Sanatórium Helios. Aké máte skúsenosti?

mia1983
2. jún 2009

Tak šup sem teda a čo povedať na začiatok asi len to, že z celého srdiečka želám všetkým Heliosáčkam, aby vám to vyšlo 😀 a verím, že vám to aj vyjde, cítim to 🙂

tija28
21. jún 2010

@cikyta - ved uz sa tesim, ako tu malu bublinku krasne vyobliekam do saticiek - len teraz zacinam mat pochybnosti, ci to bude naozaj bublinka - ze ci to nebude bublinko.....................lebo podla dnesneho neposlusneho sona, to vyzeralo na bublinka 😀

cikyta
21. jún 2010

@tija28 Jedlo sa už dá kupiť aj hotove 😀
Bude to dievčatko.Tie su omnoho neposednejšie ako chlapčekovia.Chlapčekovia su od malička dosť pohodlný...a zostane im to do dospelosti 😀

tija28
21. jún 2010

@cikyta - no s tym hotovym jedlom to ja dobre poznam - sak sa tak stravujem skoro kazdy den - restauracie a restauracie, ale drobcovi sa budem snazit varit zdravo a pokial sa zadari aj chutne 😀 😀 😀 ...........a snad mas pravdu s tym dievcatkom, lebo ja by som taaaaaak mooooooc chcela copatuuuuuu 😀

cikyta
21. jún 2010

@tija28 ono aj kupované pre deti od hami,hippu atd...je zdrave a prísne kontrolované,takže ak nemám doma králičie mäso,jahnacie atd...tak taká obmena jedla s kupovaným je vždy fajn.Vela som si o tom čítala a tak som usudila,že to budem takto striedať s mojou stravou...aj ked tá kupovaná nieje najlacnejšia,ale pri Sise prižmurujem oči nad cenami a nešetrím.

tija28
21. jún 2010

@cikyta - diky za radu - ja sa nebranim ani hami, ani hippu - hlavne ak to bude rychla priprava - dam sa aj ja prehovorit - sak isto ma nebude bavit stale varit v jednom kuse dookola zdrave jedla - aj ked odhodlanie mam velke 😀

wolfskinka
21. jún 2010

@tija28 a uz ti trci brusko ? ja som prvu vec matejovi kupila asi v 16tt jedni dupacky a dala som ich mojmu muzovi na meniny a potom som zacala nakupovat az v 6tom mesiaci

wolfskinka
21. jún 2010

@tija28 chyba nam este vanicka, postelne pradlo do postielky, hniezdo, monitor dychu, vysielacky a odsavacka na mlieko, nejake hracky ... ale to budeme riesit az ked bude maly na svete, len to postelne pradlo ideme kupit vo stvrtok

tija28
21. jún 2010

@wolfskinka - tak brucho uz mam vypuknute teda riadne.......................som si zrovna dneska isla este nejake dalsie veci na seba kupit - co to chcem este troska zakryt pred svetom, ale uz to moc nejde zakryt 😀 😀 😀
..................to je super, ze uz budete mat komplet vybavicku kupenu - ja ked som si len tak letmo precitala, ze co vsetko by mala ta vybavicka obsahovat - som si povedala, ze si to necham az na poslednu chvilu..........ma to normalne vylakalo, ze kolko je toho - sak mi este nemame ani spalnu zrekonstruovanu - a to nehovorim vobec nic o izbe drobceka, ups 😀 tam mam zatial susiaren a pocitac a toaletny stolik s malovatkami 😀

wolfskinka
21. jún 2010

no to som chcela aj ja ze to necham na poslednu chvilu a posledne 3 mesiace nerobim nic ine len zhanam kadejake veci a stale cosi chyba

tija28
21. jún 2010

inak baby - mne dnes gynekolog povedal, ze ked doberiem nim predpisane balenia tabletiek, co mam este asi tak na mesiac (duphaston, kyselina listova, vitamin E, magnesium) tak ze tieto uz potom vobec cele tehotenstvo nemusim uzivat....................ze uz netreba 😉 ..............................vy nato co hovorite ??? 😉

tija28
21. jún 2010

@wolfskinka - to ma nestras - ja z duse nenavidim nakupovanie - nakupujem len ked fakt, ze musim a som si myslela, ze toto vsetko pre babo nakupim niekde naraz v obchode a budem to mat potom hned z krku 😉

wolfskinka
21. jún 2010

@tija28 ja cele tehotenstvo uzivam centrum materna s DHA ... to su tehotenske vitaminy a k tomu uzivam aj vapnik, kvoli malemu na kosti, vapnik potrebuje a magnezium ked sa moc mrvi, to ho ukludni, to co mas za doktora, ved tu vsetky baby uzivaju vitaminy tehotenske, zavolaj si do heliku a oni ti povedia ... centrum materna s DHA alebo centrum mami ... a tu maternu co uzivam ja tu , tak segre predpisovali v nemecku pocas tehotenstva, tak to asi neni hlupost

wolfskinka
21. jún 2010

@tija28 aj to je riesenie ... dnesne nakupovanie ... postielku sme kupili, madrac v tom obchode mali za 38 a v druhom obchode presne ten isty, ta ista znacka za 22, vanicku v jednom obchode za 14,90 a v druhom za 9,90 ... plysova hracka v jednom som ju kupila za 9,90 a presne za taku istu pytali 19,90 v druhom .... babyvysielacky v jednom obchode 105 a v druhom 85 ... presne tie iste ... a ked to naratas, tak sa oplati pobehat uisetris pekne peniazky .... rozdiel na odsavacke na mlieko medzi tymi dvoma obchodmi 35 euro ... no nestoji to za to pobehat ?

wolfskinka
21. jún 2010

@tija28 oblecenie stoji cca plus minus to iste vo vsetkych obchodoch, pokial kupujes take zakladne veci ale na takychto hovadinach ked pobehas usetris pekne prachy

tija28
21. jún 2010

@wolfskinka - no rozmyslam, ze si kupim predsa len nejake tie vitaminy, ci uz maternu alebo ten femibion..........lebo ved uskodit tym babu nemozem, a aj mne to prislo divne - ten jeho nazor, ale to je tak 100 ludi 100 chuti 😉 .........a s tym nakupovanim - podla toho co pises, sa budem musiet pripravit asi na paradne behacky - snad to moj organizmus prezije 😀 😀 😀..................sak to budem mat normalne ze nakupnu horucku 😀 😀 😀 😀 😀

tija28
21. jún 2010

bambule musim ja utekat nateraz este do prace.............................tak sa mi zatim majte, ked dojdem este v normalnom case - urobim na vas kuk 😀 ...... tak zatim papa 😉

wolfskinka
21. jún 2010

@tija28 co viem tak vsetky tehulku tu uzivaju vitaminy a magnezium, ked tvrdne brucho tak to velmi pomaha ked si das magnezium

no ja som si tiez myslela ze to s tym nakupovanim nebude problem ... ale az ked som obehala par obchodov, nastastie mam auto a urobila som si prehlad tych ostatnych veci drahsích ked som nakupovala oblecenie, tak som mala priblizne popisane kde co maju za aku cenu ... ianc suverenne najdrahsi obchod je obchod "Pre deti" ale zase tam maju niektore veci velmi pekne ... viem ze ked chcu nakupit lacno a dobre chodia do polska alebo do madarska je to tam o dost lacnejsie

cikyta
21. jún 2010

@tija28 V prvom trimestry to treba,no potom už podla potreby magnezko a vitamíny,len na uváženie,lebo sa ti môže narodiť velké bábo....no v tom prípade si už pýtaj v lekárni vitamíny pre 2 trimester,lebo tie v 1 trimestry maju ine zloženie.Takže tvoj dr.mal aj pravdu 😉

cikyta
21. jún 2010

Aj predavkovanie vitamínmi je škodlivé,zvlášť zlou kombináciou kys.listovej atd...vždy by mal dr.vedieť,čo sa užíva,aby nám včas poradil.ako napríklad aj magnezko len do určiteho tt,lebo vyvoláva predčasný pôrod.

wolfskinka
21. jún 2010

@cikyta mne magnezko kazal uzivat stale a zajtra zacinam 37tt a niektore baby tu na koniku hovoria ze iba do 34tt, tak sa v tom ani boh nevyzna, ale zase neuzivam ho ako mi on kazal 3x2 tablety, dam si len vtedy ked mi trpnu prsty, alebo ma tlaci brucho

cikyta
21. jún 2010

@wolfskinka Do konca 38tt by sa malo brať.A najoptimálnejšie je 4 krát v týždni a potom pauza.Ale ak dr.nakáže inak,to už je iné.

wolfskinka
21. jún 2010

@cikyta to co mi uz kadeco nakazal ten moj dr. to uz nekomentujem .. ako napr. 2 balenia antibiotik, nevyuzivala som ich, urobil mi o mesiac kontrolne odbvery a zapal bol fuc ... a antibiotika su doma v policke, zbytocne by som sa nimi pchala a takisto tie vaginalne tablety, 3x mi bral ster a 3x som mala neg nalez a stale mi daval tablety na vkladanie ... amyslis ze som vkladala prd makovy .. su doma v policke a posledny ster bol zase negativny

surviver
21. jún 2010

🙂 pekny večer 🙂

orsulik držim silno silno palce...nech už si čo najskor doma aj drobcami...

katy7
21. jún 2010

ahojte vsetky 🙂
tijuska - ja uzivam tiez cele tehotenstvo Maternu a od tretieho mesiaca magnesium, to mi predpisuje dr. vraj je to dobre proti krcom maternice a je pravda, ze mi asi na tyzden tabletky vypadli a drobec bol poriadne aktivny, bola som dokopana jedna radost, nie ze by teraz nekopal, ale nie je to tak intenzivne, takze zalezi od doktora, ale nejake vitaminky by som si dala, staci jedny, zas sa to nema prehanat 🙂

cikyta
21. jún 2010

Počujte,však u nás na Slovensku nerobia IVF samotnej žene,čo chce anonym.darcu spermií???

surviver
21. jún 2010

ciky to netušim,ale skôr si myslim,že nie ako ano,aj ked dnes za peniaze sa da skoro všetko 😠

tija28
21. jún 2010

tak a uz som naspat 😉 ............................je tu este niekto ???? 😀 😀 😀

@wolfskinka - som si pridala foto bruska - mam ho fakt nafuknute ako balooooooon 😀 😀 😀

@katy7 - ved si aj veru nieco naordinujem..................len si este prestudujem na nete poriadne, ze ktore 😉

lucula73
21. jún 2010

tijka ahoj - pekné bruško máš,nejak skoro 🙂 ,....ja som užívala vit.E a kys. listovu celé tehu.....doki myslel asi ten duphaston,nie?ten ked doberieš,už nemusíš....

domcek
21. jún 2010

tija caves ja som tu. Moj ma dnes narodeniny....dali sme si vinko ja, ze romanticky vecer a on zasa cumi futbal. 🙄

lucula73
21. jún 2010

ciky - v Paneláku urobili aj samotnej žene ivf 😀 😀

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre