Sanatórium Helios. Aké máte skúsenosti?

mia1983
2. jún 2009

Tak šup sem teda a čo povedať na začiatok asi len to, že z celého srdiečka želám všetkým Heliosáčkam, aby vám to vyšlo 😀 a verím, že vám to aj vyjde, cítim to 🙂

lusina
20. nov 2009

čaute, čaute....ako sa dnes máte? ja už som sa teda mala aj lepšie. ja už druhy týždeň beriem druhe atb a raz taku dávku a akosi mi to nezaberá, už mám z toho depku..... 😖
ale tu sa mi páči, že sa to tu pekne začína tehulkovať, sa mi páčia tt vedľa niku, len boh vie kedy sa ja k nich dopracujem. 😒
ale ja mám čas, teraz je na rade oršul. 😉

cikyta
20. nov 2009

Wolfi to je v poriadku tá bolesť.Tiež mi tak bolo. 😉

orsulka
20. nov 2009

survi...ani mi nehovor.......ani oko zavriet už.....zacalo ma potom klatit o 04,45, ked som mala o 15 mion vstavat do prace.... 😝

satnik...tak to mi tiež nehovor!!! no ...bude do kona mesiaca......

surviver
20. nov 2009

orsulka so šatnikom Ta asi chapem...slovenski majstri---ceny vysoke a kvalita,serioznost,dochvilnost 😒

lusina a čo Ta trapi,ked tolko ATB?

lucula73
20. nov 2009

ahojte,

survi - to je dobrý nápad,každý deň jednu izbu... ,musím skúsiť zrealizovať,dnes som aspoň povysávala,už som sa nemohla na to dívať....

orsulka ahojček...

inak majstrov mi ani nespomínajte,my čakáme už dva mesiace na dvere,to nám stolár v septembri sľúbil,že do Vianoc určite budú,ide ma poraziť...

wolfi a tvoj mužíček čo hovorí????

orsulka
20. nov 2009

lucul...nazdar....tak do Vianoc mas este cas, ci??? 😀 😀 😀 😀

surviver
20. nov 2009

luculka čauko 🙂 no ja len dobre napady 😉 aj ked občas...... ja mam dnes za ulohu hostovsku upratat a som tak v polovici....20minut porobim potom idem oddychnut k netu a tak dookola 🙂 varit dnes nemusim ,bo mam od včera...

wolfskinka
20. nov 2009

lucula moj muzicek je ako nafetovany furt sa usmieva ako blazon, a vola ma kindervajco 😀

orsulik mala by si spinkat kedy mas IUI ?

wolfskinka
20. nov 2009

ciky dakujem za odpoved

lucula73
20. nov 2009

wolfi - tak super,budeš naše kindervajco 😀

survi,ja tiež tak,trochu upracem,sadnem k netu,zase trochu upracem a tak...mám muža doma celý týždeň,ten len krúti hlavou,čo tu možem tolko sedieť...na ja kukám aj po bazároch,hlavne teda... 😉

orsul - no čas je,ale keď on ešte nezačal tie dvere ani robiť,tak neviem...som smutná,lebo keď nám to ostane na január,može nám to značne skomplikovať život...aj veronika sa narodila o mesiac skor,aj teraz mi to hrozí... ☹

surviver
20. nov 2009

lucul a čo po bazaroch kočiare pozeraš?? a prečo Ti hrozi,že sa maly narodi skor? to Ti už teraz vedia povedat? No a tie dvere,to maš pravdu najhoršie ak je to na poslednu chvilu,to potom nevieš kde Ti hlava stoji...oni chlapy to niekedy nevedia pochopit,že to nie len zamontovat,ale že Ty maš cely byt špinavy a musiš všetko upratat....

gabika24
20. nov 2009

Ahojte všetky.
Idem počítať, čo ste popísali (teda aspoň sa na to chystám, ale drobci mi vždy urobia škrt cez moje plány 😀 ). Wolfi, len si to užívaj, aj to usmievanie sa ako blázni - pekne si to vychutnajte, zaslúžite si to. 🙂.
Všetkým pekný deň 😵

marta222
20. nov 2009

Ahojte dievčatá, prepáčte, že sa Vám sem montujem, ale mám na vás prosbičku. Som krátko po 3. potrate (mám za sebou 2 x spontánny potrat - v 7. a v 19. týždni a teraz MA v 9. týždni tehotenstva). Som už z tejto situácie zúfalá, aj môj gynekológ krčí už plecami, vraj nevie čo so mnou. Mám vývojovú chybu maternice - septum, ktoré mi čiastočne hysteroskopicky odstránili. Trošku sa poznám s Wolfskinkou z tejto témy (píšeme si, ale osobne sa nepoznáme) a tá mi poradila vraj v Heliose robia nejaké vyšetrenia - či netvorím nejaké protilátky proti spermiám, placente a pod. Viete ma prosím o tom nejako bližšie informovať? Čo to všetko obnáša, aké sú za to poplatky a za koľko by ma mohli objednať a na koho sa tam mám obrátiť? Ďakujem Vám vopred, budem rada akejkoľvek informácii. Pekný deň.

orsulka
20. nov 2009

marti....ahoj

no take vysetrenie sa tam robi, ja neviem presne ako sa to vola....robia to ich pacientkym, viem, že aj mne take urobili......a ty chodis do Heliosu?????
....a na hematologickom vysetreni si bola????

lucula73
20. nov 2009

marta ahoj,aj ja mám septum.....no dúfam,že aspoň do 35tt vydržím....dcéra sa mi narodila tiež skor,ale dalo sa....a tebe by som poradila,aby ste to začali riešiť...mne Krajkovič v Heliose povedal,že až 1-2 razy potratím,potom budeme riešiť to septum,že on v tom nevidí až taký problém,ale niekomu to može robiť problémy,niekomu nie...vy by ste mali ísť na genetiku,poprípade vyšetriť tie protilátky.Keď sa objednáš na pohovor,za ten sa neplatí,tam vám všetko povedia a vysvetlia,ťažko je to takto..

survi - vyššie som ti odpísala,prečo mi hrozí skor porod...

marta222
20. nov 2009

nie, orsulka, ja nemám za sebou ešte žiadne vyšetrenia, ani do Heliosu nechodím. Mne sa chválabohu darí otehotnieť prirodzene a pomerne rýchlo, ale čo z toho, keď to ešte ani raz nedopadlo dobre? Môj gynekológ mi teraz dal len číslo - mám sa objednať na nejaké genetické vyšetrenie - do nemocnice v Žiline.

dana10
20. nov 2009

Marti ahoj, ja taký problém nemám tak Ti neviem povedať možno tie ďalšie ti budú môcť pomôcť.Najlepšie je zavolať na recepciu povedať im aký máš problém a oni Ťa aj objednajú. Sú tam dvaja doktori a sú super aj sestričky a celý personál.Je tam dr.Gáťová a dr.Krajkovič.Ja chodím ku Krajkovi, ale insemináciu mi 2x robila Gáťová.Obidvaja sú zlatý.Najlepšie máš hneď sa objednať, lebo tam býva dosť nátresk.Držím palce. 🙂 🙂

lucula73
20. nov 2009

marti - no vidíš - genetika,hematologia,protilátky.....a čo ti robili s tým septom?lebo mne nič....

orsulka
20. nov 2009

marti...no vidis...takže aj to je pokrok, že ťa tam poslal.....na ostatne ti pisala Luculka.....
ale ja myslim, že aj ta hematologia je dost doležita a mala by sa pri potratoch sledovat.....
aj to, že su caste potraty, možno by ti v Heliose pomohli.......

marta222
20. nov 2009

Ahoj dana10, pozerám, že ty si takisto z Kysúc ako ja. A už chodíš do Heliosu dlhšie? A tiež máš za sebou už nejaké testy?

marta222
20. nov 2009

lucula73, mne časť septa odstránili - robil mi to v B. Bystrici primár Bielik - ten sa špecializuje na takéto veci. Takže asi tam idem hneď zavolať. No, tie genetické testy som mu navrhla sama - viem, že sa to robí po dvoch potratoch. Ale povedal mi, že to asi nič neprinesie. A neviem, prečo mi teda nepovedal, nech sa objednám do Heliosu - keď má na dverách nacapené - že je partnerskou ambulanciou Heliosu.

lusina
20. nov 2009

survi, mám riadny zápal v hrdle mandle,hrtan. prve atb mi to iba utlmili, tak som dostala raz taku dennu dávku a už som v polovici brania a necítim nejaku uľavu, už aj po nete šmejdím kedajeke babske repepty, leze mi to pekne na nervy. neviete niektore nejaky super učinny recept? včera som našla na nete, že slaninu uvariť v octe a priložiť na hrdlo, tak som si večer dala a voňala som tak, že keby som bola vonku, tak sa všetky zvieratka za mnou rozbehnu 😀 bola som riadna udenina 😀

orsulka
20. nov 2009

marti.....tak si možno mysli, že sa zaoberaju len problemom otehotnenia.....ale podla mna, oni by ti vedeli pomoct, aspon vo vysetreniach a j v tvojom pripade, kedy nemás problem otehotniet, ale.....

orsulka
20. nov 2009

lusina........ 😀 😀 😀 😀 😀 tak takyto recept som este nepocula, necitala....... 😀 😀 no neviem, ci nebolo skoda tej slaniny .-)))))))))))))))))))

marta222
20. nov 2009

Práve som tam volala - tak nás objednali na 21.12. - a vraj treba prísť aj s partnerom - bude sa robiť spermiogram.
Ja dúfam, že mi budú vedieť pomôcť, lebo už som z toho zúfalá a navyše už mám aj dosť rokov a dieťatko nikde 😉 .

janicca
20. nov 2009

ahojte babule tak ja som to dnes v práci vzdala trošku skôr veď je piatok.... 😉
zdravím kysučanky ... 😉 marta tak ako ti radia dievčatá je lepšie íísť do Helíku osobne tam ti určite poradia držím pästičky do ďalšieho boja s úspešným koncom ... 😉

dani ako dopadlo IUI ??? teda ak sa môžem spýtať...

marta222
20. nov 2009

ahoj janicca-kysučanka. Tak ďakujem dievčatá, ste zlaté, veľmi ste mi pomohli. Prajem pekný a úspešný deň všetkým.

orsulka
20. nov 2009

matri.......no vidiš...urcite niečo navrhnu ako dalej, aby ste sa pohli spravnym smerom......tak budem držať palce 🙂

janicca.....ty sa máááááááááááááááááááááás....!!!! ja este hodku...to zvldnem 😉

lucula73
20. nov 2009

marti super,určite sa pohnete potom dopredu...inak zase majú nával,keď objednávajú až o mesiac...

lusina - no o tej slanine som teda nepočula ani ja....s hrdlom som mávala aj ja problémy,také isté,dala som si vybrať mandle,na hrdlo to pomohlo,ale zase mi to vždy zbehne dolu na priedušky,a poto kašlem aj mesiac...a tak si vyber,čo je lepšie...

janicca
20. nov 2009

martula nie je zač veď na to sme tu aby sme si navzájom radili ...aj tebe pekný deň prajem 😉

orsul ty šikovnejší už mohli ísť domooooov 😀 ......ty si šikulica ty to zvlááááááááádneš ľavou zadnou alebo pravou????....to je vlastne jedno...... u nás už konečne vykuklo slunééčko 😉idem drahému niečo ukuchtiť a pekný deň za nami .... 😉

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre