Sanatórium Helios. Aké máte skúsenosti?

mia1983
2. jún 2009

Tak šup sem teda a čo povedať na začiatok asi len to, že z celého srdiečka želám všetkým Heliosáčkam, aby vám to vyšlo 😀 a verím, že vám to aj vyjde, cítim to 🙂

lusina
11. aug 2009

ja ked som bola ráno ešte len na utz u lekárky, tak mi povedala, že dnes ste dobra zostava na OPU, že vy teda isto spať nebudete, budete drdlať a mala pravdu, niekedy sa pridala do debaty, fakt je to skvela žena.bodaj by boli všetci lekári taký.
kiari, no ak budu celkom dobre, tak jedno, ale ak by boli splabšie, tak dve.podľa toho čo mi teta t lebaku povie, že ako si im darí.
a zajta budem na teba myslieť a držať palce. 😉

kiara15
11. aug 2009

wolfi vsk uz bolo na case aby poprsalo bolo sucho aspon u nas 🙂 ale ja idem dnes ku kadernicke aby som bola na zajtra pekna 😀

kiara15
11. aug 2009

lusinka diky no som zvedava ako budem a skym? 😉

wolfskinka
11. aug 2009

lusina plne s tebou suhlasim dr.gatova je zlatucka milucka aha tak ty takto ku kadernicke no pekne .. no kocanda bude zajtra s teba ... len na hlave budes mat tu hroznu ciapku na operaciu .. tak to by som tu kadernicku odlozila az pred ET aby si sa pacila bobacikom

😀

kiara15
11. aug 2009

no ale inokedy nema cas tak preto ale neva vsak potom dam ciapku dole 😀 tak zatim pa idem 😉

wolfskinka
11. aug 2009

orsulka ty lietas na metle alebo na vysavaci po byte ?

zuzanabb
11. aug 2009

Ahojte zienky. Hlasim sa v pravidelnych intervaloch raz za 2 mesiace 😅 😀
gratulujem vsetkym novym tehulkam, nestiham vas ani citat.

O dva tyzdne ma caka IUI, priatel ma ubohu morfologiu 0,5% a predminuly tyzden sme boli na konzultacii, ze co s tym a doktor povedal, ze pri takom spermiograme mame minimalnu sancu na prirodzene otehotnenie a ze teda ideme riesit IUI. Ak by to nevyslo, tak mi na ten dalsi mesiac urobia test, ci mam priechodne vajcovody (neviem preco mi to neurobili uz davno). To mi vstreknu nejaku modru tekutinu dnu a budu sledovat ako tecie a ci jej daco nebrani. Urcite ste bola niektora z vas na tom. Ak budem mat priechodne vajcovody, tak IUI budeme skusat asi este 2-3-4 mesiace a potom vypiseme ziadost na umele oplodnenie. Ak nebudem mat priechodne vajcovody, tak uz nebudeme dalej skusat IUI, ale vrhneme sa hned na IVF. Povedal, ze pri takomto spermiograme je najvacsia sanca na otehotnenie pri IVF.
Myslite si, ze pri takom otrasnom spermiograme ma vyznam IUI?
a este jedna technicka otazka, plati sa daco za IUI v Heliose?

surviver
11. aug 2009

Ahojte 🙂

zuzanabb ja som v Heliose na IUI nebola,ale čo tu kočky spomynali tak sa vraj plati 3000sk 😉 ,a držim palce...

zuzanabb
11. aug 2009

dakujem surviver 🙂

alicao
11. aug 2009

zuzanabb, som z inej temy, ale....
Ja som bola na inseminacii pred dvoma tyzdnami, a morfologiu mame taku ako vy, teda raz 1%, raz 0%.
Stoji to tak ako pise surviver 100 euro.
Neviem kolko mas rokov a ako si na tom z nervami s cakania, ale ak mozem poradit, neskusaj tu IUI viac krat, pri takejto morfologii su tam naozaj mizive sance. Je to dobre na zarobok pre Helios, ale to je asi tak vsetko.
Pri zdravych spermiach je tam malilinkata sanca, nie to este pri takejto.
Aj mna do toho tlacili, ze este vyskusat, ale povedala som nie, vysvetlila som doktorke, ze " pocuvaj ma moja, ved vies ze to je na dve veci" - nepovedala som to presne takto ale v ociach mi to ucite videla🙂, potom uznala a zajtra ideme na kozultacie na IVF.
Kazdopadne moze sa stat zazrak, bodaj by som sa ja aj statistiky mylili.
To je len moj nazor, je to na tebe, drzim palce🙂

lusina
11. aug 2009

AHoj zuzkabb, ty máš dnes meninky, všetko dobre a aj mzuzke, baby všetko naj a veľa detičiek prajem. 😉
zuzkabb, áno za IUI sa platí po starom 3000sk, bola som na to dva x. 🙂

zuzanabb
11. aug 2009

alicao, ja mam z toho tiez taky pocit, ze neviem na co zbytocne natahuju IUI, ked rovno povedal, ze mame najvacsiu sancu pri takych vysledkoch pri IVF. Mam za mesiac 32r. ale skor ma nahana zdravotny stav, lebo mam reumatiodnu artritidu a vypustila som lieky kvoli planovanemu tehotenstvu. A uz mi tie lieky moja reumatologicka chce nasadit naspat, tak som v strese, ze nemam cas 😝
My sme mali prvy spermiogram 1% a druhy 0,5% takze ak to takto pojde dalej, tak neviem neviem...

zuzanabb
11. aug 2009

lusi dakujem 😵
vy ste mali tiez zly spermiogram?

alicao
11. aug 2009

zuzanabb, aj nam sa stale zhorsuje, a ma 31 rokov, takze ja by som na tvojom mieste uz necakala. Skus jedno, a ak nic vysvetli doktorovi situaciu, prisne sa na neho pozri, ze nie si pokusny kralik, a ze ak by ti nedajboze nevysli 3 pokusy IVF budes moct na IUI chodit kolko budu chciet🙂

zuzanabb
11. aug 2009

alicao 😀 dakujem za rady. Nebyt reumy tak na to tak netlacim, ale tak ci tak pri takom spermiograme by som cakala asi do dochodku...
doktor situaciu pozna a sam na prvom pohovore pred 6 mesiacmi povedal, ze nemame cas pri mojej diagnoze a teraz neviem na co caka...

meli3
11. aug 2009

Wolfskinka, tak koordinátorka mi volala, a vravela som jej to krvácianie..že od Provery sa to stáva, móžem špiniť i krvácať, len keby to neprestalo neaké tri dni tak mám sa prísť ukázať 😒 ..tak verím že je to v norme a všetko je ako má byť zatiaľ 🙂 Už sa teším na zajtra, začína sa mi "pik-pik sezóna" 😉

alicao
11. aug 2009

zuzanabb, viem aky je, ja som bola najprv u neho, vypocul ma ale stale dookola tvrdil svoje. Moj muz sa bal, ze ho chytim pod krk nech ma laskavo pocuva🙂. Ale nemusis byt studovany doktor, staci o tejto problematike vediet, a aj moja kamaratka gynekologicka odporuca radsej IVF pri takejto diagnoze.
Ide aj o to, ze budes brat clostyl, "trapit vajecniky" a potom budes musiet mat pauzu pred IVF.
Nedaj sa odbit, proste povedz( teda ak to chces), ze je to tvoje rozhodnutie, a ze to chcete vyskusat.
Vies, oni su zlati, skveli, nic zle na nich, ale nemali by aplikovat nieco, co sami dobre vedia, ze nama velmi zmysel.
Ide o to, ze 3 x 3000sk, je pekne suma pre nich.
Radsej by som pouzila peniazky napriklad na predlzenu kultivaciu, ci ICSI .
Nedaj sa🙂!

wolfskinka
11. aug 2009

no uz som tu z obeda .........

meli no vidis ja som ti to vravela ze to tak bude ... no ty sa akosi tesis na to pichanie .....

aliiiiiiiiiiiiiiiiiiiiicccccc huraaaaaaaaaaaa ty si tu .... tesim tesim tesim

alicao
11. aug 2009

wolfi, nenapadne som sa vtrela 😀 😀 😀 , ale nemozem opustit pralinku, takze..chapes nie🙂

wolfskinka
11. aug 2009

jasne ved to chapem nemozeme opustit prali ...

zuzanabb
11. aug 2009

alicao dakujem! mas pravdu, ja uz beriem clostyl 3x denne a buduci piatok mam ist na sono na 14DC ze ako vajka narastli a kedy prasknu... prvykrat IUI vyskusam a potom sa s nim dohodnem, nech ideme na IVF aj bez testu priechodnosti vajcovodov, lebo to je zase dalsi mesiac v riti a kym mi schvalia IVF na poistovni....

alicao
11. aug 2009

zuzka, presne tak, nestracaj cas, a velmi ti drzim palce nech sa stane zazrak a ziadne ivf nebudes musiet absolvovat🙂

zuzanabb
11. aug 2009

😵 v zazrak verime urcite vsetky 😵

wolfskinka
11. aug 2009

zuzana no ved hej ... v zazraky ....

orsulka
11. aug 2009

wolfi....ved som pisala rano, že mam konečne tie uhorky...tak som zavárala, podarilo sa 39 pohárov, jeden praskol a na 2 mi neostal nálev...inak slo to ako po masle.....už som aj poupratovala a práve som vás docitala....🙂))

lusina...9 emryjok, je skvele cislo...naozaj ostali len tí najstatočnejší bojovnici, a tí to dotiahnu až do konca....
ako vraví Dr. Krajkovic, vždy ked je niečo na mrazenie to hodnotia ako úspešnu stimulaciu...a tak verim, že aj ty budeš úsoešná Helinka 🙂)))))

zuznakann....vsetko najlepsie k meninám prajem...

wolfskinka
11. aug 2009

orsul si lepsia ja mam 34

cikyta
11. aug 2009

Všetko najlepšie Zuzankám k meninám. 😵
Foto odovzdane.Vraj je tam nejaká cudzia brčkavá žena na recepcii.Poslala som muža.My sme sedeli so Sisi vonku v aute.
Dnes máme výročie ET tohto môjho uplakaného+urehotaneho zázraku 😀

wolfskinka
11. aug 2009

ciky a co si ju nesla ukazat dnu ?

mzuzka
11. aug 2009

ahojte, dakujem vsetkym za gratulacie, ste naozaj zlate.
svistici asi tiez chceli zagratulovat, po vyse 3tyzdnoch, od vcera ani jedna skvrnka. tak uz hadam koncim so spinenim.

ciky, nehanbis sa? skovat ten uzasny krasny zazrak v aute? a na vyrocie? mala si ju tam zobrat, nech tam narobi riadny krik, aby vedeli ze je zazrak na svete.

orsulka
11. aug 2009

ahoj ciky...ako bol cez vik??????? ako zvládala Sisi nove prostredie??????? vydržala , tresp.. vydržali ste až do nedele???

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre