Sanatórium Helios. Aké máte skúsenosti?

mia1983
2. jún 2009

Tak šup sem teda a čo povedať na začiatok asi len to, že z celého srdiečka želám všetkým Heliosáčkam, aby vám to vyšlo 😀 a verím, že vám to aj vyjde, cítim to 🙂

janicca
8. feb 2010

pááááááááá moje krásne idem domkov ..... 😵 😵

marta222
8. feb 2010

Takže máš za sebou pekný víkend, to ma teší.... Ja tiež, len sa mi zdá, že ten víkend strašne rýchlo prebehne... A s tou svokrou, to ti verím... Je ťažké rozoberať takéto veci s niekým, kto nemá o tom ani šajnu a obzvlášť s takými, ktorí s tým nemali nikdy problém... No, čo už. Ako píšeš - najlepšie je, nechať si to pre seba.
Tak sa majte, aj ja už pomaly balím švestky a idem domov. Pa, majte sa krásne 😉 .

romy01
8. feb 2010

ahojte

kuspitka, aj som si hovorila, ze si tu dlho nebola, ale ono jee to samozrejme, ved más sa co obracat, taky maly zazrak potrebuje pozornost. Hlavne sa držte obe a nech sa rychlo Kamilka vyzdracie.

mzuzka - 😀 gratulujem a moooooc sa tešám na fotky

matusik aj ja som chodila k p. Gatovej a musim povedat že je super- odpovie ti na akukolvek otazku a urobi vsetko preto aby ste boli spokojni a dockali sa svojho vytuzeneho momča.

brmbolcek
8. feb 2010

dievcence vyzna sa niektora v DNP- dobrovolne nemocenske poistenie ? ja som z toho jelen ☹ ☹ platim si to od 11.1 2010 a termin porodu mam 1oktobrovy tyzden, asi si to budem musiet zrusit ☹ ☹ ☹ asi mi to nebude vychadzat casovo ☹ ☹ , vyznate sa niekto z vas v tom ?

kamka17
8. feb 2010

brmbolček...ja sa v tom veru nevyznám, ale ak si si to začala platiť len tento rok, tak podľa mňa ti to nepomože...minka alebo orsul by hádam vedeli poradiť...
inak o koľkej si bola v helíku??? lebo my sme boli hneď ráno a bol teda nátresk, bola som ale vzadu na krv a potom u doktorky, takže ani som nevnímala, kto sedí vpredu...i keď asi by som ťa ani nespoznala, keďže sme sa naživo ešte nevideli 😉 🙂

brmbolcek
8. feb 2010

Kamka ahojcek ved ani ja som z toho dilino....ooooo....

ja som tiez bola vzadu , ale prisla som tam cca okolo 7: 47h. lebo ta cesta rano keby taky jeden kamion nebol saskoval tak je to v poho , a preto ze sme uz traja 😉 tak sme sli radsej pomalicky, ved aj ked sme prisli do helika tak tam bolo tolko ludi ze az az .. okolo 9:15 som od tial odchadzala......

kamka17
8. feb 2010

no tak to sme sa tesne minuli, my sme 7.35 už vyrážali odtiaľ domkov...a teším sa na štvrtok...máme ďalšiu kontrolu a pohovor s embryologičkou...takže už to pojde ako po masle a asi bude odber aj skor ako je napísané v papieroch...
a som slamená vdova...drahý práve odišiel až do zajtra do blavy...

brmbolcek
8. feb 2010

ty brdo tak to inak letiiiiii, no ale az taka slamena vdova s teba neni , ved uz coskoro budete traja 😀 😀 😀 a ked ti polovicka odide tak ho uz budu cakat doma dvaja, to bude radosti 😀 😀 😀
cize koncom tyzdna by aj relativne malo byt opu, no a pred tym pojdes na pohotovost s pregnylkom xi xi daju vcelicku a bude 😀 😀 ake jednotky puregonu si brala ? a kolko ides vkladat ?

matusik111
8. feb 2010

babulky, dakujem za pekne odpovede, uz sa veru tesim na pani doktorku Gatovu 😵 😵 😵 , tak uz len si to budeme uzivat 🙂

brmbolcek
8. feb 2010

matusik nemas sa coho obavat i jeden je dobry aj druhy tak aj ked si vyberies iba jedneho tak sa nezlakni lebo dr, mavaju aj dovolenku tak jeden druheho zastupuju 😉 i ja chodievam k dr. Gatovej a som spokojna ked mi vyslo IVF, tak mi gratulovala so slzami v ockach bolo to inak dojimave, drzkame ti palce 😉 a vidim ze dalsia zilincanka 😉

cikyta
8. feb 2010

Ahojte buduce tehulky a tehulky.
Tak Sisa spinkala vonku 2,5 hod. a ja som zamrzla tak,že som nebola schopná ani euráče vyberať z penaženky v cukroške.Skoro som mala nákup grátis 😀
Obhliadka bytu OK...Boli to také dve 20-ročne baby a ešte porozmýšlaju.Muž tvrdí,že som bola drzá ☹ že to preto.Ale ja si to nemyslím.
Lebo odivovali Sisu a vraveli:
-jej má oblečene Kitty (taká značka oblečenia)
A ja že:
-No a! Ved nebude mať hodcičo!
😀
Bolo to drze? 😅 Ja som to tak nemyslela... ☹

minka051
8. feb 2010

Ahojte tak som doma z práce a trochu vás tu čítam..

mzuzke prajem len to naj aby boli všetci zdravučký a v pohodičke a čím skôr doma. 🙂 🙂

Ahoj kuspitka no máš sa veru čo bracať 🙂

marcelkatt
8. feb 2010

Riško s Marcusom sú nááádherní 🙂 Juj už sa teším, keď ich uvidím naživo.

cikyta
8. feb 2010

Marcelka-kde si videla Riška s Marcusom?

marcelkatt
8. feb 2010

Zuzka je moja sestra, švagrík mi poslal fotočky.

romy01
8. feb 2010

marcelka tak supni nieco na net nech sa pokochame.

Ciky ak tie baby maju rozum tak to pochopili ze si to dobre myslela, je jasne ze kazda mamina je pysna na svoje dieta a aj na to co mu oblieka

domika9
8. feb 2010

brmbolček ja si platím DNP tak čo-to viem vyratala som ti to a vyšlo mi že ti tam lieta týžden tak kedby sa dalo dohodnuť s tvojím dr. aby ti posunul termín porodu z 1.10na 9.10 tak by ti to vyšlo pretože si to musíš platiť 270dni aby ti vznikol narok tože porodíš skor to nevadi ale hlavne bude že budeš mať termín porodu určeny najskor na 9.10 (ak chceš je tu o DNP aj tema tak skus sa uistiť ešte tam ) tak sa ho skus na to opytať či by bol ochotny a uvidíš

marcelkatt
8. feb 2010

Dievčence, počkáme radšej na Zuzku nech sama dá fotočky. Vydržte. Nechcem bez Zuzky dávať fotky. ďakujem za pochopenie.

marcelkatt
8. feb 2010

Domika ja som si tiež začala platiť DNP. Od 1.2. To znamená, že 1.2 je ako prvý deň platenia? Teraz som mala mrchu 30.1. no počkám asi ešte na jednu pre istotu, aby mi to vyšlo. Neviem ako to má byť. Viem,že min 270 dní sa to musí platiť.

brmbolcek
8. feb 2010

Domika- dakujem moc, moc, 🙂 a ako dnes bude kde vcelicka ???? este do bruska ?

romy01
8. feb 2010

domka sa mi nezda ze zalezi od vypoctu predpokladaneho terminu. Gapa pisala ze ide vyslovene o to kedy porodis a ze ked porodis skor napr kvoli komplikaciam tak sa pocita datum porodu. Ale brmbolcek skus si to prezistit

marcelkatt
8. feb 2010

Aj mne sa zdá že sa ráta deň pôrodu. Ak porodím napríklad na 269 deň platenia mám smolu, nemám nárok. Len ja neviem, či už môžem plodiť teraz, alebo mám ešte mesiac počkať.

domika9
8. feb 2010

skus sa nato ešte opytať lebo viem že ak maš za posledne 2 roky nejake poistenie aj ukončene tak sa to nejako zratava tak niektorym babam sa stačí nahlasiť v 8tt ale toto fakt neviem skus a ked si niesi ista radšej sa opytaj aj na socialke
marcelkatt ano 1.2 máš prvy den

domika9
8. feb 2010

ak splníš do pôrodu 270dní, tak máš nárok na materské spätne od nástupu na MD, t.j. nielen 22týž. Je to síce zvláštne, že sa to uzná spätne, no je to takto v zákone, že podmienkua na nárok na materské, ktoré vzniká nástupom na MD netreba splniť už pri nástupe na MD, ale je to tak.

tak ste mali pravdu treba si to prečítať ta gapa sa vyzna poprípade sa jej konkretne opytajte

romy01
8. feb 2010

domka to mas pravdu ale to plati len pre nezamestnane - to je moj pripad. Marcelka ak si nezamestnana ale za dva roky pred porodom si mala nejake zamestnanie potom ti staci platit DNP len 26 tyzdnov pred porodom ALE spolu so zamestnanim ti musi vykst tych 270 dni - zratava sa DNP a bezne poistenie zo zamestnania. Ak si vsak stale zamestnana a DNP si len doplacas aby ti vysla materska vyssia, potom musis mat aj DNP 270 dni.

marcelkatt
8. feb 2010

ďakujem Domika. Tak to vychádza niekedy 23.10 270 deň, ak by som teraz ostala TP by bol 6.11. No tesné. Radšej počkám. I keď my sme sa znažili o Erika cca tri roky a teraz sa snažíme 8 mesiac no teraz mám pauzu, keďže som to začala platiť, teda teraz 1x idem zaplatiť,ám to do 8.3 zaplatiť, že sa to platí mesačne pozadu. Lebo mi prišiel papier že som prihlásená na DNP od 1.2 a mám zaplatiť do 8.3.. Tak je to? Nieže niečo popletiem. Ja som myslela, že do 8.2 už treba.

marcelkatt
8. feb 2010

Romy som na rodičovskej dovolenke s 1 synom ešte, nebola som zamestnaná za posledných 5 rokov vôbec. Preto som sa prihlásila na DNP, nech mám nárok na zvýšený ak sa podarí druhé mimi.

romy01
8. feb 2010

no marcelka tak je dobre ze si sa nahlasila, lebo tym padom musis splnit tych 270 dni a to s tym platenim je tak ako si napisala. Platis vzdy do 8 kal dna v nasl mesiaci za poredchadzajuci mesiac

marcelkatt
8. feb 2010

ĎAKUJEM Romy. A odporúčaš mi radšej ešte teda počkať 1 mesiac? Myslím so snažilkovaním.

lucetta
8. feb 2010

ahojte 🙂
matusik, my mame na 12.3 naplanovanu 2.konzultaciu, mozno sa stretneme. my sme v heliose noví, vybrali sme si doktora a zatial sme spokojni...hoci sme zatial dokopy nic neabsolvovali. uvidime v marci 😉 som velmi zvedava i nedockava kam nas to posunie 😉

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre