Sanatórium Helios. Aké máte skúsenosti?

mia1983
2. jún 2009

Tak šup sem teda a čo povedať na začiatok asi len to, že z celého srdiečka želám všetkým Heliosáčkam, aby vám to vyšlo 😀 a verím, že vám to aj vyjde, cítim to 🙂

isabella22
7. jan 2015

@zuzul87 idem k doktorke staroveckej ja som si povedala termin ze kedy by som mohla prist...ked mi zas daju brat clostil umrem asi vsak kvôli nemu som bola aj operovana na 7 cm hemoragicku-krvavu cystu....nechcem ho...o 13:30 ide chlap na spermiogram a o 14:00 mame konzultaciu...tiez som brala aj duphaston aj clostil aj pregnyl aj laparoskopia a nic.... ☹

zuzul87
7. jan 2015

@isabella22 tak to sme na tom rovnako ani ja nereagujem na clostil aj mne sa vytvorila cista ale chvala bohu potom sama praskla a vyplavila sa moja doktorka mi odrazu vypisala nejake papiere na ivf tak uz to tam asi len dohodneme ze co a ako

zuzul87
7. jan 2015

@isabella22 a ako dlho sa uz pokusate o babo ?

yjavenie
7. jan 2015

ahojte dievcence. drzim vam palce ked chodite do heliosu. moja skusenost? som na nich maximalne nahnevana a najradsej by som ... to ani nebudem pisat. chodila som tam 1rok . rok strateneho casu 1 rok strateneho kvanta penazi co vytiahli. a zdravotne poblemy kt. maju na svedomi . drzim vam palce

isabella22
7. jan 2015

@zuzul87 no mne doktorka povedala mate vsetko v poriadku a bolo vybavene...no ja som brala clstil 6 mesiacov najprv a posleny mesiac som nebola na kontrole a bolel ma hrozne vajecnik a cysta jak hrom....ze vraj to by mi uz ani injekcie npomohli tka som sla rovno na sal...popri nej mi odstanili aj vajecnik a este aj urobili kyret aj ked neviem preco na ten som im suhlas nedala....2 roky o babo...
@yjavenie vazne?? ja uz ani netusim ake ine zdravotne problemy gynekologicke by som mohla mat....pomaly kazdy tyzden na gynde... 😖 zapaly,vytoky,operacie,lieky...a nic nepomaha...

isabella22
7. jan 2015

@yjavenie a mozno aj ja sa rozhodnem pri 1.konzultacii ze sa mi tam neoplati chodit...aby som kazde 3 dni chodila na kontroly ved co aj benzin aj vsetko..to co urcite napchaju do mna mi da aj gynekolog preto uvidim pri prvej navsteve co a jak..

yjavenie
7. jan 2015

@isabella22
My sme zmenili cenrum, ľutujem že nie skôr. Momentálne som ležala v Spitali s 7 cm cystou za ktorú sú oni zodpovedný pokaslali co mohli. V tomto centre si robím sona a vyšetrenia u môjho gyn. Chodí sa tam len v mútnych prípadoch. Zatiaľ som veľmi spokojna. Idem na soft stimulácia oba s clostilom. A hlavne sa platí len zato čo spravia a nie aj za to čo pokaslu. V martine mi dali zle lieky na stimuláciu, zlú metódu oplodnenia zvolili a preto sa nám prestali embrya 3. Deň vyvíjať. K transferu ani neprišlo. Len čo z nás vytiahli 1400 eur. +nespočetne veľa ciest. A to nehovorím ako mi rozhadzali zdravie. Celé zle. A vrchol bol keď dali vinu mne že som asi nedodržala postup, že som dobre nezareagovala, a že to závisí aj od ročného obdobia a ďalšie kydy. Hlavné čakali že prídeme znovu a dáme im ďalšie peniaze.

isabella22
7. jan 2015

@yjavenie ach jaj takze tiez mas toho za sebou dost...no ja som si vybrala helios prave po fobrych ohlasoch...ved vyskysame uvidime...

zuzul87
8. jan 2015

@isabella22 ved aj mne povedali ze mam vsetko v poriadku a clostil som uzivala 5 mesiacov a moja gyn povedala ze ak chcem tak nech skusim umele pretoze ona uz nemoze nic pre mna urobit :D Inak mne sa zda ze nejake kontrolne vysetrenia ti moze urobit aj tvoj gynegolog a potom tam len zavolas vysledky ....ja som uvazovala ze sa tam prinajhorsom aj niekde ubytujem aby som nemusela prevazat...odkial si ?

zuzul87
8. jan 2015

@yjavenie prosim ta a do ktoreho centra chodis teraz? my uz mame stimulaciu clostilom za sebou a ten nezabral takze musime skusit nieco dalsie

yjavenie
8. jan 2015

@zuzul87
teraz chodime do reprofit brno a stimulaciu mi dal podla vysledkov krvi a doterajsich reakcii. v MT co mi povedal a aj mi to ukazal v papieroch pokaslali ze LH ma byt od neviem kolko do nejakych 16,7 prirodzene a ja som mala vyse 23 a oni mi este natrepali dvojzlozkove injekcie s LH. mozno by ti dali inu stimulku tam, aj soft ma viac urovni to neni len jedna .

zuzul87
8. jan 2015

@yjavenie no len brno je pre mna dost daleko

yjavenie
8. jan 2015

@zuzul87
vies co pre mna uz ani nie lebo radsej pojdem 2x za ivf do brna 200km ako 6-8 x do mt 140km . ked to stoji za to

zuzul87
8. jan 2015

yjavenie@ ake su ceny v brne?nemaju aj nejaku internetovu stranku ?

isabella22
8. jan 2015

@zuzul87 z topolcian...no ja neviem fakt ako by som to urobila...jedine kontroly u mihej gyndosky...mne zas povedal len sexujte a podari sa a nedal uz ani clostil nic vraj sa podari aj same hh

zuzul87
8. jan 2015

isabella22@ to sme dopadli :D robili sa ti po clostile nejake foliky?

zuzul87
19. jan 2015

@isabella22 no ako ste dopadli??co vsetko vam robili viem ze asi sono a krv aj ste uz vypisovali papiere na ivf ci to az potom ked dojdu vysledky ?

isabella22
19. jan 2015

@zuzul87 ahoj akurat sme prisli no ja mam celkom dobre vysledky uvidi sa este krv a chlapov spermiogram o.10 dni mam si zavolat o vysledky inak velmi prijemny personal...zatial nevypisovali nic ze az ked bude mat vsetky vysledky tak navrhnu adekvatny postup...

zuzul87
20. jan 2015

@isabella22 aha tak super zelam nech mate vsetko v poriadku :D tak po vysledkoch tam pojdete este raz dohodnut ze co dalej

isabella22
20. jan 2015

@zuzul87 ano....o 10 dni budem mat aj ja aj chlap vysledky...u mna povedala ze nemam to az take hrozne ale ze ovulujem iba na 1 strane...tak dostanem niake lieky na 11DC mam kontrolu uz aj s výsledkami...

zuzul87
20. jan 2015

@isabella22 tak to mas super je neovulujem vobec

isabella22
20. jan 2015

@zuzul87 a lieky na ovulku ti enzaberaju?? ja bez nich tiez neovulujem....

zuzul87
20. jan 2015

@isabella22 A co uzivas??ja som mala len clostilbegyt a ten mi nezabral foliky som mala bud male alebo tak max 14 cm na 14 den a to mi povedala ze s toho uz asi nic nebude ...teras si davam gynex a bilinkove caje a duphaston

sonka3535
22. jan 2015

Ahojte dievcata. Som 2 dni po ET v Helios Martin. Len ten hore vie ako to dopadne. 😒 Keby ste sa chceli nieco opytat, kludne. Vsetky poznatky mam uplne cerstve. 🙂

denika19
22. jan 2015

@sonka3535 Ahoj.chodíš do práce ci si na marodke?

sonka3535
23. jan 2015

@denika19 Ahoj 🙂 ... som na marodke. Moj nazor je, ze si to kuratenko nevylezime, ale uz som tym presla 2x. Prvykrat som nelezala, chodila som, nesetrila som sa a nic. Druhykrat som uz fakt lezala, oddychovala, spala a bolo z toho tehu. Zial zadrzany potrat v 9tt, ale chytit sa chytilo. Ked hovoria ludia, ze nie sme chore, ze mame sa spravat normalne ako ine tehotne, tak ani s tym nesuhlasim. Mozno neskor ano, ked bude vsetko fajn, ale v prvych dnoch si ich treba chranit a nestresovat sa, su vyrobene, nie su spontanne, preto si aj myslim, ze su nachylnejsie 😉 moj nazor. Ty si ako na tom?

denika19
24. jan 2015

@sonka3535 ahoj. My sme boli včera podpisovat papiere do poisťovne. Povedal že za mesiac apol to bude trvat. Potom sa nam ozvú. Ku ktorému dr.chodíš? Vktorom si týždni? Na ktorý krát sa ti podarilo otehotnieť?

sonka3535
24. jan 2015

@denika19 Ahoj, ja mam poistovnu Union a tej trva schvalenie 3 tyzdne. V Heliose pri konzultacii ti zaviedli elektronicku kartu, to znamena, ze ktorykolvek lekar tam bude, vzdy o tebe bude vsetko vediet, takze tam nemasstale rovnakeho lekara. Ja som od prvej konzultacie az po vklad embya zazila vsetkych troch a su fakt skveli. V Heliose som podstupila IVF 1x a vyzera to celkom nadejne. Som sice akurat po ET, ale expandovana blastocysta na 5 den, o com som predtym v inom centre mohla len snivat. Mame zamrazenu este jednu. Nereagovala som na hormony velmi dobre, akoby toho moje telo malo uz dost, takze 3 zrele vajicka boli v mojom pripade velky uspech. Z toho dve sa krasne dostali do stadia blastocyst. Takze z ich strany skvela praca. Uz je to zial iba na mohom tele, ci si to necha a bude z toho tehot. Neviem aky protokol daju tebe, ja som mala kratky, no stimulacia mi trvala az 16 dni, na 18 bol vyber. Pocas tychto dni sme tam boli 7x na kontrolu.

denika19
24. jan 2015

@sonka3535ďakujem za info. chodila si aj do ineho centra?držím palceky nech sa zadari ☺.koľko ste sa snazili odieta?

sonka3535
24. jan 2015

@denika19 S radostou, mam z Martina zatial len pozitivne pocity. Su sice podstatne drahsi, ale co uz. Prve 2 IVF a 1 KET som absolvovala v Kosiciach, co bola velka chyba, strata casu a euracov 😒 Verim, ze teraz to vyjde...a velmi pekne dakujem. A prajem tebe a vsetkym ostatnym babam, ktore to absolvuju v Martine, aby sa ta rana na srdiecku, co najskor zalepila krasnym vonavym uzlickom stastia, ktore nam k zivotu chyba 😉 ..

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre