Sanatórium Helios. Aké máte skúsenosti?

mia1983
2. jún 2009

Tak šup sem teda a čo povedať na začiatok asi len to, že z celého srdiečka želám všetkým Heliosáčkam, aby vám to vyšlo 😀 a verím, že vám to aj vyjde, cítim to 🙂

marta222
8. jan 2010

Inventarizácia - to ma ešte len čaká .... brrrrrrrr, vôbec to neobľubujem 😖 . Hlavne tých papierov, čo je okolo toho. Ale tých je všade dosť. Koľkokrát sa v robote smejem, že ma raz tie haldy papierov zasypú a bude po mne 😝.... A kde máme dnes Janku? Asi usilovne pracuje 😉 .

marta222
8. jan 2010

Orsulik, toto je pre teba - povzbudenie z inej témy:
mirinda10:
babulky nezufajte hlasim 40 rokov a na 7mi pokus - ET sa nam to podarilo, musite verit ono to pride u niekoho skor u niekoho nie, netreba sa vzdavat vzdy je sanca
ak ste si vycerpali vsetko hradene cez poistovnu, tak potom odporucam Brno je to tam lacnejsie a kvalitou sa to ani neda porovnat nam sa to tam podarilo na soft na 2hy pokus a platila som menej ako cez poistovnu za IVF

moc vam vsetkym drzim palceky

marta222
8. jan 2010

Alebo ešte celebrita:
floskula • Včera o 22:58 [Užívateľka nemá žiadne albumy]
no prosim. Monika caka vo svojich 45-rokoch druhe dieta. a prve mala ako 40-rocna. no ake pozitivne pre nas, co mame 40-tku predo dvermi?

http://www.topky.sk/cl/15/646829/Talianska-kras...

orsulka
8. jan 2010

marti......jeeeeeeeeeeeeeeeej!!!! tak to su naozaj pozitivne spravicky...dakujem bambula.....
ja som už čekovala temičku Slovenky v Reprofite Brno......baby ma tam celkom pekne navnadili, že tak hádam snad dalsi pokus by aj mohol byt.....a to prave v tomto centre.....
vsetko rozoberiem s mojou najdrahsou polovičkou......a uvidim čo povie...

janicca
8. jan 2010

fuuuuha... a už som dopracovala už sa vám môžem venovať a že vraj piatok???......a ja roboty jak na koscele... 😝 keď počujem slovo inventúra tak sa mi dá bleeeeeee.....

martula zajtra neviem či pôjdem ale ak áno tak dám vedieť musím sa dohodnúť s drahým určite cez víkend tam bude veľa ľudí a to sa mne nechce na vleky čakať radšej sa pôjdem so synovcami saňovať .... 😵 keby náhodou tak si dohodnem s poznavacie znamenie ..... 😉

nová nádej pre ORSULKU až mám zimomriavky.......ak boh dá aj motyka vystrelí a či ako to je .. 🙂

HALLOOOO KAMKA KDE SI ???? 😉

marta222
8. jan 2010

To som rada, orsulik, že som ťa trošku povzbudila. Veď na to sme tu, nie 😉 ? Samozrejme, aj pre mňa sú veľmi pozitívne takéto dobré správy - ja tiež už nie som najmladšia, i keď mám trochu iný problém ☹ . Ale pevne verím, že sa raz dočkáme všetky, veď si to zaslúžime, nie?
Jani, no dúfam, že tam nebude na bežky veľa ľudí ... Ja som ešte len začiatočník, budem tam zavadzať, motať sa a všetkých brzdiť 😀 😀 😀 . No jasné, ak by ste sa rozhodli ísť, tak daj vedieť...

orsulka
8. jan 2010

janicca...marti.....tak ono tak je aj byva.......dostanem sa do štádia, kedy sa nabijem novou energiou aj tym, že to tentokrát vyjde......no ap otom čakám vysledok.....a nič...sklamanie...potom to zas trva, kym sa dostanem do hladiny, že to netreba vzdávať 😉 😉 ale to asi každa z nas 🙂

marta222
8. jan 2010

to mi hovor, veľmi dobre to poznám... Vždy sa teším, keď otehotniem, že tentokrát to už musí vyjsť a vidíš - zatiaľ sa nepodarilo. Len ja pri tom prežívam aj obrovský strach, ale to samozrejme každá, ktorá potratila alebo dokonca potratila aj vo vyššom štádiu - ako ja v 5. mesiaci... ☹
A tebe sa ešte nepodarilo otehotnieť vôbec? Alebo máš už nejaký potrat za sebou?

janicca
8. jan 2010

Orsulik a práve tá tvoja neskutočne pozitívna energia ťa poháňa do predu....presne aj ja mávam také pocity úzkosť sa strieda s nádejou ...asi to tak musí byť ...... 😵 napr momentálne som 36 dc a mrcha nikde a už si myslím že som tehu ale viem že to mršisko hnusné dorazí... 😠 zmenila si si motto no idem si aj ja čo som horšia ??? 😀 😀

martula ale čo by si sa tam motala každy raz začať musí a každý nech ťa vieščo.....si pomyslí 😀 aj ja by som chcela vyskúšať bežky ale na to treba sparing partnera a môj vôbec nie je na také niečo.. 😉

marta222
8. jan 2010

jani, a prečo ten tvoj nie je na bežky, keď lyžuje? Môj napr. vie aj lyžovať, ale keďže ja neviem... A s tými bežkami prišiel on - jeho kolegovia si vlani vo veľkom začali kupovať bežky, tak si kúpil aj on - a potom som ich dostala aj ja na narodky. A kľudne sa môžeš pridať k nám - dám ti trebárs vyskúšať aj moje 😉 .

janicca
8. jan 2010

Marti tak on hráva hokej,frolbal,tenis všetky možné športy ale na bežky nech ho nenatahujem mi zahlásil ale neviem prečo veď to je krásny šport... 😉

orsulka
8. jan 2010

marti......ja som nebola nikdy tehotna, akurat pri mojom 2 IVF to bolo tehotenstvo mimometernicove....ale prislo sa to hned a velmi skoro....a operacia vsetko vyriesila... odniesol to jeden vajcovod... 😔
marti......a sorry, že sa pytam, ale aj vieš dovod preco sa to stalo?????

janicca...... ano zmenila....to sa mi už nejak nepacilo 😀 😀

inak a teraz mi kolegyna opisovala tiež ako boli v nedelu cela rodinka bežkovat na klaku....no vraj krasne krasne krasne prostredie tam bolo.... 😉

marta222
8. jan 2010

Orsulik, nemusíš sa ospravedlňovať, kľudne sa pýtaj, čo ťa zaujíma: Dôvodom bol predčasný odtok plodovej vody - v 18 týždni. Ale prečo mi predčasne odtiekla plod. voda? No - môj gynekológ tvrdí, že to je preto, lebo mám vývojovú chybu maternice, vraj sa nedokáže prispôsobiť rastúcemu bábätku. Ale, iní lekári tvrdia - vraj predčasný odtok plodovej vody spôsobuje v drvivej väčšine infekcia - aj Krajkovič v Heliose to povedal, vraj tam musela byť infekcia, ktorá rozožerie plodové obaly, inak aj z histológie vyšla chorioamnionitída-ťažká infekcia plod. obalov. Takže - vyber si...
A tebe ten vajcovod museli odstrániť, či ti ho zachránili? Inak, keď som bola naposledy v novembri na kyrete po potrate, ležala tam so mnou mladá 23-ročná žienka, ktorá mala v máji 2009 mimomaternicové - museli jej zobrať jeden vajcovod a vraj aj kúsok maternice. Tak sa tešila, že je tehotná a zasa z toho nebolo nič - bola takisto na kyrete. Je to strašné... Keď som ja mala 23 rokov, ešte som o takýchto veciach ani nechyrovala 😒 .
jani, čo keby si ho nejak nahovorila na bežky - vraj sa pritom aj výborne chudne 😀 😀 😀 . Či on asi nemá problémy s hmotnosťou ako my baby 🙂 ?

orsulka
8. jan 2010

marti.....tak ja by som si vybrala tu infekciu..... 😉 😉 ale nie...no mne je to ešte ťažšie posudzovat...doležite bude tomu vsetkemu tentokrat predisť....

u mna doktor pred operaciou povedal, že urobi vsetko čo sa bude dat, aby vajcovod zachranil.....ale nedalo sa, a tak ten jeden už nemam....

janicca
8. jan 2010

marti tak on naozaj nepotrebuje chudnúť ten s tým problém určite nemá ale ja tak to už je iná káva .... 😀 počasie zatial praje tak možno túto zimu vyskúšam aj bežky ..... 😉

orsulka
8. jan 2010

jani....ja by som tiež bežky vyskušala......mne sa to tiež pači ako šport, ale je to fakt naročne na cele telo, a neskutočne rada pozeram biatlon v telke 🙂))))))))) tak im vsetkým fandim !!!! 😀

janicca
8. jan 2010

ozaj martula a ty si chodila ja k tej babke bylinkárke ???

janicca
8. jan 2010

orsul tak si predstav že ja to vôbec nekukám mňa to nebaví pozerať ......čo sa týka pohybu na čerstvom vzduchu tak to mám naozaj rada príroda ma nabíja energiou....... 🙂

orsulka
8. jan 2010

priroda je čarodejka 🙂 🙂 🙂

marta222
8. jan 2010

Hej, jani, bola som párkrát aj u tej bylinkárky - je to veľmi milá osôbka. A s tými bežkami - je tiež len skúšam, som fakt len začiatočník - párkrát som sa už aj vyvalila do snehu, zajtra bude kopec srandy 😀 😀 😀 . Ale, veľmi sa na to teším...

janicca
8. jan 2010

ja som bola len raz aj mi dala nejaký recept obklady no myslíš že to prikladám ???nemám ja kedy ..a nezabudni zobrať plaskačku dobrej domácej to je na tom to najlepšie .....a potom bude ešte väščia sranda 😀 😀

orsulka
8. jan 2010

no ploskačka musi byt!!! hihihihihih......hlavne, ked bude vidieť aj dve "stopy"....a bude si mocť vybrať ktorou pojde 😀 😀 😀 😀

marta222
8. jan 2010

Jani, aj ty si bola u nej - u Kopáčovej vo Vrbovom? Ani si sa nepochválila. Aj mi sľúbila, že mi začiatkom roka zavolá, aké si mám dávať obklady po potrate, ale asi pozabudla. Asi sa jej musím ozvať...
No vidíš, dobrý nápad s tou ploskačkou - to samozrejme musí byť 😀 😀 😀 , potom ma už ani nebude trápiť, že zavadziam ............

orsulka
8. jan 2010

marta...... 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀

orsulka
8. jan 2010

marti...kto bude chcieť, nech ťa predbehne, a kto nie...nehc sa prida 🙂))))) možno aj z ploskačky sa mu ujde 🙂)))))))) ja by som sa pridala hned 😀 😀 😀 😀

marta222
8. jan 2010

Dobre, orsulík, tak ťa beriem za slovo - čakám ťa 😀 😀 😀 . Ak nemáš bežky, nevadí, požičiam ti moje - budeme sa striedať 😀 😀 😀 .

janicca
8. jan 2010

ok baby tak dohodnuté zajtra Mosty u Jablunkova prístupné ploskačka a vec je vybavená ..... 😀 😀 ani bežky nebudeme potrebovať ... 😉

martula bola som raz a že keď otehotniem tak sa jej mám prísť ukázať ...... 😉

marta222
8. jan 2010

OK, tak Vás zajtra čakám na svahu.......... 😀 😀 😀

Ja som tiež bola najskôr raz u nej a potom, keď som otehotnela, tak som bola u nej asi ešte 4 x (skoro každú sobotu) - vtedy mi robila takú masáž a podväzovala mi maternicu, aby sa plod udržal - lenže bohužiaľ nebolo čo - keď nebolo srdiečko...

marta222
8. jan 2010

Jani a kedy si tam bola a aké si máš dávať obklady?

orsulka
8. jan 2010

marti....tak sa budeme jedna druhu tlačit 😀 😀 😀
keby som ja zajtra nemala ten trening s deckami kvoli plesu....šak by som hadam aj dosla.....ale bežky fakt nemám....ja nemám ani normálne lyže

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre