Skúsenosti s darovanými vajíčkami na mimotelové oplodnenie

diadiana
13. sep 2008

Ahojte, všetky vás srdečne zdravím -čítam MK ... párkrát som aj písala,ale dávnejšie. Mám otázočku:

Baby nemáte skúsenosti s darovanými vajíčkami na IVF? Zhánam infošky, lebo sa rozhodujem...

gabikri
14. máj 2010

lenka : díky.............budu o tom uvažovat....ale je to přeci jen daleko 😉

lenca : psala jsem tam jednomu doktorovi a on mi odpověděl, že ta cena by byla, pokud mám ještě jeden pokus na pojišťovnu cca 40000,- 😉

gabikri
14. máj 2010

zufalka : promiň....asi jsi to už psala, ale už jsem to zapoměla...kam chodíš do CARu? 😉

lenca78
14. máj 2010

gabikri - aha, tak to je dobre, stejne jak v gennetu 🙂

lenca78
14. máj 2010

gabikri - a odkud vlastne jsi? ted chodis do centra v Praze a chces to zmenit za Brno?
ja jsem na zacatku taky premyslela, kam jit a nekdo mi doporucoval car v Brne, zvazovala jsem i Plzen, ale pak vyhralo to centrum, ktere mam nejblize praci, za 20 min jsem tam a caste navstevy si muzu v pohode dovolit

gabikri
14. máj 2010

lenca : no já mám jednu kamarádku, co 2x v Gennetu byla neúspěšná z darovaných vajíček a prý ji tam dávali zmrazené embrya, protože nesladili stejně cyklus s dárkyní a pak šla do Reprofitu a tam jí to vyšlo napoprvé z čerstvých Tím nechci Gennet nějak zatracovat, ale už je to informace, která mé rozhodování ovlivní 😉

gabikri
14. máj 2010

lenca : jinak já jsem z Prahy 😉

zufalka
14. máj 2010

gabikri,chodím Reprofitu,tam tiež robia z čerstvých,možno preto je tá úspešnost taka.Ale ty ešte počkaj na krv,moja kamarátka ma test negatívny ešte 53 den cyklu,potom išla na krv a majú malého roztopašníka...Takže nevzdávaj sa 🙂 🙂

gabikri
14. máj 2010

zufalka : no ale můžu mít připravený záložní plán, ne? 😉 Kdo je připraven......není ohrožen 🙂

gabikri
14. máj 2010

zufalka : trochu mě děsí těch 200km....to bych si po transferu musela vzít asi hotel...

bakosko
14. máj 2010

ja som to mala 340km a hotel som si nebrala spravili mi Ketko a ešte som behala po tesku 😀 ,ved ti to budeš mat stejne neboj je to tam super ja som bola 3 krat v Rakusku a ak sa toto podari znova pojdem do toho 😀

zufalka
14. máj 2010

gabikri,nie je to tak daleko,ja to mam len o 70 menej ako ty.Pojdeš len na konzultaciu,manžel može hned odovzdat spermie,a ty prídeš až na transfer.To je v pohode nie? Všetko ostatne riešiš mailom.Ale ty to nebudeš absolvovat,nestresuj,uvidíšššš... 🙂 😉 🙂 😉

gabikri
14. máj 2010

zufalka : ale po transferu jdeš domů...............neležíš tam, ne? Vím, že někde se leží 😉 No mě děsí to, že mm jezdí jako blázen.....jinak je zlatý, ale za volantem bych ho zabila...dost jezdí ( podle mého názoru) riskantně....on tvrdí, že ví co dělá.............a mě to strašně stresuje, bojím se s ním v autě...já jezdím pomaličku......no aby při cestě zpět nebyla nějaká stresová situace a pak bych si to vyčítala. Jinak ta dálka jako taková mi nevadí 😉

zufalka
14. máj 2010

Jasne že ideš domov,tak potom musíš manžela nastrašit,aby išiel pomaly,nech to pokial prídete domov nevytratíš pri jeho divej jazde 😉 Alebo si urobte vylet vlakom 😅

gabikri
14. máj 2010

zufalka : no nějak to vymyslím............. 😉 Už aby se zase něco dělo 😉

krivka5
14. máj 2010

ahojte 🙂
mimka...velmi pekne si to napisala dnes 12:30. ja sice mam uz velkeho syna, ktoreho som mala za slobodna, ale stretla som muza do ktoreho som sa zamilovala, vzali sme sa a tuzili sme po spolocnom potomkovi. bohuzial mi zistili nepriechodnost vajcovodov, tak moznost otehotniet klasickym sp. neprichadzala do uvahy. velmi sme po babatku tuzili, manzel vlastne dietatko nema aj ked s mojim synom si vyborne rozumie, tuzi drzat v naruci svoje babatko. nevahali sme a rozhodli sme sa pre IVF. hned na prvy krat sa nam podarilo otehotniet a to nam po 6 dnovej predlzenej kultivacii ostalo z 8 embrijok len jedno. je to silny bojovnik a nedavno sme sa na uzv dozvedeli ze to bude chlapcurik. velmi sa nanho tesime 🙂
splnil sa mi celozivotny sen, konecne budem mat svoju uplnu a stastnu rodinku a to aj vdaka ivf. 🙂

lenca78
14. máj 2010

gabriki - tak uvidis. Treba ti prinese Brno vice stesti - ale jeste prece neni potvrzeno, ze ti to v Praze nevyslo, na krev jdes v pondeli 🙂. Ja jsem rada,ze prvni cast v Gennetu mam za sebou, uvidime, jak se to bude vyvijet dal. Doufam, ze tim to bude pro nas konecne 🙂 Dostala jsem se po pul roce k jedne mile pani doktorce, ktera si na me udela dost casu a vse mi vysvetluje, tak jsem spokojena. ted bych nemenila. A hlavne je tam jedna sestricka, ktera me dostala na starosti a je fakt zlata. Vola mi pomalu kazdy 3. den.

bellka
14. máj 2010

Dobrý večer, holky 😵
omlouvám se, že vám narušuju tuto debatu, jenom prostě musím reagovat na příspěvek jisté gabiii, protože mě to celkem nazvedlo ze židle. Za 1. neznám CAR v ČR, který by zaváděl 4 embryjka, za 2. já sama mám za sebo 6x IVF, neúspěšně a vzhledem k tomu, že nemám ani jeden vejcovod, je pro nás IVF jediná šance, jak se stát rodiči a mít svoje vlastní dítě. Nevím, jestli dotyčná má nebo nemá děti, ale je mi to srdečně jedno, jenom si myslím, že nemá nejmenší právo na to, aby zde někoho soudila nebo poučovala. Tady jsou ženy, které chtějí dítě a udělají pro něj všechno na světě, tak prosím, všechny, které nemají ani ponětí o tom, čím vším si musíme projít, nekomentujte to a nechte to na nás, děkuji. Všem ostatním přeju hodně štěstííí, protože si ho všechny do jedné zasloužíte 😵 Ještě jednou se omlouvám, že jsem sem tak vpadla.

iwusa
14. máj 2010

gabii - poviem to tak ako to je! si zakomplexovana krava!!! jasne, my vsetky co tu sme sme take rozmaznane, nevieme co so sebou a hlavne nasimi peniazmi, ze??? lebo umele oplodnenia su strasne lacne... dufam, ze si v tej svojej hlavicke dokazala dat 1+1 a uvedomila si si, ze toto je sarkazmus!!! dnes ma vytocilo viac ludi ale ty si priam ceresnicka a tu si treba vychutnat,no nie? alebo v tvojom pripade radšej nie...

ps1: ked chces aby bolo vsetko prirodzene, tak si predstav situaciu, ze mas autonehodu a niekto tvojmu srdcu neuveritelne blizky zomiera a urgentne potrebuje pomoc. ale vies co sprav? povedz hasicom a zachranarom, ze nech ho nechaju tak, lebo TAK je to totiz PRIRODZENE!!! nesnaz sa mu pomoct, to uz je proti prirode, dobre? - druhy uhol pohladu, ale ten nebudes vediet pochopit.

ps2: ta uzasna gabii ako vidim ani nereaguje, zbytocne co nas tu vsetky rozculila. takze toto je odkaz pre adminov: ak moj pripevok vymazete, tak uz vobec nicomu nebudem chapat! preco? ona nas tu pouraza, ponadava a my sa mame tvarit strasne happy a este aj pritakavat??? no to teda nie, ked moze byt sloboda slova na jednej strane, tak nech je aj na druhej! takze vas laskavo prosim, nechajte moj prispevok v tejto teme, lebo inak sa tu budu diat veci - nevyhrazam sa, len chcem rovnake prava ako aj iny ludia!

mmmk
14. máj 2010

Damy, uz neplytvejte energii, nekterym lidem to holt nikdy nevysvetlite. Uzivatelka Gabiii byla zablokovana
https://www.modrykonik.cz/diskuse/tema/zablokov...

mimka29
15. máj 2010

Ahojte,
baby teda pekne ste sa včera rozčertili. Ja som na ňu natrafila včera ešte v jednej téme, kde chodím a tam písala, že v septembri čaká bábätko a pýtala sa, že či chodíme ako tehotné cvičiť.

My ideme dnes pozrieť nejaký domček, lebo moja mamina by chcela niečo kúpiť, aby sme mali kam celá rodina na víkendy chodiť, takú víkendovú chalupu, tak sa teším, že nebudem celý deň zavretá doma, ale trošku si prevetrám hlavu.

Prajem vám pekný víkend 🙂

gabikri
15. máj 2010

Ahojky ženušky 😉 😉 😉

iwusa : pěkně jsi jí to napsala 😉

No akorát to teď vypadá, že je to myšleno mně........dotyčná se jmenovala stejně 😀 Takže tímto prohlašuju...........ty nadávky patřily jiné gabi 😀

mimka : jééé, to je fajn.....chalupa, já celá život taky byla zvyklá být zavřená v městě........a teď máme po mm mamce baráček a to je něco báječného. Koukneš z okna.....ptáčci, les.................no prostě oáza klidu 😵 😵 😵

Pěkný víkend 😉

mimka29
15. máj 2010

gabikri aj ja by som brala, že bývať v meste a na víkend mať chalupu 🙂 Nás je 5 súrodencov a už nás bude dúfam vždy iba viac a viac, tak by bolo fajn, keby sme sa mali kde stretávať, lebo my si ako súrodenci veľmi dobre rozumieme. Len nás mrzí, že mamina nemá toľko peňazí v hotovosti, tak sa chce ešte do dôchodku zadĺžiť úverom v banke, len aby sme my jej deti niečo mali. Dúfam, že aj my všetky budeme také starostlivé maminy, teda určite budeme 🙂

gabikri
15. máj 2010

mimka : tak to Ti moc závidím, že jste taková velká rodina a že se máte moc rádi........to už se dneska vidí málo 😉 My jsme z mm oba jedináčci a to je naprd 😝

rebo
17. máj 2010

Čaute baby,
dnes mám 8 deň po trasfere. Myslíte si, že testovať, alebo počkať na 10-ty deň? Tá neistota ma ubíja.

gabikri
17. máj 2010

rebo : testni až co nejdéle............já testovala od šestého dne a zbytečně jsem pak byla na nervy 😉

carlin
17. máj 2010

Ahoj holky, muzu k Vam? Jsem 7. den po ET, darovane oocyty. Vubec jsem nereagovala na stimulaci, mam vysoke FSH. Takze nam doporucili darovana vajicka. Je to nas prvni a posledni hrazeny pokus, protoze pristi mesic mi bude 40 a pak uz zbyva jenom rozbit prasatko ( tedy spis nejakeho kance a to jeste stado 🙂, vzhledem k tem cenam...

bakosko
17. máj 2010

carlin neboj budu //
rebo ja som testla 8 den a boli // ako chceš ale ak testneš budeš mat vysledok

carlin
17. máj 2010

Ja jsem si schvalne zadne testy nekoupila, protoze bych se odsoudila k neustalemu testovanim a nervum. Ale nasla jsem doma ovulacni test a rano jsem si ho udelala, byl tam duch. Carka jako carka 🙂). Kdyby to byval byl tehotensky test, tak jsem spokojena. Jsem uz asi silena.

maja3.s
17. máj 2010

Ahoj holky. Moc vás všechny zdravím a všem přeju //
Já bych se vás chtěla jen zeptat, jak u vás zjistili, že máte nekvalitní vajíčka a je nutná dárkyně. Už se pomalu začínám o tohle zajímat, protože tak nějak tuším, že to bude potřeba. Zatím jsme zkoušeli vše jen s "našim materiálem" 😀 ale chcem se pohnout trošku dopředu, tak to budem muset asi začít řešit. Nejdřím zkusíme dárce spermií, ale tuším, že zrada bude jinde. Tak pokud budete mít chuť, budu ráda za každé info.
Díky a hezký i když upršený den...Maja

rebo
17. máj 2010

Bakosko a mala si také stavy ako keby sa Ti mali každú chvíľu pustiť krámy. Lebo ja sa tak cítim a ešte ma k tomu bolí hlava.

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre