Sanatórium Helios. Aké máte skúsenosti?

mia1983
2. jún 2009

Tak šup sem teda a čo povedať na začiatok asi len to, že z celého srdiečka želám všetkým Heliosáčkam, aby vám to vyšlo 😀 a verím, že vám to aj vyjde, cítim to 🙂

wolfskinka
12. okt 2009

minka nebudete cakat celu vecnost neboj sa .. prebieha to asi tak, ze kocky co maju viac embryi kvalitnych daruju vajicka a ked daruju tak predlzenu kultivaciu a zmrazenie embryi maju zadarmo

mzuzka
12. okt 2009

ahojte, ja som vyhajkana do ruzova. 😉 sobota nedela sme oslavovali zuzkinu 18ku, tak som uz tak potrebovala zalahnut do postele vcera ako sol. a do rana som spala tak ako uz davno nie.

domika9
12. okt 2009

no zuzi zato ja sombola cenu noc hore mam posit že somzaspala snad o treťej rano a tosom bola o plo šiestej zase hore ale potom sa mi ešte podarilo zaspať
komarik potom prihod aj fotky to už budete vedieť čo to sa vam tam skryva v tom domčeku 🙂

mzuzka
12. okt 2009

minka pri darovanych vajickach a embryjkach je to tak, ze cakas do poradia, ak si najdes sama darcu, ten koho si nasla daruje vajicka ,alebo embryja a dostane ich ta co je prva na rade a ty ides na prve miesto namiesto nej. je to kvoli anonymite. ak by sa vam nepodarilo dostat na radu do jary, my chceme nase mrazaciky darovat, mame 2ks jednotkove , tak ak vsetko dopadne so stastnym koncom, tak ich darujeme. je mi luto ich dat zlikvidivat, ak mozu urobit niekoho stastnym. tak potom sa mozeme dohodnutm ak to bude aktualne, ze som vas darca a to vas posunie na prve miesto.

mzuzka
12. okt 2009

domika, ty si dnes robila helikovskeho strazneho anjelika za mna. dakujeeeeem 😵 dnes uz pojdem do roboty, tak sa urcite vyhajas, ked budem strazit aj tvoje snicky 😀 😀

domika9
12. okt 2009

minka hladam tu temu ale neviem ju nejako najsť ale ked tak skus založiť aj novu

wolfskinka
12. okt 2009

tu trcim v robote a doma mam tolko roboty ze az no

domika9
12. okt 2009

zuzi 😀 😀 😀

minka051
12. okt 2009

mzuzka
Dakujem za radu a si zlatá že by si ich darovala. Len o tom nemôžem rozhodnúť sama ale aj moja druhá polovička.Ale určite si ešte o tom napíšeme. Dnes som na nič a najprv sa musím ukludniť aby som dokázala myslieť. 20.10. ideme do Heliosu na pohovor čo sa týka toho darovania a potom budem vedieť viac. tak ti napíšem do IP.

mzuzka
12. okt 2009

wolfi ,ale tu ti zato trcanie este aj zaplatia 😀

wolfskinka
12. okt 2009

no ved hej ale ked si spomeniem co ma doma caka tak mi je az zle

kamka17
12. okt 2009

kamže sa vyparila orsul..??? žeby veľa práce..??

wolfskinka
12. okt 2009

kamka zapni icq

lucula73
12. okt 2009

ahojte dievčatá 😉

minka ☹ ☹ ,no je ešte možnosť,tak pouvažujte...inak v heliose sa čaká vraj veľmi dlho,aj 2-3 roky,jedna holka od nás z PD bola na darovaných embrijkách v čechách,tuším v zlíne,mala to omnoho skor,nechcem klamať,ale ona čakala len pár mesiacov...od nej mám tú infošku,že v čechách je viac darkýň,však uvidíš,čo vám povedia,držte sa....

zuzka - a ty by si mohla darovať tie embrijká?lebo sa možu darovať len do veku 35 rokov... 🙂 nechcem ti brať ilúzie,ale mne to bolo povedané,keď som sa pýtala v heliose,čo robia s tým i zamrazenými,keď ich už netreba...

wolfskinka
12. okt 2009

lucula to je nezmysel ... poznam babu co dostala hned

lucula73
12. okt 2009

wolfi - ano.,ale musíš zohnať darkyňu a tým ťa to posúva na prvé miesto...jedine ak sa to teraz zmenilo,toto čo som napísala bolo asi dva roky dozadu...

minka051
12. okt 2009

lucula
Tak keby som mala čakať ešte 3 roky tak to neviem či by som sa na to ešte dala. To je velmi dlho a ja mám vela rokov. A nájsť darkynu to je asi u na nulová šanca lebo aj setra má už 37 a práve je po operácii edometrickej cysty a ešte jej vzali aj vaječník a už nepoznám nikoho. To by sa len tu musel nájsť pre mňa anjel spásy.

wolfskinka
12. okt 2009

aha no to uz presne neviem, ja som take nic nezazila iba viem ze ona dostala hned

lucula73
12. okt 2009

minka - uvidíš čo vám povedia,doktor určite nájde riešenie,veď vie,kolko máte rokov....ak by to bolo na dlho,tak skúsiť čechy...

romy01
12. okt 2009

minka to mi je luto, tie cesty po ktorých kráčame sú niekedy moc ťažké a dlhé. Verím, že ak vytrváš dostaneš sa do ciela

minka051
12. okt 2009

mzuzka
Myslím že by to pre mna vela znamenalo keby si bola náš darca a určite by sme sa dohodli. len neviem odkial si lebo máš napísané zahraničie a ako by to potom bolo teda ak by si sa naozaj rozhodla ich nám darovať, teda viem že by neboli moje ale by ma to posunulo, lebo ja dlho čakať kvôli veku nemôžem. ☹ Ale múdrejšia budem až 20.10. po tom pohovore z doktorom.Dnes mi je nanič.Keby človek tušil čo ho v živote stretne tak ako mna tak by som si nikdy sterilizáciu nedala urobiť. Ale teraz je už plakať neskoro.

minka051
12. okt 2009

romy01
No ja sa budem snažiť. ale keby som mala čakať 3 roky tak to by som asi nezvládla, lebo to by som už ozaj mala vela rokov. Teraz sa na to ešte cítim ale potom neviem. 😖 😖

mzuzka
12. okt 2009

rozpravala som sa o tom s embryologickou, malo by sa to dat. v case OPU som mala 1mesiac pred 36kou. uvidime, podrobny rozhovor sme o tom neviedli, len okrajovo, ked som sa spytala, co s nimi, ked sa zadari prvy pokus.

minka, my sme z PD a mesiac po porode, pojdem na SR vybavovat papiere pre deti, cize potom sa dohodneme, museli by ste si s manzelom prisposoboit cas nasej navsteve SR ale to si myslim, ze je najmensi problem. uvidite toho 20.10. na pohovore a budete mudrejsi. ver mi , ja ti rozumiem, bola som na tom podobne ako ty.aj vekom, aj detmi aj tuzbou. 🙂

co sa tyka nasich dvoch nanucikov, ak to bude mozne, rada ich podarujem a ak na konkretnu osobu, tak to vlastne bude 2 v jedom. niekto nude stastny a vy prvi 😉

lucka, info mas dobre, aj ked stare 2 roky, nezmenilo sa nic, mne podala enbryologicka taku istu infosku v juni.

mzuzka
12. okt 2009

v cechach je viac darkyn preto, lebo tam je moznost zdielat vajicka - to znamena ides na stimulku,a este pred zacatim sa zaviazes,ze polovicu vajicok darujes, a zato mas zadarmo cyklus IVF. helios to z etickych dovodov nerobi. podporuje to vraj '' kalkulovanie a nepriame obchodovanie s vajickami''

minka051
12. okt 2009

mzuzka
ja ti napíšem po tom pohovore lebo teraz je ťažko o tom hovoriť ked neviem čo mi povedia,Ale bola by si asi môj anjel. Inak ja som ako malá chodila do PD ku krstnej na prázdniny. To sídlisko neviem či ešte existuje alebo či ho premenovali ale myslím že sa volalo Žabník alebo tak nejako. Moj krstný bol chirurg a krstná inštrumentárka pri operáciach. Možno budeš poznať meno. Kindernay.

minka051
12. okt 2009

mzuzka
o vlastne robíš. Vidím že pracuješ na smeny.

kamka17
12. okt 2009

no žienky, dnes je tu akosi ticho 😅 asi z toho pršania sa nikomu nič nechce...ja už som v práci...zas poobedná, tak to nejako hádam tento týždeň prežijem...

minka051
12. okt 2009

kamka
a kde pracuješ že si na poobednej 🙂

kamka17
12. okt 2009

minka, ja robím na call centre a máme nepretržitú prevádzku, takže ranné, poobedné, víkendy, sviatky...furt sme tu...
a tebe som vlastne chcela napísať za tú stopnutú stimulku...podľa mňa všetko so všetkým súvisí a nič sa nedeje len tak, takže určite v tom je nejaký zámer, aj keď sa to teraz asi ťažko chápe...a verím, že aj v tvojom prípade všetko dopadne tak ako má, či už s bruškom alebo bez neho, niektoré veci skrátka neovplyvníme, aj keď sa snažíme akokoľvek silno...ale ako sa hovorí, nádej zomiera posledná a to tvoje svetielko nádeje predsa stále svieti, tak sa daj čím skôr dokopy a uvidíš, zasvieti v srdiečku slniečko 😉 😉

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre