Skúsenosti s darovanými vajíčkami na mimotelové oplodnenie

diadiana
13. sep 2008

Ahojte, všetky vás srdečne zdravím -čítam MK ... párkrát som aj písala,ale dávnejšie. Mám otázočku:

Baby nemáte skúsenosti s darovanými vajíčkami na IVF? Zhánam infošky, lebo sa rozhodujem...

maakovaa
20. nov 2010

@andrik79 Ahaaaa, no, rozumím, že už další peripetie se svými vajíčky zkoušet nechceš. Ono to člověka vyčerpává, já vím, taky jsem pořád chtěla svoje vlastní dítě, ale po 4. pokuse jsem se umoudřila a řekla si, že nemusím lámat něco přes koleno za každou cenu. Taky jsem jako Ty píchala vysoké dávky, vždycky jsem nějaký vajíčka měla, občas vzniklo i embryo, ale asi nikdy kvalitní na to, aby z toho bylo těhotenství. V nativním cyklu bylo štěstí, že jsme se s dárkyní v našich MS sešly. Takže mě dala dr. akorát Utrogestan dva dny před transferem a pak pokračování. Sliznici jsme měla ukázkovou, takže na tu nedala nic. Ale v každém CARu to dělají asi jinak. Kam chodíš do CARu?

andrik79
20. nov 2010

pro maakovaa: no já jsem teď ve Fertimedu, jinak jsem byla už různě, v OL. jsem spokojená zatím 🙂 a tohle je Tvůj kolikátý pokus? a embrya Ti zaváděli jaké kvality?

maakovaa
20. nov 2010

@andrik79 Tohle byl můj 5. pokus (de facto teprve třetí transfer). Kvalita embryí byla ta nejepší, ale já se o to číslování nijak nezajímám, takže Ti neřeknu přesněji 🙂 A Ty jsi tedy ve stadiu, že čekáš na dárkyni?

andrik79
20. nov 2010

jo čekám, ale tam to jde docela rychle...a po jaké době Ti zaváděli embrya, měla jsi PK?

maakovaa
20. nov 2010

@andrik79 PK jsme neměli, byla to dvoudenní embrya - v našem CARu zastávají názor, že v těle je embryům lépe než v kultivačním roztoku, resp. že kultivační roztok je příliš ideální a embrya se tam "zhýčkají" a po transferu mohou dostat z toho nového "neideálního" prostředí šok 🙂

lenca78
20. nov 2010

@maakovaa To je mi moc lito. Co krev? Pujdes na ni?

lenca78
20. nov 2010

@maakovaa
@andrik79 Tak u nas v CARu zase zastavaji nazor, ze idealni je ten 4.-5. den, protoze do te doby spousta embryi odejde. Od darkyne jsme jich meli asi 9, 7 se oplodnilo a za 4 dny nam vydrzely jen dva kousky. Pry u tech 4-5dennich je mnohem vyssi procento uspesnosti . Ale asi zalezi i na jinych faktorech.

lenca78
20. nov 2010

Jinak holky, v patek jsem mela posledni kontrolu na gynde a nedopadla zrovna moc dobre. Jedno mimco se asi prestalo vyvijet, od posledni kontroly nic nenabralo. Taky mam vysoky tlak, otoky, vypada to na tu preeklampsii. V pondeli jdu na Bulovku, kde se na me podivaji vic do detailu. Pak se ale urcite ozvu, jak to dopadlo. Doufam, ze chyba je jen ve spatnem ultrazvuku moji gyndarky a na bulovce reknou, ze je vse v pohode. Ale kdo vi.

@gabikri Takze Gabi, v pondeli ti budu drzet palce, budeme na tom stejne, u obou se bude rozhodovat, co dal... Tak at ti to dopadne dobre.

andrik79
20. nov 2010

@maakovaa jo to říkají i u nás v caru...tak uvidíme 🙂 je to prostě boj a dnes jsi kolikátý den po ET?

gabikri
20. nov 2010

@lenca78 : ahojky, prosímtě co je to ta preeklampsie? 😉 Doufám, že budeš ty i miminka v pořádku, moc na tebe budu v pondělí myslet. 😉

Jinak já si tedy taky myslím, že ta PK je důležitá, že to zvyšuje úspěšnost. Vyselektují se tak ty nejlepší embrya 😉
Mě zaváděli čtyřdenní, ale protože tam pátý den nebyl doktor, jinak by to bylo pátý den a zamrazovali dvě blastocysty šestý den 😉

gabikri
20. nov 2010

Ono v těle jim možná lépe je, ale jak poznají druhý den, které jsou ty nejlepší? 😝

lenca78
20. nov 2010

@gabikri to je nejaka choroba, co se projevuje vysokym tlakem, otoky, miminko neni vyzivovano tak, jak ma (byva mensi). Pry to je hodne nebezpecne jak pro dite, tak pro matku. A jedine reseni je ukonceni tehotenstvi. Tak uvidime. Kazdopadne kdybych ji mela, tak to nabere rychly spad. Dneska tedy dovyperu a pripravim vybavicku, pripravim postylky a sobe tasku do porodnice 🙂. Prece jen, kdyby nahodou. Manzelovi pecu babovku a varim jidla do mrazaku, at mi tu nestrada.

gabikri
20. nov 2010

@lenca78 : jéééžiš tak to ti moc budu držet palečky!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! Určitě to bude planý poplach, moc na tebe budu v pondělí myslet. To je hrozný, ty asi teď prožíváš ještě větší strach než na začátku, viď............drž se 😉

lenca78
20. nov 2010

@gabikri popravde, vcera jsem byla hodne presla. Kontrola byla proste divna, jindy doktorka porad neco komentovala a smala se, ted bylo dlouho ticho a pak jen mereni porad dokola 🙂
Ale dneska jsem vic v pohode, proste se na tu Bulovku uz tesim, budou tam mit lepsi pristroje a vlastne muzu byt rada, ze se tam dostanu uz v pondeli .Kdyz bude neco spatne, tak me holt kuchnou, miminka to budou muset zvladnout uz samy. Neda se nic delat. porad lepsi, nez aby jedno chudinka stradalo.

gabikri
20. nov 2010

@lenca78 : tak to si dovedu představit, nesnáším, když je doktor ticho a tváří se vážně. Ty jsi na kolabs a on nic neříká. 😒 Snad to dopadne dobře.....musí ! 😉

paja1
20. nov 2010

@andrik79 Já jsem měla anopyrin,prednisol,utrogestany a estrimex,menzes jsem nedostala až po vysazení prášku,je to asi různé.

paja1
20. nov 2010

@andrik79 Ještě o mě,mám to stejné jak ty z mých nikdy nic nebylo a tak už jen darované.A estrimax mám i tak. 🙂

paja1
20. nov 2010

@lenca78 No člověk si řekne nejhorší přečkat první 3 měsíce,ale to se nám jen zdá.Člověk má nervy až do konce.Držíme pěstičky.tfuj,tfuj,tfuj.držte se.

lenca78
20. nov 2010

@gabikri
@paja1 Holky , diky moc za povzbuzeni. Ja porad doufam, ze to nic neni 😀 Dokud mi to nekdo natvrdo nerekne, nechci se tim trapit.

zufalka
20. nov 2010

lenca 78 moc ti držím palčeky,ale myslím že v dnešnej dobe vedia už robit zázraky 🙂 máme susedu ktorá porodila v 6.mesiaci a malá žubrienka je zdravá a má už dva roky 🙂 Moj názor je že jedno či si v tretom mesiaci alebo v šiestom,nervy a strach budeme mat až dovtedy,pokial babatko nedržíme v náručí

gabikri
20. nov 2010

@zufalka : ahoj a kdy ty si půjdeš pro mrazáčky? 😉

zufalka
20. nov 2010

@gabikri ahoj moja,ako sa cítiš? už ti to prestalo? dohodla som sa gyndoškou a Štelclom,že až mi gyndoška povie že maternica je tip top nachystaná,tak až potom,skorej by to bolo zbytočné 😒 už som dostala aj menzes po 5 týždnoch tak sa "teším" že to bude čím skor a nemusím čakat až 8 týždnov na ms 😒 hlavne ty sa drž,a v pondelok to bude ok,neboj. 🙂 A nešpinila si náhodou v čase kedy si mala dostat svoju mrchu? lebo ak áno tak to je v poriadku,lebo niektoré ženy to mávajú až do 4.mesiaca,som to vygooglila ešte ked ja som bola tt a mala som tiež krvácania.takže neboj,mimi sa tam zakuklí a bude tam až do 9.mesiaca 😉 kde by mu bolo lepšie?!

gabikri
20. nov 2010

@zufalka . ahoj zlatíčko, tak to je fajn, že to bude brzo a ted to určitě vyjde. Tělo si to tvé těhulkování bude pamatovat a tentokrát to půjde jako po másle 😵 Jinak koukla jsem se do kalendáře a krvácení přišlo přesně na den, kdy jsme měla mít mrchu, kdybych ji neměla zastavenou léky, no nevím......těžko říct 😕

zufalka
20. nov 2010

@gabikri tak to može byt,neboj budeš mamina,určite áno 😀 😀 😀 😀 ešte sa na tom raz všetky pobavíme aké sme "boli"stresmenky 😀 a kedy ti budú robit ultrazvuk? ty si ktorý tt ?

gabikri
20. nov 2010

@zufalka : já nevím od kdy se to počítá? Dnes jsem 22 den po ET a zaváděli my čtyřdenní embryo 😉 Ultrazvuk asi až po tom, jaké bude v pondělí HCG. Jestli to vůbec stoupne, nebo ne. Čárka na testu je pořád stejně silná, tak doufám 😉

zufalka
20. nov 2010

počíta sa to od poslednej ms,takže cca 5tt,tak to by na UTZ už mal by vidiet vačok v dutinke,ak tam bude to zn. že sa vytvára plodík a tak do dvoch -troch týždnov by malo byt srdiečko 🙂 potom už bude super 🙂

gabikri
20. nov 2010

@zufalka kéž by 😵

minka051
21. nov 2010

@gabikri neboj bude ja to viem 🙂 🙂

kinguse
21. nov 2010

ahoj hoky, už vás hoooodně dlouho pročítám. Byla jsem taky čekatelka na darovaný vajíčko, dnes jsem 11.den po ET a pevně věřím,že to vyšlo 😀 S testem ještě chvíli vydržím...na špatný zprávy vždycky času dost. 😖
Mám už jedno dítě počaté přirozeně po měsící snažení a druhý skoro 2,5roku nic, zjistili předčasné ovariální selhání, žádné folikuly nejsou, vaječníky nepracujou...takže jedině dárkyně. Trvalo mi dlouho než jsem se s tím vyrovnala,ale dneska už to vůbec neřeším a těším se a doufám,že to vyjde.
@gabikri ..tobě moooc držím palečky,aby to vyšlo!!!!!

@lenca78 ..s preeklampsii jsem měla kamarádku, těhu jí taky ukončili dokonce ve 32.tt a vše ok, kámoška s dvojčatama rodila taky v 33.tt a taky vše OK,takže ty to zvládneš a bude vše v pohodě. Jak píšeš, kdyžtak těhu ukončí,mimča to budou muset zvládnout v inkubátoru, přeci jen 34.tt už je celkem dobrej,aby vše zvládli!!!

Jestli nevadí,budu k vám do diskuze chodit a sledovat dál,jak se to bude u každý vyvíjet.
No a já testnu někdy koncem týden a uvidí se. Byl to můj první pokus,tak kdyžtak budou ještě další šance!

gabikri
21. nov 2010

@kinguse : ahoj kingu, já si tě pamatuji s diskuse vysoké FSH, tak sese nakonec rozhodla............to je moc dobře 😵 Držím palce, aby to vyšlo hned napoprvé!! 😉

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre