Skúsenosti s darovanými vajíčkami na mimotelové oplodnenie

diadiana
13. sep 2008

Ahojte, všetky vás srdečne zdravím -čítam MK ... párkrát som aj písala,ale dávnejšie. Mám otázočku:

Baby nemáte skúsenosti s darovanými vajíčkami na IVF? Zhánam infošky, lebo sa rozhodujem...

iwusa
4. máj 2009

waaaaaaaaaaaaaaaaw, mimka ja sa tak strasne tesim, strasne strasne strasne... akoze nechcem si hned dopredu robit nadeje, mozno si to sestra este rozmysli, alebo nebude vhodny darca pre nejake vysetrenia (radsej hned dopredu ratam s touto horsou alternativou) ale ak by to vyslo, jajha, normalne mam slzy na krajicku ale zaroven sa usmievam ako take slniecko, skoda, ze tu neni taky smajlik, musela by to byt kombinacia tychto 🙂 😢 🙂 xixi, ved sa s nou o tom porozpravaj, alebo ked chatuje na mojej svadbe, tak mi moze napisat postu. a ak by sa preto rozhodla, tak vsetky veci sa posnazim zariadit ja, co sa tyka heliosu, aby mala co najmenej starosti...

baby, dnes sa budem vznasat od stastia. mimkina sestricka - dakujem ti za to, ze chces pomoct pre teba uplne cudzej zene, je to krasna pomoc od teba 🙂

vsetko teraz zalezi od nej, ked bude chciet, mozeme sa do toho pomaly pustit, ale nechcem robit na nu natlak, fakticky nech si to necha prejst hlavou, ak si to rozmysli teraz, tak to je uplne v pohode ak nie, tak jej budeme strasne vdacny a potesi nie, ze 2 ludi ale 2 velke rodiny a strasne vela priatelov 🙂

a volala som to manzelovi a povedal, ze to asi ani nie je mozne aby sme my dvaja mali taketo stasticko 🙂

mimka29
4. máj 2009

Neboj iwusa, ako ju poznám, tak si to nerozmyslí. My sa o tom rozprávame skoro stále a aj dnes s ňou budem, tak vieš čo budeme preberať. Inak ona sa volá Ivanka a od malička ju voláme ivuška 🙂

dianan
4. máj 2009

iwuša...tak držim prsty...aby to aj vám vyšlo čim skôr...... 🙂tešim sa s vami
a nevieš ako to je v Heliose,ak maš darkynu,ako dlho to potom trvá...????

mimka29
4. máj 2009

Jej baby keby to išlo tak ako si to predstavujem, tak by to bolo super. Zase to vyzerá všetko strašne jednoduché, takže sa určite niečo vyvŕbi 😒
Myslím, že sa to začína rozbiehať.
vika by mala začať tento mesiac stimulku, ale dlho tu neboli barborka a sylvia

Inak ja som dnes volala do Brna, kvôli výsledkom manželovho spermiogramu a nič mi nepovedali, že mi doktorka dnes samá zavolá, tak neviem 😒

dianan
4. máj 2009

mimka...tak držim prsty...,nech su vysledky OK 🙂

didlinka3368
4. máj 2009

🙂

mimka29
4. máj 2009

didlinka, nazdárek 😀

didlinka3368
4. máj 2009

Tak ahojte žienky!!! 🙂 Konkrétne zdravím moju sestričku mimku29 a iwušku, lebo vzhľadom na to, že nepatrím zatiaľ medzi snažilky, ale skôr medzi tých, ktoré chcú nejakým spôsobom pomôcť snažilkám, preto oslovujem mimku a iwušku, lebo ich konkrétne sa bude týkať to čo budem písať...
No Vám všetkým čo ste tu chcem povedať, že Vás hrozne obdivuje v tom aké ste vytrvalé a odvážne pri plnení Váško sna o miminku a k tomu riešite záležitosti so zdravím rozumom a tým pádom Vám želám, len aby ste mali okolo seba hlavne veľa ľudí, ktorí Vás vždy podporia a podržia ... lebo keby sa nedajboh niečo podobné ako prežívate vy stalo aj mne, nemala by som šancu strácať nádej a vešať hlavu, lebo moje sestričky a celkovo moja rodinka by to nedopustili, že mimka?! 😵
Iwuška - tým pádom sa dostávam k Tebe a chcem Ti povedať, že všetko čo Ti referovala moja segrička som myslela úplne vážne... je mi ľúto ako to dopadlo s Tvojou sestrou a pokiaľ v tom nebude žiadny problém, tak ja si to určite nerozmyslím ... Som toho názoru, že na svete je samozrejme veľa ľudí, ktorí majú obrovské, ale riešiteľné problémy, tak dúfam, že ľudí, ktorí vedia a možu riešiť tieto problémy bude ešte viac ... snáď sa aj ja tomu pričiním a veľkou odmenou za to by pre mňa bolo, keby bola sestrička aj so švagrom sa konečne dočkali malého kapríka, že mimka?! Len pre vysvetlenie: kapríka preto, lebo švagrík je veľký rybár!!!
Len mi treba dať inštrukcie čo, kde a kedy a môžme ísť do toho!!!
Mávajte sa zatiaľ čokoládkovo.....
Segrička vidíme sa na ble.. skúške!!!Ťaháky donesiem...
😉

mimka29
4. máj 2009

Pekne si to napísala didlinka. Už tu budeme mať dve spisovateľky teba a iwusu 😀

iwusa
4. máj 2009

boze baby, ja som sa teraz trosku zahrabala do papierov, ze idem mrknut co nove na konikovi a pozri me sa, čo ste tu popisali... ste skvele mimka aj ty didlinka (ivuska tak isto), stracne moc vam dakujem, dakujem, dakujem, necakala som, ze ja budem mat taketo stasticko, ste skvele a za tuto nadhernu vec vam budem az do smrti vdacna.
didlinka musim povedat, ze ked som si to precitala, normalne mi vyhrkli slzicky, fakticky. ja sa dohodnem s mojim doktorom, ze ci ta mame v juni zobrat zo sebou do martina, uvidime co mi povie, ake instrukcie da a podla toho by sme sa zariadili. posledne dva tyzdne som bola v takej strasnej apatii, ale tvoje slova ma uplne prebrali, prijemne prebrali 🙂 a musim ti este povedat, ze skoda, ze nebudem mat tvoje vajka, lebo si strasne pekna na fotke, kocka (ved ako sestra), xixi 😀 ale nevadi, ty v podstate spravis stastne minimalne dve rodinky, pretoze mna posunies na prve miesto v zozname a tvoje vajka dostane ina cakajuca rodinka, takze poviem ti, ze mozes byt na seba patricne hrda za tento (pre mna osobne) cin storocia 🙂 takze ja zacnem postupne zistovat infosky u doktora, priebezne ta budem informovat, ak chces budem ti pisat do posty alebo ak chces mozem na mail (staci mi ho napisat do posty), mozes si vybrat... jeminanku, toto budem este cely den rozdychavat, taka som z toho mimo 🙂

baby ja vas zboznujem 😉 mimka a didlinka, vdaka, este asi milionkrat vam podakujem, tak si zvykajte na to 🙂

iwusa
4. máj 2009

aby som na teba nezabudla, takze:

dianan - dakujem za všetky paste a palceky a neviem co este, no a co sa tyka tvojej otazky, doktor mi vravel, ze ked si najdes darkynu, tak najskor musi prejst vsetkymi kontrolami, vysetreniami, odbermi... ved pozname, no a ked vsetko dopadne dobre, tak zosuladia jej cyklus s darkynou, spravi sa odber oocytov, oplodnia a na 5. den kultivacie sup do maminky. ty si v podstate trosku mimo tohoto cyklu, pretoze ty sa dostanes samozrejme na 1. miesto poradovnika ale vajicka idu tej kocke, kt. bola predtym prva, takze ty cakas na dalsiu zienku, kt. ti podaruje vajicka. ozaj a ty si uz evidovana v databaze zaujemcov?

boze asi tristokrat som opravovala preklep, tak sa trasiem od stastia 🙂

mimka29
4. máj 2009

vpohode iwuska, my so ségrou sme toho názoru, že treba pomáhať tomu, kdo to práve potrebuje, na neho sústrediť všetku energiu a potom aj nemožné sa stane skutočnosťou.
My to všetky spoločnými silami zvládneme, len sa netreba vzdávať 🙂

didlinka3368
4. máj 2009

Iwuška budem rada, keď ma budeš informovať a môžeš písať na môj mail: gro160@zsr.sk....som rada, že sme ťa tak potešili, no len dúfam, že to bude na niečo dobré... a ešte neďakuj, ešte nemáš za čo....Píšeš tak úprimne, že tú radosť úplne prežívam s Tebou...nie si náhodou v znamení váh, lebo sa vyjadruješ podobne ak ja a myslím, že sme aj vekovo pobobné...ja budem mať 23 a tuším máš 23....
Inak ďakujem za pochvalu ... človek by možno ešte radšej daroval vajka keby vedel komu konkrétne ich dáva..., lebo aj ty si mi veľm sympatická a máte krásnu svadobnú fotečku...nie si na mojejsvadbe?!
Píšem len tak v skratke, lebo už pomaly balím na skúšku...takže Maruška vidíme sa pred školou a Iwuška, zajtra si môžeme popísať ak budeš chcieť.....
Želám krásny zvyšok dňa... 🙂

iwusa
4. máj 2009

baby padam z prace, doma budem pokracovat juchuchu 😀

dianan
4. máj 2009

ahojte...tak tu su samé dobré správičky...
iwuša,nie zatiaľ nie som registrovaná,idem sobotu do MT 1 krát,tak povedia,čo a ako..
iwuša a ty sa teda chystáš do MT,alebo do BA???

mimka29
4. máj 2009

Ahojte, my už máme so ségrou (didlinkou) po skúške a obe sme dostali A-čko, no nie je to skvelý deň 🙂

dianan - tu už budú dúfam iba dobré správičky 😉 a jednu ešte pridám. Volali mi z Brna, že manželov spermiogram je trošku pod normou, síce veľká patológia spermií, ale zato ich je veľa, tak sa to nejak vyrovnáva. Veľmi som tomu nerozumela. Hovorili o nejakých 3 miliónoch živých s dobrou pohyblivosťou a tvarom, tak neviem či je to dobre. Zajtra nás objednávam na ďalšiu konzujtáciu a na mrazenie ďalšej várky plavcov.

Keď sem vika večer nakukne, tá teda bude mať čítania 😀

vika - ako je to s vašou žiadosťou? Kedy by vám ju mali schváliť?

nathali
4. máj 2009

ja som tam sla najprv sa ta spytaju na geneticke vady v rodine a potom ti spravia ultrazvuk a zoberu krv no na krv som sa nedostala lebo vraj je to pre mna zbytocne lebo ja sama mam problemy a budem ich mat pri otehotneni ale co mi baby vraveli neni to nic strasne si stale pod lekarsky dohladom,dostanes ampulky s hormonami aby bolo vajicok co najviac a potom ti ich odoberu pri celkovej anestezii no a asi este v ten den ides domov

dianan
4. máj 2009

mimka tak blahoželám k skuške,tebe aj sestre..teda fakt super den... 🙂

mimka29
4. máj 2009

nathali - a to ti hneď po takom krátkom vyšetrení povedali, že nie si vhodná darkyňa a dokonca, že aj ty budeš mať problém otehotnieť ☹

dianan dík 🙂

sylvia - ako ste sa rozhodli po dnešnej návšteve v centre?

barborka 😉 kde si?

vika34
4. máj 2009

ahojte,no dnes ste to roztočili,toľko pozitívnej energie ,to sa v tejto pohnojenej dobe n evidí,je to super,že máš mimka také fajn sestry,pozdravujem,mne sa ešte neozvali z car,tak neviem či to stihnem tento mesiac,zajtra idem k hematologičke,dám si všetko ešte raz prekontrolovať .
Držím všetkým palčeky,ale ked sa na mňa nenahneváte ,tak hlavne sebe 😀 ,je to sebecké,ale moje biolog.hodiny už bijú na poplach,tak som trochu narcis,ale verím,že ma pochopíte,dík

iwusa
5. máj 2009

krasne ranko kocky,

ranajky mam za sebou a uz aj sup sup na konika, treba pozriet, co ste popisali 🙂

dianan - no my by sme to chceli vyskusat v martine, hrozne dobry pocit mame (aj s manzelom) z tohoto centra, doktora, pomohol nam s takymi tazkostami, pricom iny doktori povedali, ze si proste budem musiet iba zvyknut a takisto sa doktor zaujimal aj ako som psychicky na tom, pri sone mi vzdy vsetko pekne opisuje, vysvetluje. vzdy ked ideme do martina tak sa velmi tesim, som v strasnej pohode a viem, ze prave psychika robi vela a takato pohoda bude do buducna len a len prospesna 🙂 som rada, ze si si vybrala martin, je to skvele miesto 😉

mimka - gratulujem tebe aj sestricke k skuske, na aku skolu chodite? a ktory rocnik? a co sa tyka toho spg, neboj, tam urcite nebude problem a ak by ste mali pochybnosti date si isci a hotovo, no nie?

vika - vobec to nie je od teba sebecke, ved kazda z nas tuzi po miminku, neboj podari sa to, vsetky ako sme tu drzime paste - aj na nohach ked budes chciet 😉

nathali a robili ti aj to sono? alebo tento zaver povedali hned po zakladnom pohovore (myslim tie geneticke vady)

sylvi, barborka - fakticky baby, kde ste???

iwusa
5. máj 2009

didlinka - urcite ti dnes napisem 🙂 tesim sa 🙂
a mala si pravdu, mam fotky na mojejsvadbe, ved nech sa paci, mrkni si

http://www.mojasvadba.sk/album/album.php?vAlbum...

a co sa tyka znamenia, som racik ako vysity 🙂 materstvo mam sudene aj vo hviezdach 😀

dianan
5. máj 2009

dobre ránko....iwuša krássne fotečky... 🙂

iwusa
5. máj 2009

bre ranko di 😉

dakujeeeeeeeeem, poviem ti, ze na foteni si to manzel kvalitne uzival a predtym mal z toho najvacsie obavy, ked fotografka povedala, ze uz ma dost materialu a ja som bola unavena zo vsetkych tych poz, tak on bol normalne nestastny, ze on by sa este fotil 😉
a tak ako som ti pisala, NEBOJ, vsetko bude ok a urcite budes z martina taka nadsena ako ja, verim tomu 😉

mimka29
5. máj 2009

Ahojte krásavice,

vika (netopierik môj) nesklamala a prišla nás pozrieť, keď my sme už hlboko spinkali 😀 Inak kľudne buď sebec, veď keď pôjde do tuhého a my pôjdeme na vec, tak aj ja budem sebec (to asi každá). Budeme držať palce a psychicky podporovať tú ktorá to bude práve potrebovať, takže myslím, že do konca roka máme čo robiť 😀 Inak ty si určite prvá na rade tak môžeš byť sebec od teraz 😀

iwusa - krásne fotečky 😉 Aj ja by som sa mohla vydávať každý mesiac a vôbec by mi to nevadilo, ale samozrejme stále s tým istým (mojím) chlapom.

dianan, didlinka - dobré ránko

Dnes sme boli ráno s manželom na odbere, kvôli ďalším vyšetreniam, takže vám môžem povedať, že sa fakt nenudím, ale tak to má byť 😀

didlinka3368
5. máj 2009

Helooo kočky!
A zase tu máme nový deň a hlavne čas obeda....mňam, chystám sa na syr s hranolkami!!!

Mimka - opička maminka mi hovorila, že aká si bola natešená z toho Áčka...to znamená, že sa budeš drtiť ďalej, lebo si hovorila, že keď neurobiš na dobrú známku, tak už sa neučíš, no teraz musíš, lebo lepšiu si nemohla mať....

Iwuška - strašne ste milený na tch fotkách, takí prirodzení...veľmi sa k sebe hodíte...krásavica a fešák - to vždy ide dokopy...aj my chystáme v septembri svadbu, tak dúfam, že všetko dobre dopadne....
Ja síce materstvo nemám v znamení, za to moje boky sú ževraj stvorené na materstvo, to mi povedal jeden lekár, tk uvidím čo tým myslel...hehe..
Tak dobrú chuť k obedu všetkým!!!

dianan
5. máj 2009

ahoj didlinka....
...tak vy ste asi s prípravami na svadbu v plnom prude...držim prsty...
dakujeme...aj tebe dobru chuť... 🙂

didlinka3368
5. máj 2009

Ahoj dianan!
Presne ak si povedala...sme s prípravami v plnom prúde...toľko starorostí kôli jednému dňu...no napriek tomu sa na to teším, lebo okrem toho sú to príjemné starosti a ten jeden deď si plánujem užiť tak, že dúfam, že to bude pokračovať minimálne do konca života... 🙂))
Vidím, že ty si vydatá,.. odporúčaš..hihi?!
Ešteže existujú tieto fóra ako modrýkoník a mojasvadba, lebo človek tu môže nájsť kopu inšpirácie, vecičiek a hlavne priateľov.. 🙂))

mimka29
5. máj 2009

Fúúúúúúúú, to je dnes ale deň 😝 vôbec na vás nemám čas, ale možno poobede.

iwusa
5. máj 2009

baby, neviem kde mi hlava stoji 😖 a uz ma aj hlava zacina boliet, dokoncim si veci a dufam, ze sa mi podari normalne vam napisat...

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre