Sanatórium Helios. Aké máte skúsenosti?

mia1983
2. jún 2009

Tak šup sem teda a čo povedať na začiatok asi len to, že z celého srdiečka želám všetkým Heliosáčkam, aby vám to vyšlo 😀 a verím, že vám to aj vyjde, cítim to 🙂

pige
25. okt 2010

@lujzalota ja osobne som mala prazdnu, ked som ju minula, ale odkontroluj si to na tom pere, pokial ti kliklo, na akej hodnote sa to zastavilo...ci treba dopichnut s novej alebo nie

janicca
25. okt 2010

ahojte babule prajem fajn den 😉 u nás prší
@lucula73 to znamená že v nom niečo pohlo alebo maminku počul ako mu vraví že pecník tak sa naserinkal a začala sa viac hýbať 😀 😉
@lujzalota nie nemala by ostať žiadna tekutina vždy sa dopichuje celá ta ampulka 😉
@wolfskinka čaves a kade ste chodili aj som rozmýšlala že kde si tolko ked sa tu neukazuješ 😉
@minka051 no ako tehula ako sa máš už su nejaké príznaky ?a čo synáčikovia ako zereagovali na rozrastanie sa rodinky 😵 😵
@fopardi zatial ešte nie 😉

ofs
25. okt 2010

Ahojte dievčatá,
Prosím o radu, zajtra mám prenos, ale od včera mám zo spodu také svrbenie a pálenie. Nemôže to uškodiť? Alebo mám im povedať aby ma prečistili? Mám strach, tak prosím napíšte, aby som sa ukľudnila. Je to moje druhé ivf, pri prvom som mala potrat.... ďakujem ešte raz

janicca
25. okt 2010

@ofs to ti neviem poradit ale ak si vkladaš utrogestan či náhodou nan zle nereaguješ ....viem že pri vklade vstrekuju do pošvi nejaku tekutiny na výplach teda aspon mne to tak robili ..samozrejme ak bude treba tak im to spomen 😉

ofs
25. okt 2010

janicca, ďakujem za odpoveď, ukľudnila si ma troška. určite aj mne potom spravia výplach, tak snáď to bude ok, pekný deň ti prajem

speranza1
25. okt 2010

ahojte dievcence, takze nase iui sa rusi 😔 ...

cikyta
25. okt 2010

Ahojte dievčence.

@speranza1 to mi je luto.Prečo?

speranza1
25. okt 2010

@cikyta ahojky, volala som do centra a tam mi potvrdili mm vysledky, s ktorymi by bola vlastne nulova sanca na otehu pri iui...takze zrejme nam odporuci Dr. IVF.... ale uvidime...

cikyta
25. okt 2010

@speranza1 co máte so spermijkami? Ak ich je málo,alebo su pomalé,vtedy ešte dokážu pomôcť vitamíniky,no na zlu morfologiu už velmi vitamíny nezaberu a zrejme pojdete predsa len na IVF.

speranza1
25. okt 2010

@cikyta ..takze..to ze ich je malo, je tam vela mrtvych spermii, mame zlu morfologiu, pohyblivost a dalsie konkretne vysledky nam oznami Dr. ... pretoze tam nebol... 😔 ... mm sa uz viac ako rok lieci liekmi a aj tak to zrejme nepomohlo...

wolfskinka
25. okt 2010

@janicca my sme boli na chate v terchovej , matej uplne v pohode, mal sa ako vo vaticke vsetci ho nosili na rukach a romaznavali a pokazili mi ho a teraz mi tu reve, lebo ho nechcem nosit na rukach, vcera sme sa vratili

cikyta
25. okt 2010

@speranza1 Ale nejaká spermijka sa tam nájde,nie? No po rozhovore s dr.bedete mudrejší a hlavne...nebud smutná.Nemôžeš za to ty,ani manžel.....proste nikto.Toto je vec,ktoru velmi neovplivníš.
Na svete su desiatky tisíc detičiek po IVF a tu hned niekolko desiatok.....takže máte stále obrovsku šancu.....
Aj ked cesta bude trošičku viac trnistá,ako pri IUI,no má to vyššiu uspešnosť a tak sa môžte omnoho skôr dočkať vášho vytuženeho bábätka.
Vobec to nieje tak velmi zložite,ako to znie a vizerá . Sme tu s tebou,dobre ??? 😉

speranza1
25. okt 2010

@cikyta jasne ze sa tam najdu spermijky.. je mi to luto kvoli mm...viem ze ho to trapi, samozrejme aj ked to neda najavo.. predsa sa uz lieci viac ako rok a ziadne zlepsenie tam nie je... ale ja som si stale myslela uz od pociatku, ze pojdeme na IVF... a je to tu... nevies za ako dlho sa dopracujeme k IVF? myslim ze potrebujeme mesiac na ziadost a potom zrejme mozu zacat s liecbou... alebo ako to je? 🙂

cikyta
25. okt 2010

@speranza1 Ziadosť schvaluju do 2 týždnov,takže do mesiaca už môžeš smelo stimulovať..začať papať liečiky+injekcie atd......

speranza1
25. okt 2010

a este jedna otazocka... vam niektorej robili aj geneticke vysetrenia a vysetrenia co sa tykaju imunologie? ..myslim v Heliku..

speranza1
25. okt 2010

@cikyta vies ja som teraz mala zacal brta clostyl v treti den..a teraz neviem co mam robit..ale cakam na Dr. Krajkovica..len on dojde az v piatok, pretoze je v Amerike...

speranza1
25. okt 2010

@cikyta do 2 tyzdnov..tak to je dost rychle...myslim ze pri tejto metode nepotrebujem mat priechodne vajcovody, ze? alebo ako to je...

cikyta
25. okt 2010

@speranza1 správne.Pri tejto metode nemusíš mať vajcovody vôbec,lebo oni ti vyberu vajíčka priamo z vaječníku a vložia ti do maternice už urobene embrijá,ktore vzniknu spojením spermie mimo tvojho tela 😉

orsulka
25. okt 2010

ahojte dievcatka 🙂))) tak trosku pracovneho dna dnes...zas 🙂))) ale sak budem teraz do konca týždna oddychovať 🙂 🙂 😉 😉

lujzalota......podla toho kolko jednotiek pichas, može ti ostat nejake mensie množstvo v amplulke...ty si ale normalne nastav pocet jednotiek , ktore potrebujes pichnut, ked si to pichnes, tak na tej stupnici sa ti ukaže kolko ti este chyba do tej spravnej davky, lebo v tej ampulke si mala malo....ten zbytok si dopichnes už z novej ampulky...dufam, že som to dobre vysvetlila..... 😉
@speranza1 tak to je skoda toho IUI, ale lepsie kd zistia, že by to nemalouspech, ako sa trapiť, že preco to nevyslo...verim, že ivf zvladnete v pohodke.....a vela energie pre mnažela.....je fakt dobre, že nejake spermijky ma...urcite pojdete na ICSi, a pri tomto si oni tie najkvalitnejsie spermijky vyberu a oplodnia tvoje vajko 😉 😉
neviem ako ktora poistovna schvaluje žiadosti.....ale nemalo by to byt dlhsie ako 4-6 týždnov......potom sa hned može zacat s IVF 😉 😉

minka051
25. okt 2010

Ahojte dievčence 🙂 🙂 🙂 🙂

Tak už som bola u doktorkypredpísala mi lieky a objednala ma na 2.11 na UTZ. Tak už budem vedieť možno koľko ich je. 🙂

@janicca no príznaky ..okrem bolenia a točenia hlavy a stále by som spala tak inak nič. Ale dnes som si ako taký neveriaci Tomáš kúpila zas test aby som sa ujistila ani neviem prečo. Tak som ho práve robila a // kolajničky nabehli za 10 sekund tak už som spokojná 🙂 🙂 PN mám napísanú tak už budem len vegetiť.

@cikyta no ako maródkovia už je trošku lepšie. 😉

petuska123
25. okt 2010

@minka051 ahpoj tak cele tehotenstvo budes doma????ja by som sa od nudy zblaznila 😀

minka051
25. okt 2010

@petuska123 Tak to nie ale teraz určite do 12tt mito doporučil doktor z centra aj vzhaldom na môj vek. Ak bude všetko potom v poriadku a budem sa cítiť dobre tak idem do práce. No to by som sa asi aj ja zbláznila. Inak keďže som mzdárka tak vždy výplaty na pár dní musím ísť urobiť a pritom ešte zaúčať nejakú novú. To bude asi to najhoršie.Nemám nikoho kto by ma vedel zastúpiť. 😒

cikyta
25. okt 2010

@minka051 No som velmi zvedavá,kolko bambuliek skrývaš v brušku 😉
Odo dnes už aj kašlem a aj Sisa.Takže po sebe od rána brešeme ako havkovia a Sise dávam sirupček na kašel,s ktorým ju nahánam po byte a klamem,že je to mnam a ked mám už skoro vyhrate...capne mi po ruke a všetko v okruhu 1m je lepkavé ☹

@petuska123 Ja som marodila marec+apríl (to bolo 1.ivf,ktore nevišlo) Potom som išla do roboty odrobiť máj+jun a od jula zase na PN hned na stimulku 2.ivf a od vtedy som zostala PN,kedže som otehotnela,takže ja som marodila pred otehotnením,aj cez tehotenstvo a POHODA. Vychádzky som mala 2 hod.doobeda,2 hod.poobede a niekedy som ich ani nevyužila.Venčila som hafíka,užívala si "nevolnosti" a to,že by som mala stáť v robote 12 hod.mi ozaj nestálo za to.Velmi záleží od roboty a od toho,ako sa cítiš.....Ci často tyčkuješ atd....

strelicia
25. okt 2010

@speranza1 zavolaj si do centra a necakaj na doktora Krajkovica, s uzivanim ti poradi aj ta pani doktorka co tam je. zrovna dnes som to presne tak urobila aj ja, kedze vraj cely tento tyzden je doktor na dovolenke.

speranza1
25. okt 2010

@strelicia dakujem za radu strelicia 🙂

minka051
25. okt 2010

@cikyta Tak také naháňačky poznám 😀 😀 Vždy som si musela niečo vymýšľať a kadejako maskovať. No aj ked ten sirup bol sladký tak to hned vo všetkom spoznal 😀 😀 Potom so riešila tak že ked zaspal tak som mala takú dávkovačku a strčila do pusiny a vtedy to vypil a hned som mu strčila flašku s čajom akože nič sa nedeje. 😀 😀

cikyta
25. okt 2010

@minka051 Ved ano,nahánam ju s tým dávkovačom.Streknem jej to násilým (panadol mi spapá dobrovolne) a potom už nechce ani čaj na zapitie aká je strašne urazená.......... 🙄

Muž mi kupil čaj na chudnutie. On si myslel,že kupil na prechladnutie ! Moje nervy ☹
Dosť,čo mám komplexy s tým,že som velmi chudá a on mi ešte urobí "radosť"takýmto čajom ☹ ( 😀 😀 😀 )

janicca
25. okt 2010

tak že už som tu zase 😉
@minka051 ved aj ja rozmýšlam že či íst od novembra do práce alebo zostat ešte doma fakt neviem čo mám urobit všetci ma strašia že aby som nešla do práce...ale zatial sa cítim fajn tak nevidím problém lebo šak prácu mám v kancli a dá sa povedat že bezproblémovu no sem tam sa tam vyskytne nejaký nervák ako v každej práci ...
@cikyta moja tak to máte doma zase veselo bože kedy už budete v poriadku a to počasko k tomu nepridá určite ....prajem skoré vyzdravenie obom a hlavne uspešne dávkovanie liečíkov nech čím skor tip top 😉

cikyta
25. okt 2010

@janicca Dakujeme.To nič nieje.Dokial nehoručkujeme tak nás nejaký sopel,či "brechot" nemôže rozhádzať,no nie ??? 🙂 Zvládli iní,zvládneme aj my. 😉
no s prácou to musíš vedieť ty najlepšie,ako sa tam máte...a či to zvládneš 😉 Tak popremýšlaj,zváž....a uvidíš 😉 (ale ja by som nešlááááááááááá!!!!!!!!!!!Doma je tak fasáááááááááááá) 😀 😀 😀 😀

janicca
25. okt 2010

@cikyta tak brechot bez horučiek može byt to asi vrcholí ešte sa Sisa dobre vykašle a bude všetko v poriadku a potom bude len a len dobre 🙂 😵 😵 no šak práve ked doma je tak dobreeeeeeeeeee 😀 😀 😀 😀 mne sa moc ani nechce íst alebo ešte potiahnem mesiac PN porzmýšlam že či ist alebo nie a potom pojdem a nakoniec ani sama neviem aby som si to potom nevyčítala ....eee nejdem to riešit a hotovo 🙂

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre