Sanatórium Helios. Aké máte skúsenosti?

mia1983
2. jún 2009

Tak šup sem teda a čo povedať na začiatok asi len to, že z celého srdiečka želám všetkým Heliosáčkam, aby vám to vyšlo 😀 a verím, že vám to aj vyjde, cítim to 🙂

orsulka
11. sep 2009

kamka...vitaj spat....... 🙂
cakam od komarika recept na bravcove na horčici a nejak sa ho neviem dočkať 😀 😀 😀

romy01
11. sep 2009

znamena to, ze by bolo dobre aby som pnku ukoncila koncom roku a ak bude rizikové tak ju v januari obnovit aby mi brali VZ z tohto roku? Alebo je to automatické ze v januari budu brat VZ z roku 2009? A znamena to teda ze aj materku budem mat normalne nárok s VZ z roku 2009 a nemusim si platit DNP?

minka051
11. sep 2009

Tak už ti zostáva len jediné rýchlo od nich zohnat potvrdenie zamestnávatela na nemocenské dávky aby ti ich socialka vedela vypočítať a dostala si ich. Oni ti ich už platiť nebudú len sociálka. Dôležité je to potvrdenie a musí byť na nom aj dátum ukončenia pracovného vzťahu. Na nezamestnanecké tiež potrebuješ potvrdenie od nich aby ti vedeli vypočítať kolko by si dostávala. tak aj to si pre istotu vypýtaj.

romy01
11. sep 2009

mne dala naša mzdarka kopu papierov tak snad to tam je medzi nimi, radsej to kuknem . Ona ma este dohodu so zamestnavatelom da dva mesiuace aby dotiahla vyplaty a vsetky taketo papierovacky

orsulka
11. sep 2009

romy...ten VZ sa neberie automaticky z predchádzajuceho roku.....to len v pripade, že si zamestnana.....pre teba by bolo najlepsie, potiahnut momentálne pn co najdlhsie....aj pokial budes tehotna....pretože ako náhle pojdes na urad prace...tak sa ti VZ bude meniť.....a už nebude platit ten od posledneho zametnávatela....pri každej zmene ci už zamestnania, alebo ked pojdes na UP, tak sa VZ bude meniť...preto som pisala, že ak pojdes na urad prace, tak si niečo priplat, aby si mala lepsiu matersku.....

kamka17
11. sep 2009

orsul...no čo...nakrájaš maso asi na plátky, potrieš horčiciou a dáš dusiť...a možno ešte nejaké to korenie a je to 😀 😀

orsulka
11. sep 2009

romy....neviem ci ti potvrdenie na tieto ucely ona da.....ja to s vypovedou urcite nedávam.....sociálka si to musi od zamestnávatela vypytať sama...... a ty ked si teraz na PN, tak si od teba nepytali papier od zamestnávatela na ten VZ??????

pokial by si toto nemala, dalo by sa to urcit, ale v tomto pripade by si musela mat komplet vsetky vyplatne pasky, kde mas urcene vsetky hodnoty aj odvody do soc. poistovne.....z tych pasok by to vedeli vypocitat

orsulka
11. sep 2009

kamka.................take jednoduche...???????? tak to je supiš pupiš!!! 😀 😀

minka051
11. sep 2009

orsul neviem aký recept mám ona ale a ja to robievam. Ja len bud karé alebo pliecko nakrájam na rezne. Trochu vyklepem nasolím okorením čier.kor. trošku vegetu, potriem roztlačeným cesnakom a horčicou. Niekedy zvyknem aj trochu obalit v hladkej muke- Potom na masti alebo oleji čo máte radšej poopekám zalejem vodou a dusím. Podla chuti ešte sol alebo vegetu. A k tomu bud ryžu alebo zemiakovu kašu a nejaký šalátik.

orsulka
11. sep 2009

minka.......tak dakujem krasne....... je to fakt jednoduche a určite chutne...... 🙂

domika9
11. sep 2009

romy ja si platím dnp tak ked niečo pytaj sa

orsulka
11. sep 2009

domi.... 🙂 🙂 🙂 čaf.....

minka051
11. sep 2009

orsul ano a je to hlavne rýchle a unás to hned zmizne.. inak ano aj mne písali zo sociálky ked sme dali niekomu výpoved a dotyčný sa hodil na marodku aby sme im to poslali.

orsulka
11. sep 2009

minka...jo jo....takto to u nich funguje....sice maju komplet podklady o každom zamestnancovi čo plati odvody,stale nieco potrebuju..... 😠 😠 😠

domika9
11. sep 2009

ahojte tak teda ja najskor napíšem príspevok a potom si čitam o čo tu ide
ale aj tak romy nemala si sa radšej ísť 1resp. 2.9 ísť nahlasiť na UP a PN si dať vypísať napr. od 3.9 to nemusíš byť nikde vedena?

romy01
11. sep 2009

na socialku som nedavala ziadny papier a teta pri okienku mi povedala, že si to budu pytat od zamestnavatela, ltakze nateraz je to ok ale potom ked uz nikto vo firme nebude koho sa budu pytat. Sme v patovej situacii lebo firma sa z registra nevymaze - ja si myslim ze to budu natahovat, lebo vraj brali nejake dotacie pred9 timi rokmi s podmienkou ze budu tu podnikat min 10 rokov - aspon tak si vsetci vo firme myslime. Takze o to to bude neskor horsie, lebo firma existuje ale nema ani jedneho zamestnanca a vo francuzsku samezrejme nic nevybavime, ked bude treba

minka051
11. sep 2009

No to mi hovor... A niekedy taký bordel... Nedávno mi prišiel papier že mi chýba jeden rok. A to som bola na materskej a všetko mali len v počítači som nebola.

orsulka
11. sep 2009

romy...a prave preto ti hovorim, že najlepsie by bolo, keby si tahala PN, tak dlho ako sa len da, lebo tento VZ ti bude platit stale pokial neskoncis PN.....

domika...preto si mi naviedla usmev na ksicht 😀 😀 😀 😀 a ono je jedno od kedy začala marodit, jeden den hore dole.....už 1.9. nebola zamestnana....a ide jej PN z ochrannej lehoty.......

orsulka
11. sep 2009

minka...mne prisli odpracovane roky....robim už 19 rokov......a oni tam mali napisane, že len 10!!!!! hihihih...tak som si volala tam, oni ma zaevidovali, vraj mi poslu novy vypis, aktualizovany....ale vraj asi až tak o rok, lebo maju vela takýchro reklamacii, že to ludom zle napocitali a musia posielat opat..... a pri tom to robili z vlastnej iniciativi a pre informáciu ludom, aby vedeli ako na tom su 😀 😀 😀

kamka17
11. sep 2009

baby aj vám sa tak nič nechce ?? sa nevládzem ani postaviť a kávu si spraviť...strach ako ma tá vychádzka zmohla... 😒 😒 😖

minka051
11. sep 2009

Ano Ved vtedy ked t začali posielať tak aj mne zaali moji zamestnanci chodiť za mnou žo prečo toto a hento ved oni robili alebo boli na škole alebo na vojne. No vtedy som sa dosť ntelefonovala a vždy bola odpoved rovnaká. To sa etšte dá do poriadku a pošlú im to znovu. Oni dokoca poslali aj mrtvému nech odpočíva v pokoji. tak to už bola sila.

orsulka
11. sep 2009

kamka....tak si chod oddychnut po tej vychádzke!!!! 😉 😉 😉 ja este takých 50 min. a pdam domov...!!!!!! konecneeee.......
inak ani mne sa už nič nechce.....teda n to, že je piatok som veeela veeela urobila.....!!!!!! 😒 😒

romy01
11. sep 2009

no domka ahoooj, naša budúca mamina
no ja chcem zistiť, či treba alebo netreba platit to DNP.
baby aj tak sa to dalo, nahlasit sa na UP a potom na PN, lenze mam na UP jednu známu a ta povedala, ze je to zbytocne to komplikovat, kedze nejde o spekulaciu a na tu pn aj tak musim na nejaku dobu nastupit. Povedala ze aj keby som sa zaregistrovala aj tak doba pocas Pnky ma nemozu evidovat ano uchádzajucu sa o pracu a preto je jednoduchsie ist na pn hned a zaregistrovat sa na UP az ked to skonci. Ta teta na up mi tiez povedala aby som tahala PN pokial sa da , potom vraj sup na UP ( ak nebude rizikove ) a z UP rovno na matersku - takze je to celkom OK. Potom mi este poradila aby som si pocas materskej priplatila poistenie na nezamestnaných a po 6 mesiacoch po MD mozem ist znova veselo na UP a dostanem podporu namiesto rodicovského príspevku a teda 3 krat viac. . Ale stale mi nie je jsne, ze ak skoncim PN ( lebo ma mozno neuznaju za rizikovu ) tak pojdem na UP a neviem ze ked budem ´3 - 4 mesiace PN a potom 6 mesiacov na UP, ze ci mi budud brat na vypacet materskej moj zarobok z posledneho zamestnania alebo budu brat do uvahy fakt ze som neni zamestnana, neplatim odvody a vypocitaju mi to z minimalnej mzdy. V zakone sa hovori, ze musim platit odvody minimalne 270 dni pred nastupom na MD, ak budm na UP MD zacne az dnom porodu - tu nepleti tych 6 tyzdnov pred. Ale nepise sa tam, ze ci aj v case nastupu na MD musim byt platitelom poistenia alebo staci aby som to platila aj v nejakom predchadzajucom obdobi-
Inak tych co robia tie neprehladne zakony by som vesala.

orsulka
11. sep 2009

vcasae nastupu na MD nemusis byt platitelom...staci ak si platila tych 270 dni...... normalne chodia baby na mnatersku z UP, alebo dokonca rovno zo skoly......a daju im nejake peniaze.....

co sa tyka tej podpory......pokial si pocas materskej priplatis, a pojdes na UP tak dostanes viac, ale budes to poberat len pol roka.....a rodicovsky prispevok mas do 3 rokov veku dietata...tak si prepocitaj, co ti vyjde viac...ci pol roka viac, alebo 30 mesiaco menej..... alebo až po tom urade prace si zažiadaš o rodicovsky prispevok???????

tak romy.....teraz už fakt len tehu ostať!!!! je to dobre vymyslené !!!!! 😀 😀 😀 😀

kamka17
11. sep 2009

orsul...šak ty si šikovnica šikovná, to my vieme 😉 😉 tak pre dnešok to pekne zabaľ a choď sa pekne pripraviť na tú svadbu, nech si tam parádna 😎 😎

minka051
11. sep 2009

romy
ja ti radím aby si bola na PN čo najdlhšie a nemyslím že by ťa nejaká doktorka vypísala ak nemáš zamestnanie určite ťa nechá do konca, potom na materskú a ak teda chceš sa prihlás na po tých 6 mesiacoch UP ak dostaneš viac to už neviem koľko to bude, ale určite viac ako na RP. RP môžeš dostávať aj 3 roky ale nezam. určinie nie tolko. Kolko to neviem to by som si musela zistiť.

romy01
11. sep 2009

hahahaha orsul ked sa na to dívam tak si o sebe myslim ze som trafená, ved este nie som ani tehu a kalkulujem ako divá 😀 😀 😀 😀 😀 Nodúfam že nie som jediná, ved pri miminku je kazdá korunka dobrá, že?

minka051
11. sep 2009

Trafená to nie si.. Dnes každý chce len to najlepšie.. Ved ked sa to dá tak prečo nie...

orsulka
11. sep 2009

romy...presne tak.....treba sa pourat dopredu, a hlavne aj na korunky, lebo pri dnesnom rod. prispevku, si už len čo dovoliš....ta ne???????

kamka...tak ja sa zrovna nejde, moc chystat, ani neviem, co na seba, lebo do vela veci sa už zas nezmestim.....a dojde kočka, čo nas rovnako namaluje, aby sme boli pekne, takžo v tomto mam vystarane......
sa tesim, že aspon tan. kostymi su pekne 😀 😀 😀 budeme mať krasne dlhe biele saty.....budeme skoro ako nevesta 😀 😀 😀 😀

kamka17
11. sep 2009

hihi orsul a možno sa ti to v bielom aj zapáči a s anám aj ty vydáš 😉 😉

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre