Sanatórium Helios. Aké máte skúsenosti?

mia1983
2. jún 2009

Tak šup sem teda a čo povedať na začiatok asi len to, že z celého srdiečka želám všetkým Heliosáčkam, aby vám to vyšlo 😀 a verím, že vám to aj vyjde, cítim to 🙂

komarik
21. aug 2009

zuzanabb, neboj, ráno ho kúpiš. Nezáleží na tom či si ho dáš o 7.00h alebo 9.00h, hlavná vec že si ho dáš.

liviaf14, v Heliose sa deje viacej zázrakov, aj my patríme k nim.

zuzanabb
21. aug 2009

ty si ako vlastne otehotnela komarik? prepac, ze sa pytam, len nestiham citat vzdy vase prispevky a niekedy tu nie som aj tyzden tak potom neviem kde je sever 😀

liviaf14
21. aug 2009

veď hej, pre nás to bolo úžasné prekvapenie a zázrak v jednom. po operácii v r. 2006 ma strašili dr. že deti mať normálne nebudem, hrozne som z toho depkovala, ale prekonala som to. najviac mi pomohlo pozitívne myslenie, stále som si opakovala, že bábätko raz mať budeme. 🙂

cikyta
21. aug 2009

Komarik-tá fotka"na brušku", je klasická fotka.Budem ju musieť odfotiť mobilom tu fotku a už to nebude pekné,ale zajtra pri dennom svetle skusim.

Ozaj-nové heliosove dievčence-vitajte 😉

dahra
21. aug 2009

Liviaf14,
gratuluejm k tehu 🙂. Ja mam tiez endo stupen IV. Kvoli nej som prisla o vajecnik v januari. Manzel ma dost nizky pocet spermii a 100% so zlym tvarom. Ideme na 1. IVF v oktobri. V juli som dobrala poslednu injekciu na vyvolanie menopauzy. Ked mi nabehne menzes alebo ked to bude 90. den od 17.7. zacnem so stimulkou.

wodanka
21. aug 2009

ahoj dahra... mas pravdu uz sme sa stretli 🙂 ako sa Ti dari? mne nakoniec endo nepotvrdili, ale nastali nove problemy.. my mame tiez problem so spermiogramom a diagnoza je rovnaka ako u Tvojho mm... aj Vy sa chystate do Heliosu alebo uz tam chodite?

dahra
21. aug 2009

Wodanka,
to je dobre, ze nemas endo. Kedy si objednana? My uz chodime od februara. Hned po operacii som sa objednala. Uz sme v stadiu, ze ide sa na IVF. 😒 Akurat v pondelok ideme za koordinatorkou.

wodanka
21. aug 2009

my iideme na prvu konzultaciu 10.9... tak som zvedava ze co a ako.. ako dlho trvaju pripravy na IVF?
drzim silno prsteky, aby si nemusela ist na dalsie IVF a dotiahla to do uspesneho konca 🙂

dahra
21. aug 2009

Wodanka,
myslim, ze prvy mesiac ti urobia krvne testy v urcite dni a podla toho urcia dalsi postup.

wodanka
22. aug 2009

dik dahra.. zda sa, ze je to "beh na dlhe trate".. ako casto tam chodite?

dahra
22. aug 2009

Wodanka,
prve objednanie nas stalo mesiac cakania.

20.2. - prvy pohovor + 1.spg
- v priebehu dalsich 4 tyzdnov navsteva centra na 3DC, 14DC a 25 DC - odbery krvi a sono
8.4. - druhy pohovor (oznamenie lekarovi, ze som napriek jeho odporucaniu zacala brat liecbu na endo na odporucanie ineho doktora, takze mi povedal, ze po dobrati liecby sa mam ukazat)
20.5. - 2.spg (kontrolny)
17.6. - dalsi pohovor (objednala som sa uprostred liecby, lebo som chcela vediet vysledky spg a dalsi postup), na moje velke prekvapenie 😲 😲 😲 sme rovno vypisali ziadost o 1. IVF, hoci v aprili nam povedal, ze najskor na nas dojde rad v novom roku 2010
17.7. - schvalena ziadost, pichnuta posledna injekcia + objednanie sa do heliosu
24.8.- navsteva koordinatorky kvoli IVF

Takze zatial sme boli 7-krat.

komarik
22. aug 2009

ahojte, stále nám to tu viazne, tak ja len tak aby som posunula našu témičku zase na prvú stranu. Užívajte si víkend. Dnes sa normálne dá dýchať. 🙂

domika9
23. aug 2009

no žienky ale tu to začína byť vážne 🙂
žienky potrbujem poradiť mam fest brutal vytok -je čisty , nezapacha len je ho strašne moc je to ok? alebo mam stresovať?

komarik
23. aug 2009

ahoj domika, je to úplne v pohode. Počas tehu budeš mať týchto výtokov dosť. Mal by byť priesvitný, biely až žltý ale bez hrudiek, zápachu, svrbenia a štípania. Ja chodím celé tehu s intímkami. Niekedy je to horšie a niekedy sa to zlepší.

domika9
23. aug 2009

no tak to mi odlahlo 🙂
bože neviem ako prežijem tie dva týždne čakaniana srdiečko to bude brutal dlho ☹

komarik
23. aug 2009

to ti verím, my sme vtedy boli na dovolenke na 3 týždne a celý čas som myslela len na to či srdiečko bude byť.

domika9
23. aug 2009

a nejako sa mi zda že ma prestavaju bolieť prsia tak hned premyšlam či to nieje zle znamenie celu noc sabudím no asi mi za tie 2 týždne bude riadne hrabať

cikyta
23. aug 2009

Domika-mna prestali bolieť prsia krátko po zistení,že som tehotná,takže klídek mojko! Je to OK.

cikyta
23. aug 2009

A k tomu výtoku.Tiež som ho mala.(Vlastne aj mám,ale no comment)
No a doktorka mi pre pokoj v duši urobila test,či to nieje plodová voda.Dala som jej vložku a na nu mi naliali taký roztok,ktorý tuším nesmel zružovieť potom.A výsledok bol OK.Potom mi brala stery a tie vyšli mierne na prd,takže som čipkovala pol tehotenstva,aj ked nič nepomohli 😝

afrika
23. aug 2009

ahojte, chcela by som poradiť-som 7 deň po IUI a krčok mám tvrdý a dosť vysoko. predtím pri dvoch posledných IUI som ho mala nízko a tiež tvrdý. znamená to, že sa to zas nepodarilo?
ovulka podľa mňa prebehla určite-bolesti brucha boli...
ďakujem moc a domika 9-ja som pri tehu, ktoré dopadlo MA tiež myslela len na to zlé až sa to stalo. teraz musíš byť plná optimizmu, to že ťa prestávajú bolieť prsia- nevadí. to sa ti ešte veľakrát zmení. a moc blahoželám 😉

domika9
23. aug 2009

afrika dik
po troch neuspechoch by som rada myslieť na do že to bude dobre ale fakt sa strachujem ☹

afrika
23. aug 2009

domika to nerob, ani si nečítaj zlé príbehy, naozaj to nerobí mimču v brušku dobre. strach bude stále, ale nemôže byť moc veľký.
ja budem na tom asi tak ako ty-som vystrašená už teraz 😀 aj keď ešte nečakám. ale jedno viem určite-nebudem čítať príbehy žien-ako my, ktoré potratilli a ani príznaky.
domika nevieš poradiť s tím krčkom keď už si tehu? 😉

komarik
23. aug 2009

domika9, ja mám za sebou jeden MA a celé tehu som v strehu. Treba sa to snažiť udržať v normále aj keď si neviem predstaviť ako sa musíš cítiť ty. Stále si opakuj že to robíš pre maličké. A fakt nič netreba čítať lebo potom si človek namýšľa veľa vecí ktoré nie sú pravdou viď. moja osoba. Prsia ťa nemusia bolieť - mňa boleli ako sa im zachcelo. Týždeň kľud, potom dva dni boleli, potom zase nič a teraz ma vôbec nebolia len občas bradavky ale aj to lna dotyk. 🙂

Dnes sme s manželom hodili sexík 😔 po dlhej dobe (sa teraz červenám ako paradajka). Zatiaľ sa cítim celkom v pohode ale začal mi taký hustý, hrudkovitý, biely výtok. Nejdem stresovať, 2.9. ideme na kontrolu tak to poviem doktorovi. Hádam sa nič nestane. Zatiaľ je to len trošku, také znesiteľné.

ciky, teraz si si dala super fotku do pasu. Táto sa mi páči, vidno aj teba aj malú princeznú. 😵

afrika, v tomto ti neviem poradiť 😕

domika9
23. aug 2009

afrika ja som si krčok nekontrolovala vobec netuším aky by mal byť - ale myslím že hlavne že drží pokope je dobre , neskušaš si meriať bazalnu teplotu? k tej by som ti čo -to vedela povedať ale krčok neviem
a nečítam žiadne strašidelne príbehy skor sa zaujímam čo mi bude pre babo treba 2 dupačky už mam 😀 😀 😀 už mi vela nechyba 😀 😀 😀 postielku možno vyhram - poslala som do suťaže ešte ked som nevedela že som tehu 🙂

cikyta
23. aug 2009

Komarik-dík.Je umenie urobiť foto nás dvoch.Stále je jedna z nás rozmazaná.
No a včera mi admini zmazali foto-Silvinkiných kukadielok.Viem,že to bolo dieťa,nie ja,ake je tu kopec takých báb,čo maju foto v pase svoje dieťa,tak neviem prečo si admini zgustli zase len na mne.Ja mám proste v tomto šťastie.Aj čo sa týka zvierat v albumoch.Druhý maju,mne to nevydrží ani 5 minut 😀

domika9
23. aug 2009

ciky asi si provokačny typ 😀 😀 😀
ale to s tymi zvieratkami som si všimla niekto ma v albume pofotene hoc čo už aj spalnu a som videla a niekomu mažu zaradom

cikyta
23. aug 2009

Asi 😀 😀 😀

liviaf14
23. aug 2009

ahojte 😎
dahra - mne tiež chceli kvôli endo vybrať ľavý vaječník, ale nakoniec nemohli, mala som veľ zrastov, vaječník prirastený k hr. črevu, tak mi to nechali tak.
domika9 - ja som tehu 17tt, skoro od začiatku mám viac výtoku ako inokedy, ale to je zrejme hormónmi, takže v poho. prsia ma bolia raz viac, raz menej, najviac bradavky na dotyk. ale väčšinu času bolia v kuse..... a nezabúdaj myslieť pozitívne, to robí zázraky. nemysli na to, že sa stane to alebo to zlé. srdiečko bude aj o dva týždne, aj ja som to tak prežívala, aj prežívam 🙂,ale zlé si nepripúšťam. mávam strach pred každou poradňou, ale snažím sa to prekonávať.
tak sa majte pekne, ahojček 🙂

meli3
23. aug 2009

Domika-Gratulujem k tehulkovaniu a skús veriť tomu zázraku čo máš v brúšku a aj sebe, nemysli na minulosť, čo bolo-bolo, osud vám chce dopriať to bábo, veď si už viackrát zostala tehotná a to príroda zatiaľ rozhodla ináč, ale tentokrát to bude Happy End, uvidíš 😵 Držím ti palčeky.
Ja som začala svoje druhé IVF, ale pred pár dňami ma stopli, lebo sa mi zvýšila hladina hormónov..,plakala som,ale vidíš aj u mňa "zaúradovala" matka príroda, a nič sa nedá robiť, treba ísť ďalej..od nového menzesu začínam krát.protokol a do tretice to musí byť už naše vytúžené bábo 😵

meli3
23. aug 2009

Dobrú nočku kočandy 😵 😵

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre