Sanatórium Helios. Aké máte skúsenosti?

mia1983
2. jún 2009

Tak šup sem teda a čo povedať na začiatok asi len to, že z celého srdiečka želám všetkým Heliosáčkam, aby vám to vyšlo 😀 a verím, že vám to aj vyjde, cítim to 🙂

slimko
11. okt 2015

@maria394 neviem ci IMSI robia kukni v cennikoch heliosu,tuto metodu nepoznam nam navrhli len ti icsi a picsi

heda1979
15. okt 2015

Ahojte, tiez som sa rozhodla pre Helios v MT a nastudovala som si ich webovku. Dlho som zila v Irsku, kde som aj 2x potratila, ale nehladali pricinu. Robili Vam pri vstupnom vysetreni u nich hned aj geneticke vysetrenie? Dikes

maminka1986
15. okt 2015

@heda1979 ahoj mne nie...ja som nemalapotrat a ani tehu som nebola pred tým asi preto...

yoyo123
15. okt 2015

@almake7 Ahoj 🙂 My sme si davali vysetrit 3 embryjka 🙂 Vsetky 3 boli zdrave 🙂 Jeden chlapcek a dve baby......Chlapceka som potratila a teraz mam bambulku v brusku tak uvidime 😒

yoyo123
15. okt 2015

@almake7 *Nam to odporucili viac menej preto,lebo som mala horsie vysledky z genetiky 🙂 Tie pary ktore maju vysledky v poriadku,je to podla mna zbytocne vyhadzovat peniazky 😠

zuska2001
15. okt 2015

boli sme ich pacienti 2 roky - s partnerom sme obaja zdraví aj ked obaja sme mali už ku 40 rokov, babatko sa nepodarilo 2 roky tak sme tam chodili. Prešla som veľa stimulácii a 2 inseminácie a nepodarilo sa. IVF sme nechceli. No a čo čert nechcel, nakoniec som otehotnela až ked sme sa na to vykašlali a teraz mám 7 mesačného synčeka. Za Helios môžem povedať, že sa mi páčil prístup dr. Krajkoviča - chápavý človek. Ale tam som si uvedomila, aká je to tam pásová výroba: plno deprimovaných párov, po roku sa nám milovanie zúžilo na technickú zaležitosť a nakoniec si myslím, že sme mohli byť len trošku viac trpezliví. Po troch rokov som ako 37 ročná otehotnela a v pohode vynbosila bábo na prvý krát.

mirka7755
16. okt 2015

Sanatorium Helios mozem len odporucit.Su to spickovi doktori a cely personal je velmi zohraty. S kazdym jednaju akoby bol jediny aj ked je pravda ,ze ked tam clovek pride ma pocit ,ze je v tovarni na vyrobu deti 🙂 Nam sa ujali dve emrya a jedno uz je na svete a ma 8 mesiacov a pre druhe chceme ist v decembri.
Boli to nervy,slzy ale nakoniec neopisatelny pocit ked som v telefone pocula ze som tehotna.

maminka1986
16. okt 2015

@mirka7755 súhlasím 🙂 no darmo je vela neplodných parov a bdue to len stupať...smutné :( nedá sa aby s každým stravili 20min ked tam maju tolko párov a denne robia operačné vykony a aj gynekologiu atd...
nam sa ujalo 7 embryjok jedno mam v brušku vyšiel nam hned prvý KET lebo ET bol odložený teda musel byt kvoli mojej operácii...
každej držím palce aby im to vyšlo a išlo tak krásne hladko ako nám!
vela šťastia!

maria394
17. okt 2015

@sonka3535 ahoj,držím palce, ako pokračuješ? Si na rizikovom, či chodíš do práce?

sonka3535
17. okt 2015

@maria394 ahoj. Som uz na materskej, mame synceka 😉

hozka
18. okt 2015

ahojte baby, ja sa tiež podelím o skúsenosť s Heliosom, MT. V apríli 2015 som absolvovala dlhú stimuláciu, odobrali mi 24 oocytov, z toho sa metódou ICSI oplodnilo 13 a po predlženej kultivácii nám zostalo 7 embrií. Bohužiaľ vklad jeden a potom aj druhý nevyšiel, čo ma tak zničilo, že som sa na to už potom vykašľala, nechcela som už o umelom oplodnení ani počuť. Proste som si povedala, že dieťa už nebudeme mať, povedala som to aj pred ostatnými (keď sa ma pýtali, či ešte pôjdeme na vklad). A ako dar z neba, v auguste som zistila, že som tehotná a to úplne prirodzene. Nechceli sme tomu ani veriť....až kým som drobčeka nevidela na sone...Preto verím, že zázraky existujú, len si treba niekedy na ne dlhšie počkať (presne tri roky)🙂)))

zuska2001
19. okt 2015

ešte jedna zaujímavá skúsenosť - ked sme nemohli mať dieťa, stretávala som samé neplodné kamarátky. teraz, ked mám malého, sú zrazu všetci tehotní a všetci majú maličké deti. proste psychika účinkuje.

nellies1981
19. okt 2015

Dobrý deň...Bude to mesiac čo som po laparoskopii, mala som mimomaternicové teho a museli mi zobrať vajcovod. Pri opracii sa zistilo, ze mam poskodeny aj II. vajcovod a tiez mi ho vybrali. Deti este nemame, velmi by sme chceli. Uz sa snazime 2roky a teraz uz nikdy nebudem moct ostat tehotna prirodzenou cestou, len umelym oplodnenim. Chceme ist do Heliosu v Martine. Neviete mi povedat po akom case od operacie mozeme zacat s umelym oplodnenim? Gynekolog mi da info v novembri. Citam tu vela pribehov a cim viac sa zacinam bat, ci vobec budem mat niekedy dieta.

mirka7755
19. okt 2015

@nellies1981 V prvom rade pekne pockaj do novembra na doktora a snaz sa byt trpezliva lebo trpezlivost budes potrebovat. A taktiez je normalne ze mas pochybnosti.Tie ma kazda ktora to podstupi a boli aj horsie pripady a zadarilo sa. Drzim palce a ver ze sa to podari.Pomaha to.

kubkova
19. okt 2015

@nellies1981 myslim,ze pri umelom nepotrebujes vajcovody,lebo embrijko ti daju rovno do maternice,ale ako pise mirka7755 musis byt trpezliva a pozitivne mysliet... musi sa to podarit 😉 vela stastia...

kubkova
22. okt 2015

Caute kocky,bola ste niektora v Heliose na genetickom vysetreni? Za aky cas ste mali vysledky? Dik

leto79
23. okt 2015

baby, aky postup je po neuspesnom KET a dalsom pokuse? Zavolat na repciu alebo kooridnatorke?

yoyo123
23. okt 2015

@leto79 Zavolaj na recepciu a objednaj sa 14.den menzesu......Ja som tak urobila,na kontrole ti potom povedia 😉

leto79
23. okt 2015

@yoyo123 ok, koordinatorka ma aj tak vypina....

kubkova
27. nov 2015

Ahojte kocky, mozem otazocku? Musi ist so mnou na prvu konzultaciu ku koordinatorke aj manzel?

alica311
1. dec 2015

Ahojte dievčence, chcem sa spýtať, či tu niekto bol v Heliose na laparoskopiu metódou Hycosy? Ktorí deň cyklu ste to podsúpili a kedy najskôr po absolvovaní môžem ísť na IUI prípadne IVF. Dá sa aj hneď nasledujúci cyklus. ďakujem za rady.

julciatko1
1. dec 2015

Baby co ste boli na ivf, aky menopur ste si pichali, 600 alebo 75? Dakujem 😊

erika2312
8. dec 2015

@kubkova áno musí, my sme boli obaja

kubkova
10. feb 2016

ahojte, neboli ste nahodou niektora v Heliose na tom odsavani vody z brucha pri OHSS, je to bolestive?Dakujem

alize13
15. feb 2016

Ahojte. Prosim, viete odporucit, ktory lekar je naj? Alebo je to jedno? dakujem 🙂

erika2312
15. feb 2016

@alize13 to je uplne jedno , mne sa páči najviac doktorka Starovecká

slimko
15. feb 2016

@alize13 za zas dr. Krajkovic, ale v konecnom dosledku su vsetci dobri odbornici 🙂

alize13
15. feb 2016

dakujem 🙂 mne sa ozvala na e-mail Dr.Cuľbová, asi teda uz budem komunikovat priamo s nou 🙂

slimko
15. feb 2016

@alize13 ja ked nieco s nimi riesim tak riey komunikujem zvacsa len s Culbovou - pokial si priamo neziadam mojho 🙂 ale vsetci su dobri to je hlavne, vyznaju sa to je jedno ci Staroveska, Krajkovic ci Culbova - vela stastia 🙂

erika2312
19. feb 2016

dievčatá som po zákroku, operoval ma pán doktor Krajkovič bol veĺmi milý a profesionálny,DG anembryomola, veľmi zriedkavá po IVF.

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre