Sanatórium Helios. Aké máte skúsenosti?

mia1983
2. jún 2009

Tak šup sem teda a čo povedať na začiatok asi len to, že z celého srdiečka želám všetkým Heliosáčkam, aby vám to vyšlo 😀 a verím, že vám to aj vyjde, cítim to 🙂

kamka17
1. dec 2009

tak počkaj, tak ti napíšem tú čo som si ja vybrala...

orsulka
1. dec 2009

zle zle zle...všetko zle........to nie je pre mna...to sa musi variť!!!!!!
😀 😀 😀 prečo potom nepecena??????????????????????????? takto klamať!!!! 😀 😀 😀

nechaj tak kamka.....si pokladik aj tak .-)))))

kamka17
1. dec 2009

ty si trdlo, šak to len povaríš, teda podusíš nakrájané jablká, nič iné nevaríš....

2 kg očistených jabĺk, 0,2 dl vody, 300 g cukru, 1 lyžičku mletej škorice, 2 pudingové prášky (Zlatý klas), okrúhle detské piškóty, šľahačkovú smotanu, kúsok čokolády.

Jablká pokrájame na kocky a dáme variť s vodou. Varíme ich pokým sa nerozvaria. Pridáme cukor, škoricu a dva pudingové prášky. Dobre vymiešame a chvíľu povaríme. Do tortovej formy poukladáme piškóty a na piškóty ešte teplú jablkovú hmotu. Vrstvy opakujeme, posledná vrstva by mala byť z jablkovej hmoty. Tortu odložíme do chladničky na 4 až 5 hodín. Vrch ozdobíme šľahačkou a strúhanou čokoládou.

ja urobím verziu bez šľahačka a čokolády...

šak ja ti potom poviem, aká bola dobrá a isto ťa to bude inšpirovať...

orsulka
1. dec 2009

kamka....tak v tomto som trdlo!!!!!!!!!! j sa vždy tak snažim a povacsine to nedopadne dobre&!!!! 😀 😀 preto sa vskutku sustredim na naozajstne nepečene!!! 😀 😀

ale mám to vytlačene........tak snááááááá´d naberiem odvahu .-))))))))))

kamka17
1. dec 2009

no ale však nemôžeme byť všetci dokonalí vo všetkom, tak neboj, raz to príde a pôjde ti aj toto 😉 😉

katarina33
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
orsulka
1. dec 2009

katarinka.........sak si si ale mákla dnes 🙂))))))))

kamka......a možno si ma už aj prehovorila......sak asi oprobujem.........a raz sa t o hadam aj naucim 🙂))))))

najťažsie sa teraz zmieriť s tym, že nie som dokonalaaaaaaaaaa 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀

orsulka
1. dec 2009

kamka...len tak pre zabavu......aby si vedela ........ tak ja už mam moje lytko celkom fajn, žajtra mam v plane už skusit step....... moj drahy vcera "priskackal" domov s velkýýýým vyronom na pravom členku!!!!!!! 😀 😀 😀 tak ja už neviem teda.....uznaj..... 😀 😀 a zlaty...lebo ho to bolelo, ale tak sme sa rehotali obaja, že kam sme sa to až na starosbu dopracovali 😀 😀 😀

kamka17
1. dec 2009

orsul... 😀 😀 😀 no to asi aby mu nebolo ľúto, že len ty máš úrazy...a veru veru máš pravdu, aj ja mám pocit, že vekom sa akosi všetko zhoršuje a človek si už pripadá jak taký lazar...mňa teraz po 35 celý človek bolí, neviem sa zaradiť a zmestiť do kože...no strach
no ale počuj, neznamená to, že keď máš nohu ok, tak si ju musíš hneď zas zraniť, tak si dávaj pozor, okej..??

domika9
1. dec 2009

orsul šak vy si podavate štafetu či ako ? 😀 😀 😀
orsul zvladneš urobiťpuding? ked ano tak ti možem poslať jeden recept na fajny kolač a nevari sa tam nič lenten pudung a vyšlahaš šlahačku všetkoostatne si kupiš hotove 😉

orsulka
1. dec 2009

kamka......jasne sefe!!! 😀 aj tak budem len opatrne.....

domika.......tak neuveriš, ale už som ho (myslim puding) dvakrat uvarila .-)))))))))) ale sla som presne podla návodu.......
ja zas nie som až take trdlo......ale asi nemam trpezlivost s pečením.....a ked som vyslovene, že piekla, tak vacsina sla rovno do kosa 😀 😀 😀 😀 v nepečených veciach som Majster!!! hihihihihihihihihiohi

domi....sem s nim.......

domika9
1. dec 2009

čakaj hodzinku idzem kuknuc recept 😀

orsulka
1. dec 2009

domi...ta moja....ta kym ty kukneš, ta ja už budzem doma kapuru otvirac.......ta ne???????? 😀 😀 😀

domika9
1. dec 2009

ta neznam .... 😀 😀 😀
piš si 😀
zakusok z džusu
medove platy (kupiš ), 3zlate klasy, 1,5l pomarančoveho džusu , 9PL kryštaloveho cukru, 1 balík detskych piškot, 2-3 šlahačka (ja kupujem v prašku do nej šuchnem stužovač vždy sa porari ), ovocie(,amdarinky , čučoriedky, jahody -jadavam z konzerv)
pripravíš si plnku zo zlatých klasov a pomarančoveho džusu ( do hrnaca daj zohriať 1liter do neho kr.cukor a v ostatnom 0,5l dobre rozmiešaj ten puding a až ked je ten džus v hrnci dosť dobre teply tak to tam daj)
medove platy poukladaj na plech, ked ti ten,,puding vychladne tak polovicu vylej na tie platy, na to poukladaj piškoty tesne vedla seba na to poukdaj ovocie a zalej druhou polovicou ,, pudingu,, daj stuhnuť do druheho dna najlepšie alebo aspon na par hodín a na to daj potom šlahačku ked chceš postruhaj na vrch ešte čokoladu a kolač tip-top

orsulka
1. dec 2009

domi...................uuuuuuuuuuuuuuuuuuuuha...tak toto je už dost aj citať!!!!!!!!!!!

ale už ho tlacim.......

kolko tých platov??????????

domika9
1. dec 2009

ta neviem aky maš velky plech ale tu mam napísane že treba 2 balenia tak kup dva ale myslím že ich neminieš cele mne vychadza asi jeden cely balík a niečo treba doložiť z druhehoa le si nieosm ista -kup dva
už som ho davno nerobila

orsulka
1. dec 2009

no....tak už len nakupit a začat......vyskusať 🙂)))))

dakujem dievčatka 🙂))))))))

domika9
1. dec 2009

orsul vobec to nieje vela vel pokial ti bude ten puging chladnuť tak si pripravíš platy na plech , scedíš ovocie a šlahačku až potom robíš takže nemaš ani vela riadu špinaveho
musím ho aj ja spraviť

orsulka
1. dec 2009

domi....... ved ja ti napisem, ked ho budem robit.....!!! hihihihih ako som dopadla, a ci sa vobec podaril 🙂))))
dam vediet určite 🙂))

domika9
1. dec 2009

ked ti bude chladnuť ten puding občas ho premiešaj a aj ked sa ti bude zdať že ako chladne a ho miešaš že sa ti robia hrčky tak si to nevšímaj to je normalne ono sa to potom pekne cele vyrovna na plechu 😉
som zvedava daj potom info

meli3
1. dec 2009

Ahojte dievčence! Potrebujem sa poradiť 😅 ako ste ukončili branie Utrogestanu?Ja som podľa včerajšieho sona v 12tt a mám vysadiť Utrogestan, moja gynekologička mi akurát povedala, že to sa nemá vysadiť postupne, ale rázne, takže vraj večer si už nemám dať, len Duphason..Kočky ja som si tak pamätala, že Utrogestan sa postupne presatane brať a nie zo dňa na deň 😨 ?????????????????
Ináč všetky vás tu pozdravujem!! 🙂 🙂

kuspitka
1. dec 2009

meli ja som ho vysadila raz hned na dalsi den .

dievcata ja mam dnes divne bolesti.

meli3
1. dec 2009

Kuspitka- takže nič sa tým nepokazí ak som si ráno ešte dávala a už večer si nedám a úplne utroš vysadím?? 😅

kuspitka
1. dec 2009

meli ja som tak urobila tak by si nemala co pokazit,lebo duphaston je to iste skoro ako utrogestan

meli3
1. dec 2009

Kuspitka- dobre, tak ďakujem pekne za radu 🙂 Držím ti palce moja 😉 😉

lusina
1. dec 2009

Ahojte baby,
baby ako to je so žiadosťou IVF ked ju nevyužijem? berie sa táto "prepadnuta" žiadosť ako už minutý jeden pokus, alebo s ňou možem znova rátať?

kuspitka
1. dec 2009

meli nemas zac.

lusina neviem,ale podla mna by si snov mohla ratat,lebo si lieky nedostala nic tak nemala co poistov preplacat .

lucula73
1. dec 2009

domika - kukám,že dve vecičky máme rovnaké 😉

katarina - myslím,že sú tie vecičky kvalitné,len sa mi zdajú trošku menšie,niektoré som porovnala s tými,čo mám doma...ale to neva,treba objednať radšej vačšie...inak všetky čo mi prišli,mali polské štítky....

minka051
1. dec 2009

Ahote
Tak mi sme už konečne doma z Brna. No som poriadne unavená cesta bola hrozná lebo fučalo a pršalo ako bláznivé 😠 . Ale už som si oddýchla. Tak zobrali nám krv aj mne aj partnerovi.To na genetické a mne ešte aj na chlamýdie. Potom sme odovzadli spermie na zmrazenie a mna nabalili poriadnou krabicou liekov. Je to Prednison, Anopyrin 30mg, a náplaste EstraHEXAL. Teraz budem brať HAK bez prestávky aby neprišla mrcha a zavolajú kedy mám prestať a začať brať podla rozpisu tieto lieky a potom zavolajú už len kedy máme prísť na ET. Ale ešte som nemala celkom dobré výsledky na štítnu žlazu tak musím doktorke na vyšetrenie a aby mi dali lieky ak bude treba. Tak to je zatial všetko. Teraz musíme len čakať. Asi tak 4 týždne kým budú všetky výsledky a darkyńa pripravená. A ja tiež.

cikyta
1. dec 2009

Máš IP-treba to vysádzať postupne.Krajkovič mi to povedal ,ked som sa ho pýtala mailom.

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre