Sanatórium Helios. Aké máte skúsenosti?

mia1983
2. jún 2009

Tak šup sem teda a čo povedať na začiatok asi len to, že z celého srdiečka želám všetkým Heliosáčkam, aby vám to vyšlo 😀 a verím, že vám to aj vyjde, cítim to 🙂

wolfskinka
5. jún 2009

orsul papa

orsulka
5. jún 2009

tak ja už som presunutá...... 😀 😀 😀 som už domka, len o 15,00 pojdem vyzdvihnuť milačika z prace.....
iank na zajtra sa velmi tešim, lebo ideme robit "navigátorov" resp: "navádzačov" na veterán rallye.....a pojdeme z trasy Bojnice do Topolčianok, Topolčian spať do Bojnic.....tak ak nás niekto s veteránmi stretne na tejto trase, tak nech kýva 😀 😀 😀

mzuzka
5. jún 2009

ahojte, tak som vas docitala, a k tym spravam na zahodenie, pridavam aj ja jednu. mam uz bujnenie buniek na krcku, chcel ma uz vcera nechat v nemocnici, na pripravu na zakrok. vypytala som si vysledok, nakreslil tam aj priblizne rozsah a poslala som to krajkovi. teraz cakam ,kedy pride z obeda, lebo rano mal operacny, teraz je na obede, tak uvidim, co mi povie. povodne som to nemienila riesit, ale pravdupovediac, dostala som trocha strach.
takze mam 2 moznosti, ist teraz na zakrok gynekologicky,ale 1 rok nebyt tehotna po zakroku a hlavne, nie je istota, ze tie bunky co vezmu, sa neobjavia na inej casti krcka. a druha, ist do IVFka, a potom na zakrok, ale gonal a pod. injekcie mozu vyvolat rast metastaz.takze fakt od vcera mam hlavu ako balon, len rozmyslam co mam robit. ten moj optimizmus mam rozkusany v zaklade.

cikyta
5. jún 2009

Orsul........do Toppolčianok? Či Topolčian?
Od Topolčianok pochádzam-od bába do 2 rokov 🙂 Potom sme sa presťahovali tam,kde ty "skoro"a napokon som skončila ne severe SK 😀
Mzuzka-neviem,čo to je,čo máš,ale možno tak približne.Mojko,drž sa a verím,že sa rozhodneš správne.Máš to ozaj ťažké.Až neviem,čo na to povedať,ako mi je to luto. ☹

orsulka
5. jún 2009

mzuzka..................tak to je na figu...... ale moj nazor je, že treba ist a dať to vsetko preč.....
mala som tento istý problem a ani som nevahala!!!! najdolžitejsie je zdravie , tvoje zdravie....... pretože ono sa to može širiť pomaly ale aj rychlo.....este sa popytaj ako by to ovplyvnilo toje dalsie pokusy o otehotnenie....ale podla toho čo piseš, by to nebol nejaky velky rez na krčku a tak by potom nemal byť problem ist do IVF.....
mzuzka...toto naozaj nie je sranda...ked to diagnostikovali mne, ani som neuvažovala o nejakom umelom, ale najskor o vlastnom vyliečeni....boli dve možnosti: zamrazit alebo vyrezať.....ani zamrazit som to nechcela, lebo tam nikdy nemáš záruku, kolko ti to zamrznute vydrži....ja som hned povedala, že co je zle treba vyrezať preč...
a možno tá rekonvalescencia by netrvala ani rok.....
ale tot moj názor....

orsulka
5. jún 2009

ciky.................trasa je Bojnice - Topolčianky - Topolčany - Bojnice.....
takže tam aj tam 🙂)))) len ešte neviem, na ktorých krizovatkách budem zajtra strašiť 😀 😀 😀

mzuzka
5. jún 2009

vies orsul, keby nebolo tej operovanej chrbtice,tak nevaham, ale uz teraz mi ortoped v ziadnom pripade nedoporucuje tehotenstvo,a kazdym rrokom stupa riziko vratenia sa na vozik z po35ke 2x rychlejsie a tam je zakopany pes.

wolfskinka
5. jún 2009

mzuzka ... aj moj nazor sa stotoznuje s orsulkou .. radsej vsetko dat na poriadok a az potom, krcok maternice je v tehotenstve dost dolezity a aby sa potom nieco nestalo ... radsej to dat do poriadku a potom hned iVF a tehu ... to je moj nazor

orsul tak ty budes navigatorka ..... moj muz miluje veterany ...

tija28
5. jún 2009

ahojte...................tak mne uz tie bolesti polavili, takze uz mam aj obedik za sebou..........aj navareny, aj spapany.......a este sa poobede pustim do palaciniek .........mnaaaaaaam 😀 😀 😀

babenky - dakujem za povzbudenie.............a ja tiez verim, ze aspon ten jeden bojovnik nas tam caka 😀 😀 😀

mzuzka - no ja by som si ten problem dala takisto hned odstranit..............presne ako hovori orsul a wolfi.........ani na sekundu by som nevahala..................aj ked uz tak dlho cakas na vytuzene babo, tak uz ten rok hore-dole nevadi........ked sa citis stale na dvadsat, tak to babo este istotne mat budes, len o nieco neskor, ale budes 😉

orsulka
5. jún 2009

wolfi...ano.....pred 5 rokmi som takuto suťaž organizovala...a bolo to swele.....tešim sa na zajtra :.-)))

mzuzka....ja to mu rozumiem......ale zaroven som videla v nemocnici pripady, a ich rozne pribehy, ako dospeli až k tomu, že prisli o kompletne cele ženské ustrojenstvo.....od vtedy som si povedala, že NIKDY nevynechám preventivnu prehliadku a do prevencie kopem aj vsetky moje známe a aj neznáme... svoje som si prežila pri mojej maminke, ktorá mala rakovinu maternice, ale našťastie sa z tohodostala a to len preto, že mala včasnu diagnostiku, aj ked muselo ist vsetko von.... chemoterapie a podobne....lebo len ta operacia nedokázala vsetko zastavit....preto som zástanca toho, čo tu pisem....
aj tak je to vsetko len na tvojom rozhodnuti.... je fakt na zvážení, čo teraz urobiť......
a uplne ,že naostro: čo ak bude babo a aj vsetko ostatne a budeš chorá????? budeš sa musieť liečiť a fakt to nie je sranda.....čo potom dalej s celou rodinou????? (vopred sa ospravedlnujem, nechcem sa ťa dotknut, ale potrebovala som ti to napisať)......
si silne žiena, a možno to nebude trvať ani rok......a ty bude v poriadku a aj tehotna.....hmmm?? 😉

wolfskinka
5. jún 2009

orsul aspon prides na ine myslienky ..... viem ze je to cerstve ale nemusis odpovedat ... skusite dalsie IVF ?

orsulka
5. jún 2009

nemám šajn wolfi...............

orsulka
5. jún 2009

teraz musim končiť...zatial pekny den všetkým...... 🙂 🙂 veľa lásky a slniečka

wolfskinka
5. jún 2009

papa

mzuzka
5. jún 2009

orsul, vobec si sa ma nedotkla, je to presne tak ako pises, ja od vcera nic ine nerobim, len zvazujem vsetky alternativy a moznosti. a mam uz vek nato, aby som ich zvazovala realne a z nohami na zemi.ale ako vravim, vstko ma najmenej dve riesenia, preto musim volit to mensie zlo a rozhodnut sa dobre. to iste co pises, ma moze cakat aj ked to dam von a pockam, pretoze nemusi vyjst moja iluzia o tehu na prvy sup. dam to prec, o rok pojdem na iVFko, ktore sa moze potiahnut aj na 3 roky a ty najlepsie vies o com to je a potom porodim babo a muz sa bude rozhodovat, ci pojde tlacit dieta v kociku ci zenu vo voziku. takze, vies, mam za sebou 2 tehotenstva a syn sa narodil v 7mom mesiaci, ale dakovala som bohu, ze uz je von, lebo som mala problemy, rano som necitila kolkorazy nohy, nemohla som vstat, a pod. kazdy vecer som sa modlila, nech nelutujem ze som nesla na potrat a nech sa nevratim na vozik.i ked na vonok snazim byt optimista, mam strach aj s tejto situacie.ono je to teraz o tom, rozhodnut sa pre mensie riziko. asi tak to vnimam ja.

mzuzka
5. jún 2009

tijus, odpoviem na iP,ked dovolam s krajkom, zatial mi tam nikto nedviha. kazal mi zavolat po 1nej,ze bude mat na man cas,ale zatial nic. ☹ este su na obede asi.

wolfskinka
5. jún 2009

mzuzka spravne si sa rozhodla a drzim ti prsty nech to mas cim skor za sebou a mozes sa do toho babetkovania pustit s cistym stitom

katy7
5. jún 2009

mzuzka - tiež sa pripájam k názoru orsulky a wolfi, tvoje zdravie je najdôležitejšie, podľa mňa by si sa mala poliečiť najskôr ty, aby ti potom, keď budeš tehu nehrozilo už žiadne riziko

orsulka - veľmi ma to mrzi, poriadne si vyvetraj hlavu a oddýchni si

wolfskinka
5. jún 2009

katy a kedy ides na dalsie IVF alebo IUI ? budeme mat stretnutie v ziline buduci tyzden s dundou, tinkazou a kamkou nepridas sa ???

katy7
5. jún 2009

wolfi - ja som bola na transfere v stredu, to som ja, čo som sa tak bála, či budem mať na šiesty deň aspoň jedno embryjko, takže teraz čakám, čo sa bude diať. Dúfam, že tentokrát to bude pre mňa už úspešné.

wolfskinka
5. jún 2009

katy do stredy casu dost ... kludne mozes prist aspon pokecas ukludnis sa .... radi ta uvidime

katy7
5. jún 2009

wolfi - rada by som sa pridala, ešte uvidím, ako bude

kiara15
5. jún 2009

pekny den bambulky aj ked som citala same nie moc dobre spravy ☹

kuspi mojko je mi to uprimne luto ale dvolezite je ze tam je este jedno a preto musis byt silna ono ta potrebuje 😉

tijuska anielik neboj malinky zabojuju verim tomu pekne odychuj a vysielaj im dobru energiu 🙂

mzuzka co ktomu dodat velmi dobre si to rozmysli ty sama musis vediet co je pre teba dolezite 😒

katy7 ty teraz pekne lezkaj a odychuj myslela som na teba 🙂

wolfi ahoj 😉

katy7
5. jún 2009

ahoj kiari ďakujem, každá pozitívna myšlienka je dobrá 😉 😉 😉

wolfskinka
5. jún 2009

katy no pekne o topm rozmyslaj ... ja budem mat v stredu to sono tak potom pokecame niekde na teraske na namesti ... tinka bude mat uz pomalicky nejako pred odberom vajicok ... takze pekne sa len pridaj

kiara15
5. jún 2009

katy7 neboj musis tomu verit aj mna to este caka

wolfskinka
5. jún 2009

kiara ahoj

mzuzka
5. jún 2009

takze babulky, idem na IVFko, aby som zlomila tuto hnusnu junovu smolu.niekto to predsa prerazit musi, a pripravitr ostatnym cesticku. ja tu ciernu dieru zakopem a ideme konecne na tu dobru vlnu.

spravim to tak, teraz idem na IVFko,ak by z akehokolvek vesmirneho dovodu nevyslo, necham si mrazaciky zalohe, posluchnem 3 tiu dimenziu,dam do poriadku krcku a na rok pojdem na KET,aby som nemusela stimulovat a by som mala o rok mladsie embryjka

katy7
5. jún 2009

kiarka - verím. V minulom cykle mi pred transferom povedali, že to nemá skoro žiadnu šancu a ja som nebola dosť silná, aby som tomu dávala nejaké nádeje. Teraz som si povedala, že nech si hovoria čo chcú, budem veriť, že sa to podarí 🙂
A čo ty, kedy ideš znova? Ak o tom chceš hovoriť ...

katy7
5. jún 2009

mzuzka - strašne moc držím palčeky, keď si takto pevne rozhodnutá, musí to všetko klapnúť 😎

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre