Sanatórium Helios. Aké máte skúsenosti?

mia1983
2. jún 2009

Tak šup sem teda a čo povedať na začiatok asi len to, že z celého srdiečka želám všetkým Heliosáčkam, aby vám to vyšlo 😀 a verím, že vám to aj vyjde, cítim to 🙂

orsulka
12. okt 2010

@wolfskinka
@zuzanka.h
@fopardi dakujem vam vsetkym velmi pekne 🙂 🙂 my už sme tak trochu aj vyspatí, tak buntošíme 😀 😀 😀

petuska123
12. okt 2010

bre rano baby mam otazku ak podstupim tie prefuky tu u nas tak mi nebudu robit znova prefuky v martine??

kuspitka
12. okt 2010

ahojte.skod zurila,lebo som ju nezobrala na ruky a bola taka cudna...
dnes sme sa celokm dobre rano zobudili tak som zvedava aka bude.

speranza1
12. okt 2010

ahoojte vsetky...tak ja som vcera 1x navstivila centrum Helios spolu s mm... zobrali mi krvicku, mm spmg. .... nasadil mi clostylbegyt a na dalsi mesiac uz planujeme iui 😉 ... a vseeetci su tam neskutocne mili 😵

orsulka
12. okt 2010

dobre ranko.....
@petuska123 v Martine urcite nie...na tie prefuky je treba speciálne zariadenie, v Martine na to nie su pripravený 😉
@kuspitka ahoj...posielam boštek Kamilke 🙂)))

orsulka
12. okt 2010

@speranza1 no tak super moja.......tak aspon vidiš, že sme neklamali s tým prístupom........takže bud. mesiac už bude IUI 😵 😵 😵 prajem nehc to vyjde 😉

kuspitka
12. okt 2010

@orsulka dakujeme.ako sa mate ?

petuska123
12. okt 2010

@orsulka a ked ste tam isli tak ste mali spravene tie prefuky ci nie???,lebo neviem ci mam najprv toto absolvovat a potom sa objednat do martina

orsulka
12. okt 2010

@kuspitka mame sa fajn, pomaličky rastieme a priberame......vraj by sme mali menej, ale nejako s nedari 😉
@petuska123 ja som najskor absolvovala vsetky taketo vysetrenia ako prefuky, inak to je vysetrenie HSG kde sa konrastnou latkou vysetri ta priechodnost vajcovodov, aj laparoskopiu........pri IVF je ale nepodstatne, aby si mala priechodne vajcovody, nakolko sa embryjka vkladaju priamo do maternice.....pri IUI je to doležite aby tie vajcovody boli priechodne....neviem co by vam v Martine navrhli.....
to vysetrenie HSG nie je zrovna prijemne vysetrenie, hlavne pokial su vajcovody nepriechodne...to pisem len na okraj, aby si vedela do coho ideš... 😉

speranza1
12. okt 2010

@orsulka ja som nepochybovala ze mate pravdu... ja by som mala ovulovat z praveho vajecnika, kt. je priechodny, takze to iui skusime hned v novembri... 🙂 dufam, ze to, ze mam nepriechodny lavy vajcovod nebude problemom ☹

orsulka
12. okt 2010

@speranza1 ono to nie je žiadny problem že je nepriechodny, akurať tie vajka co sa tam vytvoria nenájdu cestu k spermijkám..... 😉 😉 budeš brať clostilbegyt????

petuska123
12. okt 2010

@orsulka takze nemusim to absolvovat???nech mi najprv spravia vsetky vysstrenia v martine a potom ma oni mozu poslat na tie prefuky??prefuky sa robia pod narkozou??co by ste mi odporucili???najprv martin a vysetrenia alebo tie prefuky??

speranza1
12. okt 2010

@orsulka ano .. budem brat clostylbegyt na 3 DC-7 DC potom v jedenasty den tam mame prist ..povedia nam vysledky vsetkych testov a naplanujeme presne den IUI... ty si bola aj na IUI?

orsulka
12. okt 2010

@petuska123 nikto ťa nemože nutiť aby si to podstupila......nakoniec sa musis rozhodnuť sama....z Heliosu ťa tam neposlu, možu to len odporucit a ty sa potom cez svojho obvodneho objednas na ten zákrok.......ako vravim pri IUI (co je inseminácia, t.zn. že vsrteknu spermie priamo do maternice a caka sa ci tvoje vajička najdu k nim cestu) je doležite aby aspon jeden bol priechodný....inak to nemá vyznam....pri umelom oplodnení komplet (pri IVF) toto nie je potrebne, lebo ti do maternice vložia už cele embryjko......
prefuky sa nerobia pod narkozou...toto vysetrenie sa robi pri plno vedomi s nejakymi oblbovacime tabletkami v zaludku...preto to byva take neprijemne.....
pokial viem, v dnesnej dobe napriklad už robia laparoskopiu diagnosticku to je v narkoze, a pri tom robia aj tieto kontroly na priechodnost vajcovodov....toto je asi prijemnejsie.....

ja neviem kolko sa snažite o babetko...a ci je mnažel OK....



orsulka
12. okt 2010

@speranza1 ano 3x 😉 z toho ten poslednýkrát toi už volo dokonca s jedným vajcovodom 😉

speranza1
12. okt 2010

@orsulka ...jaj takze 3x... 😕 ja viem ..asi malokomu sa podari otehu hned na 1x.. ale tak nevzdavame to... aj keby sa to nepodarilo, tak ideme dalej 😉 ... ty si otehu po IVF?

orsulka
12. okt 2010

@speranza1 samozrejme.....vytrvalosť sa vypláca...to tu asi platí o vacsine dievčat......
samozrejme su pripady, kedy sa jednoducho zadari hned na prvýkrát....len bolo treba trosku pomocť.....tak nech to je aj vas pripad 🙂)))
ja som ostala tehu po 5IVF 😉

speranza1
12. okt 2010

@orsulka tak klubuk dole... si neskutocne silny clovek.... 😉

kuspitka
12. okt 2010

@orsulka to aj mne stale vraveli,ale aj tak som pribrala....
tak to je super,ze sa mate dobre

petuska123
12. okt 2010

@orsulka aha no snazime sa rok aj 4 mesiace muz je ok vysledky ma v poriadku a ja som vraj tiez ok..uz moj gynekol.nema co somnou robit vsetky vysledky vysli ok tak ma posiela bud na tie prefuky alebo do martina

janicca
12. okt 2010

ahojte dievčence ..... 😉
to bola zase noc ja vobec nemožem spávať cítim sa ako vyplutý rezanec to už trvá týždeň..... 🙄 🙄
ináč prajem fajn deň 😉 😎 🙂

orsulka
12. okt 2010

@petuska123 tak chod do Martina, tam sa dohodnete, oni vam tam navrhnu postupy a potom si budete mocť vybrať 😉
@janicca to mi je luto, že nespinkaš........ale bude dobre neboj.....inak ja som tiež dnes bola hore už od 2,30......potom som este od 5 do 6 zdriemla.......mám to na striedačku tie noci 😀 😀 jedna v pohodke, dalsia nie.....no co ti poviem moja...zvykaj si 😀 😀 😀

petuska123
12. okt 2010

@orsulka a ako dlho toto vsetko???napriklad ty ako dlho trvalo kym si ostala tehu???

mimili
12. okt 2010

@janicca Júúúúj, aké super správy, neskutočne sa teším. Ani nevieš, akú nádej dávaš nám, ktoré to ešte len čaká. Prajem nech sa darí a nech "koľajničky" o chvíľu držíš v náručí 😉
@orsulka Orsulka, gratulujem k páriku.. no čo viac si môžeš priať? Po tom všetkom, čo máš za sebou, si to neskutočne zaslúžiš!!!!
@kiara15 Veľmi ma to mrzí, viem, že sa to ľahko píše, no hlavu hore a ísť ďalej... čakajú na Teba mrazáčikovia a určite sa im bude u Teba páčiť!!!
@speranza1 Tak to je super, že už v novembri. Dobre ste sa rozhodli, že idete hneď na to 😉 A kedy cca? Možno budeme testovať spolu🙂
Na mňa ide nejaká choroba, dúfam, že to skončí len pri nachladnutí... choroba si počkala si na mňa úúúplne presne. 😠

orsulka
12. okt 2010

@petuska123 jááááááááááj moja.....ani sa nepytaj... 😀 nám to trvalo dlho....9 rokov...z toho 6 rokov pod lekárskym dohladom 😉 😉 ale oplatilo s averiť a dufať 😵
@mimili dakujeme velmi krasne moja 😉 s tymi chorobami je to ako zákon schválnosti...doteraz nič, aked sa k niečomu clovek prepravuje, hned je tu 😠

speranza1
12. okt 2010

@mimili .. . uvidime podla toho kedy dostanem mrchu tento mesiac..ale mala by dojst cca koncom mesiaca 27-28/10 no a potom na 11sty den po mrche sa mame dostavit tam a naplanujeme iui... pocitam ze tak cca toho 6steho tam pojdeme naplanovat uiu a cca toho 11steho alebo 12steho novembra by mohla byt ovulka... ale priroda je nevyspytatelna, trakze s istotou neviem povedat vobec nic 😉... a ty? ako si na tom ty? aj vy uz mate naplanovane iui? 🙂

petuska123
12. okt 2010

@orsulka 😕 😕 😕 ty brdo........ste riadne dlho snazili a verili ze sa to podari....klobuk dole...a aky ste mali vy problem??

orsulka
12. okt 2010

@petuska123 žiadny.....až mi to je neuveritelne napisať, ale je to tak....u ans vsetko OK, aj ja aj drahy....jednoducho sa len nevedelo chytiť.....beriem to tak, že vtedy este nebol ten správny čas, museli sme si počkať 😉 😉

orsulka
12. okt 2010

@speranza1 fuuuuuuha...tak to bude krásny darček pod vianocný stromček 😉 😉 😉

petuska123
12. okt 2010

@speranza1 ked vam naplanovalo to iui tak ste podstupili este predtym laparo???a aky mate problem vy ze sa nedari prirodzenou cestou??

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre