Sanatórium Helios. Aké máte skúsenosti?

mia1983
2. jún 2009

Tak šup sem teda a čo povedať na začiatok asi len to, že z celého srdiečka želám všetkým Heliosáčkam, aby vám to vyšlo 😀 a verím, že vám to aj vyjde, cítim to 🙂

cikyta
3. júl 2010

Stále rozprávam o pukaní kolien 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀

wolfskinka
3. júl 2010

@cikyta tak naordinuj huspeninu a medvediky aj jemu ... ja v jednom kolene uz nemam ziadne chrupavky pri tej operacii mi ich vybrali a mam tam plastiku takze tam mi uz nic nepuka, a v tom druhom je zazrak ze mi nepukaju, ale zase mam odtrhnute krizove vazivo takze mi vyskakuje .... a na to pomoze len operacia ☹

domika9
3. júl 2010

@cikyta 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 no len či ...

wolfskinka
3. júl 2010

no idem doupratovat trosicku kuchynu a napustim si vanu takej letnej vody a muz mi vymasiruje ten moj chrbat takou masaznou hlavicou co mame na sprche, mozno mi to trosku uvolni

wolfskinka
3. júl 2010

v pondelok idem na kontrolu do porodnicetak som zvedava co mi povie

domika9
3. júl 2010

@wolfskinka a to teraz maš čakať pokial sa ti nerozbehne porod a potom ti budu robiť rycholo cisarsky či ako ?

wolfskinka
3. júl 2010

@domika9 ja neviem ... ani sama co bude ... teraz som akurat pozerala tie papiere a mam tam napisane .... citujem :
"PV neodteka, nekrvaca, PP hlav., vag.hrdlo o nieco skratene, tuhe, mediosakralne, tesne pre prst priechodne a nad vchodom hlavicka plodu, dop. kludovy rezim "

z tohto som pochopila ja, ze som n 1 prst otvorena a ze hlavicka je tesne nad hrdlom, ale co to znamena nemtusim

lucula73
3. júl 2010

@wolfskinka - inak domika má dobrý postreh,fakt neviem načo čakajú,potom keď ti náhodou odtečie plodová voda,budú narýchlo robiť cisársky..to sa tak predsa nerobí pri plánovanom porode.... 😒 no to je moj názor.
A ten chrbát ti nezávidím,ja som mala hrozné bolesti,s tým som šla aj do nemocky,lebo si myslelim,že mám obličkový záchvat...a to mi malý tlačil na nejaký nerv,hrúza...a keď mi praskla voda,v ten moment ma prestalo všetko bolieť..tak už len musíš nejak vydržať 😉

wolfskinka
3. júl 2010

@lucula73 teraz som sa napchala do vane,muz mi masaznou hlavicou vymasiroval chrbat a som sa potom osprchovala, a nakoniec studenou vodou, normalne sa citim ako znovuzrodena, som zvedava dokedy to vydrzi, idem djest melon, upratat kuchynsku linku a zalahnem rychlo, kym ma nic neboli ...

orsulka
4. júl 2010

tak sleduje, že vsšetky pekne krasne varite nedelny obed, alebo ste niekde vonku....alebo co... 🙂 🙂 😉
tak si tu nedelu užite!! 🙂)))

wolfskinka
4. júl 2010

ahojte aby,

tak dnes sa mi este pohorsilo, zajtra o 7,00 idem na kontrolu do porodnice a mam prist nalacno pre istotu, ak by sa im zdalo ze uz nema vyznam to natahovat, tak pojde hned rano von ...drzte palce aby to tak bolo

surviver
4. júl 2010

@wolfskinka tak držim palce ,nech to maš čo najskor a bez problemov za sebou 🙂

lucula73
4. júl 2010

@wolfskinka veľa šťastia,nech to máš už za sebou.... 🙂

domika9
4. júl 2010

@wolfskinka držím palce nech ti už ,,pomožu,, 😉

domika9
4. júl 2010

baby ja sa neviem vynadívať na toho našho drobca aky je krasnučky všetkym vam to zo srdca prajem 😉

dnes sme boli na navšteve pri rodine a maly bol uplne super aj tesco sme pochodili a on klud veget paka spinkal dobručky bol ked bol hore usmieval sa plakal za cely den iba chvíločku ale to sa mu tak podarilo vstať ked sme dali papať dobra nalada pokračovala prajem vam všetkyxm take dobručke detičky viem že sa to časom zmeni ale velmi si užívam toto obdobie a ked mam čas tak pozeram dookola jeho fotky alebo s pozeram na neho ako spinka taka krasna tvarička ...

domika9
4. júl 2010
lucula73
4. júl 2010

@domika9 - krásny chlapček,a na koho sa podobá? 🙂

lucula73
4. júl 2010

a kde máš všetky fotky z albumu?

orsulka
5. júl 2010

@domika9 velmi pekne si o nom napisala...take zlatičko vase 😵 😵 je naozaj velmi peknunký !!!!! 😵 😵 😵

tija28
5. júl 2010

dobre ranko bambulky 😉 😉 😉

@wolfskinka - nech mas co najhladsi a najrychlejsi a kludny porod................a hlavne uz sa neviem dockat foteciek mateja, drzim ti palce a drz sa nam 🙂 🙂 🙂

@domika9 - matusko je zlatucky drobcek, nech vam robi radost kazdy, kazducky den veru 😉 ved si to zasluzite 😉

@orsulka - tak ako ? lezis poctivo ? haaaaa ? 😉 😉 😉 ja viac-menej ano,.............len sem-tam dam oprat, uvarim, ale inak lezim o 106 😀 😀 😀

domika9
5. júl 2010

@lucula73 ani neviem ale viac na mm ako na mna ale včera som pozerala fotky moje z detstva tak aj na mna ale ked som bola mala ale nos ma 100% po mne 🙂

domika9
5. júl 2010

@orsulka
@tija28 dakujem 😉

lucula73
5. júl 2010

pekný deň 😉

ja len kuk,lebo som sama s dvomi deťmi a neviem si nejako zvyknúť že sú prázdniny a v dome je nejak hlučno 😠 😀

tija - len pekne oddychuj,práca počká,neutečie 😉

orsulka - aj tebe to teda pribúda,že 11tt.... 😕 🙂 a to máš fakt super,že práca z domu,mohli by viacerí zamestnavatelia takto vyjsť v ústrety.... 😉

inak zdravím všetky babule,aby som nezabudla na nikoho.... 😉 musím ísť,ale ešte kuknem 😉

wolfskinka
5. júl 2010

ahojte,
tak ja zase doma , sme tam boli cele doobedie, vsetko skontrolovala a vsetko ok, vraj som sa viac otvorila a povedala, ze aj plodovy vak je poriadne napnuty, ze mozno do piatku ani nevydrzime, Matej kopal o 106, nemali ma kde dat a povedala, ze aj tak by ma teraz nerobili ze mi bude lepsie doma, tak som taka ubolena isla domov, ked sme prisli som si lahla a zaspala a potom sme boli u nasich na obede a az teraz sme prisli domov, som lezala na zahrade a sa mi trosku polepsilo tak Vam hned pisem, v piatok nastupujem ... ale zase ma nepotesila dr., lebo ze pred sekciou musi pozriet pacientku primar a ked nastupim v piatok bude tam az v pondelok, takze ak mi neodtecie plodova voda alebo nezacnem rodit, tak ma neurobia ... lebo musia cakat na neho, sila ze ?

a co sa tyka mojich krizov .. tak to uz nejdem ani komentovat

dakujem vsetkym za drzanie palcov

domika9
5. júl 2010

@wolfskinka ty si ako ja tiež nie a nie porodiť 😀 😀 😀 neboj ja som si už myslela že neporodím ani do vianoc a aha ho Matuško ma už vyše dva mesiace ani neviem ako a bude chodiť

dnes ma zase nespavy deň spal asi 2x po 20minut a ende tak hadam teraz ešte trošku zdriemne a pojdeme sa kupať

cikyta
5. júl 2010

@domika9 Ale ty si bola v 40 tt,či sa mýlim? Ty si už mala právo Matuska volať... 😉 sem na tento krásny svet 😉
Wolfi neprenáša.

wolfskinka
5. júl 2010

@cikyta no zatial veru neprenasam, ale ak to pojde takto dalej tak bohvie co bude

cikyta
5. júl 2010

@wolfskinka 😒

domika9
5. júl 2010

@cikyta no hej bola som v 40tt ale tiež som už vyčkavala od 38tt a nakoniec som porodila ešte pred termínom kt. určil Krajko ten povedal 23.4 či 24.4 a Matuško sa narodil 21.4 a ešte ako krajko ratal tak ja vravím že to može byť aj Maj a on že to vidí ešte o čosi skor ako toho 24. a aha mal pravdu

cikyta
5. júl 2010

@domika9 Ja som mala termín 28.4. a Krajko povedal,že jeho odhad je 25.4.a sadol 😀

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre