Skúsenosti s darovanými vajíčkami na mimotelové oplodnenie

diadiana
13. sep 2008

Ahojte, všetky vás srdečne zdravím -čítam MK ... párkrát som aj písala,ale dávnejšie. Mám otázočku:

Baby nemáte skúsenosti s darovanými vajíčkami na IVF? Zhánam infošky, lebo sa rozhodujem...

misha83
6. jan 2011

@zufalka Ale to je bez pojišťovny ne?

misha83
6. jan 2011

@paja1 Moc děkuji. No nám pan doktor řekl, že tímto stylem postupovat dál je vyhazování peněz a času z okna. A to nemluvím o tom, že ty velké dávky hormonů se mnou celkem zacloumaly☹. Jsem ráda, že jsme se tak rozhodli, hrozně moc mě v tom podpořil manžel, vůbec o tom nepochyboval.

gabikri
6. jan 2011

@misha83 : jo je, zufalka to má bez pojišťovny, chodíme ke stejnému doktorovi 😉 No tak to budeš mít prašť jak uhoď 😉

misha83
6. jan 2011

@gabikri Přesně tak 🙂 . A raději budeme investovat do pokusu, který má větší šance než do něčeho, kde už ani šance nejsou🙂.

gabikri
6. jan 2011

@misha83 : já to měla zrovna tak, dva pokusy se svým materiálem.............pak jsem se raději rozhodla uvažovat racionálně, nemělo cenu už to zkoušet, ty šance by byly minimální 😖 Bylo těžké to přijmout, ale teď už jsem s tím v pohodě 😉

misha83
7. jan 2011

@gabikri Tak to jsme na tom opravdu stejně. Rozhodli jsme se téměř okamžitě, ale srovnávala jsem se s tím nějakou dobu, občas mi z toho smutno ještě je, ale jsem věčná optimistka a teď se už i vlastně těším na další pokus 🙂 .

lenca78
7. jan 2011

Ahoj holky, moc Vas s holkama zdravime a drzime palce na dalsi pokusy. Ja nic nestiham, je to hrozne narocne, obcas mam chut jednu vratit 🙂. Ale kdyz uz se potom usmejou (zacaly se smat tento tyden), tak to jsou zlaticka a za nic bych je nedala. Mejte se hezky.

zufalka
7. jan 2011

@misha83 ano,bez pojistovni ako samoplatca

misha83
7. jan 2011

@zufalka To už je fakt pecka, člověk pak šetří hlavně na další pokus, že? A v jaké jsi momentálně fázi? Promiň, nečetla jsem zpět.

aja37
8. jan 2011

Baby, tak u mna je uz rozhodnute. Po 9. neuspesnych IVF som sa rozhodla ist na darovane vajicka. 3.1 som sla do Gennetu, vlastne okamzite mi nasli darkynu a dnes, ked som bola na folikulometriu. Kedze tam zase nic zvlastne nebolo a moj hormonalny profil je sice relativne ok, ale AMH mizerne, tak sme s manzelom podpisali vsetko potrebne na darovane vajicka. 25.2 bude OPU a nasledne vklad. Tak mi drzte palce, aby to uz tentokrat vyslo.

A viete, co je na tom vsetko najlepsie? 😀 ja mam za 2mesiace 39rokov, som rocnik 72 a darkyna je rocnik 88. Ona je o 16 rokov mladsia. Pane boze, ved ona by mohla byt moja dcera .... to je strasne 😀 😉

gabikri
8. jan 2011

@aja37 : ahoj ajo, to je dobře, že ses takhle rozhodla, doktoři vědí, proč ty hodnoty měří a když řeknou, že jsou špatné, tak je možná dobře to párkrát zkusit- co kdyby, ale ne donekonečna mordovat tělo a doufat v zázrak 😉
Jinak já jsem ročník 1971 a moje dárkyně byla 1990 😉 Ještě lepší 😝

paja1
8. jan 2011

@aja37 Já jdu ted po na 12 pokus.Taky jak ty darované čerstvé(ale už poněkolikáté) a budu mít za 2 měsíce též 39.Tak ti držím pěsti.My máme mít mít OPU dárkyně 20.1. a já asi trnsférek 25.1.Tak uvidíme.Drž se.

paja1
8. jan 2011

@gabikri Tak mě dárkyni rok neřekli,ale neptala jsem se.A doufám,že nám to už výjde.

gabikri
8. jan 2011

@paja1 : ono někde to říkat nechtějí. V minuleém caru mi to nechtěli říct za žádnou cenu............ale to datum je důležité vědět pro případ, že by jsi otěhotněla, tak všude musíš uvádět věk dárkyně......kvůli downovu syndromu atd. Tohle mi řekl můj doktor 😉

zufalka
8. jan 2011

@aja37 ahoj,aj moja darkyna je odomna mladšia o 17 rokov! Moc ti držím palečky nech to dobre dopadne 😉

zufalka
8. jan 2011

@gabikri tak som konečne po 8 týždnoch dočkala,konečne mrcha dorazila 😒 ešte jednu a ide sa na to !! 😀 😀 😀

jada1
8. jan 2011

@aja37 takto sa na to nepozeraj, že je mladšia o toľko rokov. Ja si myslím, že je to práveže veľká výhoda, že máš tak mladú dárkyňu. Držím ti veľmi palce, aby ti to už tentokrát vyšlo. Si veľká bojovníčka.
Všetky vás pozdravujem baby a držím vám palce. Aj keď neprispievam, stále vás čítam, lebo neviem , či sa za chvíľu neocitnem medzi vami. Posledné FSH som mala 15. Teraz v januári idem ešte na kontrolný odber. Lekár mi navrhuje minimálnu stimuláciu-soft a medzi rečou spomenul už aj darované vajíčko. Manžel nejako takúto možnosť nepripúšťa, tak neviem.......

gabikri
8. jan 2011

@zufalka : jé tak paráda, tak se to už rozjíždí 😵 Já jsem zvědavá, jak dlouho si počkám 😝

@jada1 : ahoj, vítám Tě tady 😉 Můj chlap o tom taky ze začátku nechtěla ani slyšet, ale teď se těší, takže neboj, to chce čas 😉

jada1
8. jan 2011

@gabikri ďakujem za privítanie. Aj ja si myslím, že to chce svoj čas. My už máme veľkého syna. Čo sa mňa týka, ja by som nemala problém prijať aj darované vajíčko, veľa o tom rozmýšľam.Vyskúšame ten soft a uvidíme čo sa bude diať.

aja37
8. jan 2011

@gabikri : mne len prislo strasne smiesne, ze je o 16rokov mladsia. Som vravela manzelovi zo srandy samozrejme, ze bude mat dieta s nejakou 23 😀 Ja viem, ze je to vyhoda, ze je tak mlada. Jednak tych vajicok moze byt viac a jednak mozu byt kvalitne. len mi trosicku prislo smutno, ze som si sancu na vlastne deti tak nejak prepasla tym, ze som nad detmi zacala rozmyslat az v 36. Aj ked tazko povedat, ci by som mohla mat dieta v 25. Mozno uz vtedy som mala problem, len som o tom nevedela.

Akokolvek, tesim sa na to. Snad sa to teraz podari. A drzim palce aj vam baby. Tento rok sa to uz musi podarit 🙂

tortelinka
9. jan 2011

nemyslim si, ze zalezi len na veku. ja som zacala v 25 a aj tak sa neda..

minka051
9. jan 2011

@gabikri Ahoj tak ako sa máš ešte si nezačala s prípravou. 🙂 Ja idem 13.1 už na UTZ sliznice. Teraz sa nám to už musí podariť. Minule sme sa naštartovali tak teraz už až do krásneho konca. 🙂 😉

misha83
9. jan 2011

@aja37 Já taky myslím, že nezáleží na věku, mně je 27 a 2 roky řešíme mimčo a stejně nic☹.

aja37
9. jan 2011

@misha83 ja viem, ze na veku nezalezi. mne len bolo smiesne, ze je o 16 rokov mladsia.

gabikri
10. jan 2011

Ahoj berušky 😉

tak jsem byla dnes na gyndě a mám špatné zprávy 😒 KET jen tak nebude..............doktorka mi dělala UZ a našla mi 6mm polyp......prý bude lepší, když to půjde ven. Nabídla mi termín tady v Praze někdy v půlce února a pak byla tak hodná a zavolala mudr. Štelclovi do Reprofitu a poradila se s ním, co se mnou. Štelcl jí řekl, že můžu přijet do Brna teď ve středu a že mi to tam udělají. Tak mám po náladě...........to mě asi určitě nemine další šestinedělí 😒

paja1
10. jan 2011

@gabikri VÍŠ .nejsem si jistá,je tu hodně informací a můžu to i poplantat,ale zdá se mi,že (majka43) mi psala,že měla taky něco takového a potom,že jí nedoporučovali transférek až 3 měsíce.To je dost kruté.Ale na druhé straně ti závidím.Je možné,ře je to ten důvod proč se tam ti mimíšci neudrželi.Mě totiž před těma vánocena taky hnali na tu hysteroskopii(ta kamera). a říkali,že kdyby tam něco takového bylo,tak to může být tím.I jsem si přála,aby nějaký důvod našli.Tak zlato jak se říká.VŠECHNO ZLÉ-JE PRO NĚCO DOBRÉ.Tak tomu věřme a už to bude snad jen dobré.Držím pěsti.

beruska64
10. jan 2011

@gabikri Ahojky tak to je blbe, zase take komplikacie, ach jo ☹ Drzim palecky nech sa vsetko rychlo poriesi. ...My nastiasie v pohode tehulkujeme, v stredu ma caka screening prveho trimestra, tak snad bude vsetko v poriadku. Ale smola nas zase dostihla a spadol nam na auto led zo strechy a autko je uplne na srot. Ten zivot je sama komplikacia 😖

gabikri
10. jan 2011

@paja1 : ahoj, mě teď psala jedna holka od nás z caru, že na tomhle taky byla a zdrželo ji to jen jeden cyklus, tak snad taky budu ten případ 😉 Jinak ten polyp mi tam narostl až teď, před tím tam nebyl, takže to na ten potrat nemělo vliv 😉

@beruska64 : ahoj těhulko, to je hrůza s tím autem, ještě že to odneslo jen to auto a nikdo v tom neseděl 😕
Jinak přeju, ať je vyšetření v pořádku 😵 😵 😵

kinguse
10. jan 2011

ahoj holky, zdravím vás po delší době. Snad si mě ještě některá pamatujete? 😉
@gabikri ..tak koukám,že zas ňáká komplikace.To je hrozný,nic nemůže být podle plánu,co? Tak snad to zdrží max.ten jeden cyklus a budeš moct na KETík.
Já už mám KET za sebou a opět neúspěšně. 😖 Teď zvažujem změnu CARu, chtěli bysme Pronatal v Praze. Nechodíte tam některá? Nevíte,jak dlouho se čeká na dárkyni, zda musím nějakou přivést a kolik tam stojí cyklus IVF s dárkyní (na pojišťovnu)? Díky za info. Pa a držte se!!!!!!!!!!!

carlin
10. jan 2011

@gabikri Ahoj Gabi, asi Te to moc nezdrzi .... podivej tady, holcina byla v prosinci na odstraneni a dr. z Repromedy ji doporucuje IVF v lednu.
http://www.emimino.cz/poradny/polyp-v-deloze-a-...
Tak Ti alespon nechaji neschopenku, budes po zakroku, ne ?

@kinguse Chodim do Pronatalu v Teplicich, nemuzu si tam na nic stezovat, vse super. Jedina "drobna" chybicka je, ze se nam nepodarilo otehotnet. Ale za to nemuzou. Darkyni jsme vzdy meli raz dva, jednou za 2 mesice, jednou za mesic.

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre