Sanatórium Helios. Aké máte skúsenosti?

mia1983
2. jún 2009

Tak šup sem teda a čo povedať na začiatok asi len to, že z celého srdiečka želám všetkým Heliosáčkam, aby vám to vyšlo 😀 a verím, že vám to aj vyjde, cítim to 🙂

mzuzka
4. okt 2009

aj ja sa zatial lucim, idem si este polezat

domika9
4. okt 2009

možem vam dať recept na kolač čo sa vola tri bit je taky fajny že raz som ho musela robiť cez vianoce myslím 3alebo 4 krat

idem pohladať recept

kamka17
4. okt 2009

janicca, mary, zuzi...tak zatim čaute...a keby sme sa dnes už nevideli, tak dobrú noc 😉

domi...receptík šup šup...

maryah
4. okt 2009

ok dominika, daj ho sem... pokusim sa nieco vykuzlit a ja 😉

maryah
4. okt 2009

ahoj kamka a dobru noc... zajtra idem k mojmu gynekologovi a dam vediet ako som dopadla

kamka17
4. okt 2009

pozerali ste niektorá dnes nové bývanie ?? lebo ten posledný panelák výškový, tak presne v tom vchode bývame 😅 😅

maryah
4. okt 2009

vazne??? nepozerala som, ale zvyknem to pozerat na internete cez archiv tak kuknem 😉

kamka17
4. okt 2009

okej mary...tak sa drž...a ide ti robiť aj nejaké vyšetrenia alebo len na preventívku ideš ??

kamka17
4. okt 2009

kukni kukni...a asi aj viem, kto ten bytík predáva, ale asi ho nepredali, lebo mladého s tým starším synom som dnes ešte videla pri výťahu...a inak tá cena...vyše 1,6 milióna za 2-izbák...dovidenia 😨 😕

maryah
4. okt 2009

idem na preventivku a este poytat ne nejake veci ohladne heliosu... dik moja
idem aj ja prec, dam si sprchu a idem pozerat superstar... majte sa krasne a dobru noc

domika9
4. okt 2009

vyzera dosť naročne ale nieje to take hrozne

CESTO: 3vajcia, 120g kryšt.cukru, 120g hladkej muky, 1lyžica oleja, 1 lyžica kakaa, 1/2 lyžičkyprašku do pečiva
PLNKA1: 1/2 litra mlieka, 2 zlate klasy, 1 vanielkový cukor, 100g kryšt.cukru, 250g masla
PLNKA2: 1 sladene kondezovane mlieko (salko), 200g masla
ČOKOLADOVA POLEVA: 100g čokolady, 25g stuženeho tuku (cera)
K TOMU: 2 balíky BeBe keksov, papier na pečenie

Cesto: vajcia vyšlahame s cukrom do peny,primiešame muku zmiešanu s praškom do pečiva a kakaom, pečieme na plechu vyloženom papierom pri teplote 180-200 st.C asi 10 min.
Plnka1 : z mlieka , cukru a zlateho klasu uvaríme tuhy puding a za občasneho miešanie ho nechame vychladnuť, maslo vymiešame do penista postupne prišlahame vychladnuty puding
Plnka2: konzervu salka dame variť do hrnca s vodou na 2 hodiny (najlepšiesi ho uvariť den vopred) do vychladnuteho primiešame maslo
Tribitka: na korpus natrieme plnku č.1 , poukladame BeBe keksy a natrieme plnku č.2, dame stuhnuť do chladničky asi na 5 hodín , vo vodnom kupeli rozpustíme čokoladu a sukom a vymiešame , polevou polejemevrch stuhnuteho zakusku

polovica tých veci sa da urobiť den vopred a na druhy den len dokončiť potom sa to nezdatake naročne 😉

domika9
4. okt 2009

kamka pozerala som a som ťa tam aj videla si šmírovala za zaclonou ja som hned vedela že si to ty 🙂

kamka17
4. okt 2009

domi...super, fakt to nevyzerá až také náročné...počkáme na nejaký ten sviatok a upečieme...
ja inak strašne rada zbieram kadejaké recepty, ale väčšinou aj tak varím alebo pečim osvedčené veci stále dokola 😅 ale treba skúšať občas aj nové veci

domika9
4. okt 2009

tam ma byť čokoladu vymiešame s tukom 😅

domika9
4. okt 2009

ved to aj ja najradšej staviam na klasiku ale no občas vytiahnem aj nejaky novy ked chcete mam ešte jeden čo rada pečiem vola sa obrateny jablčník a tan je super ešte sa mi nestalo aby sa mi na nom niečo pokazilo vždy vyšiel super tak ale ked tak ten až zajtra 😉

kamka17
4. okt 2009

domi... 😀 😀 😀 😀 ...my ale máme okná na druhú stranu, na tú veľkú lúku...a tá zemeguľa, čo sa o ňu opierali s tým maklérom, tak na tú vidím z balkóna...inak tá maklérka nevedela kde je sever, ako keby ani nebola zo žiliny, vytáčala ma...

domika9
4. okt 2009

ale ja som ťa tam videla to si bola presne ty za tou zaclonou teraz sa z toho už nevykrutiš 😀 😀 😀

kamka17
4. okt 2009

no veru, nechaj niečo aj do zálohy, nemôžeš minúť všetky recepty za jeden večer..

krásne bábo bolo práve na jojke...v kriminovinách...

janicca
4. okt 2009

mám další recept od domiky..ide zima tak budem len vypekať cez zimu sa lepšie sadielko pestuje 😀

idem kuknuť kde to ta kamka býva a dojdem cez týždeń na tekvicu 😉

janicca
4. okt 2009

kamka domika len sa nepobite kto koho videl a nevidel 😀

kamka17
4. okt 2009

janicca...dojdi, šak z kysuce to je na skok a podľa nového bývania ma aj nájdeš...

kamka17
4. okt 2009

a aktualita...nádherný mesiac je vonku...že spln 😎

orsulka
4. okt 2009

ja som spat...tak na pol hodinku .-)))))))

sledujem, že už ste napiekli, aj lupačky a vianočky nakupili .-)))))))))))))

orsulka
4. okt 2009

kamka......tak ten som videla aj vcera večer.....až dnes je spln???????

kamka17
4. okt 2009

ee, spln písali v kalendári už v piatok, ale ono to trvá cca 3 noci...a včera bolo asi u nás zamračené, tak ja ho vidím až dnes 😅

orsulka
4. okt 2009

tak sa popozeraj dnes.....je naozaj pekny,velky.....a uplne jasny.... 🙂 🙂

domika...tak tribitka...vyzera fajne...ale na mna moooooooooooc zložite!!! 😀 😀 😀

janicca
4. okt 2009

baby ináč keď je spln tak vždy sa mi na figu spí neviem čím to je ale už to mám odskúšané

kamka17
4. okt 2009

janicca...to bude tým, že mesiac predsa pôsobí na všetko, takže aj na tvoju nespavosť...niekto reaguje viac, iný menej...

janicca
4. okt 2009

kamka snažila som sa dostať na to nové bývanie ale akosi mi to nejde kým to načíta tak to asi skôr do Za dôjdem 😉

orsulka
4. okt 2009

no tak ja som tiež mala dnes do rana sny!!!!!!!! plakaveee!!!! 😢 😢 😢

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre