Skúsenosti s darovanými vajíčkami na mimotelové oplodnenie

diadiana
13. sep 2008

Ahojte, všetky vás srdečne zdravím -čítam MK ... párkrát som aj písala,ale dávnejšie. Mám otázočku:

Baby nemáte skúsenosti s darovanými vajíčkami na IVF? Zhánam infošky, lebo sa rozhodujem...

mimka29
23. feb 2010

Ahojte,
standifous môže byť, že Kontryhel trošku rozhýbal moje vaječníky, veď on celkovo pôsobí blaho na ženské orgány, lebo tie už neprodukovali žiadne vajíčka, ale mne hlavne pomáhal na raste sliznice a tá je na počatie tiež veľmi dôležitá.

lucavka
23. feb 2010

Ahojky holky. Taky hledám dárkyni. Chtěla jsem se zeptat na zkušenosti. V jakém CAR jste, jak dlouho to trvalo, kolik to stálo a v jaké fázi se platilo (najednou, nebo léky a dárkyně zvlášť). Prý můžu i peníze pro dárkyni žádat od pojišťovny... Moc děkuju. Už sem zoufalá, nikdo mi nedovede nic říct.

minka051
24. feb 2010

lucavka Ja chodím do Repromeda Brno tam som dostala darkyňu do týždňa. Ak chceš napíšem ti IP.

vika34
24. feb 2010

ahojte,
mimka ozvem sa ako som dopadla u svojho gyndoša kvôli tým tabl.,ale aj tak vopred dík

minka držím palce aj na nohách

minka051
26. feb 2010

Tak ja na ket nejdem vraj UTZ nieje dobrý .Sliznica má 8,6mm a asi je to málo no neviem.Tak zas čakať.

vika34
26. feb 2010

minka ☹ ,tak zase o mesiac 😉

minka051
26. feb 2010

No sliznica je dobrá, ale vraj štruktúra je zlá. Ale ja tomu doktorovi neverím, lebo ma vyšetroval tak dlho a meral tolko krát a stále inak až ma porážalo a potom ked to mal napísať rozmýšlal hodinu čo napísať. Už somu neho raz pred niekoťkými rokmi bola a vtedy mi tiež určil zlú diagnózu, lebo podal neho ma mali operovať na myom ale ja som nakoniec žiadny myom nemala čo potvrdila moja doktorka. Tak neverím ani teraz.

mimka29
27. feb 2010

Ahojte babule,
dlho som tu nebola, lebo mi nebolo veľmi dobre 😝

minka to mi je ľúto, ale tvar sliznice je dôležitý, tak radšej to neuponáhľajte a počkajte, kým bude perinka pekne pripravená. Ja viem, že to čakanie je hrozné, mne 2x stopli prípravu.

lucavka ja som bola tiež v Repromede v Brne, takže o nich už asi máš info od Minky.

vika a ostatné babulky prajem vám všetkým pekný víkend.

mimka29
27. feb 2010

rebo všimla som si, že si nás už dočítala, to si mala ako román 😀 My sme tu asi všetky také smoliarky, aj u nás už keď som si myslela, že sa nemôže nič stať, tak ochorela naša darkyňa, proste stále niečo. Ale nezúfaj na každého si raz sadne šťastie, viď mňa.

Babule ja mám 8.3. to je o týždeň ultrazvuk a prvú poradňu. Hrozne sa teším, že drobčeka zase uvidím a konečne ho uvidí aj manžel, len mám zároveň aj strach. Mám zakázané vysedávať na koníkovi, lebo nejak som sa dostala na tému o zamĺklych potratoch a vydesilo ma to. Ale zase si hovorím, že keď mi je stále zle, tak je drobček asi v poriadku a už sa tam poriadne mece a tak mi dráždi stále žalúdok.

sandrina30
1. mar 2010

Ahojte kocky, tak sa k vam pomaly pripajam aj ja. Minimalne ziskat prehlad, ako to s darovanymi vajickami vlastne je a ake su moznosti. Takze v kratkosti o mne. Som po druhom IVF, pri ktorom som sa nedopracovala ani k odberu, nakolko som nevyprodukovala ziaden folikul, a teda ani vajicko. Mam sice pred sebou este tretie IVF, ale nakolko toto druhe dopadlo takto, neviem, co mam od neho cakat. Tak zatial tolko a vsetky vas pozdravujem.

vika34
1. mar 2010

ahojte
mimka ked je ti stále zle a máš tehu .príznak y,je určite všetko o.k.a nečítaj depresívne témy,čítaj to čo sa teba týka 😉

sandrina a po prvom IVF si tiež nemala nič
a čím si stimulovala,niekedy stačí vymeniť lieky
napíš viac

mircalla
1. mar 2010

ahojte, ja som absolvovala 2 IVF s darcovskymi....obe uspesne, zial o prve mimi sme prisli, problem so zrazanlivostou u mna. inak v stratke: 1. IVF - vlastne vajicka 5 kusov, PK, 2 blastocysty....tehotenstvo ale spon. potrat...potom uz akoby utalo, neslo to (asi je to vekom a tym, ze mam operovane vajecniky 2 krat) - 2. ivf stopnte pre nedostatocnu reakciu vajecnikov, 3. IVF kratky protokol - 2 vajicka, 2 embrya jednotkova kvalita na 3 den ET - negat., 4. IVF minimalna stimulacia s clostylbegytom - 2 vajicka, 1 embryo na 3 den ET, druhe sa neoplodnilo - negat...potom uz spominane darcovske, s vlastmyi som to vzdala aj kvoli veku a vyssiemu FSH

ja som bola spokojna, cakala som prvy raz 9 a druhy 3 mesiace (pretoze som popratila, dali mi prednsotny termin)...dali mi konkretny datum, ktory do bodky dodrzali, bola som v brne....a nic ine ako schvalit nemozem

cenovo 80 000 czk, kedze som zo slovenska bez poistovne....robia to aj v gynfi v BA, ale tam by som nesla, zla skusenost.
darkynu mi nasli oni, vyplnila som si dotaznik s poziadvakami, urobili zakladne vysetrenia pozadovane pri darcovkych, dali i termin a bolo. uplne profesionalny pristup, bez stresu....

vika34
1. mar 2010

mircalla,gratulujem,že sa vám zadarilo a kam si chodila do Brna?

mircalla
1. mar 2010

do reprofitu....uzasne CAR...po vsetkych strankach

vika34
1. mar 2010

v BA si chodila do gf?
ja som chodila do gf a teraz som bola na dvoch IVF vo FC,ale posledné dve boli negat.

mircalla
1. mar 2010

chodila som na slovensku do heliosu martin....v bA som bola v gynfiv na jednej konzultacii a uplne mi stacilo, nikdy viac...takze radsej som chodila az do martina a potom do brna

vika34
1. mar 2010

ja som bola na prvom IVF v GF ,ale potratila som ako aj 4 razy doma pred tým a moje dalšie spontánne tehotenstvo dopadlo mimomatern.teh.,preto som sa rozhodla ísť na IVF,lebo ked mi zobrali jeden vajcovod,doma to už akosi nešlo,ale ani cez tie IVF to nejde.Mám ešte zamrazené na 3 kety,som už trochu staršia,nemám už ani čas ani veľké nádeje po tom všetkom čím som prešla,ešte sa nevzdávam,len do kedy

mircalla
1. mar 2010

ja mam 37...uf, je mi luto, tiez toho mas dost za sebou. dala si si robit vysetrenia? zistili , co moze byt pricina tych potratov? ked mas tolko zamrazane, tak vidim, ze foliky sa tvoria dobre a tam problem neni...takze otazka je, preco sa nechytili...ale vies, poznam baby, co im to ozaj vyslo na 6. ci 7. pokus....jednoducho niekomu sa v maternici uchytia lahsie. ja ked som mala kvalitne embrya tehu som bola vzdy....nevysli 2 pokusy, co som mala biednu urodu vajok

moze byt este problem vo vnutri - napriklad ci sa neplni vajcovod tekutinou, neni su tam zrasty, endo a podobne...mozno to chce absolovat laparku ci hystero, ci je vnutri vsetko ok a dat nie, dat to do poriadku

to ale urcite vsetko vies

vika34
1. mar 2010

všetko mám,iba na hystero som nebola a ani ma tam ešte nikto neposielal,mám už 39 a už neviem ani kam ísť,teraz chodím k fyzioterapeutovi a ten tvrdí,že mám oslabenú maternicu,ale to môže byť aj tým ,že som mu povedala,že potrácam

vika34
1. mar 2010

príčina potratov je nezistená všetky vyšetrenia mám porobené,ale aj tak na nič neprišli

mircalla
1. mar 2010

pozri, objednaj sa do toho brna, tam ta kuknu, povies im vsetko, daco vymysia, co dalej...konzultacia a vstupne vysterenie je uplne zdarma...

nech ti poradia co dalej...www.reprofit.cz ja som chodila k Mudr. Stelclovi, je genialny, mily a neskutocne mi doteraz pomaha...ale vsetci su dobri. garantujem, ze budes spokojna a za tu cestu to stoji, z ba si tam za 1,45 hod maximalne

nebudes lutovat

vika34
1. mar 2010

ja som bola v Brne ,ale v Repromede,už pri vstupe som mala pocit,že ich zaujíma viac moja peňaženka ako moje problémy a viac sme tam neboli,viem ,že Stencl je fajn,známa k nemu chodí a je veľmi spokojná

vika34
1. mar 2010

nie som si istá,či budem mať ešte síl a hlavne financie

mircalla
1. mar 2010

reprofit a repromeda su 2 rozne CAR. garantujem, ze v reprofite ich zaujimas ty a nie tvoja penazenka, mohla by som ti uviest milion prikladov, ale bolo by to nadlho....s takym uzasnym pristupom sa clovek nestretne casto. je tu aj diskusia....slovensky a IVF v reprofite brno, mozes si precitat viac nazorov

ja som chodila do heliosu v brne,kde som tiez nebola spokojna, ale ich CAR v martine je fajn...vsade je to ine

podla mna je vsetko o pristupe....uplne vsetko

vika34
1. mar 2010

uvidím čo bude dalej,idem k novému gyndošovi ,skúsim čo mi povie ,dakujem za povzbudenie ,zatiaľ ahoj

mircalla
1. mar 2010

tam robia aj minimalnu stimulku, ktora je nenarocna financne...mna to stalo 25 00 czk
nehovorim, ze tam musis ist rovno na IVf, ale urcite ta vysetria a poradia dalsi krok...

tak sup sup nevahaj...ja som to uz tiez vzdavala, tu mi nevedeli pomoct, tam mi vliali novu nadej

mircalla
1. mar 2010

ok

vika34
1. mar 2010

pre mňa je už aj tých 25000 czk v tejto situacii dosť,kedže som na prvom IVF bola s PIGD,to celé vyšlo cez 80000 skk+dalšie dve IVF,ale teoreticky na konzultáciu môžem ísť,možno poradia niečo nové

mircalla
2. mar 2010

v kazdom pripade ak mas zamrazene na 3 kety, bola by velka skoda to nevyuzit....akor som v tomto stadiu myslela tu konzultaciu a vysetrenie

mne tiez odporucili v brne laparku - mala som tekutinu vo vajcovodoch, co znizovala sance na IFT a tiez kopu zrastov, urobili mi tam dost poriado. predtym to vobec nikto u nas neriesil

iwusa
2. mar 2010

ahojte babule,

mircalla možem sa opytat, ty si chodila aj do martina do heliosu, preco si presla do brna?

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre