Sanatórium Helios. Aké máte skúsenosti?

mia1983
2. jún 2009

Tak šup sem teda a čo povedať na začiatok asi len to, že z celého srdiečka želám všetkým Heliosáčkam, aby vám to vyšlo 😀 a verím, že vám to aj vyjde, cítim to 🙂

komarik
7. dec 2010

@orsulka, tak to je super že aj vy ste zatiaľ v poriadku aj tija. Dúfam že to dotiahneme pekne do konca a sviatky budeme ešte 2v1. 😀

orsulka
7. dec 2010

@komarik tak ja v to tiež verim, že to bude vsetko OK..... 😉

komarik
7. dec 2010

@orsulka, a tašky do nemocnice máš už prichystané? Ja ešte nie ale v stredu ideme na veľký nákup a už mám spísaný zoznam čo nám ešte chýba. Pod stromček som si priala od rodičov nový župan a od manžela kojace pyžamko a podprsenku. Ale to pôjdeme kúpiť spolu aby som ho mohla odskúšať. Mimochodom pod stromček sme si kúpili nové autíčko. Síce nie nové, je 3 ročné ale strašne sa z neho tešíme. Pokúsim sa ho dať aj do albumu. 🙂

komarik
7. dec 2010

tak, fotky sú v albume. Ešte ho ani neviem poriadne používať lebo sú tam také funkcie že až.... 😀

speranza1
7. dec 2010

dobre rano dievcence... mozem sa vas opytat... tie testy , ktore sa robia na genetiku, robia kazdemu? alebo ako to je? su tieto testy potrebne pred IVF?

kiara15
7. dec 2010

@orsulka zatial som ok ale chcem sa opytat ty si po ketku zacala krvacat alebo az ked si vysadila lieky?,

inak vsetkym prajem pekny den 😉 😉

lucula73
7. dec 2010

@kiara15 ahojček,len tak ďalej,pekne sa držkajte aj so snehulienkou

a tiež pekný deň želám,aj keď je vonku škaredo

lucula73
7. dec 2010

@kiara15 ahojček,len tak ďalej,pekne sa držkajte aj so snehulienkou

a tiež pekný deň želám,aj keď je vonku škaredo

kiara15
7. dec 2010

@lucula73 ja sa snazim moja ale vies mozu to byt aj lieky sice som mala bolisti ako na mrchu aj testnut sa bojim 😒

janicca
7. dec 2010

ahojte dievčence tak ja sa hlásim 🙂 🙂
Orsulka kde že zbrýlam chytila ma taká nadcha a bolest hrdla že poctivo ležím a kurírujem sa tak že na týžden mám odchodené ved čo by som neurobila pre mimi 🙂 to je teraz prvoradé
@kiara15 myslím na teba verím že budeš mat ten najkrajší darček pod stromček 😵 😵 😵 😵 ja viem že bojíš ,bojíš ved o tom to je a potom sa budeš bát ešte viacej vlastne babeny hovoria že potom sa bojíš stále som sa dočítala tu na MK asi niečo na tom bude 🙂 🙂
@komarik je fajn že sa držkáte 😵 😵 a foto som nevidela prečo ☹
@lucula73 a čo ako sa má malý pecník počítam že už vám prevrátil chalupu hore nohami 😝 😀 😀 😀

kiara15
7. dec 2010

@janicca joj moja vies ako si to zelkam straaasne moc no dufam ze uz je to na najlepsej ceste 😉

janicca
7. dec 2010

@kiara15 moja to je tutofka že je to na dobre ceste na nejaké negatíva ani nemyslí 😵 a čo už máš napečené koláčky ??? 😉

kiara15
7. dec 2010

@janicca veru uz mam popecene nech mam potom pokoj 😉

petuska123
7. dec 2010

no baby.som ja teda dopadla volala som ohladom vysledkou tej vysokej hodnoty hormony tak ze mam skrtatka FSH 12,72 to je ovarialne zlyhanie vajecnikou.....caka ma dalsi odber krvy na potvrdenie.a ak sa to potvrdi aj potom tak sa ide rovno na IVF.no a mozem citat o tejto problematike na nete

kiara15
7. dec 2010

@petuska123 neboj oni ti pomozu 😉

petuska123
7. dec 2010

@kiara15 no uz len im treba verit...clovek podstupi vsetky mozne vysetrenia a potom sa uz hoco najde...na nervy ☹ 😠

orsulka
7. dec 2010

@janicca noé moja...tak ty sa len pekne kuríruj!!! nech je tá choroba rýchlo preč !!!!!!!! nič nepodcenuj, a hlavne lež a kuriruj kuríruj.....!!!!!!!!!
@komarik zbalene nemám nič, len tak na kope podávane co potrebujem, zatial pre mna.....myslím, že ako pre mna už mám vsetko pripravene........myslím, že aj pre deťušky, fakt už len pobaliť...este čakám velky balík z jedneho obchodu, co som dokupovala overaliky, deky a podobne, aj to by malo prist tento týžden...tak isto som si objednávala z netu podprdy, ktoré sice dosli ale boli mi velke, tak som ich posielala na vymenu......

@kiara15 ja som po KET normalne dostala mrchu, nie až po vysadení liekov......

orsulka
7. dec 2010

@speranza1 tie testy sa nerobia každemu, nie je to až tak potrebne pre každým IVF......pokial su potrebne tak to určí lekár.....my sme boli na genetike až pred 4 IVF.....pred tým nám to nikdy nerobili 😉
@komarik ja som v tom fotoalbume nenasla vase nove autičko ......inak aj my sme kupili nove autičko, a predvčerom sme si pod stromček kupili umývačku riadu...tak dnes by ju mali doviesť 😉 😉 takže aj my sa tesime .-)))))

speranza1
7. dec 2010

@orsulka a co vlastne zistuju na tej genetike?

orsulka
7. dec 2010

@speranza1 urobia rozbor krvi tebe aj polovičke, a potom kontroluju ci tam nie su nejake geneticke chyby, a ci si ako rodičia spolu sedite....či spojenim a oplodnením nedojde k nejakým genetickým poruchám co može sposobiť že sa embryjko bud neuchyti alebo neskor potrati

speranza1
7. dec 2010

@orsulka jaaj aha dakujem velmi pekne za odpoved 🙂 .. my sme uz podali ziadost na IVF... mala by byt schalena mozno niekedy v polovici januara, tak uvidime.. a ake injekcie si si pichala ty? tie pera.? alebo tie so striekackou?

orsulka
7. dec 2010

@speranza1 ked som bola v Heliku, tak som pichala gonal...to je pero..... 😉

orsulka
7. dec 2010

@kiara15 inak velmi sa teším, že sa takto pekne držite 😵 😵 😵 to je super 😵 😵 😵

kamka17
7. dec 2010

servuste bambulky...vás zanedbávam 😅 😅
@orsulka @komarik @tija pozerám, že sa tu máte fajne, ešte ste kinderká, tak sa pekne držte, užite si veru sviatky ešte pokope a potom hor sa rodiť...bola by sranda, keby sa vám zadarilo porodiť v jeden deň...alebo aspoň týždeň ako mne s brmbolcekom 😉 😉
@kiara15 dúfam, že nám všetkým dáš pod stromček najkrajší darček a budeme sa s tebou vytešovať z //...krvička bude tento týždeň, ak si správne pamatám 😕 všetky palce, čo máme doma tak ti držíme 😉 😉

orsulka
7. dec 2010

@kamka17 ahoj pokladík.....to že zanedbávaš je dosť pochodpiteľne 😀 😀 Paulínka si vyžaduje určite svoju pozornosť....verim, že sa máte dobre a napredujete každým dnom 😵 😵 posielam jej krásnu pusinku 😵 😵

surviver
7. dec 2010

pekny den prajem 🙂 ,aj ked my mame nejako pomračene a aj prši miestami 😠

@kiara15 kiarka a Ty kedy ideš na krvičku?? inak všetko ok?? a Kamka to pekne napisala,že Tvoje // budu aj naš najsamkrajši darček 😵

@orsulka Orsulik kočiarik aky ste vybrali? A mená už mate či ešte doladujete 😉 pekne Ti to ubieha s dvojkami to musi byt ina sranda v takom velkom brušku 🙂

orsulka
7. dec 2010

@surviver ahoj mamina 🙂))))) no brusko je už poriadne velke 🙂) a s drobcami je veru sranda 😀 😀
už sa chystam na dalsiu prednášku, len dovarim zemiačiky a utekám.... 😉
kociar sme vybrali easy walker duo......predavač povedal vraj mercedes medzi kočiarmi...hahahahahahaha......hlaboke vaničky su modre, a sporták je taka zelena farba Army...... 😉 😉 a más pravdu...mená ešte doladujeme 😉

kamka17
7. dec 2010

@orsulka hej hej, šak ja ju v kuse cmulikám aj za vás za všetky, takže ďakujeeeeee 😀 😀 😀
a ona je fakt nenáročné dieťa, máličko plače, nemusím ju ani na rukách čičíkať...to už keď mi to chýba, tak si ju vezmem...ale aj tak človek ani nevie ako a krásny deň za nami...

kiara15
7. dec 2010

@orsulka no lebo hovoria ze mi to mozu aj lieky drzat ale ja si myslim ze to je moja snehulienka mala 😉
@kamka17 velmi rada vam dam moje //dialnice si to tak pekne napisala 😉 Paulinku len pekne opatruj 😉
@surviver dakujem zlatko veru idem v piatok na krvicku 😉

tija28
7. dec 2010

ahojte 😉 😉 😉 😉 😉 ....sa vam musim hned na zaciatok vyzalovat - tak neskutocne ma dneska vytocila jedna zamestnankyna, ze som na nu tak nahukala, ze ma bolo pocut este o dalsie dve prevadzky dalej - aj som si hned potom musela supnut magnezko, co ma zacalo totalne brucho boliet...................a ze nerozculuj sa, sak to sa neda tomu zabranit v dnesnej dobe !!!!
.................................@janicca - tak s nadchou a bolestou hrdla sa posledne dva dni trapim aj ja - tak trocha cajikujem a medikujem 😉 😉 😉 a sucitim s tebou 😉
................@orsulka, @komarik - tak ja uz mam prichystane vsetko do porodnice, uz to musim len rozdelit do tasiek 😉 .....plienky pre olivera som si nakoniec kupila huggies, kojenecke podprdy sa mi nakoniec podarilo kupit na prvy sup hned v prvom obchode, tak som celkom vytesena, ze uz to najdolezitejsie mam nakupene a ostatne sa doladi postupne 😉
@kiar15 - ja som z teba taka nedockava 😉 😉 😉

......................ostatne vas vsetky pekne zdravim 😉 😉 😉

orsulka
7. dec 2010

@tija28 no moja...šak tebe by sa ani týžden nerátal, keby sa ti niečo podobne neudialo 😀 😀 😀 😀 ja to beriem , že k tebe to už tak nejak asi patrí.... a vlastne sa tým udržiavaš v kondičke... 😀 😀 😀 😀
@kiara15 jedenkrát mi to podržali lieky , ale to bolo po ET, nie po KET...... 😉 ty neboj..snehulienka sa drži..je to bojovník od uplneho začiatku .-)))))) verime jej, veríme 😉 😉

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre