Sanatórium Helios. Aké máte skúsenosti?

mia1983
2. jún 2009

Tak šup sem teda a čo povedať na začiatok asi len to, že z celého srdiečka želám všetkým Heliosáčkam, aby vám to vyšlo 😀 a verím, že vám to aj vyjde, cítim to 🙂

cikyta
29. júl 2010

@mzuzka A čo ste išli vybavovať do helíku?

tija28
29. júl 2010

ahojte bambulky 😀 no konecne som doma z prace..............to bol dneska dlllllhhhhhyyyyyyyy den............dneska by som na diske isto nevydrzala trsat 😀 😀 😀

@wolfskinka - myslim na vas, tak sa drzte 😉

@cikyta - a preco nedojdete aj so siskou na stretko - som sa obzvlast na vas velmi tesila 🙂

tak dobru nocku 😉 😉 😉 😉 😉

cikyta
29. júl 2010

@tija28 Ved aj ja som sa tešila,ale nemôžem ☹ Okolo 15.augusta.najskôr ☹

cikyta
29. júl 2010

Potrebujem si tam odbiť všetko naraz..Od menín po narodky.Mama meniny,oco meniny,krsniatko narodeniny+meniny. ☹

cikyta
29. júl 2010

Najprv som chcela prísť teraz a ešte potom,no kedže som ochorela,to teraz sa muselo zrušiť.....

orsulka
30. júl 2010

dobre ranko......

wolfi...myslim dnes na vas,by vsetko dopadlo dobre, a pokial maju zistiť Matejovi co mu je, tak nech to rýchlo zistia bobatku maličkemu, aby už tolko neplačkal......a aby ste sa aj vy mohli viac z neho tesit...drž te, daj nam vedieť, co a ako....

Ciky....kurnik...takže nedojdeš.....skodaaaaaaaaaaaaaaaaaaa 😢 😢 😢 😢 😢

Tija...zas si bola v prci do pol jedenástej ??????? ty drndula jedna....!!!!!! dufam, že pauza medzi prácami bola !! 😉

chorale1
30. júl 2010

dobre ráno dievčence, dnes cestou z obchodu som stretla dievčence z heliosu. nie je náhodou janka valachová tehuľka? zdalo sa mi že má bruško.

orsulka
30. júl 2010

@chorale1 ahoj....to vážne??????? Januka Valchova??? ktore baby viete????? ale sak to by bolo pekne 😉

chorale1
30. júl 2010

išla p. mikulova, j. valachová a tu tretiu som nepoznala. no to by bolo super, to je jediná na ktoru rada spominam. za chviľu som tu ale malý sa pokakal...

orsulka
30. júl 2010

@chorale1 Janka Valachova je naozja super 🙂)))) želam jej , ab bola stastná.... 😉 ako sa mavate moja??????

chorale1
30. júl 2010

my sa mame dobre, som fakt nesmierne šťastná.len ten moj čertík teraz nejako mrní asi ho idem dať spinkať.strašne rýchlo to beží. pripadám si ako keby som dva týždne dozadu rodila a to malý ide mať 4 mesiace. a ty ako saa držíš?

orsulka
30. júl 2010

@chorale1 tak to je super......tesim sa s Vami 🙂))))))).....no a my sa držime v ramci možnosti...akurat vcera som sa zas nejak viac sledovala....mam nejaky taky vytok, bledo žlto-hnedy......skor len tak rano, potom už skoro nic....tak asi preto......ale aj som si precitala neprijemnu spravicku o jednej kocke v inej teme, a tak ma to tak nejak zobralo...takže asi aj preto....ale inak sa mame fajn......
dnes v noci som sice od druhej hore.....ale to zas , že som zdriemla vcera doobeda 😀 😀 😀

chorale1
30. júl 2010

nečítaj nepríjemné správičky, teš sa z tehotenstva a mysli len na to dobré a pekné. ten výtok je v pohode, to je zrejme po noci, ako viac ležíš, ja som to tiež mávala. ja som si tehotenstvo vobec neužila a už by som urobila niektoré veci inak. ale to niekedy inokedy. ty si chod teraz trošku oddýchnuť, aj ja idem, lebo malý ako som ho dala do postieľky hned zalomil - asi bol moc vyšťavený tak si idem aj ja ľahnuť. potom ešte nakuknem.pa

orsulka
30. júl 2010

@chorale1 pa pa pa...držkajte sa.... 🙂 🙂

komarik
30. júl 2010

krásne aj keď upršané ránko prajem.

@orsul, čo to čítam? Moja zásada nečítať žiadne zlé veci počas tehu. Pred rokom som to robila a bola som ako uzlíček nervov. Strašne zle to pôsobí na psychiku. Musíme veriť pozitívne.
@wolfskinka , neboj zvládnete to.

brmbolcek
30. júl 2010

halo halo , co tu u nas noveho ? n e s t a c i m c i t a t !!!

u mna vsetko ok , miminko nam robi radost 😉 😉 😉 tesime sa , moc moc moc, vcera sme doviezli pre nase babetko krasnu novu postielku , madrac a baldachyn 😉 😉 😉
uz vybalujeme s krabic a zajtra sa idem povenovat novej kuchynke uskladnit vsetky veci a hrnce atd.......

.... inak vam prajem krasny uprsany dnik a hlavne kolko je tych dazdovych kvapiociek tolko usmevu nech sa vam vycari na tvarickach 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂

a vsetky zdravim od A po Z ... 😵 😵 😵 😵 😵 😵 😵 😵 😵 😵 😵 😵 😵 😵 😵 😵 😵 😵 😵 😵 😵 😵 😵 😵 😵 😵 😵 😵 😵 😵

brmbolcek
30. júl 2010

a spravicku o janke valachovej mozem potvrdit, rozpravala som sa s nou ked este bola tehulka vo č MESIACI 🙂 🙂 🙂
JE TEHULKA A V NOVEMBRI CAKAJU CHLAPCEKA, chcela moc moc divcatko ale zmierila sa s tym a tesi sa s chlapceka , tak jej drzime palceky aby bolo vsetko zdravucke a dobrucke 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂

cikyta
30. júl 2010

@orsulka Ani mi nevrav 😔 Som sa tiež tešila,no nie všetko ine ako chceme ☹

Inak vás všetky pozdravujem a zároven aj Janku Valachovu tehulku zlatučku........vela zdravíčka obom!

kiara15
30. júl 2010

pekny den zelam vsetkym!!

ake pekne spravy ze Janka Valachova tehotna ako sa tesim ona bola strasne zlata mala som ju najradsej 😉 dufam ze tam este bude ked tam pojdem 😉 😉

@cikyta ☹ ☹ ☹ ze neprides!!!

wolfi drzkajte sa z Matejom myslim na vas 😉

tija28
30. júl 2010

ahojte bambulky 😉 😉 😉 ............................asi uz vsetky pekne vikendujete 😉 ja som sa prave vratila z prace - som unavena, vystavena, znicena, zmorena 😝 ............a uz idem iba relaxovat 😅 😅 😅

tak vam vsetkym prajem krasny slnieckovy vikendik 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂

orsulka
30. júl 2010

@tija28 tak dufam, že ti ten oddych vydrži celý vikend !! 😉 😉 😉 😉

cikyta
30. júl 2010

bu 😕

zdenka.valkova
30. júl 2010

caute , takze 3 nam zostali. 1. 3bunky dali znamku 3, 2. 5buniek dali 2, 3. 6buniek dali 2. Dali sme si predlzenu tak v nedelu mam rano volat . Baby neviete kolko ma mat buniek aby dali jedntku? Dufam ze to dobre dopadne papa

cikyta
30. júl 2010

@zdenka.valkova No myslím,že dnes by mali mať 5-6 buniek,takže mohli mať známku 1...no záleží kedy presne bolo oplodnenie....to už vedia oni.
Ak ti to pomôže,mám knižku,kde je písané,že :
24-48 hodín po oplodnení má 2 bunky
48 hodinove má už 4 bunky
48-72 hodín má 5 buniek
72 hodín má 8 buniek
72-96 hodín bunky sa začínaju do seba "akoby" vlievať a medzi bunkami sa zdanlivo strácaju hranice
96 hodín je to už embrio so 16 a viac bunkami
96-120 hodín je to morula,ktorá sa už začína meniť na blastocystu-vnutry sa vytvára dutinka
120-144 hodin blastocysta,ktorá má 120 buniek
Po 144 hodinách je to expandovaná blastocysta,ktorá zväčšuje svoj objem

Hatchajuca blastocysta (Obal,ktorý obklopuje blastocystu praskne,čo umožní uvolnenie embria)

cikyta
30. júl 2010

@zdenka.valkova a vôbec si neber k srdcu tie známky.Po trojku je to všetko v uplnom poriadku.Napríklad ja mám Silvinku,čo mala známku 2 🙂

cikyta
30. júl 2010

@zdenka.valkova 4 den býva taký prelomový,že bud embrijko zdegeneruje,alebo sa už bude držať...
Každopádne ti na nedelu držím palce a ozvi sa potom !!! 🙂

zlatanka30
30. júl 2010

a ako je to ked neni predlzena kultivacia??

cikyta
30. júl 2010

@zlatanka30 tak sa vklada 2,alebo 3 dnove embrijko.

zlatanka30
30. júl 2010

dakujem.lebo ja asi pk nebudem chciet

cikyta
30. júl 2010

@zlatanka30 prečo?

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre