Skúsenosti s darovanými vajíčkami na mimotelové oplodnenie

diadiana
13. sep 2008

Ahojte, všetky vás srdečne zdravím -čítam MK ... párkrát som aj písala,ale dávnejšie. Mám otázočku:

Baby nemáte skúsenosti s darovanými vajíčkami na IVF? Zhánam infošky, lebo sa rozhodujem...

scandya
21. dec 2010

@gabikri
@mircalla baby ja som to myslela len dobre, napriklad ja som si otvorila tuto temu a spomenula som si na seba ako som tuzila po tietatku a to som v poriadku, uz mam aj krasnu zdravu dcerku 🙂
nemyslela som reklamu doslova, stacila by mozno tema-mozno uz aj je tu na MK, neviem 🙂- kto by rad daroval . lebo tu pisete aka dlha je cakacia doba najst darkynu. napriklad z mojho okolia to urcite nikto nevie, ze je takato moznost, preto som myslela trochato zviditelnit pre tie, co by vam radi pomohli.
Ak som sa Vas dotkla tak sa naozaj zo srdca ospravedlnujem, viem ake to je citlive
drzim Vam palcekyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyy

gabikri
21. dec 2010

@scandya : v pohodě, vím že si to nemyslela špatně, ale je to tady pro nás hodně citlivé téma, víš? Nevím, jestli něco takového máte na Slovensku, ale u nás existuje web : www.darkyne.cz, tak tam zkus napsat, třeba se dozvíš víc 😉

mircalla
21. dec 2010

@scandya v pohode🙂 mna si sa vobec nedotkla. len pisem, ze radsej nech to ostane tak ako to je, nebolo by dobre, keby sa to zvrhlo na nejaky biznis.....ta cakacia doba zase nie je taka hrozna....aspon v CR nie. ja som cakala 9 mesiacov, teraz je to aj 6....na slovensku sa to uz tiez rozbehlo, ale podla mna su celkovo CAR v CR na uplne inej urovni

mircalla
21. dec 2010

@carlin mrzi ma, ze to nevyslo. k tvojej otazke. ja 2 pokusy, oba uspesne - prvy raz MA (na vine bola asi hematologia, mam nejaku mutaciu), z druheho tehu mam syna
prvy raz sme mali 2 blastocysty, druhy raz 4 - z toho 3 hatchujuce a jedna expandovana, 2 vkladali a 2 su mrazene.
doky mi povedal, ze s darcovskymi sa moc nestava, zeby bol spontanny potrat alebo MA, ale co poznam pribehy kociek, tak to neni nic vynimocne..zial.
druhy pokus som mala 3 mesiaca po MA, oba reprofit brno. neprispievam sem, ale tyka sa ma to, tak nevadi dufam, ze som zareagovala

carlin
21. dec 2010

@mircalla Ahojky, co je to prosim Te MA ? Vubec nic me nenapada, mam uplne vygumovano 😀 . Tak to jsem rada, ze je tady nekdo pekne tabulkove uspesny, moc blahopreju. Kez by vsechny z nas meli miminko alespon na druhy pokus....

mircalla
21. dec 2010

missed abort, zamlcany potrat...mali sme uz akciu, tak to bol dost sok
ale podari sa, urcite...a kam chodis, do akohe CAR? pardon, nie som v obraze, i ked par kociek odtialto poznam...lenka20, zufalka

carlin
21. dec 2010

@mircalla Ach tak, vubec jsem zu zkratku neznala. Tak to jsem take mela bohuzel prilezitost poznat ☹ . Chodim do Pronatalu Nord. Prave jsem si precetla Tvuj pribeh, to musely byt hrozne nervy. Ale klobouk dolu, zvladla jsi to vyborne! Uz seka dobrotu ? Jsou to nekdy ale pacholci 😉 ....kdo by to neznal.

gabikri
21. dec 2010

@mircalla : jo jo, prostě Reprofit 😵 😵 😵

beruska64
22. dec 2010

@scandya sorry tiez si myslim, ze takato vec by nemala byt prezentovana formou reklamy. To by mi pripadalo uz ako riadny byznis. A ked niekto uvazuje o darovani vajiciek, tak si urcite dokaze najst na internete dostatocne informacie. Ale pekne od teba, ze sa o to zaujimas 😉 trebarz sa rozhodnes byt darkynou a urobis niekoho najstastnejsim na svete.

Kočky, my sme si zase uzili stresy. Zacala som vcera vecer krvacat svetlu krv. Ale iba vecer, potom to preslo. Tak sme dnes bezali na kliniku, nech sa na mna este mrknu, lebo dnes su tam posledny den. Doki povedal, ze je vsetko v najlepsom poriadku, akurat ako sa zvedcuje placenta, tak popraskali cievky. Dal mi askorutin a naordinoval gaucing. Ze keby sa to stalo v 6-7 tyzdni, tak je to vedcinou priznak, ze nieco nie je v poriadku (to sme si uz odskusali pri minulum nezdarilom pokuse). Ale ked sa to stane v deviatom, tak to je bezne. Este, ze sme tam isli, lebo inak by som sa cele vianoce bala. Ale drobecek vyzeral byt spokojny, akurat tam mal disco a tancoval sambu 😀

zufalka
22. dec 2010

ahojte babulky,neviem či zajtra budem mat čas na net,tak vám chcem všetkým z celého srdiečka popriať šťastné a veselé vianoce,veľa pokoja,lásky a hlavne veeeľa // pre nás všetky v Novom roku 2011,pre nás dúfam ten najšťastnejší a hlavne najplodnejší 😀 😀 😀 😀 😀 😀 Všetkým tehulkám šťastné tehulkovanie

kinguse
22. dec 2010

ahoj všem, i já přeju krásné prožití vánoční svátků, hodně pohody, klidu a štěstí a do nového roku samé těhu bacílky 😀 😀 😀

alice49
23. dec 2010

Krásné dopoledne, chtěla bych všem popřát krásné Vánoce, šťastný nový rok 2011, splnění všech snů a hlavně pro všechny vysněné //. Určitě se Vám v roce 2011 splní to největší přání. 😀

lenca78
23. dec 2010

Ahoj holky, tak nas vcera pustili z jipky domu. Zatim je to hodne narocne, snad si za par dni najdu nejaky system. Rada bych vas docetla, ale zatim na to nemam silu . Hlavne holky za chvili vstanou a ja jsem jeste nestihla ani dat pradlo do pracky, ani jim prichystat nutrilon. Prikladam posledni fotecky Mejte se moc hezky a hlavne preju stastne a vesele

lenca78
23. dec 2010

tak ted ty fotlky 🙂

lenca78
23. dec 2010

a slavnostni odchod z porodnice 🙂

lenca78
23. dec 2010

A do Noveho roku vam vsem preju taky takove stesti, jake potkalo nas. Moc Vam drzim holky palce.

beruska64
23. dec 2010

@lenca78 Ahoj lenca. Su take nádherne! Zlaticka, krásne. 🙂 🙂 A je to super, ze ich budete mat na vianoce doma. Az mi padaju slzicky od radosti, som daka rozcitlivela v poslednej dobe, cim to asi bude 😀 Zelam Vam prekrásne vianoce, a v Novom roku vela radosti a ziadne starosti.... Darceky ste si sice uz rozbalili pred troma tyzdnami, ale zelam aj tak kopec darcekov pod stromcekom.

zufalka
23. dec 2010

@lenca78 jéééj,sú ako cukríčky 🙂 všetko dobré a krásne vianoce

gabikri
23. dec 2010

Všem kamarádkám-koníkovkám přeji ty nejpohodovější Vánoce a do nového roku těhulkám krásná a zdravá miminka a snažilkám aby z nich byly brzo těhulky 😵 😵

@lenca78 : lenko jsou oravdu nádherné, berušky 😵 😵 😵 😵

helenka1963
23. dec 2010

@lucka1987
Ahoj Lucko,
ohledně tvého kometáře k 50% úspěšnosti darovaných vajíček:
máš pravdu, že ty těhotné už nepřispívají.. Já jsem nepřispívala nikdy, chci zůstat anonymní. Ale chci Vám napsat, hlavně pro tu naději, že to s darovanými vajíčky jde. Já jsem absolvovala jeden pokus s vlastními, což ve věku 46 let bylo na nic, jen dvě embrya a žádné se nechytlo. A pak jsem šla na darované a povedlo se napoprvé - máme krásného chlapečka a všechno šlo úplně hladce.
Tak všechny zdravím a držím palce, věřte, že se to povede.
Všechny zdravím a omlouvám se, že vpadám do zavedené diskuse.

lucka1987
24. dec 2010

@helenka1963 ahoj.. asi si omylom poslala odpoved mne..lebo ja som sa nepytala na ziadnu uspesnost ani nic 😅 ja som len mala otazku koli segrenkinej kamaratke co nam stale rozprava ze jej vlastna sestra jej de darovat vajicka.. a mne sa to zdalo ze klame.. pretoze mi pride neeticke aby sestradarovala vajicka druhej sestre len koli tomu aby sa deti na nu podobali...

paja1
25. dec 2010

Holky všem hodně štěstí,lásky a hlavně zdraví v Novém roce.Jinak ať je ten rok 2011 úspěšnější a všem se nám splní to:POČEM ŽENY TOUŽÍ.Ať je ten nový rok úspěšný a plodný.Pája 🙂

lenca78
25. dec 2010

Ahoj holky, posilam foto pro pobaveni - zkousim kojit v tandemu. Moc nam to zatim nejde a chybi mi jeste dve ruce🙂
A takova perlicka od navstev - skoro vsichni tvrdi, jak mi jsou holky podobne. Kdyby vedeli, ze jsou z darovanych 😀

mimka29
26. dec 2010

Ahojte babulky 🙂 Nestihla som vám ani prísť popriať krásne sviatky, tak aspoň dodatočne vám prajem krásne medzisviatočné obdobie a všetko dobre do Nového roku, nech sa vám splnia všetky vaše túžby 🙂 a hlavne tá najväčšia vo forme voňavého uzlíčka 🙂
Pridávam foto

mimka29
26. dec 2010

@lenca78 😀 teda fakt som sa pobavila 😀 Ja by som to nezvládla ani keby som mala 4 ruky, ale to chce prax 🙂 Tiež ste mali určite krásne Vianoce s malými zlatíčkami. Teraz budeš mať perné obdobie, ale keď budú baby staršie, tak dvojičky sú vraj fajn, lebo sa aspoň spolu zahrajú. Prajem vám veľa zdravíčka.

mimka29
26. dec 2010

ešte rodinné foto

zufalka
26. dec 2010

@mimka29 nádhera 🙂 prajem vám krásne vianoce

zufalka
26. dec 2010

@lenca78 neskutočné 🙂 🙂 🙂 🙂 ste super 🙂 🙂 🙂

mimka29
26. dec 2010

@zufalka dík 🙂 malinká spí už skoro 3 hodiny, tak relaxujem na internete 🙂 ale už by sa mohla zobudiť, nech sa napapá, lebo mi prasknú prsia 😅

aja37
26. dec 2010

Baby, tak len davam na znamost, ze test zase negativny. Neujalo sa ani jedno emryjko.Skoda. ☹

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre