Sanatórium Helios. Aké máte skúsenosti?

mia1983
2. jún 2009

Tak šup sem teda a čo povedať na začiatok asi len to, že z celého srdiečka želám všetkým Heliosáčkam, aby vám to vyšlo 😀 a verím, že vám to aj vyjde, cítim to 🙂

orsulka
7. okt 2009

ja rada podavam dobre spravicky........kiarke napisem , že na nu myslite....-)))))))))

hotovo.....odoslaneeeeeeeee 🙂 🙂 🙂

komarik
7. okt 2009

zbinka, skvelá správa 😵 😵 😵 Gratulujem

orsulka
7. okt 2009

no zbinka!!!!!!!!!!!! nááááááááááááááááádhera .-))))))))))))
velka gratulacia....om rada, že ste OK vsetci.... 😵 😵

orsulka
7. okt 2009

zbinka...pardon......všetky 😀 😀 😀

mzuzka
7. okt 2009

ahojte. no ako predpokladala lucka z mudrych knih, vytok je len vytok stale 🙂 ale pozeral mi sonom krcok, ten sa mu akosi nepaci, rozvija sa mi zrejme ten nalez, co nie je dobre, tak musim tehu netehu absolvovat colposcopy. no uvidime, co so mnou vyvedu. a uz definitivnne rozhodol, ze bude zase cisarsky celkovej anesteze. takze moj vysnivany porod do vody sa konat nebude a zas budem posledna, co uvidi svoje miminka. tak velmi som chcela ''byt pri porode aj ja'' ale co narobim. maximalne mi nechaju dreti do 36tt. ak vydrzia do vtedy.cize planovany cisarsky by mal byt okolo 20 februara. ale vraj podla krcka uvidime. dostala som dalsie lieky a od 30 tt budu dalsie, na zrychleny vyvoj deti. tak sa mi vidi, ze ked sa svisti narodia, budu hned pytat tabletku.

dcera je uz tu, fajn, este sme v podstate nic neabsolvovali, ja som spala dnes, ale uz mam dovolenku, tak si to hadam uzijeme. vraj by od zajtra nemalo prsat, tak hadam sa nemylia.

kiarka - tfuj tfuj gatova ma stastnu ruku, neboj, uz je to v suchu.

a aj pre teba moja sukromna osobna delivery tehu vyrusikov

TTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTT
TTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTT
FFFFFFFFFFFFFFFFFFFFFFFFFFFFFFFFFFFFFFFFFFFFFFFFFFFFFFFFFFFFFFFFFFFFFFFFFFFFFFFFFFFFFFFFFFFFF
FFFFFFFFFFFFFFFFFFFFFFFFFFFFFFFFFFFFFFFFFFFFFFFFFFFFFFFFFFFFFFFFFFFFFFFFFFFFFFFFFFFFFFFFFFFFF
UUUUUUUUUUUUUUUUUUUUUUUUUUUUUUUUUUUUUUUUUUUUUUUUUUUUUUUUUUUUUUUUUUUUUU
UUUUUUUUUUUUUUUUUUUUUUUUUUUUUUUUUUUUUUUUUUUUUUUUUUUUUUUUUUUUUUUUUUUUUU
JJJJJJJJJJJJJJJJJJJJJJJJJJJJJJJJJJJJJJJJJJJJJJJJJJJJJJJJJJJJJJJJJJJJJJJJJJJJJJJJJJJJJJJJJJJJJJJJJJJJJJJJJJJJJJJ
JJJJJJJJJJJJJJJJJJJJJJJJJJJJJJJJJJJJJJJJJJJJJJJJJJJJJJJJJJJJJJJJJJJJJJJJJJJJJJJJJJJJJJJJJJJJJJJJJJJJJJJJJJJJJJJ

TFUJ 😵

romy01
7. okt 2009

domka chystam sa testovat okolo 17 a 18 oktobra- ak nepride ms. Inak som ok.
zbinka to je supeeer - boze aj ja chcem 🙂

zbinka
7. okt 2009

dakujem vas vsetkym a tiez drzim palceky,,,,,nech kazdej vyjde co si zela,,,, 🙂

zbinka
7. okt 2009

ozaj domika,,,uz ti doslo to tricko vesta a tehu pas??? ja som na to pozerala, no zatial nekupila, tak neviem, cakam co na to ty povies,,,hm

zbinka
7. okt 2009

nikto nikde,,,idem trosku podriemat,,,,dobre som sa najedla,,,teda sme sa najedli
😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀

mzuzka
7. okt 2009

ahoj zbinka, si sa tu davno neukazala. grattulujem aj ja. my este stale neviem co to bude, aj ked vcera sme ich na sone videli, ale nechcel doki kuknut, lebo sviste len kontroloval zbezne, meral dostatok plodovej vody, rychlost srdiecok a tak. potom robil kontrolu krcka vaginalnym sonom a meral maternicu. takze svistiky pozerat nechcel. ale stale neviem, ci si mam dat povedat, alebo nie. aj mm je uz tak, ze nevie ci chce vediet. 😒 ale myslim, ze ked pojdem 30 na normalne sono, so svistikmi asi neodolam a dam si ppovedat.

orsulka
7. okt 2009

mzuzka........tak a co je ta colposcopy-a ???????????? robili by ti zasah do toho krčka a odstranovali nieco????
a vysnivaný porod....no škodaaaaaaaaaa.....alebo možno pri dalsom 😀 😀 😀
len sa pane bože pekne opatrujte.....kolko mas dovolenku?????

denis19
7. okt 2009

mzuzka,
mohu se zeptat kolik Ti je let???? myslím, že jsme plus mínus na tom vekove stejne a čtu ,že čekáš dvojvaječné dvojčátka 😀 tak by mne zajímalo jakou mám na neco podobného šanci já, v pondelí jsem sidla do domečku také dve embrijka a ted jen čekám na výsledek do 19/10 a ráda bych našla nekoho , komu se také na poprvé ujali dve a i ve vyšším veku 😀 protže já verím, že mne s to podarí 😀
jinak blahopreji!!!!! a dekuji.

sarai
7. okt 2009

Ahojte, chcela by som sa vas nieco opytat. vcera som bola prvykrat v heliose. doktor mi zobral krv a spravil ultrazvuk. akurat som mala ovulku - videl prasknuty folikul. maternicu a vajecniky som mala uplne vporiadku. zobral mi aj vzorku na postkoitalny test - ci nezabija moje prostredie spermie a vyslo to uplne dobre. hlien som mala ukazkovy a manzel ma spg tiez vporiadku. neviete, v com by potom mohla byt chyba? snazime sa s manzelom uz rok. napadlo mi, ze mozno nepriechodnost vajcovodov. neviem.

domika9
7. okt 2009

no čafte som si trošku povysavala a neodolala som peknemu počasiu a umyla som 2 okna som zvedava ake to bude mať nasledky ale furt som si oddychla trošku
dnes mi ani variť netreba a si ptredstavte že s tym tričkom mi už dnes zvonil ale som nepočula a našla som si len oznamenie v schranke ale že príde zajtra tak potom hodím info
zbinka super bože aj ja by som už chcela vedieť čo budeme mať
zuzi fuha ved predtým ti povedali že je to ok?

domika9
7. okt 2009

tie okna su cíce fajne flakate ale hlavne že niesu obkakane od much lebo tie bodky brrrrrr strašne a ked mi mm zavesí zaclonu nebude nič vidieť

mzuzka
7. okt 2009

denis mam 36 rokov, cize hlavu hore, da sa v kazdom veku aj na prvy pokus. drzim palceky 😉

domika bolo to k, co ssa tyka rakoviny,ale stadium CIN 3 je posledne predrakovinove a to mi pri prvej kolposkopii diagnostikovali z biopsie. lenze teraz zrejme tym, ze som spinila dost intenzivne a kr sa mi zhromazdovala v kracku, tak sa to zacalo sirit, lebo nemam odstranene tie bunky. cize idem na opakovnau colposkopy s tym, ze ak sa menia na rakovinove, bude mi treba odstranit ten krcok cely, lebo by mohol pocas tehu v priebehu par tyzdnov napadnut maternicu. a je po svistoch. ked som sa pytala, ci to nebude vadit, ci nepotratim, tak povedal, pocjkajme na vysledok kolposcopie a potom budeme riesit. no ale vravim si, ze ked uz ti robia presun mimomaternicoveho do maternice, tak hadam zvladnu aj toto.

moje sviste sa len tak nedaju, tych veru nic neodradi, uz to od zaciatku dokazali neraz. inak vcera som citala na klinike vyzvu, ze idiopaticke pay, ktore sa chcu zapojit do noveho programu vyskumu, maju sa prihlasit. takze zase na nieco prisli. len som to nestihla citat, uz som isla dnu a potom som na to zabudla. ale nabuduce sa nato popytam a hodim vam info. i ked orsulik moja, nabuduce uz hadam nebude treba, predsa talizman je to prave, co tebe chybalo 😀 😀

liviaf14
7. okt 2009

zbinka - veľké gratulujem ti posielam 🙂

domika- ja som včera umyla kúsok podlahy- dve izby, a poviem ti, ťahalo ma bruško trocha, tak som hneď šla lažkať pre istotu. ale po chvíli to prešlo. tiež som behala s vysavačom, ale opatrne. lebo všade samé pavučiny, to je hrozné teraz na jeseň... na okná si príliš netrúfam, ešte uvidím. ale sú teda hroznééé.

a zdravím mzuzku a bábänká v brušku 😉

zuzanabb
7. okt 2009

ahojte zienky, hlasim sa po dlhej dobe. IUI nam nevyslo, tak sme boli minuly utorok podpisat ziadost na IVF a Krajko nam pekne nakreslil co nas caka a na konci zacal pisat sumy za jednotlive veci a skoro mi zabehlo ked skoncil pri sume 27.000,- ktoru si musime hradit my. Zvysok (netusim kolko) hradi poistovna.
Vybrala som si tie injekcie za 8.000 (nepovedal mi nazov) co sa musi miesat prasok s tekutinou a pichat ihlou, lebo priatelova sestra je zdravotna sestra, tak budem chodit k nej. V najhorsom sa ju naucim pichat ja... 😅
Budu u nas musiet urobit ICSI lebo priatel ma zlu morfologiu.
Som tu dlho nebola a sledujem, ze uz skoro pri kazdej zienke su dake tt 😵 ...to je super!
Je tu z vas nejaka ktorej IVF vyjde v priblizne v rovnakej dobe? Uvidim podla cyklu, ale u nas by to mohlo byt v decembri.

katy7
7. okt 2009

zuzanabb aj ja pojdem do svojho 3.IVF koncom roka, teda stimulka v decembri a transfer v januari, alebo stimulka v januari, tiez zalezi ako vide cyklus, tak je mozne, ze pojdeme nejak priblizne

sarai aj ja s mm mam potobnu diagnozu-nediagnozu, on ma spermosky dobre, ja prostredie OK, vajickovody priechodne... a nic uz 7 rokov, vela moze byt v hlave, treba hlavne klud a dusevnu pohodu. Netrap sa v Heliku su super ludia, urcite vam pomozu 😉

kiarka veeeeeeeeelmi drzim palceky tfujtfujtfuj

zbinka krasna spravicka, opatruj bobatka, nech pekne rastu

romy01
7. okt 2009

zuzanabb mas pekne motto, ahoj
Ono to pri ISCI ozaj takto vychadza ale moze to byt aj menej podla sittuacie pri odbere vajicok - a aj spg moze byt v tom čase lepsi

domika9
7. okt 2009

no ked prišiel mm domov tak ma zbil po riti 😀 že čo to ma znamenať tie okna ale som mu povedala že nemožeme byť predsa v chlieviku ale bol nahnevany
zuzi to mimomaternicove mam chcapať akože pri mimomaternicovom tehotenstve ti plod premiestnia do maternice????????
to fakt? si to neviem ani predstaviť
no tak hadam ti tievysledky nevyjdu až tak zle a nebudeš musieť podstupiť zakrok ešte počas tehu
inač počula som o takych prípadoch že ked žena nema krčok tak ju zašiju ako sa aj bežne robi ked sa žena otvara ked ešte nieje čas a vraj sa da v pohode donosiť ale treba velky klud

romy01
7. okt 2009

zuzka to som este nepocula o tom presune z mimomaternicoveho priestoru - ved vsetky baby idu okamzite na cistenie, ci sa im to paci alebo nie , nie ?

dana10
7. okt 2009

Čaute babysom tu nová a vidím že ste v plnom prúde.Čítam o presune z mimomatern. priestoru do maternice,ani ja som to nepočula ešte.Ja som tiež mala mimomatern. tehotenstvo. Ten malý zárodok bol zakliesnený vo vajíčkovode, nakoľko jeho steny sú vrúbkované a nepravidelné a nemohla sa dostať z tej priehlbinky ďalej.Ja som sa tiež pýtala šči sa to nedá posunúť ďalej do maternice.Doktori sa len zasmiali nevyživovalo by sa to.Baby čím skôr prídete na to že ste tehotná a máte mimomatern.tehotenstvo, treba to dať preč lebo ste v ohrození života aj vy?Mne to robili laparoskopicky, 3 vpichy a malé stehy.

domika9
7. okt 2009

ved preto sa čudujem lebo ja sommala tiež mimomaternicove a je torychlovka čo sa toho tyka pretože tam može ísť fakt o minuty ale to asi nerobia u na sten zakrok to možno iba u vas v uk ale ved veda ide rychlo dopredu takmožno vbuducnosti sa dočkame aj toho 😉

mzuzka
7. okt 2009

lenze babulky zabudate ze ja som v UK. a hoci je tu statne zdravotnictvo na mizernej urovni, tak sukromne kliniky hlavne ohladom neplodnosti su tu na spickovej urovni. to znamena prve IVF na svete - UK, prve redukcie viacplodovych tehotenstiev -UK , repleacement mimomat tehu -UK.

hovorim, ze vcera som napr citala v cakarni na nastenke, ze sa mozu zapojit do noveho vyskumu idiopaticke pary, cize zase nieco kumaju medzi prvymi.

ono je to tak, na klinike platis strasne vela penazi, alebo platis vysoke sukromne zdravotne poistenie a s tychto penazi, ide vela na vyskum. a preto maju prachy a je tu kopec ludi, ktori su ochotni sa do vyskumu zapojit, pretoze maju sancu ze sa to podari, plus je to zadara a v niektorych pripadoch trebars este tebe zaplatia.

domika9
7. okt 2009

tak ma napadlo lucul už si povedal dcere že bude mať surodenca? 🙂

denis19
7. okt 2009

mzuzka, dekuji za odpoved! to jsem potrebovala číst, já mám ješte sice o dva roky víc a zatím žádné díte,ale verím v první IVF!!!! 😀 Tobe držím palec!!!Jeden si sobecky nechám pro sebe 😀

janicca
7. okt 2009

ahojte babule idem vás kuknúť a trošku počíťať čo ste popísali 😉

dana10 - vitaj medzi nami 😉

dana10
7. okt 2009

😕 Janicca vidím že si z toho istého mesta ako ja.

janicca
7. okt 2009

dana10 - no vidíš zázraky sa dejú 😀 možno sa aj poznáme ty tiež chodíš do helíku ?

domika - ty sa len pekne opatruje....žiadne umývanie okien tie len pekne nechaj na manželíka 😀

mzuzka - držím palce nech to všetko dotiahneš do štastného konca ...tvoji svištíci su taký silní ako aj ty nedajú sa len tak zastrašiť 😉

kuspit - pekné šatočky 😉

kiarka - nám oddychuje a začína si staviať domček ešte raz tfuj tfuj tfuj .... 😵

ostatné spolubojovníčky ahojte 😉

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre