Sanatórium Helios. Aké máte skúsenosti?

mia1983
2. jún 2009

Tak šup sem teda a čo povedať na začiatok asi len to, že z celého srdiečka želám všetkým Heliosáčkam, aby vám to vyšlo 😀 a verím, že vám to aj vyjde, cítim to 🙂

domika9
2. sep 2009

babmulky ja som taky spachtoš dnes som bola na urade trošku nejake zaležitosti vybaviť no a prídem domov a bim na gauč a spala som doteraz som zvedava čo budem zase robiť večer - lebo potom sa mi neda spať 🙂

kiara15
2. sep 2009

domi ahoj ved ty mas teraz narok tolko spat to to babatko robi rado si podriemka 🙂 🙂

lucula73
2. sep 2009

ahojte dievčatá 🙂

kiarka ☹ ☹ ☹ strašne som dúfala,ale musíš veriť tým mrazáčikom...kedy pojdeš na ket?inak aj ja idem zajtra do helíku,ale ráno na krv...

a PD ...stretko nič?niekedy po 16.00...lebo od pondelka idem do práce...

zdravím aj ostatné staré aj nové tváre. 🙂

janicca
2. sep 2009

tak ja už som konečne z práce doma po mesiaci nič nerobenia to bolo trošku ťažke sa aklimatizovať ale zvládla som to 😉 zajtra to bue zase lepšie...

domika - ty máš plné právo buvať kedy sa ti ziažiada lepšie povedané keď si to bábo pýta 😉 keď ti naordinuje spať tak spať ,keď papať tak papať 😵

kiarka,orsul,tija,lucul,mzuzka,kamka,jerry,jajula... a všetky spolubojovnice zdravím a prajem fajn deň 😉

mzuzka
2. sep 2009

ahojte, ja mam tiez prvu za sebou, dalo sa to zvladnut, i ked nad ranom som ledva drzala oci otvorene 😔

orsul mozno v oktobri ani nebude treba KET 😅

lucul ty tiez ides skusat do prace? skoda ze si neprisla na stretko ked som bola doma ☹

domi, ja som bola tiez tie prve tyzdne ako medved, len spat a spat. to je asi normalne.

kami ahooooj, som rada ze si v pohodke, za chvilu aj ty pojdes nato.

tijus, kedy mas najblizsie IUI?

kiari, obcas treba pustit zilou, ved ked sa zadari KET, tak sa veru dlho nesepalis, cize treba vyuzit 😉

jerry ahooj, si sa dlho neozvala, tolko razy som si na teba spomenula, ze ako sa mas.

janicca, janula a vsetky ostatneeee ahooojteee a drzim palecky na boj a posielam vela veeela tehuvirusikov

tttttttttttttttttttttttttttttttttttttttttttttttttttttttttttttttttttttttttttttttttttttttttttttttttttttttttttttttttttttttt

tfuj tfuj tfuj

jerryjanka
2. sep 2009

no idem rano na 7 na krv na toxoplazmozu,
8:00 spermiogram
10:30 pohovor s krajovičom

domika9
2. sep 2009

jaj tak jerry tak si navar kavu do termosky 😀 😉

jajulaa
2. sep 2009

Aj ja vás idem len pozdraviť. Dnes som bola v Ľubochni na KO po operácii, dr. mi predpísala euthyrox 75 a ďalšia kontrola asi až o 2 mesiace, a to sa uvidí ako budem reagovať na liečbu.
Navrhla mi kúpele, vraj mám nárok na x, tak neviem. Ani sa mi moc nechce ísť, už som 2 krát v Lúčkach, vždy som si platila ubytko a stravu, no a teraz keď to mám mať zadara tak špekulujem.
Ale keď si predstavím 3 týždne bez rodiny ☹ .
Takže moje IVF-ko zatiaľ v nedohľadne, ale hrozne by som ho chcela do vianoc stihnúť. Uvidíme ako bude reagovať moje telo. Sama som zvedavá, baby mi poradili nasadiť si sarapis, máte s ním niektorá skúsenosti?

Kiara, veľmi ma mrzí tvoj negatívny testík. Fúkam boliestku na srdiečku, ale neboj bude lepšie, tieto prvé dni po negatívnom teste sú najhoršie, ale chytí ťa zase dobrá náladička a šup ho na KET.

Orsul, vitaj z dovolenky 🙂 .

janicca
2. sep 2009

mzuzka - ahoj moja diky za tehu virúsiky jeden som si zobrala a ostatné ponecham ďalším babenám ktoré to potrebujú 😉 ty sa len pekne opatruj keď ťa nikto nevidí tak si kľudne schrupni aj v práci 😵

janicca
2. sep 2009

dobru noc babeny mňa dnes tá práca akosi zmohla idem ja pekne hajať krásne sny prajem 😔

mzuzka
2. sep 2009

ahojte helinky, kraasne snicky , vas nocny anjel ide strazit 😵 😵

viktoria77
3. sep 2009

Dobré ráno Vám prajem všetkým,
tak bola včera poobede na konzultácii u Krajkoviča a dopadli sme takto: U mňa je všetko v poriadku, hormonálny profil v poriadku, ovulácia taktiež, horšie dopadol mm. Spermiogram zlý, málo spermií, malá pohyblivosť a morfolófia 0 %. Takže žiadna sláva. IUI zavrhol hneď, povedal, že je to strata času aj penazí. Takže sme skončili pri IVF + ICSI. Vypísali sme žiadosť, musím doniesť ešte jedno potvrdenie z mojej poisťovne, a pak mesiac čakať, kým poisťovňa žiadosť schváli. Predbežne nám to vyrátal okolo 25 000 sk.

denis19
3. sep 2009

Viktoria 77,
držím Ti palec, jen jsem nakoukla do vaší témy, já jsem na tom s manželem úplne stejne. Prístup Dr.Krajkoviča je dle mne úplne fantastický a realistický. Jen ta cena bude malinko vyšší.ICSI je prec jen dražší. Navrhl vám i delší kultivaci, predpokládám, že???? A co jsi muslea ješte mít za potvrzení od pojištovny? Držím palec,aby vše dopbre dopadlo. Já jsem už pátý den a príprave na I.IVF, u Dr.Krajkoviče.Huráááá.

viktoria77
3. sep 2009

Ahoj Denis19, ďakujem a aj Tebe želám všetko dobré, nech to štastne dopadne. Samozrejme, že nám navrhol aj dlhšiu kultiváciu, takže s tým rátam tiež a mám mu doniesť potvrdenie, že som poistencom VŠZP a že nemám voči poisťovni žiadne záväzky. Beriem to, že nás to bude stáť všetko okolo 30 000. Neviem či pracuješ, ale mne navrhol, že keď pôjdem na IVF tak mám byť celý mesiac doma. Neviem, či je to potrebné. AKo je to u Teba?

romy01
3. sep 2009

Dobré ránko heliosášky.
Teda dnes som vstala skúr ako som plánovala. 😀 😀 To u ˇmna je obvykly cas ked nejdem do práce až o pol deviatej 😀

denis19
3. sep 2009

Viktoria, také mi navrhl PN,ale dohodli jsem se s koordinátorkou, že pujdu na PN až pri pichaní FSH, to znamená asi na osmnáctz den od prvního podání PROVERY. (Mám švagrovou a ta šla na PN od začátku. ) V tomto období doporučují už absolutní klid, žádné namáhání fyzixké a už vubec ne psych. Takže pokud vše dobre pujde, jsem od 14.09. doma🙂))

orsulka
3. sep 2009

dobre ranecko.........

mzuzka...tak ťa chvalim srdiečko, mne sa spinkalo vyborne 😉 😉 😉 😉 😉 😉

viktoria......tak aspon teda viete na com ste, aj ked niekedy tie vysledky zabolia...tak ale po chvaleni na ivf- ko to už potom pojde rychlo......a budes taká ta prava snažilka - stimulka 🙂 🙂 🙂

jajulaa...dakujem za privitanie...takže operacia dopadla OK, ako predpokladam?????? teraz len počkať na dalsie kontroly a potom sa uvidi čo a ako????? a ake liečenie ti davaju na "x"....akože Lucky?????? ja som myslela, že skor na tu stitnu ti daju preliecenie......v Luckach som bola aj ja.....5 týzdnov!!! .-))))ale bolo fajn 🙂)

viktoria77
3. sep 2009

Denis, aj ja tak rozmýšlala, že na PN pôjem tak v polovičke, možno po niakych dvoch týždňoch. Uvidíme. Orsulka dobré ráno aj Tebe, jo mi vedeli už dávnejšie, že u mm je problém, ale tá morfológia ma trochu zabila. Nečakala to až také zlé. No treba dúfať, snáď sa IVF podarí.

orsulka
3. sep 2009

viktoria.....ved to pisem, že niekedy su to take vysledky, že sa chvilu nezmožem na slovo!!!!!! ale potom to nejako clovek rozdýcha a musi jednoducho isť dalej... a určite treba veriť IVF......
moj osobny nazor je, že pri takej nulovej morfologii je normalne otehotnenie naozaj skoro nemožne.....ale pri IVF ICSI....tak tam je velikánska nádej, že sa Vam to podari hned na 1x....!!!! lebo sa tym spermijkám jednoducho pomože....takže ssa tesim, že do toho vhupnete!!! 😉 🙂

romy01
3. sep 2009

Ahoj viktoria, denis
Ja som na PN od začiatku ako som zacala brat proveru, ale to len preto, že nasa firma krachla kvúli kríze inak by som šla ako denis až pri puregone. Ale kvoli tomuto IVF som odmietla inú ponúkanú prácu tak sa teraz len modlím, nech to vyjde inak ma asi porazí.

orsulka
3. sep 2009

romy01...........držim palec....nech to vyjde, a potom už nebudeš musieť riešit novu pracu.... 😉 😉

denis19
3. sep 2009

Viktoria, priznám se, že morfologia prekvapila i mne a ješte víc mého manžela,ale co nadeláš, mel obavy jsetli se s tím materiálem dá vubec pracovat🙂 Ale Dr. nás ubezpečil, že to není nijaký genetický problém, jen ten tvar🙂))) Myslím, že rozhodnutí jít na PN tak v polovičce prípravy je rozumné. Já se už na to tu v práci pripravuji a chystám veci tak ,aby tu bylo srozumitelno🙂)) Vidím, že jsi ze Žarnovice. Mužu se zeptat kolik Ti je??? Také jsem totiž tušili, že máme nejaký probléma nechaly jsem si to na poslední chvilku.

viktoria77
3. sep 2009

Orsulka, Helios je už druhé centrum kde nám povedali že prirodezené otehotnenie sa u nás rovná nulovej šanci, takže s touto možnosťou už ani nerátame, spoliehame na lekárov a bola by veľmi štastná, keby to vyšlo na prvý krát. Romy ahoj.. na tú PN pôjdem asi až pri tom Puregone, dovtedy sa to dá vydržať. Aj keď to behanie do MT ma moc neteší, ale čo človek neurobí pre dieťa. Krajko bol zlatý, mi vraví, že tam budem chodiť ako na klavír 🙂

romy01
3. sep 2009

😀 😀 😀
ano Krajko je ozaj moc milý a aj pani Gaťová V tomto mám ozaj šťastie, že nemusím dochádzať.
Orsulka, pozerám, že máš toho dosť za sebou múžeš napísať aký máte vy pb?
Ale pre istotu si robotu zacnem hladat zaciatkom októbra - keby to nevyslo aby som nemusela trcat na úrade práce.

viktoria77
3. sep 2009

Denis, teraz v decembri budem mať 32 rokov, takže už dosť. 🙂

denis19
3. sep 2009

Romy, nic nehledej to vyjde!!!!!!!!!

romy01
3. sep 2009

😀 😀 😀
moc by som si to želala a samozrejme tebe a každej tu- ale po tych 3 rokoch čakania a neúspechioch si myslím, že by som si mala otvoriť aj zadné dvierka- Inak ja budem mať v oktobri 33 rokov a pre mimi sme sa rozhodli ked som mala 29 aj nieco, je to na nervy.
orsulka kde ste boli na dovolenke ? Ja som bola v Grécku na zakynthose a bola to skvelá dovolenka 😀

denis19
3. sep 2009

Viktoria, 32???? Bud v klidu!!!! To nic není, v podstate jak ríká muj gynekolog, jsi stále v záruce🙂 Je to srandista jako Krajkovič. Já jsem se prehopla pres sedmatricítku a verím, že to vyjde na poprvé, musí!!!!!!!

orsulka
3. sep 2009

ROMY...TO PB JE AKO problem????? hihiihihihi....niekedy sa v tych skratkách nevyznam.......

nevieme aky je u nas problem......a nevie ani Krajko.....hmmmmmmmmmmmmmmmmm

😕 ☹ ☹ ☹

viktoria77
3. sep 2009

Nevravím, že môj vek je niaka tragédia, ale je to dosť a snažíme o mimi 3 a pol roka, takže to každomesačné sklamanie človeka oberá o energiu. Ale verím, že to tentokrát dobre dopadne. Môžem opýtať, odkiaľ si ty?

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre