Skúsenosti s darovanými vajíčkami na mimotelové oplodnenie

diadiana
13. sep 2008

Ahojte, všetky vás srdečne zdravím -čítam MK ... párkrát som aj písala,ale dávnejšie. Mám otázočku:

Baby nemáte skúsenosti s darovanými vajíčkami na IVF? Zhánam infošky, lebo sa rozhodujem...

aja37
25. okt 2010

@lenca78 : Aha, tak uvidime. No snad ma nevyhodia 😒

lenca78
25. okt 2010

@aja37 to si myslim,ze ne. Mas nejake zaznamy o tech predchozich pokusech? To by urcite pomohlo.

aja37
25. okt 2010

@lenca78 : To vies, ze mam. A ak by som aj nahodou nejaky nemala u seba, tak si to vyziadam od lekara. Myslim, ze by nemali mat problem urobit mi kopiu z mojich vysetreni. Uz som to takto raz chcela a vsetko mi v pohode dali. No uvidime. Mozno cysta este zmizne a my urobime posledny pokus este tento cyklus s nasimi vajickami. Kiez by to vyslo. 😨

gabikri
25. okt 2010

Ahojky, tak hlásím, že stále nic nevím 😒 Měla jsem odpolko napsat doktorovi ohledně vajíček, kolik jich bylo, ale ještě neodepsal. Tak to budu muset vydržet do zítra, kdy mám volat do laboratoře 😝

lenca78
25. okt 2010

@aja37 Tak to je fajn. Drzim palce s tou cystou. A jestli pujdes do Gennetu, tak ti preju, aby ti pomohlo stejne jako me.

lenca78
25. okt 2010

@gabikri jee, to zamrzi. Clovek je nateseny a pak nic nevi, vid? Ale neboj, treba se jeste ozve. A kdyztak zitra toho budes vedet vice.

gabikri
25. okt 2010

@lenca78 : no holky z Reprofitu psaly, že toho měl dneska hodně, tak asi nestíhá odepisovat. Ale zase lepší se to dozvědět zítra víc. 😉

envy
25. okt 2010

ahoj holky,

tento týden mastim k mudr kývnou na darovaná vajucha...můžu se zeptat jak se cca pohybuje cena za komplet IVF cyklus (stále ještě v rámci pojišŤovny)? Ať jsme tak nějak na tu dardu připraveni 🙂

gabikri
25. okt 2010

@envy : ahoj, jak už jsem tady psala několikrát. Záleží v jakém centru. Já ve státním při minulém pokusu doplácela 8000,- a teď v soukromém budu doplácet 40000,-. Nejvíc jsem tady četla asi 50000,- ( všechno na pojišťovnu) Chce to se podívat na stránky jednotlivých center, mají tam většinou ceníky 😉

aja37
25. okt 2010

@gabikri : Ja by som umrela od zvedavosti. Drzim palce, nech ich je co najviac. Gabi a co vsetko o darkyni vies?

gabikri
25. okt 2010

Holky jupííííí, tak už odepsal : Dárkyně měla 9 vajíček, 8 je zralých vhodných k oplození. Zítra budeme vědět
více :o)

gabikri
25. okt 2010

@aja37 : nevím zatím nic, ale prý v Reprofitu jedné kámošce řekli věk, barvu vlasů a že byla vysokoškolačka 😉 Asi mi to řeknou při transferu 🙂

aja37
25. okt 2010

@gabikri : Blahozelam! 8 zrelych vajicok, to je super!!! A idete na ICSI alebo normalne? Ozaj a ty si vsetko riesila emailami alebo si tam aj bola?
Inak k darkyni ... ja som myslela, ze si si nejake kriteria mohla dat. Asi na farbe oci a vlasov mi moc nezalezi, ale vysku a vahu by som tam chcela dat ...

gabikri
25. okt 2010

@aja37 : ne ICSI nemáme...............nikdo nám to nenabídnul, to se dělá, když je špatný spermioram, ne? Normálně 😉
Byla jsem tam jen jednou, kdy udělali vstupní prohlídku, všechna potřebná vyšetření jsem měla z Prahy z minulého CARu, takže nic už nebylo potřeba. Dostala jsem léky a na UZ jsem chodila ke svému gyndařovi. Teď tam pojedu podruhé na ET. Jo, jo..to vyplňuješ dotazník...........výška, váha, barva očí, vlasů, pleti atd..................a pak si u toho můžeš napsat : "je to pro mě bezpodmínečně důležité" Ale i když to tam nenapíšeš, budou se snažit vybrat dárkyni tobě co nejvíce podobnou 😉 Samozřejmě když tam napíšeš, že trváš na tom, že to má být vysoká, štíhlá, modrooká blodnýna s dvěmi doktoráty co aktivně sportuje, že se asi nikdy nedočkáš 😀 Čim více nároků.....tím delší čekací doba 😉

aja37
25. okt 2010

@gabikri : Mne raz v CARe povedali, ze mozem mat ICSI aj ked mame vynikajuci spermiogram. Za ICSI sa sice plati, ale zvysuje to % uspesnosti oplodnenia vajicka. Ale je dost mozne, ze mne to povedali preto, lebo ja horko tazko vyprodukujem vajicko 😢 ...

Tak prosim ta, daj zajtra urcite vediet, kolko ich mate oplodnenych!

gabikri
25. okt 2010

@aja37 No mě to neřekli, ale co už. Manžel má výborný spermiogram, dárkyně byla taky dobrá nosnice, tak se tam do zítra nějak poperou a něco z toho snad bude 😵 Zítra dám vědět 😉

kvakuska
25. okt 2010

@gabikri myslím že u darovaných v Reprofitu je ICSI automaticky v ceně, nic tam nenechávají náhodě 😉

lenca78
25. okt 2010

@gabikri tak to je pekna urodicka, to je super. Gratuluju. U nas delali ISCI automaticky, pry se to u tech darovanych tak dela, maji vetsi procento uspesnosti oplodneni. Tak uvidis, jak dopadnete vy. Drzim palce a zitra dej vedet.

Jinak my si nahlasili kriteria typu skoro stejna vaha a vyska jako ja a sama sestricka doplnila barvu oci a vlasu 🙂. Taky to pro nas nebylo dulezite. Chteli jsme min . stredoskolske vzdelani.

gabikri
25. okt 2010

@kvakuska
@lenca78 : holky dík.......jasně že je to automaticky v ceně, já jsem husa...........koukla jsme do mailu, co jsem si psala s doktorem ze začátku.........tak teď jsem už v klídku 😵

paja1
25. okt 2010

@gabikri Já vás všechny zdravím.Na vaší stránce jsem nově.Jinak mám za sebou 9 pokusů.Poprvé Brno Sanatorium Helios a výsledek bez transféru ,špatná vajíčka nekvalitní.To je už 14 let.Pak zázrak na dovolené a mám dceru 13letou.Hned nato jsme chtěli druhé,ale nešlo to.Začala jsem chodit do Zlína .2,3, a 4 pokus moje vajíčka ,ale špatné kvality nic z toho nebylo. další 5,6,7,8, pokus byli vždy darované celé embrya,ale mražené taky nic.Můj 9 pokus jsem měla darované vajíčka čerstvé a ty se prý uchytli,ale neudrželi.-bohužel.Asi je to už 4roky od posledního pokusu,Mám problémy s měsíčkama velké bolesti ztoho důvodu si jsem chtěla mirendu -tělísko,kvůli bolestem.Ale celou tu dobu jsem doufala v zázrak tak jsme se rozhodli ještě jednou at pak celý život nelituji.Nýní jdu po 10.Už mám léčbu od srpna.Měla jsem prodloužený protokol.Chci jen čerstvá nemrazené vajíčka.Dárkyni už je vzali-ted se kultivují a ve středu jdu na zákrok-dají mi je.Jsem na nervy a taky už je to doba od těch pokusů a roky.Dostala jsem injekci Diprednil nebo tak nějak. A beru estrimax už 3týdny 3x1.,a ted už od pátku k tomu navíc 1x1 prednisol,1x1 anopyrin. a utrogestan mám 3x2 + ještě 2 na noc vag. Holky co berete vy? Jsem ztoho dost na psycho. a hlavně ty peníze,a než to člověk našetří.Kdyby se alespon podařilo-Chcou mí taky dát 2embryjka,ale přemlouvám je na 3.Prostě si myslím čersvá nemražené jsou nej.Mějtese

gabikri
25. okt 2010

@paja1 : ahoj Pajo, tak to máš za sebou opravdu dalekou cestu a moc Ti přeji, aby se ti to konečně podařilo 😉 Kam teď chodíš do CARu? Já jdu na transfer v pátek 😉 Tu injekci Dipherline jsem dostala taky, pak zobu 3 x denně Estofem ( to je stejné jako Estrimax) a ode dneška beru Utrogestan. Jinak já si nechám taky dvě embrya..děti žádné nemám, je mi 39 let, tak je to jasné 😉

paja1
25. okt 2010

@gabikri ahojky já jdu opět do Zlína. mám nástup ve středu tak uvidím .Budou po prodloužené kultivaci.Dám vědět.Ted musím končit zase zítra dcera mě už hodinu vyhazuje z počáku.Musím ju na chvíli pustit-nebo to nevydrží. Budeme se podporovat navzájem,též držím pěsti i všem ostatním.

alenta10
25. okt 2010

@lenca78 ahoj leni....mám ještě 3 pokusy,a za sebou jen jeden pokus o IVF,bohužel nedošlo k oplodnění!!!

alenta10
25. okt 2010

@gabikri Ahoj Gabikri,aha nenapsala,jen jeden pokus a je mi 38...

zufalka
25. okt 2010

@minka051 perfiš,tfuj,tfuj,super 🙂

gabikri
25. okt 2010

@alenta10 : no tak pokud máš pokusy na pojišťovnu a je Ti 38, máš nejvyšší čas. Pojišťovna to hradí do 40ti let ( VZP) Jinak doplácí se podle konkrétního caru, třeba v Praze u Apolináře jsem doplácela jen 8000,- ale je tam čekací doba dva roky. Pokud chceš dárkyni rychle, stojí to cca 40 - 50 tisíc k té pojišťovně. 😉

zufalka
25. okt 2010

@gabikri strašne ti držím palce nech ti to vyjde 🙂 tfuj,tfuj aj tebe

gabikri
25. okt 2010

@zufalka : ahoj a děkuju moc 🙂

alenta10
25. okt 2010

@gabikri Aha a proč chtějí v tom Brně takovej balík????

minka051
25. okt 2010

@gabikri ahoj tak už sa ti to kráti budem na teba myslieť a držať v piatok silno palce. Tak ti ešte posielam TTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTT virúsíky nech sa na teba poriadne nalepia 🙂 🙂 🙂 🙂

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre