Sanatórium Helios. Aké máte skúsenosti?

mia1983
2. jún 2009

Tak šup sem teda a čo povedať na začiatok asi len to, že z celého srdiečka želám všetkým Heliosáčkam, aby vám to vyšlo 😀 a verím, že vám to aj vyjde, cítim to 🙂

kamka17
11. jan 2010

dobré ránko aj tebe jani...a všetkým ostatným tiež 🙂 🙂

orsulka
11. jan 2010

aj ja prajem dobre ranko 🙂)))

a vitam medzi nami maleho Matuska 🙂))) gratulujem Luculka 🙂)))

marta222
11. jan 2010

Ahojte, prajem dobré ránko všetkým 😉 .

Luculke veľmi gratulujem k Matúškovi - prajem im veľa zdravíčka, nech Matúško robí mamine iba radosť...

Domika9 - mala som taký normálny biely výtok, ale na začiatku - kým som zistila, že som tehotná - tak som mala taký tvarohovitý a svrbiaci, lenže keď som prišla ku gynekológovi tak už to bolo OK a vraj tam nič nevidí. Tak ktovie. Ale, keď mi odtiekla plod. voda, tak mi zistili baktériu - escherichiu coli. Takže tak...

A čo pracujúce dievčatá? Ste oddýchnuté, aby sme sa mohli v plnej sile vrhnúť do práce 😉?

janicca
11. jan 2010

martula samo že odýchnutá ...... 😉 😉 a ty ako ??? ako bolo na bežkách .... 😉 nezavádzala si tam ??? ale šak pri bufete je dosť miesta ... 😀 😀 😀

orsulka
11. jan 2010

inak ja som tiež oddychnita.....včera sme vegetili len a len doma.....drahy sa tusim ani nevyzliekol z pyžama 😀 😀 😀 😀

u nas už v sobotu rano nebol žiadny sneh....vsetko zmyl dážd a rano bolo 7 stupnov do plusu!!!!!!

marta222
11. jan 2010

boli sme v sobotu na bežkách, aj keď to počasie v sobotu vyzeralo všelijako. Tu všade pršalo a keď sme prišli do Mostov, tak ako keby tam bol úplne iný svet - tam mrzlo a bola tam hmla. A pritom je to len 33 km od KNM. Bolo nás 5 a to jeden chalanisko, ktorý bol s nami si kúpil len v piatok bežky a nakoniec sa mu to tak zapáčilo, že včera chcel ísť znova. Bolo super, nasmiali sme sa, zo 5 x som skončila na zemi, mám aj modrinu na zadku. Drahý sa mi smial - že idem na bežkách ako "transformer" 😀 😀 😀 (No, nezabili by ste ho?). Ak sa bude dať, tak hádam pôjdeme aj teraz cez víkend. Veď uvidíme, ešte je dovtedy ďaaaaaaaaaaaleko...

orsulka
11. jan 2010

marti....no tak supeeeeeeeeeer....... 🙂 🙂 hlavne, že si stihala 🙂))))

marta222
11. jan 2010

No, stíhala ako stíhala.. Kým my sme urobili jeden okruh, niektorých sme stretli aj 2 x 😀 😀 - my sme to zasa nejak nepreháňali.... Nikto z nás tam v bežkách nebol nejaký borec. A keď sme šli naspäť, tak keď to bolo trošku viac z kopca, tak som musela dať bežky dole, lebo neviem zastaviť 😀 😀

orsulka
11. jan 2010

MARTA 😀 😀 😀 😀

marta222
11. jan 2010

No fakt, orsulik... A keď som vybočila zo stopy (bola tam zákruta), tak som sa musela hodiť na zem, lebo mi nohy išli na všetky strany - každá inde ... 😀 😀 😀 . Srandy sme si teda užili kopec...
Ale, nemala som ani svalovicu, akurát trošku na rukách... Ale budem musieť ešte veľa, veľa trénovať ...

orsulka
11. jan 2010

marti....no tak ja by som bola na tom podobne....šak ako zatacat, ked mas volnu patu, nohu vytočis a lyže ide furt rovno 😀 😀 😀 😀 ja som si vcera zas pozrela biatlon ...v telke 🙂)))))))) tam nikto nepadal 🙂))))

marta222
11. jan 2010

No, veď práve... A tým stromčekovým spôsobom ako chodia tí biatlonisti - to neviem vôbec... Takže sa len šuchcem rovno 😀 😀 😀
No, tak vidíš, mohla si prísť - boli by sme sa zasmiali spolu - požičala by som ti moje bežky 😉 .

mzuzka
11. jan 2010

ahojte helinky moje. tolkokrat na vas myslim, ako sa to tu vyvija, co nove maminky a tak.....
teraz chodim do temy porod v anglicku, tam este potrebujem pokosit kopec rad ohladom narodenia svistov. by ste neverili, co vsetko si tu musi mamicka po porode zabezpecit sama. tu su ockovania mozne, nie povinne. to znamena, ked sa ti narodi svistik, ty si vezmes zoznam toho, co chces, aby ti u neho spravili ( ockovanie,prehliadku napr u chlapcekov pipika,uska...) to co ti u nas urobia sami od seba uz v porodnici, tu ich musis poziadat a suhlasit.
takisto mam zoznam co tu vobec nekupis ( napr rektalna trubka na vetry, feniklovy detsky caj, calciova masticka.....)
este ze je segra na SR, tak mozem poslat zoznam na nakup 😉

u vas co nove? orsulik supni mi strucny prehlad 🙂 🙂 prosim prosiiiim.

vcera sme kupili kocik, capla som ho do albumu, mozes kuk. to bola trauma, s tymi kocikmi. ale uz chvalabohu odpadla.

orsulka
11. jan 2010

mzuzka....kocik je super.... 🙂 🙂 🙂 tak to aby si si pripravila zoznam, co malym treba a co nie...a za to vsetko budes aj platit?????? neskutocne inak...u nas povinne a tam možne.....pchcchchhhhhhh.....

mzuzka
11. jan 2010

nie, vsetko je zadarmo,len si to musis pytat ty a nesmies to presvihnut. oni ti to nespravia automaticky. je to na tebe, ci chces,alebo nie.

orsulka
11. jan 2010

mzuzka...takže sa v podstate zbavuju veškerej zodpovednosti, lebo to nechaju na rodičoch, a keby sa nieco udialo, tak davaju ruky prec.....dobre vymyslene...... 😠

romy01
11. jan 2010

ahojte helinky

tak luculka je sikovnica, gratulujem k drobcekovi. V ktorom tt bola?
mzuzka to je sice naocne ked to ockovanie nemate automaticke, no na druhej strane ta nikto nenuti a nerobi problemy ked by si nesuhlasila s nejakou vakcinou. Mne sa napr nepaci ta kombinovana vakcina co sa picha uz v 6tyzdni babatka - kedysi sa kombinovane pichali az vo veku 3 roky a u malych deti tieto vakciny sposobuju aj cukrovku a aj autizmus a bohvieco, len to nikto nepovie lebo co tam ked sa o stane jednemu z 10 000 to je prijatelne percento

mzuzka
11. jan 2010

v podstate je tazko povedat, co je lepsie. ja co si pokukam, pohladam a ponuram, tak aspon viem co mam pytat, ale su maminky, ktore nie su take zbehle v nete, alebo v chatovani a nemaju sajnu co by mali pytat, tak pre take je to horsie. keby ti aspon ponukli ,ze toto toto mozes, ale nemusis, tak je to ine. ale ty si to musis aj vypytat a to je take dost na hlavu.
ale dovod je asi ako pise orsulka, je to o tom zbaveni sa zodpovednosti. napr. teraz, snezi, tak je kopec skol zavretych z jedineho dovodu - decko sa na dvore smykne, nieco sa mu stane, a rodic zazaluje skolu, ktora strati kredit do hodnotenia na kralovske dotacie. tak radsej skolu zavru, pre nepriazen pocasia a je na deckach, ci budu po otvoreni chodit na doucka, alebo nie. pretoze doma sa nema z coho ucit, aspon moj syn teda nie, lebo ma skolu formou prednasok na nas vysokoskolsky system.

capla som uz fotku celej kocikovej zostavy. 😉 sa vytesujem, ze som nasla nieco pre dvojicky, co ako tak splnalo moje narocne poziadavky 😀 😀

orsulka
11. jan 2010

mzuzka....no super tá zostava 🙂))) akurat budes musiet chlapcov striedat, aby každy z nich mal pekny vyhlad vpred 😀 😀 😀 raz Risko, raz Marko 😀 😀 😀
a synator je OK????? dufam, že už ťa poslucha!!!!!!!! 😉

wolfskinka
11. jan 2010

ahojte

marti ty si iny sportovec ... xixi

mzuzka no pomalicky sa ti to krati

orsulik tak ako dalej ?

kamka, janica sa mi o vas snivalo ze ste isli spolu do heliku jednym autom cervenym ... takym nejakym krpatym

orsulka
11. jan 2010

wolfi...caf...ty už tiež na nás pekne kasles.... 😉 😉 😉 ja dalej pekne pracujem, v kancli zas zima, že ma nohy oziabu....ale pracujem a pracujem!!!!!! kurnik šopa.....
ako sa ti dari????? stale PN?????

wolfskinka
11. jan 2010

orsulik nekaslem ale nebola som pri pc a vypadava nam stale internet a moj notebook je v oprave v ostrave, uz hadam bude buduci tyzden opraveny, teraz fungujeme s muzom na jeho pracovnom a on potrebuje aj pracovat tak sa moc k pc nedostanem

som PN uz natrvalo na rizikovom, v robote som to uz oznamila, neboli andseni ale maju smolu, zase som schudla uz som minus 4 kila, zajtra idem do heliosu na sono a buduci tyzden v pondelok na geneticke sono 4D na downov syndrom

orsulka
11. jan 2010

wolfi.......preco chudnes????? trosku nerozumiem 😕 😕
ale aspon si si oddychla na tom vylete 🙂))) a prisla na nove myslienky 🙂)

wolfskinka
11. jan 2010

no hej trosku sme sa prevetrali, v sobotu sme boli vo vratnej sa poprechadzat, no to neviem preco chudnem idem akosi naopak, sestricka mi povedala ze mozem mat nabeh na tehotensku cukrovku tak dufam, ze to tak nebude
v pondelok mi zoberu komplet krvny obraz aj na tu cukrovku tak uvidime

romy01
11. jan 2010

wolfi a na to geneticke sono ides do heliku ?

orsulka
11. jan 2010

wolfi...tak potom daj vediet ako sa ti vodi....aj ti byva zle??????

kefalinek
11. jan 2010

babenky, je tu niektorá z vás, ktorým hned na prvej navšteve v heliku povedali, že je to isté IVF?

wolfskinka
11. jan 2010

romy nie na geneticke idem ku svojmu gyndosovi do heliosu idem na normalne sono, som sa dohodla minule s doktorkou ze pridem v 13tt

orsulik nebyva mi zle vobec ani raz som nevracala, len stale jem, vcera napr. obed 5 knedlikov, 2 porcie masa, 2 porcie kapusty a cely den stale cosi zobkam a v noci okolo druhej vzdy sa musim najest lebo mi je zle od hladu, furt len jem a jem a jem

orsulka
11. jan 2010

wolfi...tak potom sito vsetko berie bombulko !!!!! 😀 😀 aj tak sila, že 4 kg dole !!!! -))))) to ked si nebola tehu tak to aj s dietkou takto dole nešlo.vsak???? 😀 😀 😀

kefalinek...pokial si dobre pamatam...aj take pripady su, že pokial mali porobene skoro vsetky potrebne vysetrenia, tak bolo jednoznačne, že len IVF pomože....

wolfskinka
11. jan 2010

orsul no ved to aspon nebudem musiet tolko zhadzovat, mam teraz taku vahu aku som nemala uz dobre 2 roky
asi to bude nejaky olympionik co tam lieta hore dole a spali vsetko co ja zjem, inac si to vysvetlit neviem, uvidime ake budu vysledky, zajtra mi drzkaj palce do heliku aby bolo vsetko ok

ozaj a ides do toho reprofitu ?

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre