Skúsenosti s darovanými vajíčkami na mimotelové oplodnenie

diadiana
13. sep 2008

Ahojte, všetky vás srdečne zdravím -čítam MK ... párkrát som aj písala,ale dávnejšie. Mám otázočku:

Baby nemáte skúsenosti s darovanými vajíčkami na IVF? Zhánam infošky, lebo sa rozhodujem...

carlin
12. jan 2011

@gabikri Ja myslim, ze az tu treti 😖 , ale radeji se zeptej. Protoze zacinas brat leky 2.den menstruace, tak to by nebylo 2 menstruace pockat 😉 . Jinak mne se taky porad zkracuje cyklus, dr. to u me nazvala nejakym predprechodem ☹ .

paja1
12. jan 2011

@aja37 Co naděláme musíme něco obětovat,ale at už to aspon výjde.Tak snad. 🙂

gabikri
12. jan 2011

@paja1 : Diprednyl není totéž co Dipherline............a neptej se mě na rozdíl, protože ho nevím 😀

paja1
12. jan 2011

@gabikri Víš máš pravdu napsala jsem špatně název taky mi píchli Dipherline.Já jsem popleta.To je u mě normální.Ale jinak jsem úplně normální. 😀

gabikri
12. jan 2011

@carlin : co jsem si vygooglila, tak první příznak, že vaječníky jdou do důchodu je zkracující se cyklus 😒 Což mi potvrdila starší kamarádka, které je 42, tak ta má prý MS po 14 dnech 😒

jada1
12. jan 2011

@gabikri neboj, tie dva mesiace ti ujdú ako voda. Teraz žijeme nejako v takom hektickom období, akoby sa ten čas zrýchlil. Ja tiež čakám 2 mesiace, v novembri som bola na laparoskopii. Na bud. týždeň by som mala mať MS a potom na ďalšiu už dúfam ideme na to. Neviem, či po takomto zákroku ako si mala ty môže MS meškať, mne po LPS meškala 4 dni.

gabikri
12. jan 2011

@jada1 . ahoj zlatko, díky za zájem 😉 Jenom žena, která zažila něco podobného se dokáže vcítit 😉 Držím palce, aby ten čas rychle utekl!!!! 😉

zufalka
12. jan 2011

@gabikri ale,ale Gabi 😒 ty tiež musíš mat všetko?! Hlavne že máš za tým 🙂 neboj všetko bude dobre 🙂 Ja si tiež myslím že jarné ivf sú lepšie lebo ideme aj my!!!

gabikri
12. jan 2011

@zufalka : no jasně na jaře počneme a pod stromeček máme miminka 😵 😵 😵 😵 😵 😵

minka051
13. jan 2011

Ahojte tak ja som dnes bola u doktorky na UTZ sliznice všetko je v poriadku. Vola som aj do centra dokimu takže vklad je 18.1. Teraz už to len dotiahnuť až do samého konca. 😉

aja37
13. jan 2011

@minka051 : Minka a aku vysoku mas tu sliznicu teraz? Mna docela prekvapilo, ze tu tusim Pajka pisala, ze ju mala aj 16-18. Taky vysoku som ja nikdy nemala. 8-10, mozno 11 ano, ale 16-18 uff,uff, tomu hovorim sliznica jak sa patri.

gabikri
13. jan 2011

@minka051 : tak super, gratuluju........všechno jde jak po másle, tak na 18 tého tfuj tfuj tfuj 😵 Docela Ti závidím, že už jdeš teď 😉

Holky něco pro pobavení........jak mě probírali z narkózy, tak první tvář, kterou jsem viděla byl Mudr. Štelcl a jak jsem to měla v hlavě popletené, tak jsem mu řekla " Jéé, co tady děláš, miláčku? " 😀 Jsem si ho spletla s manželem 😀

jada1
13. jan 2011

@gabikri , tak som sa schuti zasmiala 😀 . Po narkóze je človek okrepený a Dr. to určite pochopil a možno sa aj on pobavil 😀

paja1
13. jan 2011

@minka051 Tak super zprávičky,upřímně držím pěsti.Moc na tebe myslím a musí to vyjít-všem. 🙂

paja1
13. jan 2011

@aja37 Opravdu holky přísahám i na mou dceru.Já mívám tak vysoků sliznici vždycky-pokaždé nad 15.A ještě mám Katku-takže jsem rodila a prostě se to nechce podařit.I doktorom už to mozek nebere.Tolik pokusů snad nikdo neměl?Nebo se pletu?Já ted celkém půjdu po 13.To je děs a hrůza .No uvidíme. 😕

paja1
13. jan 2011

@gabikri To je dobrý já bych ted chodila kanálem 😀 😀 😀 .Tak jste se pobavili,To nemá chybu.Na to dlouho nezapomeneš.

carlin
13. jan 2011

@paja1 Ahojky, cetla jsem, ze vyska sliznice nad 15 mm take neni dobra, snizuje to sance. Dr. nic takoveho nerikal ?
Mozna to muze byt pricina, proc se nedari.... Kdyz je moc vysoka, tak nemiva dobrou strukturu.
http://www.advancedfertility.com/uterus.htm
•In general, 8-13 mm is good, less than 6 is potentially a problem, and greater than 15 or so might possibly reduce chances for successful pregnancy

minka051
14. jan 2011

@aja37 Ahoj mám ju 8,4mm. Kedže vklad je 18.1. ešte povedali že určite doratie, ale že by bývala 16-18 tak to sa mi nezdá . No ale nikdy som ani nezisťovala do akej výšky narastá.To som ešte nepočula. ja som mala najviac 12.
@gabikri Ahojček no čo ty vieš možno to tomu doktorovi celkom polichotilo 😀 😀 😀 😀
Ja som vraj po narkoze po operáciach vraj zvyklavšetkýc poslať zas do pr...le 😀 😀 No vtedy si to ale človek neuvedomuje. Moj syn zas stále v posteli vstával a chcel sa biť 😀
@paja1 No teraz hlavne musím myslieť pozitívne a veriť že sa všetko dobre podarí.. Veď aj tomu verím. 🙂 😉

kvakuska
14. jan 2011

@carlin ahoj, s tou sliznicí máš pravdu, je to jako když stavíš rovnou zeď z kostek, základ drží dobře, prvních 6 řad také drží dobře, desátá řada už začíná být na pováženou a s každou další řadou je čím dál větší riziko že se zeď zřítí ... hodně vysoká sliznice plná krve už nemá tak dobrou soudržnost, prosakuje, klesá její kvalita, objevuje se špinění a je tam rziko, že se začne rozpadat než se embryo stihne uchytit a nebo že se v ní vůbec nedokáže uchytit ... 9 - 12 mm je ideální, ale jinak prý raději 8 mm než 16 mm 🙄

beruska64
14. jan 2011

@minka051 gratulujem, super spravicky. Nech to uz konecne dobre dopadne! Hlavne ziadny stres.
@gabikri neboj kočka dva mesiace ubehnu ako voda. A na vianoce si z porodnice ponesiete domov vonavy uzlicek. Inak neviem, ako sa to pozna, ze idu vajecniky do duchodu. Lebo ja som opacny pripad, mam strasne dlhe cykly. A keby som neuzivala anti, tak casom nebudu ziadne. A doky hovori, ze to je ako nastup menopauzy. 😀

My sme boli vcera na screeningu prveho trimestru. Drobecek ma uz 6,8 cm od hlavicky po prdeklu a z nozickami ma 12 cm. Tak sme boli v soku aky je uz velky. Vsetko je v poriadku, uz mi vysadili vsetky lieky, za co som velmi rada, lebo som z nich uz mala traviace problemy. A este sme sa dozvedeli, ze nie sme na konci 12tt, ale na konci 13tt, lebo sa to pocita od dna punkce. A my sme mysleli, ze od dna transferu. A bude to asi chlapecek 😀 lebo ten geneticky vyrastko je vraj daky velky.A este jedna sranda, spi tak isto ako manzelik, z rucickou pod hlavou.Prikladam foto

minka051
14. jan 2011

@beruska64 ja si to veľmi prajem a stresovať teda nebudem slubujem musím byť v pohode a všetko sa podarí 🙂 🙂

Júúúúúúúj ale drobec je strááášne zlatý už aby som sa ja na mojeho dívala. 🙂 jet to určite krásny pocit vidieť ho. ja ked som bola tehotná tak nijakú fotku som nikdy nemala. Vtedy sa to ešte tak nerobilo. 😉

beruska64
14. jan 2011

@minka051 Ja ti to tak strasne prajem nech sa to podari. Aj vsetkym ostatnym co tu chodia. Pribehy na tejto stranke su moc bolestne a smutne. Tak dufam, ze sa tu tento rok ta kliatba prelomi, a vsetky budeme tehulky a potom maminky. Vsetky si to zasluzime!!!!
Papas chili papricky? Ja myslim, ze mne pomohli aby sa drobecek udrzal. Tak odporucam! Ja som ich jedla tak 4 kusky cerstvej chilli denne, iba tak na chlebik s maslom. Vobec to nepali, ked sa zaje chlebom. Ma sa to jest do potvrdenia srdiecka. Aj sladka chilli omacka je dobra, trebarz namiesto ketchupu.

minka051
14. jan 2011

@beruska64 chilli velmi ľubim som na ostré jedlá. Omáčku mám a papričky si ešte asi kúpim. určite mi budú na chlebíku chutiť. Ja si aj tú omáčku dávam na chleba. a do polieky si chilli sypem vždy.

beruska64
14. jan 2011

@minka051 Tak to je super, dufam ze pomozu. Tie cerstve maju v kauflande, maju balicek farebnych papriciek, kazda je inak paliva....Ake lieky uzivas?

aja37
14. jan 2011

@beruska64 : Fakt to chili pomaha? Ja teda moc stiplave veci nemusim, ale ked bude treba, tak to kludne jest budem. Nejak sa prekonam. 4 papricky denne ... nemate problem potom na toalete? 😀

beruska64
14. jan 2011

@aja37 Ja myslim, ze pomaha. je tu na konikovi o Chilli cela jedna tema, vola sa myslim chilli po transfere. Tak tam mrkni. Vraj aj na niektorych zahranicnych klinikach chilli odporucaju, je to taky maly pomocnik prednisonu. Ja som jedla iba 4 male kusocky. Po tych 4 paprickach by to bol na zachode asi riadny poziar 😀

cikyta
14. jan 2011

Dievčence,sorry že sa miešam,ale POZOR. Chilli nie po trensfere,ale pred !
Po transfere to môže uškodiť. Chilli užastne prekrvuje vnutorne orgány...vrátane maternice.Preto je to fajn pred transferom. Nie po nom ! Už po nom,len KLUD a bábätko ničím zbytočne dráždiť. 🙂
https://www.modrykonik.sk/forum/asistovana-reprodukcia/chilli-tabletky-kde-ich-zohnat/

beruska64
14. jan 2011

@cikyta ja som sa na to pytala aj na klinike a hovorili, ze rozhodne chilli uskodit nemoze. A pre embrijko je to iba dobre, cim viac je maternica prekrvena. Tak neviem. Ale mne pomohlo.

beruska64
14. jan 2011

A tu je ta tema o chilli po transferu. https://www.modrykonik.cz/diskuse/tema/chilli-p...

cikyta
14. jan 2011

@beruska64 Nevravím,že by sa malo hned potrácať,len po ET je to už zbytočne a zbytočne to dráždi. Je to ako čaj z alchemilky. Tehotným sa už "neodporuča" pre "väčší pokoj" bábätiek v brušku. Mne zakázali v care piť čaj,ktorý obsahoval alchemilku. A má rovnaký učinok,ako chilli papričky.

Pri prvom IVF (neuspešnom) som nebrala nič. Pri druhom IVF (uspešnom) som brala v stimulke a pred ET chilli. Možno pomohli,možno nie 😉 No ja im verím 😉

Každopádne držím palce všetkým !!!!!!!!!!

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre