Sanatórium Helios. Aké máte skúsenosti?

mia1983
2. jún 2009

Tak šup sem teda a čo povedať na začiatok asi len to, že z celého srdiečka želám všetkým Heliosáčkam, aby vám to vyšlo 😀 a verím, že vám to aj vyjde, cítim to 🙂

cikyta
7. jan 2011

@tija28 Juj a ešte čosi......na bok sa dávaju bábätká aj preto,že ak spinkaju a potrebuju si ešte odgrgnuť,tak im "mliečko" vyjde samo bokom von z pusky a nehrozí zadusedie.Je to preventívne dobre. 🙂

tija28
7. jan 2011

@cikyta - a tak teda neni potrebne ho uplne ze do celeho boku vykrutit, ze ? lebo ja ho davam tak jemne nabok, nevykrucam ho do 90stupnoveho uhla, len tolko, aby mal naboku hlavicku - raz z jednej strany, raz z druhej 😉
...........a aj vasim babetkam predpisali hned po narodeni vitamin K (kanavit) a vitamin D (vigantol) ???

cikyta
7. jan 2011

@tija28 No tak dokonale 90% asi nie 😉
Nám predpísali a stále berieme (do 2 rokov) vitamin D - vigantol. No niektorím kamoškám v iních okresoch predpísali aj kanavit. Záleží od dr. Ten kanavit sa predpisoval volakedy všetkým,no teraz sa už všetkým nedava. Záleží od dr.

tija28
7. jan 2011

no baby uz to zase zacina - dneska mi aj zaroven vyberali tie klipsy po cisarskom, vraveli mi, aby som sa setrila - nedvihala nic tazke a tak, bla bla bla.........a samozrejme, ze som sa uz zase natiahla doma na schodoch - to bude sranda so mnou - no maly oliver sa bude mat naco tesit pri nas 😀 😀 😀

cikyta
7. jan 2011

@tija28 Ježiš Tijus.....brrrr....až mi z tích tvojich akčností zimomriavky nadskakuju 😀

tija28
7. jan 2011

@cikyta - dikes, no este istotne polozim par zbytocnych otazok - ale aspon som zase o nieco mudrejsia 😀 😀 😀 ..........akurat tu citim nejaky smradok - a teraz neviem, ci z maleho, alebo ci zo psika no idem zistit 😀 😀 😀

tija28
7. jan 2011

.........................zo psika 😀 😀 😀 😀 😀

cikyta
7. jan 2011
tija28
7. jan 2011

@cikyta - ideeeeeem 😉

izzie27
7. jan 2011

Ahojte kočky,tak už mám schválenú žiadoť a 14.1. idem na konzultáciu s koordinátorkou. 🙂

cikyta
7. jan 2011

@izzie27 No super ! Budeme moc držať palčeky ! To je skvelé 🙂 Krásne ten rok začína 😉

kamka17
7. jan 2011

@izzie27 14.1. je pekný dátum...kamoška má narodky a aj moja bublinka má narodky...4 mesiace 😉 tak nech aj pre vás je tento dátum osudový 😉 😉 a ozaj, kto teraz je koordintorka v helíku?? lebo ak si dobre pamätám, tak Janka Valachová bola tiež tehu a už asi tiež sa jej blíži termín 😕

izzie27
7. jan 2011

@cikyta
@kamka17 Ďakujem Vám 🙂 Kto je koordinátorka to neviem, lebo len v utorok mi volali, že mám schválenú žiadosť a že sa máme stretnúť s koordinátorkou. Takže zistím to.

katy7
7. jan 2011

Ahojte babuliatka, prajem vsetkym krasny a uspesny rok 2011. Ani nedufam, ze vsetko docitam, uz absolutne nemam prehlad kto ako...
@cikyta super rady s tym mlieckom, ja mam teda akurat, nemusim odstriekavat, ale pomaly nas cakaju prikrmy, tak budem musiet zistovat ako na to
@tija28 Oliverko je nadherny, nech ti robi len radost 🙂
@wolfskinka dievcatko a vy co prepana chodite po doktoroch?

cikyta
7. jan 2011

@katy7 No veru,Majko,je už velký fešáčik ! Už bude pomaly papať prve papaničky 😅 Jéjda....tak držím palce,nech mu hned a všetko krásne chutí 😉

fopardi
8. jan 2011

@tija28 a prečo si mu davala z flaše? ved kojiš ,nie ?

@komarik neboj sa ja si na cely porod spominam ako keby som na niečom fičala akoby som bola kus mimo ja si vobec neviem bolesť vybaviť naozaj ale ja som mal dobry porod ja nemožem povedať žeby som rodila dlho bolesti boli sice celu noc ale snažila som sa pomedzi ne spať a rano dokonca ustali a ked ma dali na pasy tak dr. skonštatoval že ja predsa nerodim -ešteže sestrička mala tolko rozumu že zavolal inu dr. nech sa na mna pozrie lebo ten exot by ma hadam ja domov poslal no ale nič to hlavne že všetko dopadlo ako malo 🙂 ale fakt mne prepichli vodu o nejakej pol jedenastej a drobec sa narodil o 12.20hod takže ja som vobec nedufala v taky rychli porod a ver za por týždnov si ani nespomenieš mne sa to tak zapačilo že som si šitie zopakovala čo mi nebolo velmi vtedy z toho do smiechu ale prežila som som tu a ideme dalej a dnes nemožem uveriť že drobec bude mať už 9 mesiacov fakt to všetko tak leti že si nieked yprajem aby ten čas trochu postal aby som si viac a viac vychutnala ten čas ked je drobec maličky 😉

fopardi
8. jan 2011

@tija28 aj my sme brali kanavit a vigantol papame doteraz ako pisal ciky do 2 rokov každy den 2 kvapky 😉

minka051
8. jan 2011

@orsulka Ahojček ja idem iba na UTZ sliznice teraz 13.1. a potom ak to bude dobré do 5 dní je vklad. Tak pomaličky sa snažím papám lieky a vytamínky, čajíky. Tak hádam bude všetko OK 🙂

fopardi
8. jan 2011

@minka051 😉 tfuj tfuj tfuj

minka051
8. jan 2011

@cikyta ahoj Tuším neviete spať. Ja veru tiež nie bývam hore aj do 2 v noci. Tak dúfam že tento krát sa mi to už podarí až do konca. 🙂

minka051
8. jan 2011

@fopardi aho veľké dík to poplutie moc moc potrebujem 🙂 😉

komarik
8. jan 2011

@fopardi, dík za útechu (či povzbudenie). Potom dám vedieť ako pôrod prebiehal 🙂

fopardi
8. jan 2011

@komarik mne ked velmi lepilo tak som si povedala že keby to bolo take strašne tak žiadna žena by sa nedala nahovoriť na daši porod a pomohlo mi to 🙂))

zubrienocka
8. jan 2011

@izzie27 Ahoj, aj ja idem 14.1. do Heliosu 🙂. Na ktoru hodinu si objednana?

cikyta
8. jan 2011

@fopardi Tijus davala mliečko malému z flaše vonku cestou do Bojníc....aspon to písala 😉 V apríly u dr.som to urobila aj ja tak a v lete,ked bolo teplo som kade 😉 tade kojila po lavičkách,parkoch,schodoch a raz aj na cintoríne na hrobe 😅

@minka051 držím palce 😉

komarik
9. jan 2011

@fopardi, ja si hovorím niečo podobné. Že aj slabšie ženy to zvládli tak to zvládneme aj my.

komarik
9. jan 2011

@cikyta, živo si ťa viem predstaviť na cintoríne ako kojíš malú Sisu 😀

tija28
9. jan 2011

ahojte 😉 tak ako vikendujete ??? 😉 ...........................my len kojime, prebalujeme, a tak stale dokola 😀 😀 😀 ....neviem ako pojdem v pondelok do prace - no to bude fuska 😕 😕 😕
@fopardi - 😕 mliecko som mu davala, ked sme isli do bojnic na ockovanie, ale aj doma mu sem-tam dam s flasky, ale to len v noci, ked sa mi nechce vstavat na kojenie, tak muz to ohreje a maleho nakrmi - ale flasku pouzivame zatial velmi minimalne - radsej teraz uz mrazim 🙂 🙂 🙂
@katy77 - no ten tvoj maly fesak uz veru pekne narastol, rychlo tie mesiace utekaju 😉 drzte sa 😉

.........................ostatne pekne zdravim 😉

orsulka
9. jan 2011

@tija28 taka som rada, že sa vám darí....🙂))))) papate, prebalujete a tak......myslím, že si sa celkom rýchlo zapracovala 🙂 🙂 😉 😉
@fopardi pekne ťa pozdravujem, dávno si veru nebola na nás pozrieť 🙂))) aj vam sa krásne darí.....
@cikyta že kojenie na cintoríne ....mňa šibne z Vás 😀 😀 😀 😀 😀 😀

no my dnes vikendujeme pohodovo...včera to bolo viac pracovne, a upratovacio, ale dnes fakt pohoda.... 😵 😵 😵

tija28
9. jan 2011

@orsulka - dakujeme, no a my sa uz tesime na vase dve kuriatka male zlate.............kedy budes vediet termin ? 😉

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre