Skúsenosti s darovanými vajíčkami na mimotelové oplodnenie

diadiana
13. sep 2008

Ahojte, všetky vás srdečne zdravím -čítam MK ... párkrát som aj písala,ale dávnejšie. Mám otázočku:

Baby nemáte skúsenosti s darovanými vajíčkami na IVF? Zhánam infošky, lebo sa rozhodujem...

mimka29
15. mar 2010

lenca tak mne sa to nestalo a ani by sa sliznica tak nemala zmenšiť, jedine žeby si krvácala, lebo inak sa nemala ako vypariť. Ako ti to zdôvodnil lekár? Do akého centra chodíš? A teraz pôjdeš na KET, ale bo ti budú hľadať novú darkyňu? Ty si mala iba jednu otázku a ja toľko ... prepáš, ale to sa mi zdá čudné 😒

lenca78
15. mar 2010

Mimka - doktor mi to nezduvodnil nijak. Rekl jen, ze to na transfer neni. Darkyni si bohuzel musim hledat novou, ten den totiz nevysla darkyne nejake jine pani a tak moje darkyne poslouzila ji :(. Chodim do Gennetu v Praze. Ja to taky nechapu, ze by se ta sliznice vyparila? Nekrvacela jsem vubec.

mimka29
15. mar 2010

Tak to je fakt čudné. Nikdy som nepočula o tom, že by sa sliznica len tak zmenšila. A to ti nebudú hľadať darkyňu oni, keď tvoju použili pre inú? Fakt tým centrám prestávam rozumieť. Ešte, že sa nemôžem rozčulovať 😅

vika34
15. mar 2010

ahojte,mimka u mňa nič nové,za mesiac mám začať brať3 mesiace lutenyl/je to nejaký hormon,ale neviem na čo slúží,syntetický progestogen/a potom začnem brať clostilbegyt,takže u nás nič nové,akurát sa manžel rozhodol,že už kašle na umelé oplodnenie a skúsime sa snažiť prirodzene,čo nie je teoreticky nemožné,ale prakticky ? 😒

mimka29
16. mar 2010

Dobré ránko,
vika jasné, že sa treba snažiť prirodzene. Zázraky sa dejú, pozri sa na mňa 🙂

Objednala som si domáci monitoring srdiečka nenarodeného dieťatka a každý deň ho už čakám. Neviem sa ho dočkať, nech drobčeka aspoň počujem, lebo tie kontroly raz za mesiac to je hrozne málo. Ja by som chodila aj raz za týždeň.

pa

bobjan
16. mar 2010

Ahojky🙂

Minka, držím palce 😉

Vika, len pekne hopsajte a zázraky sa dejú 🙂

minka051
16. mar 2010

Ahojte
Dakujem že ste so monou. Snažím sa byť v pohode a dávam to už na osud ale velmi si to prajem.

mimka vidím že sa ti darí dobre teším sa s tebou.A ten monitoring srdiečka tak to je super vecička ak budem Tehulka aj ja tak si ho tiež určite kúpim. Takto ho budeš počuť každý deň a budeš spokojná.

vika34
16. mar 2010

ahojte mimka ,že existuje takýto monitoring som ani nevedela,viem iba,že existuje monitoring pre narodené ,
ked som bola ja na materskej ani to som nevedela,že je a vtedy by sa mi zišlo,lebo som veľakrát triasla Vikou či dýcha až som ju zobudila 😀

čo stojí také niečo a od akého tt to funguje ?

minka aj ja ti to prajem

mimka29
17. mar 2010

Dobré ránko,
vika kúpila som to v minibazare tu na koníkovi a dala som za neho 1.100,- Ck. Češky to bežne používajú, inak by som o tom nevedela. Na internete sa píše, že je počuť bábo cez to od 12tt, tá baba mi písala, že ho počula už od 10tt, ale baby v diskusii hovorili, že až s prvými pohybmi, tak uvidím, potom dám vedieť.

vika34
17. mar 2010

ahoj,jasné potom napíš ,čo je to zač a veľmi ťa prosím odlož mi ten estrofen/neviem ešte kedy ho budem potrebovať/dakujem veľmi

mimka29
17. mar 2010

vika mám všetky lieky čo mi ostali odložené v krabici od topánok mimo dosahu detí 😀 Nedám ich nikomu, neboj, odkladám ich pre teba a je tam použitie až do roku 2012.

vika34
17. mar 2010

to sa teším,snád v roku 2012 už budem mať aj bábo 😉

minka051
17. mar 2010

Ahojte
tak zajtra idem na UTZ potom dám vedieť ako som dopadla. inak pekný dník Vám všetkým prajem. 🙂

mimka29
17. mar 2010

minka myslím na to, že zajtra ideš 😉

vika jasné 🙂

bobjan
17. mar 2010

Ahojte🙂

Minka, držkaj sa🙂

Mimka, dúfam, že budeš s ním spokojná, lebo viem o jednej kočke, ktorá sa ním zbytočne vystresovala, lebo na ňom nič nepočula.... 😠

Vika, ako??

mimka29
17. mar 2010

bobjan aj to ma napadlo, ale tá baba mi písala, že je citlivý a taký návod ako to používať, aby som počula bábatko, tak dúfam, že to bude dobré.

vika34
17. mar 2010

bobjan ja pomaly,na budúci mesiac začnem brať lutenyl a za dalšie 3 začnem clostilomm a potom budem dúfam tehotná a najlepšie ešte medzitým

bobjan
17. mar 2010

mimka, ja verím, že to budeš počuť na prvá šup a budeš spokojnejšia 😉

Vika, zázraky sa dejú, ver tomu!!! a ak motyka nevystrelí, tak nech sa akcia vydarí 😵

stephani
17. mar 2010

čauky holky jsem tu nová.Tak o čem se tu kecá???

mimka29
17. mar 2010

Ahoj stephani aj ty potrebuješ darkyňu?

mimka29
17. mar 2010

Ale veď v pase máš 2 deti, takže asi nie 😒

sarik1
17. mar 2010

ahojda, holčiny, přišla jsem se na Vas kouknout, já mam take dárkyni, 8 transférů, 3 ET , 5x kET. Ted jsem 4 den po transféru s čerstvýma, jak se Vám holky otěhotňuje s darovaným oocytem ja byla 2x těhu ale pokaždé zamlké těhu..

brita
17. mar 2010

Ahojte kocky,

chodim uz roky do heliosu v Martine a mame problemy s vajickami. No a ani spermiogram nie je najidealnejsi. Cakame, ake budu vysledky z krvi, ak dobre, urobia nam stimulaciu clostybegytom bud na inseminaciu alebo IVF, ak nie, vraj pomoze iba darovane vajicko. Darkynu nemam a neviem, ako to vlastne prebieha, kolko to stoji atd. Poradite mi, prosim? Mam za sebou 2x neuspesne IUI, 3 x neuspesne IVF - najskor 2 vajicka, z ktorych boli 2 embrya ale neboli dobre na trasnfer,druhy cyklus bol uplne v kybli a v rertom bolo jedno vajicko, z ktoreho bolo slabucke embryo nevhodne na transfer. Mam Uz 34 rokov. Dakujem.

vika34
19. mar 2010

minka držím palce
babi tú tému som tak dlho kladala a ani som ju nenašla ,že som to musela dať do vyhladávača 😅 ,nemá m rada zmeny a dlho si zvykám a tento nový koník je pre mňa veľká zmena ☹

vika34
19. mar 2010

nie kladala ,ale hladala a až potom som zistila,že to nie sme snažilky,ale nedobrovolne bezdetné 😒

mimka29
20. mar 2010

Ahojte babule
ani mne sa nová verzia nepáči a ja som nás vôbec včera nenašla až dnes. Dokonca v druhej téme, kde som, tak mi zmizol album a neviem ho tam dať ☹
Dnes poobede ideme celá rodinka gratulovať strýkovi Jozefovi. Oni majú rodinný dom a vonku je krásne, tak sa teším, že budeme trošku na vzduchu. Zajtra sa vám potom ozvem.

pa

mimka29
20. mar 2010

Ozaj ešte som vám chcela napísať, že vo štvrtok mi prišiel ten monitoring srdiečka a ja ho krásne počujem. Nedá sa to pomýliť s mojim, lebo bábatku bije oveľa rýchlejšie. A je počuť aj také žblnkotanie, je to krásne 🙂

bobjan
20. mar 2010

Ahojte🙂

Mimka, super🙂 Som rada, že funguje!

Inak tento "look" je horzný....a navyše, keď píšem, tak to mrzne a potom mi hodí už len celú vetu 😠 😝

Pekný víkend🙂

mimka29
22. mar 2010

Ahojte,
ako sa mávate? Vonku je krásne, tak hneď má človek lepšiu náladu. Dnes som bola u kaderníčky, nech som pekná aj keď som tehulka. Zajtra pridám novú fotku, poriadne mi za tie dva týždne narástlo bruško, už vôbec nezapnem žiadne gate.

minka čo je s tebou? Ako dopadla kontrola? Keď akurát od minulého štvrtka preklápali tú novú verziu koníka a teraz vôbec nevieme ako si na tom. Len dúfam, že dobre a už možno aj pôjdeš pre drobčeka.

píšte babule 😉

gabikri
22. mar 2010

Ahojte 😵 😵 Tak té mojí dárkyni dopadla dobře genetika, teď čeká na MS a pak ji začnou stimulovat. A až bude po OPU, tak mě bude prý kontaktovat laboratoř. Už se těším 😵 😵 😵

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre