Sanatórium Helios. Aké máte skúsenosti?

mia1983
2. jún 2009

Tak šup sem teda a čo povedať na začiatok asi len to, že z celého srdiečka želám všetkým Heliosáčkam, aby vám to vyšlo 😀 a verím, že vám to aj vyjde, cítim to 🙂

katarina33
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
domika9
22. sep 2009

a ste za alebo proti aby bol ocko pri porode? mm ešte davno -ked sme spolu len chodili bol proti že muž tam nema čo robiť ale postupne zmenil nazor a ked to stihne tak určite pri porode bude 😉

komarik
22. sep 2009

no ja som dovarila morčacie prsia na hríbikoch a šťavičke a k tomu hranolky a ryžu a samozrejme čerstvý zelený šalátik. Popri varení som sa aj vyzúrila a nakoniec vyplakala zo stresov. Tak som sa nahnevala. Neprišlo mi nemocenské zo soc. poisťovne. Ja som odovzdala prechodku vedúcej tá to vraj odovzdala do BA do našej centrály a tam to nemajú. Nemajú to ani v soc. poisťovni. Všetci sú nevinní ale papier sa stratil. Nikoho nezaujíma že ja teraz budem bez peňazí. Prevolala som snáď mailand a aj tak som nič nevybavila. Ak si človek niečo neurobí sám tak to nemá. Zostáva mi len veríť že môj lekár mi spätne vystaví ešte jeden papier a tentoraz si ho ofotím a sama pošlem do sociálky.

komarik
22. sep 2009

môj manžel chce byť pri pôrode. 😉

orsulka
22. sep 2009

KOMARIK.....tak to mi je luto...ale na sociálku posli original dobre??????

ale teraz ti už je hádam lepsie....nie????? niekedy slzičky pomožu.....

domika9
22. sep 2009

no komarik je to bordel čo ti poviem mm mi bude osobne nosiť prechodku do socialnej aj tu z DNP aj tu čo by mal odovzdavať zamestnavatel

komarik
22. sep 2009

orsul, no jasné už je dobre. 😉 Ja som plakala a manžel ma rozosmieval - tehotenské hormóny. Dobre na sociálku pošlem originá, myslím že aj teta zo sociálky mi tak vravela.

komarik
22. sep 2009

domika, keď ja som vo Zvolene a centrálu máme v BA. No a nemocenské mi vypláca sociálka z BA. Pošlem to doporučene a možno aj s návratkou. Už som sa poučila.

orsulka
22. sep 2009

komarik...ale inak to je nezodpovedne od toho zamestnavatela..... ja si tak na tieto veci dávam pozor, aby som nezabudla nič poslať......aby ludia neboli fakt bez penazi.....
ale može sa stať a fakt je veduca v tomto nevinne.....a chyba je niekde na trase ZV-BA 😀 😀 😀

orsulka
22. sep 2009

babule...odhádzam domkov...prajem pekny zvysok dna......

ahoj

domika9
22. sep 2009

no tak to je na prd jak keby to nestačilo odniesť v mieste bydliska a že by si to socialka medzi sebou vybavila

liviaf14
22. sep 2009

čaute babiny
komarik- na viacerých pobočkách sociálky majú bordel, poznám dva prípady z posledného obdobia, inak sila, ti poviem.
mm sa chystá k pôrodu, uvidíme ako to nakoniec dopadne, ale ja by som bola rada. určite je to opora pre mňa.
ste mi narobili chute s tým varením, ja práve varím kelovú polievočku, mňam.....

domika9
22. sep 2009

ale dajte nejaky typ na zajtra čo variť

liviaf14
22. sep 2009

domi, ja som v nedeľu robila kuracie soté s uncle bens omáčkou, ryžu a šalátik k tomu, alebo vyprážaný syr s pečenými zemiačkami a tatarkou - to sme mali v sobotu

domika9
22. sep 2009

syr sme mali aj my v sobotu 🙂
ale to sote nieje zly napad 😉

liviaf14
22. sep 2009

to soté je mňam mňam, rýchle a fakt chutné. omáčku mám najradšej sladko-kyslú s ananásom - fantázia.... ale robievam aj kuracie mäso na plátky, zapečené s ananásom alebo broskyňou a syrom, alebo s pórom a syrom.... my sme iní papkáči 🙂 a teraz v tehu mi chutí dvakrát toľko.

domika9
22. sep 2009

my mame tiež radi stroganov to je tiež fajne

liviaf14
22. sep 2009

domi a ako sa cítiš? mne od 7 tt do 16 tt bolo v jednom kuse zle od žalúdka, ešte to teplo vtedy, jún-júl, no fúúúj. som rada, že to mám za sebou. a zdá sa mi, že mi týždne až neuveriteľne naskakujú

kiara15
22. sep 2009

nevarte tolko lebo potom som hladna!!!ja som za aby mm bol pri porode ale ten moj sa asi boji nechce o tom nic pocut 😵

liviaf14
22. sep 2009

kiara, no ja mám tiež obavy z prítomnosti mm, lebo vidí ihlu a odpadáva, a to nehovorím o krvi, ale je chlap, musí to vydržať 😀 no nie?

kiara15
22. sep 2009

liviaf jasne ze musia vydrzat vsak chcu tak isto to male tak nech vydia ako prichadzaju aj na svet?moj nazor.ale ak sa mi to podary tak ho urcite za tych9mesiacov prehovorim 😀

domika9
22. sep 2009

livia ja sa citim uplne super skoro ani neviem že som tehotna žiadne zvracanie žiadne nevolnosti -ibavela grgam a občas sa mi vrati ale zle mi nieje takže ja si to užívam od začiatku 🙂
no dnes som podrobne pozerala na ten kočiar čo sa mne pači tak som pozeralana polskych strankach aj na fore no a zistila som že (ked nezmením nazor) pojdem kupiť do polska do noweho tagru vyjde ovela lacnejšie a skoro všetko maju skladom tak si ho tam pojdem omrknuť lebo ešte som nemala možnosť si ho poobchytkavať a tak lepšie pozrieť
mm tiež najskor nechcel ale mame vela znamych kt. muži boli pri porode a fest boli z toho nadšeny tak potom aj on časom zmenil nazor že porodna sala nieje len pre ženu a doktora 🙂 ja budem rada ked pojde

zlatko6911
22. sep 2009

Ahojte, ja som tu prvy krat, vsetky vas zdravim, som po prvom neuspesnom ivf a chcela by som sa opytat, na kolky raz sa to podarilo vam, ked citam, ze ste tehotne?

domika9
22. sep 2009

zlatko vitaj medzi nami netreba sa vzdavať každej to vyšlo inym sposobom a u každej to inak dlho trva ale ved oni baby ti každa napíšu 🙂

surviver
22. sep 2009

Ahoj Zlatko6911 🙂 , vitaj. A kde si absolvovala to ivf,ak sa možem spytat,asi v Heliose ak si teraz tu...a ostali vam aj nejake mraziačiky?? Je to teraz pre teba tažke,ale nevzdavaj sa.... no nam sa to podarilo na 1 krat,len to ešte dotiahnut do uspešneho konca...

katarina33
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
zlatko6911
22. sep 2009

Bola som v Heliose a ostalo mi iba jedno dvojkove embrio, tak mi ho vlozili, ale neuchytilo sa.

komarik
22. sep 2009

zlatko, vitaj medzi nami. Tažko povedať na koľký krát sa to podarí, je to individuálne. Boli dievčatá čo otehotneli hneď, niektoré na 2 raz a niektorým sa to ani na 3 raz nepodarilo. Štatistický je vraj úspešnejšie to 2 IVF lebo žena vie do čoho ide a berie to menej stresovo.

Nám sa to podarilo prirodzene pred 2 IVF. Už som mala aj lieky v chladničke a asi sme sa na to prestali sústrediť a zrazu to prišlo. 😉

Baby je super keď tu spomínate žrádielko, beriem to ako inšpiráciu na varenie. 😵

zlatko6911
22. sep 2009

A vy ste mali jednotkove embrijka?

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre