Sanatórium Helios. Aké máte skúsenosti?

mia1983
2. jún 2009

Tak šup sem teda a čo povedať na začiatok asi len to, že z celého srdiečka želám všetkým Heliosáčkam, aby vám to vyšlo 😀 a verím, že vám to aj vyjde, cítim to 🙂

orsulka
4. okt 2009

kamka...............ale sak mala byt.......aj svokor je Ferko....ale presunula sa na zajtra 😉

maryah
4. okt 2009

aha, takze pri tom IUI sa vlozia spermie priamo do maternice... urobia aj nejake dokladne vysetrenie tych spermii? nie len pohyblivost a mnozstvo, ale aj zivotnost? a este do tej maternice vyberu len tie najlepsie spermie alebo tam daju vsetko co manzel da?

janicca
4. okt 2009

orsulka ďakujem za info to znamená že aj mm budú brať krv no ten sa poteší 😀 to vždy treba mať na to odporučanie ?

orsulka
4. okt 2009

maryah...genetika zistuje, ci vase spojenie vajicka a spermie je dobre, a ked sa spolocne spoja, ci to embryjko rastie a vyvija sa normalne...alebo je tam možnost, že sa može predčasne prestať vyvíjat a potom odumrie, resp. stale sa vyvíja ale mohli by tam byt nejake geneticke chyby a nasledne choroby, prip. postihnute dietatko.... oni si tam robia velky rodokmen z každej strany, z tvojej aj partnerovj, kde zistuju kto mal kolko deti,ake mal chory, ak zomrel tak na co zorel a podobne..ide ssa tam až po starych rodicov....

a inak ruku v ruke s genetikou robia aj hematoloviu.....co je vysetrenie len pre teba, a je to kompletne vysetrenie tvojej krvičky...od A po Z....ci nemas nejake vírusy, skyte infekcie.....a bla-bla-bla vsetko možne co sa z krvi da len zistiť...a toho teda može byt dosť 😉

romy01
4. okt 2009

ahojte babenky
teda neviem co so mnou je, ale asi som tehotna, lebo som aj vcera aj dnes prespala cele poobedie 😀 😀
ahoj maryah a ja dodam k tomu co baby popísali, aby si nechodila zbytocne po vysetreniach inde, lebo ja som na zaciatku bola na krvi u mojej doktorky a moj bol dva krat u urologa a tam platil, pritom helios si robi vlastne vysetrenia. Takze neplytvaj eurikmi a chod rovno tam. Drzim ti palce, moznno ti bude stacit naplanovať sexik a nebudes mat nejake pb 🙂

maryah
4. okt 2009

jeej, dakujem orsulka a aj ostatnym za info... na hematologiu chodim prvidelne kazde 3 mesiace a beru mi krv... aj teraz idem v decembri. mam zvacsene uzliny tak ma sleduju...
romy, take zakladne vysetrenie sme uz absolvovali lebo sme nevedeli preco sa nam nedari otehotniet. mazel absolvoval spg a zistili sme, ze ho ma orsi, sice sa mu zlepsil, ale stale nic. sledovat ovulaciu sledujem, mam ju dost bolestivu no, ale aj tak sa nedari tak ideme skusit toto...

kiara15
4. okt 2009

konecne som dopiekla strudel zajtra mam zase nastevu z roboty tk s mam nasco tesit 😉

orsul este ze si tu ty sa vtom lepsie vyznas ja som este n genetike nebola ale mozno aj pojdeme 😉

janica veru nemam skusenosti 😒

kamka 🙂 🙂 🙂

orsulka
4. okt 2009

maryah...urcite dobre rozhodnutie, pokial je to takto, tak netreba cakat... 😉

orsulka
4. okt 2009

janica...na tu genetiku aj hematologiu treba odporucanie......

orsulka
4. okt 2009

kiara....ty už nikam nepojdeš, len rovno na matersku 🙂 🙂 🙂

neštvite ma s tymi bábovkami a štrúdlami!!!!!!! mnaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaam...!!!! 😀 😀 😀 😀

kamka17
4. okt 2009

orsul...čo sa tej genetiky týka, na základe čoho ťa odporúčajú ? alebo sa aj sama môžeš rozhodnúť ísť ?

kiara15
4. okt 2009

orsul ved aj ja dufam ze nepojdem uz nikam 🙂 🙂
babovku nemam ale strudlu mam ale neviem kde byvas?? 😀 😀 😀 tak by som ti zbehla 😀 😀 😀

domika9
4. okt 2009

maryah vitaj medzi nami určite sa v klude pytaj my ti radi odpovieme 🙂

možno ťa pošlu na laparoskopiu ale to vam všetko povedia tam čo by bolo pre vas najlepšie 🙂
no ja som zase spala jak dudek mm pozeral formulu tak sa mi pri nej fajne spalo

nerobte chutky s tou babovkou lebo budem musieť upiecť aj ja

maryah
4. okt 2009

dakujem velmi pekne za rady a zajtra zacne podnikat prve kroky k tomu 🙂 ...
kiara, teraz si mi narobila teda chute 🙂. vcera sme m ali zabijacku a teraz jem len sladke 😀

kamka17
4. okt 2009

domi...upeč upeč a potom pošli 😉 😉

sme sa tu pekne zišli v nedeľu večer...asi nemáme čo robiť, hihi 😅

maryah
4. okt 2009

dakujem dominika 🙂 . a gratulujem k babatku 😵 😵 😵 . vy ste tiez boli v heliose?

mzuzka
4. okt 2009

vidim ze sa pekne rozrastame a poradna mudr pudr orsul funguje na plne obratky 😀 😀
inak len taka pikoska - mne tu robili genetiku normalne bez rodokmena.boli sme tam 2x, stale som cakala, ze sa zacnu vypytovat a nic. kukala som vzdy vonku ked sme odchadzali ako puk. a marek, to je somarina, naco to. hovorim vsat to sa mi zda taky logicky zaciatok.ale tu eee. logika neexist. zoberu ti krvi ako prasatu na zakalacke, stery vytery popytaju na tvoje prekonane choroby a porucia sa. jedine co sa opytali osobne bolo ci nie sme s mm pribuzni 😀 😀 hovorim, ano taki vzdialeni - manzelia.

babule, ja tak nechcem ist dnes do prace ☹ ☹

orsulka
4. okt 2009

na genetiku sa možte vypytať a j sami....povedať Dr. že by ste tam chceli isť......ale aj tak on vam povie, či je to podstaten alebo nie.....my sme sa na getinku dostali pred 4.IVF...do vtedy sme vobec neboli.....

maryah......naozaj je predcasne taketo vysvetlovanie, pretože po prvých pohovoroch v Heliose budete postupne vedieť na čom ste, a su tam zlati ludia a odporucia vam to najlepsie, aj najlepsie postupy, čo a ako robit...pekne postupne.....

kiara...som na Severe.....kludne ta pockam aj na križovatke, a zoberiem k nam, aby si na buduce vedela 😀

domika9
4. okt 2009

ano aj my sme boli v heliose maryah netreba sa bať lebo čím dlhšie budeš čakať tym to bude horšie
a uvidíš aky su tam super ludia

domika9
4. okt 2009

no kamka dnes asi už neupečiem lebo nema tolko zlatých klasov ale cez týžden by som aj mohla 😝

orsulka
4. okt 2009

mzuzka.................tak to ti verim zlatik, ani mne by sa dnes nechcelo....... 😝 😝 😝

co sa zdravotníctva v Londone a Anglii tyka, tak k tomu sa ja už nevyjadrujem......je to úúúúžas!!!!!

kamka17
4. okt 2009

pečieš bábovku zo zlatého klasu ?? receptík pls... 😅

mzuzka
4. okt 2009

orsul, mozem ti poslat ale, od ba letiska by uz asi aj sama dosla 😀

domika9
4. okt 2009

už po neho letím

janicca
4. okt 2009

baby vy ste podarené je to jedna radosť čítať aj sa s chuti zasmejem 😉

mzuzka - ešte chvílu vydrž a už dlho nebudeš chodiť do práce už budeš len každé dve hodinky vstávať ku svištíkom 😉

kiara15
4. okt 2009

orsul joj ako by som isla ale som slubila maminke ze ju dnes pridem pozret tak utekam zatiim 😉 😉 😉

maryah tak este raz vitaj medzi nami a neboj sa nic pytat mi ked vieme tak odpovieme 😉 😉 😉

mzuzi veru rozrastame 🙂 🙂 🙂

mzuzka
4. okt 2009

kamka, nie, ja mam najradsej piskotovu z hrozienkami. rychla, chutna a keby bolo viac aj dlho vydrzi, ale u nas ee.

240g polohr muky,240g kryst cukor,4 vajka, struhana kora z citr., hrozienka, kakao alebo skorica, 1vanilkovy cukor,mlieka tak primezene ked mixujes tak aby to bolo take polohuste, ja som dala tak asi deci, a kypriaci prasok

kamka17
4. okt 2009

domi...pomaly, pomaly...ja som v práci až do 22.00 počkám...

maryah
4. okt 2009

baby, ste zlate a este raz dakujem za informacie... ja viem, ze je to zbtocne taketo informacie len som chcela vediet ako to v takom centre chodi... a este jedna otazocka, mozno taka blba, ale za ako dlho urobia asi ten zakrok??? do roka? ja som uz asi trosku nedockava 😅 .
ja som dnes tiez mala super babovku. svokra mi poslala, ale taku jemnu babovku som teda este nejedla 😵

domika9
4. okt 2009

5vajec,3zlate klasy, 1 prašok do pečiva,1 DC oleja, 1 pohar praškoveho cukru

vajka si rozelíme
z bielok vyšlahame sneh, žltka vymiešame s praškom do pečiva a cukrom, sneh primiešame ku žltkami pridame zlate klasy a olej všetko dobre premiešame a dame pomali piecť

u nas sa osvedčila tato a inu ani nepečiem

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre