Sanatórium Helios. Aké máte skúsenosti?

mia1983
2. jún 2009

Tak šup sem teda a čo povedať na začiatok asi len to, že z celého srdiečka želám všetkým Heliosáčkam, aby vám to vyšlo 😀 a verím, že vám to aj vyjde, cítim to 🙂

chorale1
30. nov 2010

@komarik ahojko, som rada že ťa vidím. ak môžem doporučiť prefoť si tie papiere na materskú, vraj to vedia veľmi rýchlo na sociálnej poisťovni stratiť.dáva sa to iba zamestnávateľovi. držkajte sa dievčence, teším sa s vami 😉

kamka17
30. nov 2010

@komarik no tak si prosím ťa dávaj na vás pozor, lebo ak je aj u vás ako u nás, tak sa riadne nedá chodiť po tom snehu, opatrujte sa aj s Melindou 😉 a ten papier dávaš zamestnávateľovi, on už si porieši čo treba 🙂
a servuste všetky ostatné 😎 😎

komarik
30. nov 2010

@chorale1, @kamka17, dík za rady. Určite si MD prefotím, lebo som mala zlé skúsenosti so stratou prechodky z mesiaca na mesiac pri PN-ke. A do mesta idem autom. Dúfam že hlavné cesty sú suché takže budeme opatrné. 😵

petuska123
30. nov 2010

ahojte baby...je mozne lekarovi navrhnut aby sme nerobili iui ale hned ivf???ci musim podstupit aj iui???lebo co citam tieto fora..iui nevychadza nikomu dako.... 😢

lucula73
30. nov 2010

pekný deň

urobila som aspoň kuk,lebo vás riadne zanedbávam,priznávam 😠 ..ale fakt nestíham....
@komarik dávaj pozor na seba....a pekne ti to pribúda,zachvílku máš melinddu pri sebe 😉
@petuska123 ty nemusíš nič...je v prvom rade na vás..ak poviete,že iui nechcete,nikto vás do toho nutiť nemože...a je pravda,že úspešnosť je nižšia ako ivf...aspoň ušetríte korunky a budete mať rovno na ivf 🙂

wolfskinka
30. nov 2010

ahojte tak ja zase na chvilocku, ten moj cert zase na chvilu zaspal som zvedava dokedy, tak rychlovka, kava ranajky, kociar nachystany, ked sa zobudi, obleciem a starutjem potulky mestom

@komarik ty radsej pekne krasne sed doma na zadku s vylozenymi nohami a nechod do tohto pocasia a do toho ladu, aby sa ti kdesi nesmyklo

@kamka17 kedy chodite von ? ako ste dopadli na tej ortopedii? si mi nedala vediet ako ste pochodili a kolko ludi tam bolo zapisanych

@lucula73 ja si neviem predstavit ze by som nemala tie nafukovacie kolesa, ved by som sa utlacila ten kocik, inac tie nafukovacie sa nedaju nikde zohnat

@orsulka ako moja, bojujes ? drzis sa ?

tija ty to uz mas zapar, aj na teba si spomeniem, ziadna praca pekne oddcyhovat

a ostatne na ktore som zabudla, len preto ze som tu len na skok , matej je uz hore, tak zacina chaos panika, jedenie, obliekanie, a ideme von, brrrrrrrrrr kosa, ale co uz nemam balkon tak sa uslapem,

petuska123
30. nov 2010

@lucula73 a vies cca kolko by nas to stalo????

kiara15
30. nov 2010

@orsulka dakujem aj mne sa pacia 😀 no picham clexanik sem tam boli ale sem tam ani neviem ze som si ho pichla 😉 nevyspitatelne injekcie 😉

petuska123
30. nov 2010

ivf cena cca 30 000sk????ci viac??

orsulka
30. nov 2010

@komarik ten papier na matersku treba dat zamestnávatelovi, on tam musí povypisovať veci, plus pridať asi potvrdenie na nemocenské dávky, a potom ho bud on pošle na sociálku, alebo si to tam zanesieš ty...neviem ako to máte dohodnute.... 😉

orsulka
30. nov 2010

@wolfskinka no držime sa myslím si , že celkom pekne...dnes mám poradnu, tak o chvilku vyrážam do nemocky 😉 😉
@petuska123 nas vyslo IVF s doplatkami cca 24 tis. Sk...ale nemali sme ICSI ale klasiku....
@chorale1
@kamka17 ahojte dievčence 🙂)))

u nas je dnes krásne slniečkovo aj ked chladno..... 😵

petuska123
30. nov 2010

@orsulka a absolvovala si pred tym iui??a aky je rozdiel medzi ivf a icsi???ze klasika??a podarilo sa hned na prvy sup??si od vtedy na rizikovom??

kiara15
30. nov 2010

@petuska123 nas ivf vyslo cca820eur

lucula73
30. nov 2010

@petuska123 ja neviem už ceny v eurách,ale tak zhruba okolo 30 tis. vyjde ivf....tuším aj s icsi,ak treba...možno aj viac,záleží od počtu vajíčok....
a iui neviem kolkko teraz stojí,bolo to 3000 sk....
@orsulka ahoj mamina...pekne rastiete....a nádherne ti to pribúda 🙂 ..a mená už máte nachystané? 😀
ja fakt nestíham,odkedy malý lozí,nemožem tu cez deň sedieť,len keď zaspí,ale to čaká aj iná robota 😠 😀 ...teraz spí 😉

orsulka
30. nov 2010

@petuska123 boli sme 2x na IUI...a ked to nevyslo tak IVF......a bud mas IVF, že sa vajička oplodnia v miske so spermiami same....alebo ked je zlý spermiogram, tak je IVF+ICSI..to znamená že vajíčka sa priamo napichnu najlepsimi spermiami....nenecháva sa to na klasické spojenie v miske....... nam sa to podarilo na 5x 😉

orsulka
30. nov 2010

@lucula73 😀 😀 😀 presne som si myslela, že teraz behate po dome už dvaja 🙂)))) malý a ty za ním 😀 😀 😀 menán este nie su uzatvorene 😉

lucula73
30. nov 2010

@orsulka 😀 ..ano lozíme dvaja...a niekedy je to prt platné,takú má hlávku dobuchanú.....však uvidíš 😀 ,neminie to ani neta...a keď ti pojde jeden napravo a jeden naľavo,juuuj 😀 😀
ale asi ho budem dávať na balkon,už tam spí 1,5 hodiny,vnutri by bol dááávno vyspatý..aspoň si sem možem sadnúť 🙂
@wolfskinka a tebe chce byť tolko v kočíku,keď je vyspatý?a neskúšala si na predajni v PD?mám sa ísť opýtať?pojdem tento týždeň do mesta...

kamka17
30. nov 2010

@orsulka no aby PD nebola iná ako my tu v žiline 😠 😠 že slniečkovo 😠 😠 žeby ste sa podelili??? ale ideme aj tak vonku poobede, leob doma ma poráža, tak hádam ten tankodrom chodníkový zvládneme a ideme aj s Timurkom 🙂 😉

@lucula73 na balkón dávaš malého normálne v kočíku?? ja som uvažovala len nad tým, že ju nechám v postilke pri otvorenom okne, lebo kočík sa mi nechce trepať na balkón 😕 😅

lucula73
30. nov 2010

@kamka17 no ja mám dva kočíky..jeden dávam na balkon,ale v noci ho sťahujem dovnutra..aby nenavlhol 🙂 ..ale ak by ti nevadilo,že budeš amť v izbe zimu a riadne ju oblečieš,tak skús...
a spal 2h 5 min...no sa mi to páči 😀

petuska123
30. nov 2010

@orsulka 5krat!!???to dost.... ☹

minka051
30. nov 2010

Ahojte zdravím dievčence 🙂 trošku sem nakúkam ako sa máte. U nás dnes pekne slniečko svieti ale kosa poriadna. 🙂

maska1
30. nov 2010

ďakujem vám babenky za gratulky 🙂 ja sľubujem, že sa polepším a budem sem častejšie chodiť 😎
len teraz v rodine sme mali strašné nešťastie, z ktorého sa ešte teraz neviem spamätať a hlavne vyrovnať, to chce čas 😢 ☹ ☹
ale myslím na vás stále aj s Jakubkom

wolfskinka
30. nov 2010

@lucula73 ja mam ale kamoska co chodime spolu vozit nemoze zohnat, ak by si mala cestu okolo spytaj sa mi prosim ta , mne matej aj ked nespi je v kociku spokojny len aby ho natriasalo a bol na vzduchu to mu staci

kiara15
30. nov 2010

dnes je ozaj pekny den Orsul uz si sporadne doma??co mas nove? 🙂 🙂 🙂

orsulka
30. nov 2010

naša kontrola dopadla na výbornu, doky bol spokojny, že je vsetko OK...tak sa velmi tečím 🙂)))) pocuval babetka lievikom na brusku 😀 😉
@minka051 no ahoj...a vitaj po dlhšej dobe... 😉
@maska1 juuuuuuuuuuuuj moja, tak to nie je nič príjemne....tak prajem, nech to čo najrýchlejsie preboli....
@petuska123 no 5x je fakt dosť...ale oplatilo sa biť vytrvalí ....ešte že mam vedla seba moju polovičku, ja by som to možno vzdala už skor 😉

orsulka
30. nov 2010

@kiara15 hihihi,....akurat som dopisala 🙂))))))

orsulka
30. nov 2010

@kiara15 na kontrolu idem o 14 dni...takže 14-teho....a od 15-teho si pojdem zas púoležať na par dni, vsetkon pokontrolovať pre vianocami....
už sme sa aj dohodli, že to bude plánovaná sekcia, a že to bude Hudec......jupííííí 😉 😉

kiara15
30. nov 2010

@orsulka 😀 😀 😀 telepatia 😉

kiara15
30. nov 2010

@orsulka super ale este nevies kedy asi?, 😉 super ze ste naporiadku drzim palcoky nech je to ok nadalej a kolko tam budes lezkat??

orsulka
30. nov 2010

@kiara15 2-3 dni....to vychádza tak od stredy do piatku, alebo soboty.......tak ale ja verim, že bude stačiť do piatku 😉 😉 😉 😉 tretí den v tej nemocke mávam dosť kritický 😝 😝 😝

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre