Sanatórium Helios. Aké máte skúsenosti?

mia1983
2. jún 2009

Tak šup sem teda a čo povedať na začiatok asi len to, že z celého srdiečka želám všetkým Heliosáčkam, aby vám to vyšlo 😀 a verím, že vám to aj vyjde, cítim to 🙂

kiara15
18. júl 2010

@wolfskinka este raz velka gratulacia a tiez by som chcela videt Matejka kedy das fotto??

inak pekny den vsetkym!!!!!! 😀 😀 😀

surviver
18. júl 2010

ahojte babulky 🙂

@wolfskinka ,tak super,že ste už doma a hlavne že maš mliečko a Matejko nehladuje 😉 a ako kočiar už ste ho poskladali a Matejko oproboval?

wolfskinka
18. júl 2010

@surviver akurat dnes sme ho spokladali, zajtra bude premiera

wolfskinka
18. júl 2010

@kiara15 dam fotky, len sa musim k tomu dostat

kiara15
18. júl 2010

@wolfskinka super !!a ako si ho uzivas??su to krasne pocity vsak???? 🙂 🙂 🙂

surviver
18. júl 2010

@wolfskinka wolfi,tak držim palce nech premiera dobre dopadne...a my mame zajtra premieru v športiaku,lebo hoci som Timurka chcela čo najdlhšie držat v hlbokom,on už tak vyvadzal,že sa s ni už nedalo nikde chodit... dnes sme prehodili na športiak,a zajtra testujeme 😉

wolfskinka
18. júl 2010

@kiara15 je to super , uzivame si ho s muzom obidvaja naplno, akurat bojujeme s kojenim, nechce z prsnika, iba z flase, tak deriem odsavacku, le pomaly ho zvykam na prsnik, mam na to tyzden, kym pojde muz do roboty, kym ma dovolenku nie je problem odsavat ale ked uz budem sama nebude na to kedy babrat sa s odsavackou

@surviver zajtra pojdeme na taku mini prechadzku do socialnej poistovne a este nejake veci kupit do mesta tak max na polhodinku, hodinku ...

surviver
18. júl 2010

@wolfskinka no jasne to sa ani neda na dlhšie s takym malym babom...ja som bola na prvej vychadzke,ked mal maly 4 tyždne...

kamka17
19. júl 2010

pekné ránko prajem všetkým a pekný nový týždeň 🙂 🙂 🙂 😉 😉 😉

wolfi...vitajte domka a ďakujem za fotky, malý je nádherný, taký bacuľko vlasatý 😉 dúfam, že tá dnešná prvá prechádzka sa podarí a nevyfúka ho z kočárika 😉 😉

survi...no na vás v športiaku som tiež zvedavá, hádam sa Timurkovi bude páčiť kukať na svet okolo a nebude vyvádzať 🙂

ciky...škoda, že ste skôr neprišli na to, aká je Silvinka skromná, mohli ste ušetriť za kočík, nafukovačku a podobne 😀 😀 a verím, že jej tá skromnosť vydrží čo najdlhšie

tija28
19. júl 2010

dobre ranko ..................zdravim vsetky moje bambulky 😉 😉 😉

@wolfskinka - matejko je naozaj krasnucky drobcek.................velmi pekne babenko 😉

orsulka
19. júl 2010

ahojte...prajem pekny dnicek.....
my sme boli dnes na kontrole, a pan doktor povedal, že je vsetko OK...obebulblinky su žive a zdrave......takže sa vytesujeme 😵 😵 😵
😵 ciky...Sisa je malý živel...ale ako vravim, stale lepsie ako keby niekde v kute sedela......asi to je unavne hlavne pre teba, ale co už...ona je raz taka a hotovo......no je to akcná princeznička 😉 😉
WOLFI...vitajte doma s Matejom, verim, že aj to kojenie sa zlepsie a tesim sa na fotecky 😉 😉 😉

zdravim aj vsetky ostatne babule......

kde mame janiccu...martulu?????? 😉

marta222
19. júl 2010

Ahojte, hlásim sa po čase, stále vás sledujem len nestíham písať - blíži sa polročná uzávierka 😠 😠 😠 . @cikyta - teba som sa chcela spýtať: na Fraxiparine som si prečítala ako jeden z vedľajších účinkov - usádzanie vápnika pod kožou v miestach vpichu. Robilo sa ti to alebo niektorej z vás, ktorá ste užívali Fraxík? Lebo, ja keď si prejdem po brušku, tak tam mám také stvrdnuté miesta a včera, keď som si išla pichnúť - tak som pichla asi do 3 miest a vôbec mi nešla tá koža prepichnúť (už mám z toho hrošiu kožu na bruchu 😀 😀 😀 )... A brucho ma svrbí ako šľak - idem zbesnieť, hlavne večer sa škriabem ako zmyslov zbavená. V ktorom mesiaci si si začala pichať do nohy? A do ktorého miesta?

marta222
19. júl 2010

@orsulka - ty si ešte picháš ten Clexanine? A ešte si PN? Dúfam, že sa už veľmi nehrabeš do roboty 😉
@wolfskinka - teším sa, že ste už domka - už si dala Matejove fotky? Akosi ich neviem nájsť... Kde ich hľadať?
Zdravím všetky Heliosáčky 🙂

maw
19. júl 2010

@wolfskinka ahoky wolfi- ja viem ze trocha po funuse, par dni som tu zasa nebol, a tak dodatocne vsetko naj a naj, a hlavne nech ste OK. 😀 😀 😀

orsulka
19. júl 2010

@marta222 ano stale picham, a aj budem nadalej pokracovat, aj ked len s tymito najmensimi davkami.....
na dalsej kontrole ked budu robit tie AFP testy, tak povedali, že vezmu krv aj na hematologiu a potom sa uvidi čo a ako dalej.....do prace sa nehrabem, lebo dalsiu poradnu mam o mesiac, takže najbliží mesiac som PN.....

cikyta
19. júl 2010

@kamka17 Mohla ju tá skromnosť chytiť už skôr...prv než sme za nu toooooolko veláááááá zaplatili 😀 (ale nie.Jasne,že nám to nevadí.Len vtipkujem 😉 )

@orsulka Super správičky od dr.Tiež sa tešákujem s tebou.Len nech sa držia a rastu do maminkinej krásy bambulky,či "bambulkovia" 😉 ale hlavne,že to budu Orsuliatka 🙂
@marta222 Presne ako píšeš...tiež som mala tvrde hrče po vpichu+svrbelo to.Ked som sa na tieto NIEKOLKOKRAT sťažovala hematologičke,tak mi len povedala,že to je moja nejaká alergická reakcia,ale musím to zvládnuť,lebo je to velmi dôležite,aby sa to pichalo ☹ Ja som sa bála pichať do brucha snád od začiatku,skrz ten divný pocit,že tam je bábätko...no myslím,že niekde okolo 18 týždna som to vzdala a začala pichať do ruk a nôh.Aj tam som mala hrče+svrbelo to,no dalo sa prestriedať.Kdeždo do bruška už moc miesta nebolo.Hematologička chcela,nech si pichám čo najdlhšie do brucha,lebo tam to má najväčšíučinok,no ja som to v polke tehotnosti vzdala.(Tiež mi kamošky,čo si to pichali vraveli,že to nemuselo byť len do brucha,tak som to urobila podobne ako oni s nohami,rukami)
A inak-ani to škrabanie po brušku nieje dobre.Bruško by sa nemalo ani velmi hladiť,lebo to vraj može spôsobiť predčasný pôrod....neviem,či je to tak,no už som to počula z viacerých zdrojov.Tak pre istotu som si to brala k srdcu tiež.

cikyta
19. júl 2010

@marta222 Ozaj a dr.mi dovolila natierať malinké miesta vpichu fenistilom ked to svrbelo.Velmi to pomohlo.

kamka17
19. júl 2010

a normálne sa fenistil nesmie používať??

surviver
19. júl 2010

ahojte 🙂
@kamka17 tak aj ja som zvedava ako bude maly v tom športiaku,ale dnes z toho nič,lebo strašne fuči,tak sme to odložili na zajtra,pride aj moja mamina,tak hadam to dve nejako ukočarujeme 🙂

@orsulka ,tak super že ste všetci traja v poriadku,len pekne vegetuj a papaj uhoročky,šak mate dobru zasobu 🙂

@marta222 ,čauko a Ty sa moc nenamahaj,a držim palce nech Ti to svrbrnie čo najskor prejde,aj ked asi ked je to od tych injekcii,tak vykupenie bude , až ked budu bambulky na svete 🙂 a mam pocit,že si furt v praci,ale verim,že to koli konikovi 😎

maw,ciky a všetky babulky čaute 😉 a pekny zvyšok dna 😵

a zdravim aj janicu,ta je asi tiež zavalena v robotke,tak nech jej to rychlo ubieha 🙂

cikyta
19. júl 2010

@kamka17 Môže.Ale nie na celé plochy.Nie na celé brucho,celé lítka atd...Len nejaké 2 cm vo vpichu ihly,či vpichu hmyzom a nesmie to velmi mokvať a byť čerstve mäso.

cikyta
19. júl 2010

@surviver Držím paluchy na športiačik.Sisu sme donho vopchali v 5 mesiaci,lebo nám skoro ušla z vaničky už ☹ a tie revy v nej...sodoma! 😠
Sportiačik trošku pomohol,no nie uplne.Ona ten kočík proste celkov o nenávidí ☹

kamka17
19. júl 2010

@cikyta...že čerstvé mäso... 😀 😀 a si ma ukľudnila, lebo ja používam hlava nehlava rôzne krémy a tak...

surviver
19. júl 2010

@cikyta no dikes,lebo včera doma ,ked sme ho zapli tymi pasmi,tak to bol plač,jak by sme mu neviem čo robili,ale on je taky aj vo vaničke najprv plakal a potom si zvykol..jemu všetko nejako dlho trva,kym si zvykne,neviem po kom je 😉 😀

cikyta
19. júl 2010

@kamka17 A čo konkretne ťa svrbí? 😅

@surviver Ako každý chlap...nemá rád zmeny.No ked ked si zvykne,už je to v poriadku. 😉

marta222
19. júl 2010

Ahojte, ešte stále alebo vlastne opäť som tu 😀 😀 😀 . @cikyta - vyskúšam asi ten Fenistil. Inak, ja som si natierala ním tak cca pred mesiacom skoro celé nohy - keď som vám ukazovala na stretku tie fľaky pravdepodobne z toho Duphastonu a aj tak to prd pomohlo a až potom som si v letáku prečítala, že sa Fenistil nemá používať na veľké plochy a nie v prvom trimestri tehotenstva. Červené fľaky našťastie zmizli samé od seba, ale trošku som sa vyplašila, keďže ja som sa tým Fenistilom riadne nagebrila .... Ale hádam to bambuľkám neuškodilo - keď to boli len lýtka ..... To si ma trošku zarazila s tým škrabkaním a hladkaním bruška - budem to musieť obmedziť.....

cikyta
19. júl 2010

@marta222 Bude to Ok.Lítka su dalekoooo od bruška 😉 Hlavne,že už vieš 😉 Tiež ma to hladenie bruška zarazilo,ale má to svoju logiku trošku...aj ked nepoznám žiadnu maminku,čo si ho nehladí 😉

marta222
19. júl 2010

@cikyta - no veď to 😀 😀 😀 - keď vidím napr. v čakárni u lekára tehule - každá si hladká bruško... . Ozaj a akú koncentráciu si si ty pichala? Ja mám 0,4.
@kamka17 - aj mňa všeličo svrbí 😀 😀 😀 . Teraz napr. mi dr. predpísal Macmiror na 7 dní na preliečenie nejakej baktérie, ktorá mi vyšla z kultivácie cca pred mesiacom, ale vraj môže sa to až po 12 týždni - takže mi ho predpísal až teraz a z toho ma zasa svrbí "prirodzenie" . Ale Fenistil na to asi nebude dobrý, však 😀 😀 😀 ?
@surviver - no jasné, že tu chodím hlavne kvôli koníkovi 😀 😀 😀 . Ale nie - teraz mám fakt frmol - do zajtra musím odovzdať polročnú uzávierku a ešte účtujem iba máj - takže mám celý jún ešte pred sebou. Vyzerá to tak, že do zajtra to určite nestihnem - tak hádam 1-2 dni neskôr sa nič nestane.....
@orsulka - ty ideš na ďalšiu kontrolu o mesiac? Ja chodím každý týždeň - ale teraz ma ani nepozerá - len sa popýta ako sa mám a poprípade napíše lieky. Vo štvrtok idem zasa a to mi zasa bude robiť výter na kultiváciu a asi ma aj pozrie. A na krv na AFP som objednaná na 30.7. Ozaj a ty ako? Pôjdeš na amniocentézu, či uvidíš ako dopadne AFP? A bola si niekde na ten ultrazvukový skríning?

cikyta
19. júl 2010

@marta222 Ja som si najprv pichala 0,3 ml a skončila som s 0,8 ml.To mi postupne zvyšovali.Aj mna z toho macmiroru svrbelo a ako ☹ A nikdy mi nezabral. ☹ Furt mám čosi zlé v tej mojej fuchtličke 😖 Ale už mi je to fuk.Už mi ju môžu aj odrezať,ked mám Sisu 😀
a fenistil si tam ozaj nedavaj,aby tam neboli červene flaky 😉

marta222
19. júl 2010

@cikyta - a ty si chodila aj na hematológiu? A čo vlastne sa pri tom odbere krvi sleduje - hodnoty čoho - keď užívaš ten Fraxík? Lebo mne môj gyndoš nič také nepovedal, že by som ho mala prestať pichať, ak budú výsledky OK. Takže to vyzerá tak, že ho budem pichať až do konca tehu... Či myslíš, že sa mám obrátiť na Helios? Síce, keď ja to mám len preventívne. Tak ktovie....

marta222
19. júl 2010

@cikyta - z toho si nič nerob - aj ja mám furt nejakú baktériu - raz Streptoccocus, raz Staphyloccocus, raz Candidu a teraz je to Escherichia Coli - tú som mala aj pri druhom potrate, z ktorej sa pravdepodobne rozšírila infekcia plodových blán, ale môj bývalý gynekológ to vraj nelieči - vraj je to neškodná črevná baktéria....Takže ktovie, či mi ten Macmiror vôbec na to zaberie - lebo ako píšeš aj ty - baktérie sú mojou neoddeliteľnou súčasťou 😀 😠 😠 ....

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre