Sanatórium Helios. Aké máte skúsenosti?

mia1983
2. jún 2009

Tak šup sem teda a čo povedať na začiatok asi len to, že z celého srdiečka želám všetkým Heliosáčkam, aby vám to vyšlo 😀 a verím, že vám to aj vyjde, cítim to 🙂

cikyta
1. júl 2010

@domika9 Sisi porieši všetko.Vrátane slnečníkov.Tie robí lavou zadnou...
Dnes mi chce asi opraviť aj chladničku,lebo už niekolkokrát prišla,otvorila ju a nechala tak-otvorenu.To iste robí s mrazničkou ☹ Zišiel by sa mi černoch,čo ju nonstop sleduje.Veru,často si myslím,že ked su dve a viac detí,človek si viac porobí...lebo pri jednom je to tak,že sa musim s nou hrať iba ja a tak sa hráme nielen v izbe,ale bohužial aj v kuchyni aj na wc. 🙄 kde to už velmi o hre často nieje.

@kiara15 Dám ju k tvojmu otcovi do remesla na 2 mesiace 😀

kiara15
1. júl 2010

@cikyta kludne nieco by sa poducila 😀 😀 a uz je telkac opraveny??

cikyta
1. júl 2010

@kiara15 Rozladila stanice,takže ked ich chce mať ocko , ako predtým,musí sa hodinku pohrať s TV.(už to tak bolo aj minule...)

wolfskinka
1. júl 2010

@kiara15 no ved uvidime ... inac som v pohdoe, aj matej kopka super, az na tie krize

@cikyta no ale ake ty nadane dieta mas, ma len rok a uz chatuje a ako ste zvladli injekciu ?

wolfskinka
1. júl 2010

inac baby hlasim aktualnu vahu ... za tento tyzden -2kg ☹ , co ma trapi ten chrbat ... to nem dobre, ale co uz

domika9
1. júl 2010

@cikyta vy ste mai problem s upchatym kanalikom ako sa to prepichuje nas to asi čaka nezabrali ani atb takže nas ide dr. poslať na prepich velmi pri tom babo plače ?

domika9
1. júl 2010

@wolfskinka neboj ja som nakonci tiež schudla

cikyta
1. júl 2010

@wolfskinka Injekcia zmáknutá perfišne-bez jedinej slzičky 😉

@domika9 Napíšem ti IP

wolfskinka
1. júl 2010

@cikyta no velka baba to uz je a statocna je silvinka

cikyta
1. júl 2010

@wolfskinka Jasne,ako všetcia bojovníci z Heliosu 😉 Tí sa len tak nedaju......Injekcie zvládaju ako ništ 😀

wolfskinka
1. júl 2010

@cikyta injekcioví maniaci ... teraz bola akurat na umelom v heliose bratrancova zena, tak som zvedava ze ako dopadne .. vysledky krvi budu za tyzden

tija28
2. júl 2010

dobre ranko vsetkym 😉 ............tak vcera nas pustili z nemocnice konecne 😉 babo je v poriadku, pekne rastie, v utorok malo 5,3cm, a vyzeralo to na 11+6tt 😉 .........moja diagnoza v papieroch, ze hroziaci potrat.............no v kazdom pripade uz nemam az take silne spinenie ako som mala, takze mi tato hospitalizacia v nemocnici pomohla, a doktorka mi povedala, ze to krvacanie moze byt sposobene jednak tym, ze sa maternica roztahuje a mozu praskat vo vnutri cievky, alebo este aj samotny plod sa moze v maternici este stale uhniedzovat a tym mi moze tiez sposobit krvacanie.........................inak to spinenie je vlastne krvacanie, len krv, kym zide dole sa stihne zrazit, a tym padom to ma inu farbu ako cervenu - zalezi od intenzity krvacania..................a odporucila mi lezanie este aspon jeden tyzden poctivo v posteli a potom ziadne namahanie 🙂 🙂 🙂...............k tym krcom a bolestiam, tie su sposobene rastom maternice, a jedine uzivanie magnezia tieto bolesti trocha zmensuje 😉.................okrem toho mi predpisali aj kvapky kanivit - tie su na zastavenie krvacania, ale mam ich uzivat len 7dni - dovtedy by sa mi malo spinenie uplne zastavit 😉

a este k prievidzi.................vcera sme pekne schytali dve pokuty pred odchodom z pd.........za 70,-eur, takze krasna rozlucka s nemockou 😉 😉 😉

orsulka
2. júl 2010

krsny den prajem vsetkym........
no tak janicca tu dobre dáno nebola...co ma dovolenku ???????? šak tusim nehlasila.. !!!

😀 😀 😀
T ijuška tak vitaj...spať domka aj tu na MK !!!!! a este raz dik za infošky .-)))))

Martulka.....tak to sa aj ja asi budem vyhybat slniečku po tom, co ste tu popisali, aj o tych vyrážkach a tak.....to som ani nevedela, ale dobre,že som tu, citam a potom sa aj dozviem 😉 😉

Wolfi.....ty už behas po kontrolách, a tak budem cakať ci sa este vratiš aj domov a napises ako co dopadlo !!!!! 😉

Kiarka...a ty ako hivezdička???? v praci to asi ujde...dovolenka a bliži.....citrony nakupene ??? 😀 😀 😀 😀

Domika...som rada, že si sa ozvala moja.....máte sa dobre ???? asi teraz mas nejake problemiky s malym, tak prajem nech to vsetko dobre dopadne.....a prosim dat pusku od tety Orsulky 🙂))) dakujeeeeeeeeeeeeeem 🙂 😉

tija28
2. júl 2010

@orsulka - diky 😉 ved uz ste mi vsetky chybali 😉 😉 😉 ...............a ty tiez len pekne oddychuj, tak ako som ti prikazala 😉

orsulka
2. júl 2010

@tija28 rozkaz šefe!!!!! 😀 😀 😀

wolfskinka
2. júl 2010

ahojte

takze konbtrola za nami ... vyzera to tak, ze sa mu nechce von, kontrakcie absolutne ziadne, sono vraj ako z knizky, prietoky tiez, neotvaram savsetko drzi ako ma, akurat ma vraj hlavicku nizko a vazi 3040g, v pondelok idem na dalsiu kontrolu a v piatok na prijem a ak sa nevypyta sam, tak sekcia asi 14.-16.7. .... hlavne ze ma cele tehotenstvo strazil predcasnym porodom, nakoniec ho este budu musiet odtial vystvat

no a kapitola moje krize, ked ma videla, len zalomila rukami, ze preboha co som robila, kazala mi davat si veral mast na to, tak vyskusam

cikyta
2. júl 2010

@tija28 Ahojky.Som moc rada,že si OK a aj maličká.Bála som sa o vás.Tak len sa pekne držkajte a nech bol toto prvý a posledný planý poplach! Najbližšie ho čakáme už len za 27 tt.OK???? 😉

Orsulík ahojky moja 😉 Tak tak,kašli tento rok na celé slniečko.Ešte ich budeeee 😉

@wolfskinka Ako som už vravela , 40 tt 😀 😀 😀 😀 😀 ťa neminie 😉 Ked je Matejkovi dobre,tak je všetko dobre.

wolfskinka
2. júl 2010

@cikyta no ved hej , ja vydrziom, len nech ti krize prejdu, nech sa mozem vystriet , zo sona ma musel muz dat dole aj utriet od gelu a aj posadit nedalo sa ....a sestricka na monitore ked ma videla, tak mi tu postel dala radsej na sedenie lebo sa bala ze jej z nej uz nevstanem

cikyta
2. júl 2010

@wolfskinka Udel tehuliek vo finále... 😉

wolfskinka
2. júl 2010

@cikyta dnes je matej akcny vykopol jej aj sondu na monitore, musela davat druhy krat 😀

marta222
2. júl 2010

Ahojte, ciky - tak to si mala riadne pľuzgiere 😕 🙄 . Ja mám zatiaľ na brušku iba modrinky z Fraxiparinu a tiež ma to tak ku večeru niekedy svrbí. Ale na nohách mám také drobné červené vyrážky, našťastie to moc nesvrbí, tak sa to dá zniesť. Veď som to aj ukazovala gyndošovi, ale on povedal, že to je pravdepodobne z Duphastonu (aj som to našla v príbalovom letáku k Duphastonu - že v zriedkavých prípadoch sa môžu vyskytnúť drobné vyrážky - žihľavka .... Ale prečo ja musím byť ten zriedkavý prípad 😀 😀 😀 ???? Ale furt lepšie ako depresie a tráviace ťažkosti - či čo všeličo sa ešte môže vyskytnúť). Gyndoš povedal, že ak chcem, tak ma pošle na kožné, ale že určite mi odporučia prestať užívať lieky, a to si zatiaľ nemôžem dovoliť. A keďže Duphaston sa užíva do konca 1. trimestra, tak to už nejak prežijem... Veď, čo by sme my ženy kvôli bábätku(ám) neurobili a nevydržali, však 😉 ?
Wolfi, tak vidím, že je všetko OK a že Matejovi sa ešte zatiaľ nechce na tento svet 😉 .
Ozaj, viete niečo o Tiji28? Ešte je v nemocke, či už ju pustili?

marta222
2. júl 2010

Aha - pýtam sa na tiju28 a ona už je tu 😀 😀 😀 , to som celá ja - najskôr píšem, až potom čítam dozadu.... Nevadí, som rada, tijuš, že si už domka a že je všetko OK.

wolfskinka
2. júl 2010

@marta222 tak tak ako ma od polovice tehu Hartel strasil, ze predcasne porodim tak teraz ho budu musiet nasilu vyhanat

marta222
2. júl 2010

Wolfi - to tak býva 😀 😀 😀 . A kvôli čomu ťa strašil predčasným pôrodom 😅 ?

cikyta
2. júl 2010

@marta222 Ahoj 🙂 Zelám,aby vyrážtičky prešli coby dup.
Ozak k vyrážkam....mám taku historku:
-Moj otec bol na pivku a prišiel tam taký malinký chlapček so svojím dedkom.No a podišiel ku mojmu otcovi a kuká mu po hodinkách....po chvílke sa pýta:
-To je čo?
A moj otec vraví:
-No to su hodinky.Každý správny chlap má mať hodinky.
Ten chlapček sa zamyslel a po chvílke si vyhrnul tričko na brušku a vraví:
-A ja mám vyvážky !!!!

(Že vyvážky!!! 😀 😀 😀 😀 😀 😀 )

marta222
2. júl 2010

😀 😀 😀 😀 , ciky - to bolo super.... No vidíš - aj každá správna žena má mať hodinky a samozrejme vyrážky (alebo, ak chceš vyvážky...) 😀 😀 😀

orsulka
2. júl 2010

@marta222 ani tebe nebyva zle Martulik??????

@wolfskinka ved je to lepsie v normalnom termine rodit, nie?????? maly este co to priberie....a ked bude čas.... 🙂 🙂

ciky...ahojte dievčatkááááááááááááááá 😵

marta222
2. júl 2010

Ahoj orsulik - no, už mi nebýva zle. Sem-tam ku večeru mám také divné pocity, ale dá sa. A ty ako? Býva ti zle?
Ozaj - ako sa to robí, že sa vám to meno označí na modro so zavináčikom, keď niekomu odpovedáte? Viem, že to tu už Ciky kedysi komusi vysvetľovala, ako sa to robí, ale ja som si to riadne neprečítala a ani to neviem nájsť?

cikyta
2. júl 2010

@orsulka Ahojky.

@marta222 Pod odpovedou,textom máš šedým napísaný čas,či čakáš bábätko,termín pôrodu a modrým že : "odpovedz".
Tak ked klikneš na to odpovedz........
Tak tej,čo si klikla,že odpovedz,tej žienke sa ukáže hore červeným v lište že " kto ma spomína".

marta222
2. júl 2010

Ďakujem ciky za vyčerpávajúce vysvetlenie.. Tto som si všimla - že ma sem-tam niekto spomína 😀 😀 .

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre