Skúsenosti s darovanými vajíčkami na mimotelové oplodnenie

diadiana
13. sep 2008

Ahojte, všetky vás srdečne zdravím -čítam MK ... párkrát som aj písala,ale dávnejšie. Mám otázočku:

Baby nemáte skúsenosti s darovanými vajíčkami na IVF? Zhánam infošky, lebo sa rozhodujem...

mimka29
19. apr 2009

gregy - ja som to nemyslela v zlom 😉 Dúfam, že sa mýlim a tvoja sestra bude vhodnou darkyňou (áno myslele som to kôli tým potratom). S tou anonymitou to asi bude horšie. Aj ja som si najprv myslela, že priamo mne môže moja sestra darovať vajíčka, ale nepoznám žiadne centrum, ktoré to tak robí. Inak aj ja som chodila do Ferticentu a je to smola, že nerobia darcovstvo ☹

vika - no konečne, veď ja už kôli tebe štvrtý večer ponocujem. Som ti hovorila, že to bude s Pinterom v pohode. Kedy tam pôjdete s manželom? Bola tu taká otázka, že ktorá prelomí to nekonečné čakanie a konečne sa tu bude niečo diať, no a ja si myslím, že to budeš zrovna ty, tak s radosťou do toho.

gregy
19. apr 2009

mimka však ja som to nepochopila v zlom 🙂 ale tie jej potraty ma strašia viac ako anonymita ... možno sa nájde niekde mimo SK a CZ aj také CAR ... no však uvidíme 😵

sue
19. apr 2009

Baby, v centre darkyňa podstupuje neskutočné množstvo odberov, vyšetrení a podobne. Navyše, kým uplynie čas od prvých vyšetrení po samotnú stimuláciu a odber vajíčok, tak uplynie aj polrok - teda riziko nákazy AIDS je minimálne... dosť pochybujem o tom, že by žena, čo je ochotná podstúpiť tie desiatky vyšetrení kvôli darovaniu vajíčok žila nezdravo, promiskuitne a podobne...

Čo sa týka odberov vajíčok, tak pokiaľ viem, tak pokiaľ sa jedná o rodinných príslušníkov, tak nemusí byť darovanie anonymné (matka, sestra, sesternica, teta...) jedine pokiaľ sa jedná o cudzieho človeka, tak to musí byť anonymné. V súčasnosti sa ale kvôli zvýšenému počtu detí narodených vďaka darovaným vajíčkam a spermiám uvažuje o zriadení databázy - aby v budúcnosti napríklad spolu nežili nevlastný brat a sestra a teda dalo sa to vypátrať aj bez testov DNA 😔

gregy
19. apr 2009

Sue tak ak máš s tými rodinnými príslušníkmi pravdu nesmierne si ma potešila 😉

mimka29
19. apr 2009

Ja viem, že v minulosti si si mohla nájsť svoju darkyňu, ale od minulého roku to bolo aspoň u nás zakázané. Ani neviem od koho túto informáciu mám, ale celý čas žijem v tom, že je to tak.
gregy - ak vypátraš centrum, kde sa to tak dá, tak daj určite vedieť. My už síce chodíme do Brna, ale predsa si len robím zadné vrátka, že čo ak to tam náhodou nevyjde.

vika34
19. apr 2009

no už som vás konečne dočítala,uff,iwusa je mi to ľúto,s tvojou sestrou,iba môj názor,ja nie som veriaca,mne by absolutne nevadilo ,že darujem vajíčka a myslím,že by ma ani nenapadlo ,že možno mi behajú po svete moje deti,ved koľko chlapov ani nevie ,že má niekde svoje deti,ale je to jej rozhodnutie a dá sa jej iba vyčítať ,že ťa namotala a nemala to naozaj dobre premyslené,je to smola ,takže proste musíš asi vyčkať ☹

mimka bol dr.milý,máme prísť na spg a doniesť horm.profil a hop do toho,sorry,že som ťa nechala tak dlho čakať a musekla si kvôli mne ponocovať

gregy tak sme sa teraz zase stretli v tejto téme?Som rada,dlho si sa neozvala,ale bohužiaľ ,pokiaľ ja viem sa nedá neanonymne,možno v zahraničí ,al ev česko slovensku nie.A ideš aj na posledný pokus do FC ?Alebo to už chcete vyskúšať iba s darcovskými.Babi z pipín sa zrovna v piatok stretávali,aj ty si bola?Ja som bola preč tak som nestihla.Dúfam ,že sa ešte ozveš a popíšeme

ahojte a pokúsim sa nakúkať pravidelnejšie 😀 😀 😀

mimka29
19. apr 2009

gregy - teraz ma napadlo, že keď chodíš do ferticentu, tak tam stimulujú iba merionalom. Nechceš skúsiť nejaké iné hormóny, lebo mne po treťom neúspešnom IVF-ku vŕtal taký červíček v hlave, že či sme nemali skúsiť niečo iné.

vika 😀

gregy
19. apr 2009

Ahoj Vika na stretku som nebola, ja som MK úplne prestala navštevovať nechala som si čas ... sem tam si volám s PAhu a Babulkou ale ináč sem nechodím ale kedže čas sa kráti - 4. mája by sme mali začať naše 2 IVF, ako sa Pinter vyjadril konečne poriadnou stimulkou skúsi zo mňa niečo vydolovať 😉 ale rozmýšľam aj nad touto možnosťou a skôr ako do toho zatiahnem segru si chcem byť istá že to pôjde ... a z kade máš tú informáciu potvrdenú lebo na www iscare píšu aj niečo o dohodnutej darkyni tak neviem či som to len zle pochopila ... uvidím v stredu si idem do FC po lieky popýtam sa na to Pintera ...
A tebe sa ako darí? vidím že ste s Jurajom konečne našli spoločnú cestu to je fajn držím palce 🙂

vika34
19. apr 2009

ahoj gregy
myslím,že bolo myslené,že ked donesieš darkyňu,posunú ťa do poradovníka na prvé miesto ,ale pokiaľ som sa tu dočítala,tak teba síce posunú,ale darca je anonymný,
my ideme do ivf klasického

mimka29
19. apr 2009

Je to tak ako napísala vika.

Dobrú noc babulky, idem dospať tie prebdelé večery, vika 😀

vika34
19. apr 2009

MIMKA EšTE raz sa úprimne ospravedlňujem 😀
medzi tým ako som ti gregy písala odpoved ,vy ste popísali celú stranu 😀 ,tak možno sa teda ja mýlim,každopadne to treba asiu preveriť a tiež si myslím,či nebude problém,že tvoja sestra potratila,ale ked by bola pravda,že by vajíčka išli tebe a ty si ochotná to riziko podstúpiť,tak bolo by fajn keby to tak išlo,držím palce

gregy
19. apr 2009

Vika ďakujem je to pre mňa malé svetielko na konci hovadzky dlhého tunela 🙂 😵 😵

vika34
19. apr 2009

ja dúfam,že sme obe už skoro na konci toho tunela 😀
idem už hajkať zajtra sA pokúsim ozvať,pá

gregy
19. apr 2009

Aj ja idem už búvať, dík za info paa

mimka29
20. apr 2009

Dobre ránko 🙂

sylvia21
20. apr 2009

Ahojte kocky, ja som sa tiez na web iscare docitala, ze ak si prinesies svoju darkynu, v tom pripade to nie je anonymne. Inak je to silne anonzmne. Paci sa mi v iscare, ze si mozes pozriet profil pacientky. Neviem, ci sa prijemkyna dozveda rodinnuanamnezu darkyne. To je podla mna dost dolezite. Lebo ked kazdy ide k odbornemu lekarovi, tak sa lekari vsade vypytuju, co sme mali predtym v rodine vratane vsetkych dolezitych dg.

V GF = vobec netusim, ci sa da pozriet si vobec nieco o darkyni, neviete nahodou?

Mimka = vo ferticentre sa urcite nestimuluje iba merionalom. Mozno je to prevazne, ale urcite to nie je jediny liek , kt. vyuzivaju.

Vika - kedy idete do dalsieho cyklu?

iwusa
20. apr 2009
iwusa
20. apr 2009

ty brdo, ja som toto moje veldielo pisala skoro polhodinu 😀

sylvi - od kedy je mozne darcovstvo v GF? viem, ze na zaciatku roka ho este nerobili, ani doktor v martine o tom nic nevedel. nechcem byt hnusna co sa tyka iscaru, ale za tych 120tis. no bodaj by ti neukazali anamnezu! 😒

mimka29
20. apr 2009

no iwusa ty si hotová spisovateľka 🙂

iwusa
20. apr 2009

ani nie spisovatelka, ale ked sa rozkecam/rozpisem, neviem kedy mam zastavit 😀

aky bol vikendik?

mimka29
20. apr 2009

úžasný, ale krátky. V sobotu sme boli na jednej kolaudácií a včera mal môj manžel narodeniny. Urobila som mu tortu, ale vôbec sa mi nepodarila. Nedržali tam ani sviečky ako bola roztečená. To vždy keď sa najviac snažím, tak to dopadne na h....

iwusa
20. apr 2009

to sa aj mne stane, ze ked chcem mat nieco tip-top, tak nakoniec je z toho katastrofa. poviem ti, ze mojho muzika by som z tortou nepotesila, on je jasny masozravec 🙂 ked upeciem kolac, tak si da jeden kusok a hotovo! takze kolace robim iba ked ma niekto k nam prist, lebo inak to musim zjest sama a teda dalsie tukove vankusiky nepotrebujem 😀

a pripajam sa k tomu, ze bol krasny a kratky zaroven. v sobotu sme boli na navsteve u kolegyni a potom sme sli na korcule a vcera standartne futbal, kedze muz hra, co ine nam na nedelu zostava 😉

ozaj a co ste boli pozerat aky dom?

mimka29
20. apr 2009

Tá torta mala byť prekvapenie hneď ráno do postele aj so sviečkami, ale nakoniec bola aspoň sranda. Zobrali sme si lyžičky a jedli sme to hneď z tácky. My teda koláče obľubujeme. Vypekám skoro každý víkend a do utorka tie koláče my dvaja v pohode zbúchame.
Tak korčule to by sme si chceli kúpiť aj my. Už sa na to chystáme asi dva roky. Minulý rok sme si kúpili basketbalku, že budeme hrať basket, lebo pri dome máme ihrisko a hádaj ako to dopadlo. Basketbalka je vyfučaná v pivnici 😀
Boli sme na kolaudácií. Strýko prerábal dom vo Veľkých Levároch a muž mu tam chodil každý víkend pomáhať, tak nás pozvali na kolaudáciu. Aj ja by som chcela dom, ale koncom roku 2007 sme predali náš 1,5 izbový byt a kúpilý krásny veľký 3-izbový, aby sme mali aj detskú izbu, ale zatiaľ je z toho pracovňa ☹
Dom si poriadime až keď budeme mať náhodou viac detí 😀

barbora77
20. apr 2009

Ahojte baby 🙂
Tak pozerám, pozerám riadne ste toho popísali.

iwusa - nemáš za čo, veď na to sme tu 😉 Som rada, že s to už so sestrou berieš takto... fakt by nemalo význam trápiť sa, veď keď to nejde s ňou, bude to aj bez nej, a možno je to takto aj lepšie, a má to tak byť.
A nechceš si to s Krajkom dohodnúť skôr ako v júni, aspoň podať žiadosť, aby si už bola na čakačke, veď teraz máš 3 mesiace liečbu, tak by ti to možno pekne nadväzovalo. On je fakt zlatý a ochotný, určite by ti to poslal aj mailom 😉 Ináč my sme tiež takí korčuliari, u nás je len jedno také miesto okolo priehrady, kde nechodia autá, tak niekedy je to tam riadna tlačenka 😀 Ale aspoň, že je kde.

mimka - to s tým pečením som na tom podobne. Bežne cez rok keď pečiem len pre nás tak super sa mi to podarí, ale keď má prísť návšteva vždy chcem vymyslieť niečo nové, serinkám sa s tým a niekedy to aj tak dopadne 😀 Ale čo, hlavne, že je to jedlé. A iné baby sa s tým neondia a kúpia v cukroške, ale to nie je "ono".

mimka29
20. apr 2009

Z cukrárne to nie je ono, ale minule som si v robote kúpila v bufete medový krémeš a bola som nemilo prekvapená aké sú zákusky drahé. To by sme pri našej spotrebe sladkého zbankrotovali.

iwusa
20. apr 2009

boze baby, tymi recami o kolacok, tortach a zakuskach som dostala neuveritelnu chut na sladke 😀 ale poviem vam, ze ja nemôzem odolat marlenke a hlavne ked je cerstva, mnam uz teraz sa zalizujem 😝

barborka - mas pravdu, aj ja som si povedala, ze takto to bude hadam lepsie, nie hadam ale urcite. ach baby my sme strasne bojovnice, co by sme len pre to miminko neurobili, ze? a
a co sa tyka korcul, no muz robi rozne kreacie, ale ja len tak lahodne, bojim sa aj rychlejsie, lebo nemam chranice a nepotrebujem sa dolamat a cela odrat. takze ja takym svojim tempom 🙂 minuly rok sme sa chodili korculovavat do trnavy na slaviu - draha do kruhu, pripadali sme si ako skrecok v klietke a hladali sme dalej no a v piestanoch je velmi dobra draha popri jazerach, len obcas je tam tiez dost narvane. a v sobotu nas kamoska pozvala do serede a tam to bolo super, tiez pri priehrade ale krasne prostredie a nebolo to az take narvane, takze super 😎

mimka29
20. apr 2009

barbora - Žilinu poznám veľmi dobre, chodila som tam na vysokú školu a zostala mi tam jedna veľmi dobrá kamarátka, s ktorou sa často navštevujeme.

iwusa - a čo tak medový krémeš, mňam 😝

sylvia21
20. apr 2009

Ja som sa i zabudla spytat, ci vam nevadi, ze sa k vam pridam ? ??? Tiez nam hrozi darcovstvo vajicok. Bez toho asi zdrave babatko mat nemozeme, resp. je velmi nizka sanca, posledne ivf ukazalo, ze nebola sanca, ale teoreticky tu malinka sanca je a preto stale zvazujeme.

Ahoj kocky - vy tu teda riadne vypekate. My sme tiez velki maskrtnici 😉 Ked sme boli naposledy na plese na Valentina, tak sme vyhrali obrovsku tortu v tvare srdca, bola uzasna. A medovy kremes - to je mnamka.

V GF - uz darcovstvo funguje. Cena v Iscare je neuveritelna. Je to najdrahsie centrum na Slovensku, to je fakt.
My uz sme investovali do babatka asi 7 okruznych jazd po Cine. A pritom sme este na poriadnej dovolenke ani neboli. No nie je to sranda, ale bojujeme, ako sa da.

pekny vecer

mimka29
20. apr 2009

Sylvia jasné že sa môžeš pridať do našej témy, kde sa zatiaľ ešte len čaká 😀

Ty si sa ma na predchádzajúcej stránke pýtala, čo zahŕňa tých 120 tisíc a ja som ti neodpovedala. Je tam úplne všetko - lieky pre darkyňu aj mňa, všetko čo zahŕňa IVF, ICSI, predĺženú kultiváciu, mrazenie, transfer. Preste je tam narátané všetko, len dúfam, že sa to nevyšplhá ešte vyššie, lebo to bude prúser.
My sme zatiaľ ešte do IVF veľa neinvestovali, ale za 120 tisíc by už bola parádna dovolenka.

sylvia21
20. apr 2009

Vdaka Mimka 😉

My sme investovali uz fakt dost a sme teraz vystaveni z uspor. Netusim , ako si teraz poradime, ale na Iscare urcite nemame. Nevies, kolko sa plati vo Ferticentre alebo niekto nahodou neviete??? Na svojej stranke nemaju cennik. Sorry, ze sa pytam tolko na financie, ale su pre nas momentalne dost dolezite a na webe nie su info.

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre