Sanatórium Helios. Aké máte skúsenosti?

mia1983
2. jún 2009

Tak šup sem teda a čo povedať na začiatok asi len to, že z celého srdiečka želám všetkým Heliosáčkam, aby vám to vyšlo 😀 a verím, že vám to aj vyjde, cítim to 🙂

cikyta
7. mar 2011

@speranza1 fuha,to veru neviem......ale asi by som volala doktorovi do Helíku,pretože ťa má stále na starosti a musí konzultovať každý problém.... 😒

makovicka53
7. mar 2011

@speranza1 ahojky a preco ti prerusili stimulku?

speranza1
7. mar 2011

@makovicka53 ahojky... zacali sa mi privelmi rychlo tvorit folikuly a hrozil hyperstimulak... po 4 dni menopuru som mala asi 12 folikulov v jednom vajecniku a vsetky boli uz velke cca od 8-16 mm v druhom boli len 4 malinke... takze to stopli..ale ty sa nad takymi vecami vobec nezamyslaj..pretoze tebe sa to iste nestane... nic sa neboj 😉 🙂

speranza1
7. mar 2011

@cikyta ahojky moja...volala som tam a lekar mi vravel ze je to normalne ze troska krvacam...ale ja som zacala krvacat az privelmi...normalne ako pri menzese, neskutocne ma boli hlava a citim sa ako balon pred praskuntim 😕 😨 ... ale to iste coskoro prejde... vraj takto mozem vselijako reagovat este 3 mesiace, pretoze moje hormony troska zblbli 😅

makovicka53
7. mar 2011

@speranza1 no mojko to ma mrzi a teda budete ako dalej pokracovat?ja momentalne cakam na mrchu zatial sa jej nechce 😒

cikyta
7. mar 2011

@speranza1

speranza1
8. mar 2011

@makovicka53 mrcha ti dojde..uvidis..toto s vooobec neobavaj... len ak by nahodou sa niekde zdrzala tak na 32den si zavolaj do Heliku a oni ti uz povedia co a ako...
@cikyta 😕 ... no trochu som z toho vykolajena aj ja... lebo mi to pride ako keby som normalne dostala menzes.. tak teraz neviem... ale asi sa to dalo ocakavat ked teraz mi rozvirili hladinu hormonov 😀 a ty aj so siskou sa ako mate?

makovicka53
8. mar 2011

@speranza1 no toho sa obavam,ze niekde zabludila sice ma boli hlava od vcera a taktiez ma pobolieva lavy vajecnik ale nie je to bolest na mrchu....a komu mam potom volat koordinatorke?...a ty potom kedy zacnes ti povedali?

speranza1
8. mar 2011

@makovicka53 ano zavolaj koordinatorke, ona ti uz povie co dalej...ale uz ked ta boli hlavicka, tak to je priznak,ze menzes je na ceste... aspon u mna je to tak... a kedy zacneme my? tak musime pockat minimalne 2 mesiace, ale neviem ti povedat, ci sa na to dame znova... uvidime zatial preslo ani nie 10 dni co mi to pozastavili a este nemam ten pocit, ze by som do toho chcela ist znova....ale to teraz naozaj neviem povedat s urcitostou ...co budeme robit mozno o tie 2 mesiace... 🙂 😉

makovicka53
8. mar 2011

@speranza1 n ved v to dufam...popichava ma aj vo vajecnikoch 🙂 ...nebojkaj to ta raz dva prejde a pojdete znova...ale asi vam znizia aj davky ked ti hned tak zacali pracovat ...ale nerozumiem vsak ta sledovali preco sa na to pride az tak neskoro...vsak si myslim ze keby boli obozretnejsi tak ti to mohli este dako spomalit ci?no sa mi hovori som sice lajik ...

komarik
8. mar 2011

ahojte, ja len dám malé info z dnešnej poradne. Zatiaľ len čisto kojím a malá pribrala z 2900g na 3800g a dostala pochvalu od doktorky že sa správa ako 3 mesačné bábo - vníma a reaguje na vonkajšie podnety. 😵
@orsulka, ako drobci?
@cikyta, a čo Sisa - malá potmehútka?

cikyta
8. mar 2011

@komarik super ! gratulujeeem !
Sisa je ok. Už je zdravá a zase rovnaké šidlo,ako vždy 🙂 Všetko nám ide užastne a v niektorích veciach sme vyspalejšie hádam aj o celý rok...len to naše odučanie od plienky zatial nejde.
Ona povie,že bebeno patrí do wc,sama si vymení plienku,ale nepovie,že ide kakať 😀
Ked sa oteplí,zapracujeme na tom.

orsulka
9. mar 2011

cavte🙂
@komarik gratulujem...tak vidis ako sa oplati kojiť každu hodinu a pol 😉 😉 😉 len tak dalej, nech rastiete do krásy a zdravička....
drobčekovci sa maju dobre, papkaju, kakaju, spinkaju.....hihihih...no ako babetka....makame na krstinách, tak hádam dobre vybavime 😉

komarik
9. mar 2011

@cikyta - super, tak už je Sisa zdravá. Je to šikulka keď si vie vymeniť plienku. A neboj aj to ju prestane baviť a začne kakať do wc.
@orsulka - neviem ako by som zvládla dvojičky. Nič nestíham pri tej mojej potmehútke a keby boli dve....... Keď je niekto so mnou doma tak je fajn, prestriedame sa ale sama nestíham lebo Meli cez deň toho veľa nenaspí. Takže chystáte krstiny. My sme už tiež nad nimi rozmýšľali ale zatiaľ ešte neorganizujeme.

izzie27
9. mar 2011

@speranza1 ahoj ,tak ako sa mas? este mas ms? my sme boli včera na konzultacii a mne zase povedali, ze som slabsie reagovala a pravdepodobne mne davku zvysia.

orsulka
9. mar 2011

@komarik no pravdu napisať je toho fakt dosť za celý den......máť pomoc vedla seba je fakt užasné, aj ked so svokrovcami sa nie vo vsetkom zhodneme,predsa len je to velká pomoc...ale drobčekovci su fakt zlatuckí, ale ked spustia obaja narraz...ojojooooooooooooooooj!!!!! to neviem kam skor skočiť......a ked su obaja hladní a nachystám si svoj tandem na kojenie.....tak su obaja takí vykričaní že až 😀 😀 😀 😀 ale potom je to užsný pocit a pohlad vidieť ich tak vedla seba tahať mliečko 😵 😵 😵 no...su to moje lásky 😵 😵 😵 teraz vskutku ocenujem to, že som bola pocas tehu doma a mala kludne tehotenstvo 😉 😉

cikyta
9. mar 2011

@orsulka A super bude aj to,ked ti trochu podrastu (1,5 r.-2 r.) tak sa ti spolu zahraju. Nebudu ťa stále volať do hry a ty si možeš uvariť,upratať atd...lebo keby bolo jedno,to ťa stále volá a visí ti okolo nohy.
toto hovorím z vlastnej skusenosti a skusenosti dvojičkovích kamaratiek 😉

speranza1
10. mar 2011

@izzie27 ahojky 🙂 mam sa celkom fajn..od nedele az do dnes som krvacala..ale naozaj neviem co to bolo ci mrcha alebo len tie folikuly praskali..neviem moja.. .. 😨 a preco ti nepovedali skor ze si slabsie reagovala? nemusela si podstupit celu tu torturu a mohli ti to stopnut zavcasu..ako mne..ja som rada, ze to stopli hned..aj ked mi to bolo samozrejme luto... ja volajako privelmi reagujem aj na clostil a aj na vsetky tie stimulanty... takze uz ste podali novu ziadost?

izzie27
10. mar 2011

@speranza1 ahoj To som rada že užti je lepsie. keby tebe ubrali a dali mne, tak by sme obe boli OK. Ziadosť je vypísanaa čakáme na schválenie.

speranza1
10. mar 2011

@izzie27 😀 hej asi tak.... neviem ci my mame vypisovat ziadot ked sme sa nedostali ani k OPU ani k ET... nam nevraveli ze treba vypisat znova ziadost... tak teraz neviem..ale pravdupovediac ma to teraz netrapi 😉 🙂

mimili
10. mar 2011

Ahojte.. pozdravujem všetky babuľky.
@speranza1 Nemusíš vypisovať novú žiadosť, ráta sa Vám to ešte stále do toho prvého pokusu. Najlepšie by Vám bolo to stihnúť do 3 mesiacov. Ja som to nestihla, a tak si musíme robiť znovu predoperačné 😠 .

speranza1
10. mar 2011

@mimili ahojky moja.. aj vam to stopli? aj vy ste sa pokusali o dalsie IVFko? pretoze ja neviem ci mame do toho ist alebo nie...

izzie27
11. mar 2011

@speranza1 samozrejme že máš ísť do toho ešte raz. 🙂

majocka82
13. mar 2011

ahojte babenky, ja som tu prvy raz a som rada, ze nieco take existuje a ze som vas nasla.. s manzelom sme zaradeny do programu ivf. teraz sme vo faze kedy cakame na ,,mrchu,, tak uvidime kedy pride.velmi sa bojim a v hlave mam plno otazok, na ktore keby ste mi odpovedaly bola by som rada.
kedy stesi zacaly robit predoperacne vysetrenia?
pocas pichania injekcii ste boly na pn-ke alebo chodily do prace?
dakujem velmi pekne a pekny vecer. 🙂 🙂

surviver
13. mar 2011

@majocka82 vitaj v temičke 😉 ...tak v prvom rade sa zbytočne dopredu nestresuj,nie je to až take strašne a hlavne vysledok všetkeho bude určite stat zato 🙂 ...predoperačne som robila asi 2 tyždne pred tym ako mal byt odber vajičok,a počas pichania injekcii som ja bola na pn,ale je to indivindualne,niektore kočky chodili do prace,zaleži aj aj od toho aku pracu maš,či stresujucu,fyzicky naročnu atd....

majocka82
13. mar 2011

@surviver dakujem velmi pekne, snazim sa nestresovat a pracujem v automobilke na tri smeny a premyslala som nad pn-kou, predsa byt doma v klude je lepsie. Vysetrenia si este len budem robit ekg a dneska som zistila, ze na krvi sme s manzelom boly o tri dni skor ako som to vyratala, tak teraz neviem.

lucula73
13. mar 2011

@majocka82 ahoj,ale veď predoperačné vyšetrenia ti platia asi 3 mesiace v helíku boli tolerantní,takže nejaké tri dni nemožu byť hádam zlé? 😉
Ja by som ti odporučila ísť na pn,lebo budeš chodiť pravidlene každé dva tri dni ráno do helíku na krv a sono,podľa čoho ti budú určovať,koľko budeš pichať.......neviem si to dobre predstaviť v 3smennej prevádzke 😒

surviver
14. mar 2011

@majocka82 suhlasim s Luculkou,v Tvojom pripade bude PN určite najlepšie riešenie 😉 ...nebudeš zbytočne v strese z toho,že nestihaš do prace a tak...

majocka82
14. mar 2011

a babenky co bude nasledovat ked menstruacia nepride do 32 dna? som s toho trosku nesvoja dakujem 😉

lucula73
14. mar 2011

@majocka82 pojdeš do helíku na krv a vyšetria ti hormony,prečo sa "milostivá" neuráčila prísť 🙂
Inač nič sa nedeje,začneš neskor...alebo možno nezačneš...mrcha nikde,tak možeš byť kludne tehulka 😉

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre