale ked si poplačeš nad otazkou,že prečo prave Ty maš taku smolu a musiš toto riešit,tak si povedz,že nie si sama,je nas tu vela s podobnym osudom a to Ti určite pomože a posunie Ta dalej,bližšie k vašmu cielu 🙂 ...neboj bude dobre a určite čoskoro sa aj vy dočkate 😉 😵

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre