Sanatórium Helios. Aké máte skúsenosti?

mia1983
2. jún 2009

Tak šup sem teda a čo povedať na začiatok asi len to, že z celého srdiečka želám všetkým Heliosáčkam, aby vám to vyšlo 😀 a verím, že vám to aj vyjde, cítim to 🙂

kiara15
5. okt 2009

ahojte babulky ako sa mate ja zese len vyvaram chcem si vsetky nastevy odbit teraz nech mam klud potom 😉

orsulka
5. okt 2009

kiara.....tak ty si nedas pokoj.....ale más pravdu.....radsej teraz

potom nech už mas klud 😀 😀

no a my...podaktoré zas v práci...... ale inak slnko sieti, voda lááááááááááka 😀 😀 😀

janicca
5. okt 2009

kiarka - ahoj krásavica už toľko nekuchtí.....sem s tým štrudlom 😀

orsulka
5. okt 2009

janica..... 😀 😀 😀 😀 správne...držim s tebou 😀 😀 😀

mzuzka
5. okt 2009

ahojte, tak ja som sa dnes bojleru nedockala, kuchyna vypratana, lebo ho tam maju montovat a volam ujovi opravarovi a ten ze dnes mu to nevyda, tak ze zajtra. ze dik, neviem kedy, lebo zajtra pride doobeda dcera, poobede k midwife....
prsi tu ako z krhly, taka som nasrrrdena, joj...

domika, s tym lakanim to mam to iste. za kazdu somarinu. je to podmieneny reflex zo strachu o babo. a je v raj vo vela pripadoch prirodzeny. takze sme prirodzene lakacky 😉

orsul to o com pises ty, je rodicovsky prispevok po materskej. katarinka, ak chces brat zvysenu matersku, musis patit zvyseny odvod do poistovne 270 dni pred nastupom na matersku. cize ani nie pred planovanym porodom, ale 270 dni pred prvym dnom nastupu na matersku. a vtedy mas narok na plnu najvyssiu sumu 574eur. ak si doteraz platila nizsi odvod, ale si zamestnana, tak ti budu vypocitavat matersku ako adekvatnu pomerovu cast z prijmu, na zaklade odvodov.

ale na socialke ti to povie uplne presne,ked tam skocis. a pozor, lebo nasa pani ministerka pripravuje zrusenie samopletnia odvodov, pretoze to mamicky zacali vyuzivat a pokladnu to stoji viac ako dostanu. a to nas stat predsa nemoze dopustit.takze ak odklepnu zvyseny rodicovsky v parlamente, budu to vydavky naviac, tak nasledne chce ministerka zrusit zvysenu matersku na zaklade samoplatcovstva.

orsulka
5. okt 2009

mzuzka.......ahojcek......
ale aj ten rodicovsky bude vyssi, len ak si otehu zo zamestnania....... a domika to ma prave tak....

a zajtra dojde dcera???????? tak to budete mat veselo...si myslim... 😉 😉 už sa tesis, cooo????

zuzanka.h
5. okt 2009

orsul a aj keď ideš z PN bude rodič. vyšší???

orsulka
5. okt 2009

a samozerjme, že ked je niečo dobre, a može to pomôc finančne, tak to treba rýchlo zrušiť.....tot nase slavne zákony..... 😠 😠 😠

zuzanka.h
5. okt 2009

ja som z toho jeleň 😀DDDD

orsulka
5. okt 2009

zuzanka......podla mna ano.....
podmienkou tam bolo aspon zatial, že si bola zamestnana, ked si otehotnela.....to že si na PN by nemalo mat na to vplyv 😉

janicca
5. okt 2009

tak to zrušenie DNP môže byť skôr ako nové topánky na Slovensku je to tak čo je dobré to treba zrušiť 😠 😠

ahojte krásky ja už idem z práce ta het konečne 🙂

lucula73
5. okt 2009

domika ahoj,
aj ja som sa na to pýtala,keďže som pn..pokiaľ som zamestnaná,tak by nám mal patriť ten vyšší rodičovský,to neva,že sme pn,lebo máme narok na materské a ten rodičovský ide až po materskom...tak sa aj ja vytešujem,že bude trochu viac koruniek... 🙂

mzuzka
5. okt 2009

vyssi rodicovsky sa odvija od materskej. tu je to vysvetlene, v takomto zneni to schvalila vlada, uz to len caka na odklepnutie v parlamente.

Rodičovský príspevok pre rodičov, ktorí sa rozhodli pre osobnú starostlivosť o dieťa, stratili svoj pracovný príjem a spĺňajú podmienky nároku na materské, by sa mal od začiatku budúceho roka zvýšiť do dvoch rokov veku dieťaťa zo súčasných 164,22 eura na 256 eur. Vyplýva to z návrhu zákona o rodičovskom príspevku, ktorý predložilo ministerstvo práce a sociálnych vecí do pripomienkového konania. Po dvoch rokoch veku dieťaťa do jeho troch rokov by táto dávka mala klesnúť na 164,22 eura.

Rodičia, ktorí dostávali rodičovský príspevok pred 1. januárom 2010, teda pred navrhovanou účinnosťou zákona, v pôvodnej výške, budú musieť o príspevok v sume 256 eur požiadať príslušný úrad práce, sociálnych vecí a rodiny. "Rodičovi sa dáva možnosť a je na jeho rozhodnutí, či úrad práce, sociálnych vecí a rodiny písomne požiada o posúdenie nároku na rodičovský príspevok podľa nového zákona," uvádza ministerstvo práce a sociálnych vecí.

Rodičia, ktorí boli pred narodením dieťaťa nezamestnaní, resp. pracovali len krátkodobo, dočasne a nesplnili podmienky nároku na materské, by mali od januára budúceho roka rodičovský príspevok poberať naďalej v súčasnej výške 164,22 eura so zachovaním jeho valorizácie v závislosti od zmeny životného minima. "Zavedenie tohto zákona si vyžiada v roku 2010 výdavky v sume približne 278,2 mil. eur, v roku 2011 asi 301,65 mil. eur a v roku 2012 približne 311,33 mil. eur," konštatuje ministerstvo práce a sociálnych vecí.

Rodičovský príspevok navrhuje ministerstvo poskytovať len rodičom, ktorí sa rozhodnú pre osobnú starostlivosť o dieťa a nevykonávajú žiadnu zárobkovú činnosť. Výnimkou zostávajú zamestnania na základe dohôd o prácach vykonávaných mimo pracovného pomeru. Rodičia, ktorí sa rozhodnú pre vstup alebo návrat na trh práce ešte pred skončením nároku na rodičovský príspevok, by mali mať nárok na nový jednorazový príspevok vo výške 25 % sumy poberaného rodičovského príspevku.

"V prípade, ak rodičovi, ktorému bol jednorazový príspevok poskytnutý, vznikne z dôvodu osobnej starostlivosti o dieťa opakovane nárok na rodičovský príspevok, navrhuje sa tento poskytovať vo výške 75 % zo sumy rodičovského príspevku za príslušné kalendárne mesiace," uvádza ministerstvo práce a sociálnych vecí. Za rodičov, ktorí sa rozhodnú pre osobnú starostlivosť o dieťa a ktorým sa bude poskytovať rodičovský príspevok, bude aj naďalej platiteľom poistného na starobné dôchodkové poistenie, invalidné poistenie a zdravotné poistenie štát .

Rodičovský príspevok sa od začiatku septembra tohto roka zvýšil z pôvodných 158,67 eura na súčasných 164,22 eura. Táto štátna dávka sa každoročne zvyšuje o rovnaké percento, o aké od 1. júla v rovnakom roku vzrástlo životné minimum. V tomto roku sa životné minimum upravilo smerom nahor o mieru rastu životných nákladov nízkopríjmových domácností, teda o 3,5 %.

mzuzka
5. okt 2009

orsulka, ano zajtra pride zuzka. uz sa tesim, od stredy mam dovcu, tak si zase na chvilu oddychnem, i ked ma stve, ze zacalo prsat a tu ked zacne, nevie kedy skoncit 😒 😠 tak to vyzera na uprsanu dovolenku. chceli sme robit BBQ na zahrade, behat po meste, po obchodoch..... no neviem, uvidime. ale tak co, niako sa zabavime.

romy01
5. okt 2009

baby ja ked pocujem meno Tomanova - tak by som tu ministerku oplula - taka nesympatická a navyše st . . . sp . . .ko . .a

kiara15
5. okt 2009

orsul jasne potom uz nikoho neprimam 😀 😀 😀

janica ahoj mojko mohl si prist na strudel?? 😀 😀 😀

😉 😉 😉 😉

katy7
5. okt 2009

Ahojte vsetci, srdecne zdravim a pustam sa do citania 😉

mzuzka
5. okt 2009

kiarka, robila si tahanu strudlu? ak ano, jaj tu ja milujem. ale nikdy nedokazem ☹

kiara15
5. okt 2009

mzuzi nie klasika s listkoveho cesta ani ja to neviem 🙂

komarik
5. okt 2009

ahojte, tak ja som zase doma a budem vás otravovať svojimi príspevkami 😅 , ale najprv musím pozrieť čo ste popísali. Len tak na rýchlo som videla že ste písali o rodičovskom príspevku. Nebojte sa, aj keď sme na PN stále nám bude prináležať ten zvýšený 😵. Samozrejme ak to schvália od nového roku.

katy7
5. okt 2009

no teda... tu sa to pekne rozrasta 🙂
tehulky sa zagulatuju, snazilky pribudaju, a tych peknych spraviciek 🙂 🙂 🙂
ja som tiez chcela stimulovat od tohto mesiaca a ked sa mi z Heliku cely september neozvali, tak som tam volala v piatok, ze co je s mojou ziadostou a ta odpoed ma dost rozcarovala... 😢 poradovnik na tento rok uz je preplneny, takze najskor v januari ☹ ☹ ☹ este ze som zaidost posielala na zaciatku juna 😠 tak som trochu smutna a trosku mi to komplikuje situaciu, ale vam ostatnym silno drzim palceky a posnazim sa prist castejsie nacerpat od vas energiu

domika9
5. okt 2009

Rodičia, ktorí boli pred narodením dieťaťa nezamestnaní, resp. pracovali len krátkodobo, --- takže toto by som mohla pochpoiť aj tak že ja na tu vyššiu matersku mať narok nebudem kedže od 16.5.2009 nas šef šupol na UP a naspäť do tej firmy ma zamestnal 2.9.2009 a PN som od 7.9.2009 čiže to že som pred tým odrobila 5 rokov vkuse nebude nikoho zaujímať a bude sa mi brať do uvahy iba posledne zamestnanie čiže som bola zamestnana kratkodobo no asi sa budem musieť nechať prekvapiť pesp. sa budem musieť ísť na to opytať nejakej dobrej tety na socialke super niekto ušetril na odvodoch a ja budem mať nizku matersku 😠

katarina33
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
komarik
5. okt 2009

Katarína, nám sa malé nechce ukázať či je dievka a či chlop a tak mi ani nechutí vyberať mená.

katy7
5. okt 2009

ked sa tu bavite o tych prispevkoch, snad mi budete vediet poradit, ja som v tom uplny laik 😅
od 26.12.08 som PN - zacalo to prvym IVF, do druheho mi lekar odporucil byt doma, aby som sa ukludnila a po druhom neuspesnom uz som nemala miesto, jedine dochadzat 30km do ineho pracoviska, tak som zostala doma, ze pojdem teraz v oktobri na 3IVF. Kedze je poradovnik plny, miesto nemam, zostavam PN a teraz neviem, ako sa mam zariadit, co je pre mna nejlepsie:
1. dat vypoved a byt nezamestnana?- ake doplatky by som si mala platit?
2. dat vypoved a byt zivnostnik?
3. zostat PN? Ako dlho vlastne mozem byt PN? Viem ze SP vyplaca prispevok k PN 12mesiacov - to mi bude
v decembri koncit, co si mam zacat platit, aby som sa nepripravila o matersku?
Viete mi poradit s tymi doplatkami?

katy7
5. okt 2009

este je jedna moznost - nove zamestnanie, ale nerada by som sa v novej praci zapisala tak, ze pojdem rovno na PN alebo MD... takto by som to nechcela, bolo by to nefer voci zamestnavatelovi...

komarik
5. okt 2009

katy7, to máš teda husté. Neodvážim sa ti po radiť.

katy7
5. okt 2009

je to blbe, mam z toho gulas v hlave..., asi by som to riesila nadalej tou PN, len neviem, co si mam platit a neviem, ci by mi niekto na socialke poradil ferovo, tak skusam cez vas 🙂

domika9
5. okt 2009

katy no to ani netuším asi až naša orsul ti poradí

mzuzka
5. okt 2009

dievcence pokukajte spatne tuto temu, je velmi uzitocna

https://www.modrykonik.sk/forum/show.php?vThrea...

su tam odpovede na vsetky otazky ohladom materskej, niektore aj viackrat, jedna kocka, gaba, trpezlivo dpoveda na vsetky otazky tykajuce sa vypoctu materskej.

predstavte si ten zazrak, po 2 tyzdnoch, zacal dnes bojler z nicoho nic fungovat, a to ho mali prist dnes vymenit, ale nakoniec ze pridu zajtra. tak teraz ani neviem, co mam urobit, ci ho dat vymenit, ci nie 😒

zajtra idem k midwife, tak drzte palecky, lebo ten moj vodovy vytok akosi stale silnie 😠 ale hadam je to stale len vytok.

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre